reklama
reklama
Dziś jest wtorek, 19 lutego. Imieniny Arnolda, Konrada, Mansweta.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Bierutowski budżet obywatelski

16.04.2018 o 08:36Komentarzy: 18Kategoria: Aktualności
Dziewięć projektów bierze udział w głosowaniu w bierutowskim budżecie obywatelskim. Potrwa ono do 23 kwietnia.


Które projekty zyskają największe poparcie?

Lista projektów:

1. Siłownia Street Workout w Bierutowie

Opis: Budowa siłowni street workout, czyli urządzeń przeznaczonych do wykonywania ćwiczeń z wykorzystaniem masy własnego ciała. Siłownia składać się będzie m.in. z drążków, drabinek, poręczy.

2. Budowa parkingów/wiat na rowery w Bierutowie

Opis: Budowa i montaż wiat/parkingów rowerowych w kluczowych/przesiadkowych miejscach w mieście.

3. Zakup strojów ludowych dla Zespołu Pieśni i Tańca "Bierutowianie Bis" - Bierutów

Opis: Zakup nowych strojów ludowych dla członków reaktywowanego w 2016r. Zespołu Pieśni i Tańca.

4. Wyposażenie pracowni komputerowej w Szkole Podstawowej w Bierutowie

Opis: Zakup i instalacja 15 sztuk nowoczesnych komputerów stacjonarnych, projektora, laptopa dla nauczyciela, monitorów wraz z niezbędnym oprogramowaniem dla uczniów szkoły podstawowej.

5. AED dla każdego - zakup i montaż w miejsach publicznych 3 stacjonarnych defibrylatorów AED - Bierutów

Opis: Zainstalowanie na terenie Miasta i Gminy Bierutów przynajmniej 3 urządzeń AED w specjalnych szafkach umożliwiających bezpieczne przechowywanie zarówno w okresie zimowym jak i letnim a także w okresach przejściowych wraz z systemem powiadamiania w przypadku użycia oraz odpowiednie oznaczenie miejsca lokalizacji, dodatkowo akcja uświadamiania bierutowskiego społeczeństwa i przeszkolenie personelu w placówkach zainstalowania.

6. Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców poprzez doposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bierutowie w sprzęt do usuwania skutków nawałnic oraz wykrywania zagrożeń

Opis: Głównym założeniem realizacji zadania jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Miasta i Gminy Bierutów.
W ramach zadania zakupione zostaną: kamera termowizyjna, detektor napięcia, czujnik gazowy oraz sprzęt akumulatorowy do usuwania skutków nawałnic.

7. Kupno i montaż 5 prostokątnych stolików betonowych z ławkami

Zadanie odrzucone - nie bierze udziału w głosowaniu, szczegóły w tabeli na stronie budzetobywatelski.bierutow.pl

8. Elektroniczna tablica wyników KS Widawa Bierutów

Opis: Zadanie polegać będzie na zakupie i zainstalowaniu elektronicznej tablicy wyników obsługiwanej bezprzewodowo przy boisku na Stadionie Miejskim w Bierutowie. Będzie ona służyć drużynie piłkarskiej Widawa Bierutów do monitorowania wyniku i czasu gry podczas meczy.

9. Doposażenie placu zabaw - Gorzesław

Opis: Założeniem projektu jest doposażenie istniejącego już placu zabaw, który znajduje się przy świetlicy środowiskowej w Gorzesławiu. Projekt obejmuje dostawę oraz montaż urządzenia FUTURA PLAY 63.

10. Siłownia plenerowa w Solnikach Wielkich

Opis: Celem projektu jest zagospodarowanie terenu po byłej szkole, dzięki czemu stanie się on przyjazny mieszkańcom wsi. Projekt obejmuje dostawę oraz montaż urządzeń do tereny rekreacyjne
ćwiczeń. Proponuję: wioślarz, orbitrek, wahadło, twister.

Głosowanie odbywa się w Internecie. Dodatkowo można oddać głos w hali sportowej przy ul. Krasińskiego 3.

Zobacz też: Internetowe głosowanie

rd, źródło: UM w Bierutowie

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (18)

tylko AED19.04.2018 o 23:31

AED pomoże każdemu: i tym z siłowni, i tym, co na rowerach jeżdżą, i tancerzom, i uczniom co na komputerach siedzą, i strażakom z OSP, i graczom z KS Widawy, i dzieciom na placu zabaw. Najlepiej zagłosować na projekt, który może pomóc każdemu.

Zgłoś
Xyz 17.04.2018 o 15:35

Może przy okazji remontu urzędu wymienią te stare maszty na flagi... Przecież teraz są takie ładne maszty srebrne ze "złotymi" końcówkami na szczycie (np. orzeł RP). Można dostawić trzeci maszt na flagę Bierutowa

Zgłoś
Gerwazy 17.04.2018 o 14:44

@korposzczur Aha, czyli lepiej wydać pieniądze na siłownie?? Bo potrzeby zapewnienia sobie ochrony poprzez tężyznę fizyczną samców są najbardziej podstawowe dla gatunku homo sapiens... A wiaty rowerowe do kosza... nie należy rozwijać mobilności rowerowej mieszkańców, która zmniejsza emisję pyłów niskozawieszonych poprzez redukcję ruchu samochodowego, nie należy umożliwić mieszkańców pozostawiania rowerów w cywilizowany sposób w miejscach przesiadkowych jak dworce kolejowe, przystanki komunikacji autobusowej... nie należy zmniejszać wydatków na opiekę zdrowotną dzięki poprawieniu stanu zdrowia mieszkańców poprzez ich przesiadkę z samochodów do rowerów... oj człowieczku

Zgłoś
Korpo szczur17.04.2018 o 14:02

Porównywać " świat zachodni " do Bierutowa może tylko nicpoń. Banalna " Piramida potrzeb " mówi że należy zaczynać od realizacji podstawowych potrzeb i piąć realizację ku górze. Nadmieniam, iż we wspomnianym Wrocławiu wszystkie rowery z wypożyczalni publicznych stoją na niezadaszonych stojakach a są tych rowerów setki. Jak już będziemy metropolią i będziemy mieli rozbudowaną komunikację publiczną w Bierutowie to na pewno będą zadaszone wiaty dla rowerów, tymczasem to my nawet rowerów nie mamy.

Zgłoś
???????17.04.2018 o 13:46

https://bierutow.biuletyn.net/?bip=2&cid=126&id=2010 Ogłosili przetarg na remont Urzędu, ale tylko na..... wymianę okien!! Czyli co? Byle w środku było ciepełko a od zewnątrz będzie dalej wyglądać jak melina??

Zgłoś
Korpo 17.04.2018 o 13:43

Co Wy macie do wiat rowerowych?? Zobaczcie jak świat zachodni wygląda - wszędzie ścieżki rowerowe i estetyczne wiaty, zamiast spawanych stojaków jak w Bierutowie... żeby rower nie stał na deszczu... gdy przesiadasz się z roweru na komunikację zbiorową (pociąg) - tzw. parkingi "park and ride". Tutaj przykład z Wrocławia - rondo Ronalda Reagana i wiaty https://www.google.com/search?q=wiaty+rowerowe&client=firefox-b-ab&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi9i7-NncHaAhUSMuwKHQWVAVQQ_AUICigB&biw=1366&bih=654#imgrc=7aEobfJTNrAALM:

Zgłoś
Tak to wygląda17.04.2018 o 13:24

Do Pani/Pana Ja ! Z analizy wpisów wnioskuję że jest Pani/Pan bardzo skromną osobą. Bardzo skromną intelektualnie. Mimo wszystko wnioskuję że pisać nauczył / a się Pani/Pan pod wiatą dla rowerów, ubrana w strój ludowy Bierutowian, oceny wyświetlano na tablicy elektronicznej Widawy. Ktoś ujrzał wyniki i użyto AED ( zatrzymanie akcji serca ) sprzęt obsłużyli strażacy. Później część poszła poćwiczyć tężyznę na siłownię plenerową do Solnik i tę drugą w Bierutowie ( ktoś worki musi nosić ) a reszta pobawić się na plac zabaw w Gorzesławiu. Największym nieszczęściem dla takich osób jest obowiązek szkolny; bez tego życie byłoby prostsze.

Zgłoś
Śmiechu warte 17.04.2018 o 11:58

Oświata nie ma pieniędzy na komputery, przec?eż sa różne programy tylko trzeba wnioski napisać

Zgłoś
ja17.04.2018 o 10:00

Po co te komputery? I czego te dzieci się tam nauczą? Jak wejść do Painta? haha najlepiej niech jeszcze więcej nauczyciele narzucą składek na rodziców a to rada rodziców, a to co miesiąc a to coś tam... a na potrzebne rzeczy nie ma bo po co... a teraz nagabywanie do ludzi żeby na to głosowali...

Zgłoś
knur16.04.2018 o 17:47

Po większości celów budżetu obywatelskiego widać jak zacofane mamy społeczeństwo...

Zgłoś
Hehehe16.04.2018 o 17:39

Cela+ już niedługo również w Twojej gminie.

Zgłoś
Tak to wygląda16.04.2018 o 16:56

Jedyną !!! Jedyną !!! szansą na dobre funkcjonowanie naszych dzieci w nowoczesnym świecie jest nowoczesna edukacja. Szkoła musi być wyposażona w nowoczesne pomoce dydaktyczne. Zapewnienie dzieciom wiat rowerowych, czy kolejnych placów zabaw uczyni je sprawnymi fizycznie a upośledzonych intelektualnie.

Zgłoś
!16.04.2018 o 15:54

Do "ja":Nie, szkoła zapewni wspaniałych nauczycieli informatyki.

Zgłoś
ojciec16.04.2018 o 13:02

no właśnie dlaczego takie gruchoty komputery są w szkole???? Może więcej wycieczek porobić jeszcze???? A na dzieciach oszczędzać. Przedszkole się sypie, autobusy się sypią, komputery się sypią......

Zgłoś
ja16.04.2018 o 13:01

pracownie komputerową powinna zapewnić szkoła!!! skandal.

Zgłoś
boguś koguś16.04.2018 o 10:49

Przedszkole wszyscy wszystko wiedzą nikt nic nie robi

Zgłoś
rodzic16.04.2018 o 10:37

Przedszkole się wali a on sobie budżet obywatelski urządza

Zgłoś
~M~16.04.2018 o 09:33

4. Wyposażenie pracowni komputerowej w Szkole Podstawowej w Bierutowie - to ma sens. Inwestujmy w przyszłość dzieci...

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Świetlny przejazd i pamięć o E. Niczyporze
dzisiaj o 17:12/ Aktualności
Konferencja Rutkowskiego w Oleśnicy
dzisiaj o 16:27/ Aktualności
Wraca ruch na ul. Krzywoustego
dzisiaj o 15:44/ Aktualności
SDM zadba o drogi gruntowe
dzisiaj o 15:04/ Aktualności
Kilkadziesiąt tysięcy na odprawy
dzisiaj o 13:42/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube