reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest wtorek, 23 kwietnia. Imieniny Jerzego, Wojciecha, Adalberta.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Bronisław Komorowski w Oleśnicy [ZDJĘCIA, WIDEO]

16.04.2018 o 20:02Komentarzy: 363Kategoria: Aktualności
Były prezydent Bronisław Komorowski odwiedził Oleśnicę, gdzie spotkał się z mieszkańcami. Polityk krytykował rządy Prawa i Sprawiedliwości oraz apelował o zmiany w Polsce.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Bronisław Komorowski spotkał się z mieszkańcami Oleśnicy

Klub Obywatelski Oleśnica zaprosił dziś oleśniczan do hotelu i restauracji Garden przy ul. Podchorążych w Oleśnicy. Odbyło się tam otwarte z byłym prezydentem Polski Bronisławem Komorowskim. Jego temat przewodni brzmiał "Porozmawiajmy o Polsce". Nad bezpieczeństwem w trakcie wydarzenia czuwali funkcjonariusze BOR i policji.

Na początku stojący przy bramie obiektu mężczyzna zaczął wykrzykiwać różne hasła pod adresem polityka, związane między innymi z zabraniem za czasów rządów PO pieniędzy z OFE. Padały przy tym niecenzuralne słowa pod adresem B. Komorowskiego, który nie zwracał na nie uwagi.

Natomiast w restauracji były prezydent był witany owacjami na stojąco. W trakcie spotkania Bronisław Komorowski mówił o batalii "o kształt demokracji i ustroju".

Podkreślał, że PiS-owi - według jego oceny - mogło ubyć pół miliona wyborców od 2015 roku. - W wymiarze proporcjonalnym PiS ma rzeczywiście imponujące wyniki - podkreślił.

Dalej krytykował rządzącą partię za różne aspekty jej działań. - Nastąpiło zachwianie państwa prawnego. Uważam, że obywatele powinni czuć się zagrożeni - ocenił były prezydent w nawiązaniu do kontrowersji wokół reform wymiaru sprawiedliwości i Trybunału Konstytucyjnego.

- PiS zniszczył wizerunek kraju, na który wszyscy się powoływali jako wzór. (...) Dzisiaj Polska jest krajem, który się wytyka - mówił.

W dalszej części spotkania głos zabrała też emerytowana aptekarka Ryszarda Broż-Brattig, biorąca udział w protestach pod oleśnickim sądem. - Młodzież powinna doceniać, to co ma, te wszystkie możliwości - powiedziała. Przy okazji B. Komorowskiemu przypomniało się, co mówiła mu jego matka. - Bronek, ja ci nie umrę póki rządzi PiS - przytaczał jej słowa.

Nie zabrakło też pytań i uwag ze strony oleśniczan. Jedna z seniorek zapytała o rewaloryzację zasiłku pogrzebowego, ponieważ na stypie chciała uraczyć gości "nie ośmiorniczkami, a chociaż kotletami". Przedstawiający się jako emerytowany strażak mężczyzna zauważył, że PO miała zbagatelizować PiS, dlatego przegrała wybory.

B. Komorowski odnosił się też o sytuacji wokół lotu do Smoleńska z 2010 roku. Wówczas zginęło 96 osób lecących na pokładzie polskiego samolotu. - Kaczyński (Jarosław - przyp. red.) przestał brać proszki i zaczęła się jazda - ironizował sytuację po tym, co miało się dziać później.

- Chciałoby się, aby budowano pomniki za zasługi, a nie za fakt śmierci - komentował Komorowski. Zastrzegał jednocześnie, że darzył sympatią nieżyjącego prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Wideo: materiał ze spotkania


Wideo: materiał z relacji na żywo

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (363)

.17.04.2018 o 15:41

ale się rozpasali nasi lokali oligarchowie, ulane twarze , brzuchy rozlane.. ufff ,pufff ciężko...

Zgłoś
..17.04.2018 o 15:40

Rozanielona gawiedź wsłuchana w złotoustego..... . Jaki mówca tacy słuchacze.

Zgłoś
?17.04.2018 o 15:36

Ledwo dopięli guziki nasi "elytarni" politycy. To po Ośmiorniczkach?

Zgłoś
bye17.04.2018 o 15:33

Bronek, bye bye. I nie wracaj już.

Zgłoś
Andre17.04.2018 o 15:32

jak widać jest po p.o. ;]

Zgłoś
xxl17.04.2018 o 15:32

Ileż to przyciągnął były prezydent ludzi?!! wataha niesamowita,jak ze słów Sikorskiego....Czas ją *dorznąć*

Zgłoś
młody.17.04.2018 o 15:30

Po zgromadzonych widać, że w rzędach zasiadła sama "przyszłość narodu ".

Zgłoś
Maja K.17.04.2018 o 15:30

Jesteśmy w rękach drobnych cwaniaczków, drobnych pijaczków, którzy sięgają po najwyższe funkcje, także na poziomie regionów." powiedział Komorowski, pewnie o parzystokopytnej sarnie??

Zgłoś
pełowiec17.04.2018 o 15:18

Tłumy go przywitały masakra.Już koniec partii peło papa ,.

Zgłoś
Sowiecki Diabeł17.04.2018 o 15:18

Nic więc dziwnego, że skupiający agentów i idiotów oleśnicki Salon +60, który nawet nie zachowywał rezerwy wobec mądrości Bredzislawa, dawał gwałtowny odpór koordynowany oczywiście przez wskazówki ?Gazety Wyborczej?, kierowaną, jak wiemy, przez Adama Michnika. . Salonowi 60+ spadkobiercy PZPR nie przeszkadza fakt. ujawnienie faktu kontrolowania przez wojskowych tajniaków z komunistycznym rodowodem kluczowych segmentów polskiej gospodarki z sektorem finansowym na czele oraz innych segmentów życia publicznego, na czele z mediami i partiami politycznymi, mogłoby podważyć zaufanie obywateli do naszej młodej demokracji i zagrozić dobremu fartowi w przyszłości. wyborach prezydenckich na rzecz Bronisława Komorowskiego. Wygląda na to, że Bronisław Komorowski przyjął na siebie obowiązki ?drogiego Bronisława? po drugie ? najwyraźniej starsi i mądrzejsi i tak tym politycznym cyrkiem kierują?! Ale, czy starsi i mądrzejsi mają siłę wykreowania oleśnickiej brony na burmistrza??

Zgłoś
Do widzenia17.04.2018 o 15:15

Tylko do jesieni i Twoim Oleśnica pokaże PiS białą chusteczkę.

Zgłoś
L17.04.2018 o 15:14

TLUM TLUMANOW--- ROZPACZ TO JA WIDZE U CIEBIE NIEUDACZNIKU KRZESLA MUSIELI PRZYKRECIC DO PODLOGI ZEBY SZOGUN NIE SKAKAL

Zgłoś
=17.04.2018 o 15:13

Bronś do brónka raz się jest pomnikiem raz Gołębiem , matka do bronka bronek ja ci nie umrę dopóki rządzi PIS inaczej mówiąc brónek jest niezastąpiony naprawdę jakiego mamy mądrego człowieka tutaj marnuje swój talent a powinna go zabrać do siebie ciocia makrela i dołączyć do tuska kobieta nie wie co traci

Zgłoś
/17.04.2018 o 15:12

P.O PO KRYCIE SWINIE KWICZA

Zgłoś
.17.04.2018 o 15:08

KORYTA NIE MA TO SWINIE KWICZOM

Zgłoś
KN17.04.2018 o 15:08

K O M U C H Y

Zgłoś
fr17.04.2018 o 15:08

Ten tłum już wprawił w rozpacz pisiorów. A jesienią zmieciemy ich z oleśnickiej sceny politycznej. I rozliczymy. OJJJJJ Rozliczymy.

Zgłoś
.17.04.2018 o 15:07

UWAZAJ BO SIE ZES.....SZ

Zgłoś
Normalność17.04.2018 o 14:56

Super. Brawo panie Prezydencie. Dobrze, bo jest nadzieja, że będzie normalnie. Już niedługo, damy radę.

Zgłoś
Sowiecki Diabeł17.04.2018 o 14:56

Dalej krytykował rządzącą partię za różne aspekty jej działań. - Nastąpiło zachwianie państwa prawnego. Uważam, że obywatele powinni czuć się zagrożeni - ocenił były prezydent w nawiązaniu do kontrowersji wokół reform wymiaru sprawiedliwości i Trybunału Konstytucyjnego. - PiS zniszczył wizerunek kraju, na który wszyscy się powoływali jako wzór. (...) Dzisiaj Polska jest krajem, który się wytyka - mówił Bredzisław. W tej sytuacji deklaracja pana prezydenta Bronisława Komorowskiego iż nowa koncepcja strategiczna PO antypisu? w ogromnej mierze satysfakcjonuje Polskę?, staje się bardzo podobne do symulowania orgazmu przez ofiarę gwałtu zbiorowego. Czym innym bowiem jest melancholijne pogodzenie się z politycznymi, czy dziejowymi koniecznościami, a czym innym okazywanie z takiego powodu radosnego podniecenia. ?Nie ciebie chromolą, czego tyłkiem ruszasz?? ? cytuję porzekadło ruskich knajaków, którzy w taki sposób powstrzymywali postronnych świadków różnych złodziejskich bezeceństw przed wtrącaniem się. Bredzisława czas minął i nie powinien się wtrącać do polityki!

Zgłoś
reklama
reklama
Ostatnio dodane
Remont placu zabaw przy Stolarskiej
dzisiaj o 20:03/ Aktualności
Ogromny pożar już ugaszony
dzisiaj o 19:12/ Aktualności
Przedszkola wyłamują się ze strajku
dzisiaj o 18:20/ Aktualności
Trzech zatrzymanych z narkotykami
dzisiaj o 17:58/ Aktualności
Nauczyciele jadą na protest, policja kontroluje
dzisiaj o 17:40/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube