reklama
reklamareklama
Dziś jest piątek, 18 stycznia. Imieniny Małgorzaty, Piotra, Liberty.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Powiat nie ma pieniędzy na chodnik

15.04.2018 o 10:13Komentarzy: 26Kategoria: Aktualności
Mieszkańcy z miejscowości Bystre ponownie zwrócili się z petycją do władz powiatu o wybudowanie chodnika. Starosta Wojciech Kociński tym razem pozostawił sprawę bez rozpatrzenia.


Powiat nie ma pieniędzy na zapewnienie bezpieczeństwa okolicznym mieszkańcom

Mieszkańcy miejscowości Bystre w gminie Oleśnica, którzy mieszkają w domach wzdłuż ulicy Południowej, po raz kolejny zwrócili się do władz powiatu oleśnickiego, pod który podlega droga, z apelem o uwzględnienie w planach inwestycyjnych możliwości budowy chodnika dla pieszych o długości około jednego kilometra.

Wśród argumentów jest mowa o dynamicznie rozwijającej się wsi, w której co roku wzrasta liczba mieszkańców. To powoduje, że zwiększa się ruch samochodów na odcinku Ligota Wielka-Jelcz-Laskowice. - Wyjście na spacer z wózkiem i przemieszczanie się w kierunku miasta jest niemożliwe. Powrót samodzielny dzieci szkolnych jest również niemożliwy ze względu na ryzyko potrącenia przez szybko jadące samochody - podnoszą mieszkańcy.

Starosta Wojciech Kociński (Prawo i Sprawiedliwość) tym razem pozostawił petycję bez rozpatrzenia, tłumacząc to udzieleniem odpowiedzi w ubiegłym roku. Samorządowiec wyliczył wówczas, że koszt inwestycji może wynieść ok. 1 mln zł.

W piśmie czytamy, że powiat nie ma pieniędzy na wykonanie inwestycji, a ratunkiem mogłoby być wsparcie inwestycji przez gminę. W materiałach z powiatu nie znajdziemy jednak wzmianki, czy ktokolwiek z władz powiatu prowadził takie rozmowy. - Wniosek mieszkańców nie zostanie jednak pominięty w analizie inwestycji drogowych na etapie planowania budżetu na kolejne lata - odpisał ogólnikowo starosta W. Kociński.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (26)

hanys15.04.2018 o 12:03

Pazdziochy do gazu

Zgłoś
MarekTracz15.04.2018 o 12:02

Mogli by się dogadać z Urzędem Gminy i zrobić chodnik wspólnie dodatkowo można było by zrobić ścieżkę dla rowerów na odcinku Oleśnica Ligota Mała gdyż z tego odcinka drogi korzysta wielu rowerzystów i to tez jest problem dla kierujących rowerami gdyż pokonanie tego odcinka drogi jest bardzo niebezpieczne z uwagi na bardzo duży ruch pojazdów samochodowych. A przy okazji z części dla rowerów mogliby korzystać piesi ,których tam nie brakuje.Ale pan w gminie od pozyskiwania funduszy i promocji gm. nie umie tego zrobić potrafi tylko jeździć na Ukrainę za państwowe pieniądze.PiS niech się weźmie za ta gminę albo Prokuratura bo zrobili sobie z Urzędu prywatny folwark.

Zgłoś
Dkw15.04.2018 o 11:35

Co ta władza ma i na co.

Zgłoś
asdf15.04.2018 o 11:33

A za dwa ronda na Dobroszyckiej liczą 2.5 mln xD

Zgłoś
?15.04.2018 o 10:37

Zakładając, że chodnik będzie miał ok. 2 m szerokości i ok. kilometra długości, to koszt takiego chodnika wyniesie wg starosty ok. 500 zł za m2. Złoty chodnik?

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Żałoba także w Oleśnicy
dzisiaj o 17:34/ Aktualności
Tym zajmie się komisja rewizyjna
dzisiaj o 17:25/ Aktualności
Aniołkowe granie przedszkolaków
dzisiaj o 16:07/ Kultura
Wybory w gminnych sołectwach
dzisiaj o 15:47/ Aktualności
Otworzą Komnatę Zofii
dzisiaj o 15:42/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube