reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 25 kwietnia. Imieniny Jarosława, Marka, Elwiry.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Bronisław Komorowski w Oleśnicy [ZDJĘCIA, WIDEO]

16.04.2018 o 20:02Komentarzy: 363Kategoria: Aktualności
Były prezydent Bronisław Komorowski odwiedził Oleśnicę, gdzie spotkał się z mieszkańcami. Polityk krytykował rządy Prawa i Sprawiedliwości oraz apelował o zmiany w Polsce.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Bronisław Komorowski spotkał się z mieszkańcami Oleśnicy

Klub Obywatelski Oleśnica zaprosił dziś oleśniczan do hotelu i restauracji Garden przy ul. Podchorążych w Oleśnicy. Odbyło się tam otwarte z byłym prezydentem Polski Bronisławem Komorowskim. Jego temat przewodni brzmiał "Porozmawiajmy o Polsce". Nad bezpieczeństwem w trakcie wydarzenia czuwali funkcjonariusze BOR i policji.

Na początku stojący przy bramie obiektu mężczyzna zaczął wykrzykiwać różne hasła pod adresem polityka, związane między innymi z zabraniem za czasów rządów PO pieniędzy z OFE. Padały przy tym niecenzuralne słowa pod adresem B. Komorowskiego, który nie zwracał na nie uwagi.

Natomiast w restauracji były prezydent był witany owacjami na stojąco. W trakcie spotkania Bronisław Komorowski mówił o batalii "o kształt demokracji i ustroju".

Podkreślał, że PiS-owi - według jego oceny - mogło ubyć pół miliona wyborców od 2015 roku. - W wymiarze proporcjonalnym PiS ma rzeczywiście imponujące wyniki - podkreślił.

Dalej krytykował rządzącą partię za różne aspekty jej działań. - Nastąpiło zachwianie państwa prawnego. Uważam, że obywatele powinni czuć się zagrożeni - ocenił były prezydent w nawiązaniu do kontrowersji wokół reform wymiaru sprawiedliwości i Trybunału Konstytucyjnego.

- PiS zniszczył wizerunek kraju, na który wszyscy się powoływali jako wzór. (...) Dzisiaj Polska jest krajem, który się wytyka - mówił.

W dalszej części spotkania głos zabrała też emerytowana aptekarka Ryszarda Broż-Brattig, biorąca udział w protestach pod oleśnickim sądem. - Młodzież powinna doceniać, to co ma, te wszystkie możliwości - powiedziała. Przy okazji B. Komorowskiemu przypomniało się, co mówiła mu jego matka. - Bronek, ja ci nie umrę póki rządzi PiS - przytaczał jej słowa.

Nie zabrakło też pytań i uwag ze strony oleśniczan. Jedna z seniorek zapytała o rewaloryzację zasiłku pogrzebowego, ponieważ na stypie chciała uraczyć gości "nie ośmiorniczkami, a chociaż kotletami". Przedstawiający się jako emerytowany strażak mężczyzna zauważył, że PO miała zbagatelizować PiS, dlatego przegrała wybory.

B. Komorowski odnosił się też o sytuacji wokół lotu do Smoleńska z 2010 roku. Wówczas zginęło 96 osób lecących na pokładzie polskiego samolotu. - Kaczyński (Jarosław - przyp. red.) przestał brać proszki i zaczęła się jazda - ironizował sytuację po tym, co miało się dziać później.

- Chciałoby się, aby budowano pomniki za zasługi, a nie za fakt śmierci - komentował Komorowski. Zastrzegał jednocześnie, że darzył sympatią nieżyjącego prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Wideo: materiał ze spotkania


Wideo: materiał z relacji na żywo

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (363)

kuria twoja mać17.04.2018 o 20:05

a ciebie wciąga katogówno, uważaj nie zachłyśnij się !

Zgłoś
Wenerolog 17.04.2018 o 19:47

A kurięwasząmać syfilis dalej zżera.

Zgłoś
kuria wasza mać17.04.2018 o 19:40

Czy wy, katolickoprawicowa gówniażerio, zrozumiecie kiedykolwie cokolwiek z tego co się dzieje ? Razem z waszą partyjnokościelną sitwą pogrążacie nasz kraj. Ale faktycznie, kiedy słucham picowanie quasi-premiera i małą brzuchatą "kanalię", a także pieprzenie takich jak Bronek ciołków, to się na wymioty zbiera...

Zgłoś
peło17.04.2018 o 19:38

Dogorywająca POstbolszewicka mafia geriatryczna70+ miała swój kabaret.

Zgłoś
bul17.04.2018 o 19:26

Zwieracze POpuściły i kioskarz robson kakałko z czerwonym ryłem wprowadził bula na salony by POskakał PO fotelach.

Zgłoś
prawidlowy17.04.2018 o 19:25

@Antek a czy my mamy jakiegos burmistrza?

Zgłoś
syn jarka17.04.2018 o 19:23

@ mad a idz ty nie spelniona politycznie mala istoto w cholere!

Zgłoś
Córka leśniczego17.04.2018 o 19:12

Kwik pisiorow bezcenny na tym forum

Zgłoś
kkkkk17.04.2018 o 19:03

Bul oczu czuję jak widzę bula.

Zgłoś
cytcat17.04.2018 o 18:33

I taka menażeria nami rządziła?! Wstyd i Hańba po wieku uczestników widać że to przeszła epoka, na szczęście! Do Oleśnicy przyjechał bo nigdzie już nie chcą słuchać bzdur które opowiada. Oleśnickim chłopakom ze wsi ten POkaz się spodobal?! Alee Cyrk Ale menażeria! Menażeria (z fr. ménagerie ? menażeria od ménage Pomieszczenie lub miejsce, w którym zgrupowane są zwierzęta (najczęściej egzotyczne) w celu pokazywania ich zwiedzającym Ta oleśnicka menażeria z Bronkiem to PO! PO, czyli Przedsiębiorstwo Obwożące na pokaz dzikie zwierzęta w klatkach. Obecnie pojęcie tożsame z cyrkiem POlitycznym i z występami tresowanych" zwierząt".

Zgłoś
Sowiecki Diabeł17.04.2018 o 17:50

Nic więc dziwnego, że skupiający agentów i idiotów oleśnicki Salon +60, który nawet nie zachowywał rezerwy wobec mądrości Bredzislawa, dawał gwałtowny odpór koordynowany oczywiście przez wskazówki ?Gazety Wyborczej?, kierowaną, jak wiemy, przez Adama Michnika. . Salonowi 60+ spadkobiercy PZPR nie przeszkadza fakt. ujawnienie faktu kontrolowania przez wojskowych tajniaków z komunistycznym rodowodem kluczowych segmentów polskiej gospodarki z sektorem finansowym na czele oraz innych segmentów życia publicznego, na czele z mediami i partiami politycznymi, mogłoby podważyć zaufanie obywateli do naszej młodej demokracji i zagrozić dobremu fartowi w przyszłości. wyborach prezydenckich na rzecz Bronisława Komorowskiego. Wygląda na to, że Bronisław Komorowski przyjął na siebie obowiązki ?drogiego Bronisława? po drugie ? najwyraźniej starsi i mądrzejsi i tak tym politycznym cyrkiem kierują?! Ale, czy starsi i mądrzejsi mają siłę wykreowania oleśnickiej brony na burmistrza??

Zgłoś
mad17.04.2018 o 17:47

@wika, PiS wydaje więcej na ochronę, a PO więcej na "usługi obce", wynagrodzenia i ulotki. PiS nie dostaje dodatkowych pieniędzy na ochronę prezesa. Biedny naród to był przez 8 lat, Trybunał Konstytucyjny niemal całkowicie upartyjniony przez PO, Prezydent z PO, sądy przychylne. Oczywiście to wszystko zgodnie z Konstytucją i prawem.

Zgłoś
Antek17.04.2018 o 17:36

Całe to spotkanie jest nie ważne, nie mam na nim burmistrza, starosty, v-ce starosty i proboszcza.

Zgłoś
Andriu17.04.2018 o 17:19

@finansiera - ośmiorniczek nie podawali ale mówili o olbrzymich premiach w rządzie PiSu.

Zgłoś
wika17.04.2018 o 17:19

Oj,ty biedny narodzie,nie odczuwasz nic w związku ze zmianami w sądownictwie,bo dopiero wprowadzają te niekonstytucyjne ustawy.Już niedługo oczy wam się otworzą,zatrzymała ich Komisja europejska i trochę uśiedli na d...ch.A nagrody dla swoich ministrów wice ministrów,dyrektorów departamentów,a teraz okazuje się ,żedyplmaci na plasówkach ,to dopiero nachapali.Ap.Anders jak nie chce latać z ludżmi,bo ma już swój wiek,to niech idzie na emeryturę w Ameryce razem z naczelnikiem z Nowogrodzkiej .On wysyła na emeryturę w wieku 60,65 lat a sam już ma 67 lat i bierze emeryturę i wypłatę poselską i jeszcze za moje podatki ma ochronę większą niż papież,ja po prostu na to się nie godzę i nie chcę dobrej zmiany.

Zgłoś
oooo!17.04.2018 o 17:14

On się dostosował po 1989 roku do postkomunizmu. Uznał, że z komunizmem trzeba walczyć, a postkomunizm jest w porządku Autor: Marek Jan Chodakiewicz

Zgłoś
`17.04.2018 o 16:59

POnie atakuje natomiast PIS wszystkich prawie niewinnych i bezbronnych to nie długo się zakończy z PISIORAMI poprsostu trzeba czasu i do niczego dobrego nie doprowadzają do skłócenia narodu to nie jest ich prywatny folwark żę tak się zachowują

Zgłoś
nie skorumpowany17.04.2018 o 16:59

a ten naczelny złodziej kraju co tu robi ....nakradł swoje wydymał naród ...kopa w dupę i do pierdla bandytę posadzić ....a co do PISu to też wielka banda krętaczy zakłamanych nieudaczników ...tez kopa w dupę i do pierdla bandytów

Zgłoś
.17.04.2018 o 16:54

Po kwiczał Po kwiczą i guano z tego szoguna

Zgłoś
John Polak17.04.2018 o 16:54

Niech się Bronek i PO nie ośmiesza . PIS robi swoje a PO potrafi tylko atakować żeby dostać się znowu do koryta. Ludziom żyje się teraz lepiej niż za rządów PO i żadne ataki ze strony PO nie pomogą - dość złodziejstwa i afer .

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Przy ul. Ludwikowskiej powstanie park?
dzisiaj o 19:20/ Aktualności
Filia WORD powstanie w Oleśnicy!
dzisiaj o 19:06/ Aktualności
Taki będzie Oleśnicki Budżet Obywatelski
dzisiaj o 17:27/ Aktualności
Podział BiFK-u przegłosowany!
dzisiaj o 17:17/ Aktualności
Wybrali nowych przewodniczących komisji
dzisiaj o 16:22/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube