reklama
reklamareklama
Dziś jest niedziela, 20 stycznia. Imieniny Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Zdziwienie Służb Ratowniczych

11.04.2018 o 10:02Komentarzy: 65Kategoria: Aktualności
Stowarzyszenie Służby Ratownicze dziwi się, że w związku z kolejnym brakiem karetki dla pacjenta z Oleśnicy, nikt nie poprosił organizacji o pomoc.


Flota stowarzyszenia / źródło: Służby Ratownicze

* * *

Chyba powoli zupełnie przestajemy to rozumieć. Przed chwilą ponownie lądował w Oleśnicy śmigłowiec LPR z powodu braku wolnego Zespołu Medycznego (karetki).

Tuż obok widok jak poniżej na zdjęciu. A tymczasem z powodu braku wolnego ambulansu strażacy przewożą najpierw lekarza do poszkodowanego, następnie poszkodowanego do śmigłowca. MY - RATOWNICY SŁUŻB RATOWNICZYCH JESTEŚMY podobnie jak strażacy (którym absolutnie nie ujmujemy nic i szanujemy ich na pewno wyżej niż siebie) JEDNOSTKĄ WSPIERAJĄCĄ SYSTEM PAŃSTWOWE RATOWNICTWO MEDYCZNE.

Mamy dokładnie takie same w tym względzie prawa, a jedynie dla poszkodowanego w ratownictwie medycznym więcej sprzętu i wygodniejszy transport.

Stowarzyszenie Służby Ratownicze

* * *

Zobacz też: Śmigłowiec i straż zamiast karetki

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (65)

znajomy19.04.2018 o 23:36

no i Służby Ratownicze podają, że ich zadsponowało Pogotowie dzisaij do działań. To można czy nie można? Pomogli czy nie pomogli? albo raczej - pomogli czy zaszkodzili?? kto wie?

Zgłoś
głos_rozsądku18.04.2018 o 14:36

Ja w II LO miałem przysposobienie obronne gdzie nauczyłem się udzielać pierwszej pomocy...Potem podczas zasadniczej służby wojskowej i na szczęście jeszcze nie musiałem w praktyce tych umiejętności pokazywać..To że w Oleśnicy mieście gdzie szkolono pilotów i personel naziemny lotnisk wojskowych nie ma komunalnego lądowiska dla LPR zakrawa na groteskę wprost z Gombrowicza ...

Zgłoś
głos_rozsądku18.04.2018 o 14:31

OBRONA CYWILNA NGO w mieście "falowego" trepa nie może istnieć...

Zgłoś
Klif 12.04.2018 o 18:26

@szofer: bo przez nieumiejętnie udzieloną pomoc możesz już nie być w stanie.

Zgłoś
szofer12.04.2018 o 17:38

Wiele lat temu z uznaniem przyjęliśmy rozszerzenie zakresu działań strażaków o pomoc na drodze. Cieszmy się, że możemy też liczyć na pomoc ratowników na motocyklach czy tak jak tych wspomnianych w artykule. Ja na pewno nie będę pytał ratownika udzielającego mi pierwszej pomocy czy ma "odpowiednie papiery".

Zgłoś
Htu12.04.2018 o 14:27

@stefan: a ty kretynie swoją pracę też wykonujesz w ramach wolontariatu?

Zgłoś
stefan12.04.2018 o 10:26

jeszcze więcej jadu - debile po prostu. Cieszyć się że mamy takie służby ratownicze w naszym mieście. A ratownicy medyczni może tak ruszyć tyłki i podziałać też jako wolontariusze ratownicy. Oooooo widzę las rąk....!!!

Zgłoś
12.04.2018 o 07:38

MO czy to aby na pewno rzetelne dziennikarstwo? czy poszukiwanie sensacji?

Zgłoś
ser12.04.2018 o 06:09

Jak karetki mają się ruszyć jak one podpierają budynek bo się zaraz zawali.

Zgłoś
Ratownik 1312.04.2018 o 02:25

odp do Karola czy SR mogły by działać w ramach czy też razem ze Strażą -Boże chroń niech sobie szkolą i bawią się w ratownictwo czy też obstawy bo im więcej osób co mają jako takie pojęci o podstawowym udzielaniu pomocy potrzebującym a nie poszkodowanym to szczytny cel - niech szefostwo SR bawi sie w wydawanie certyfikatów osobą ponoć przeszkolonym to im się przyda w życiu ani bawią sie w udzielanie pomocy chorym - i będzie dobrze niech świadczą usługi przewozowe po zdemontowaniu sygnalizacji świetlnej bo tego potrzeba i osoby niepełnosprawne i geriatrie wożą po ośrodkach i zakładach rehabilitacji bo to jest potrzebne nr tel w ośrodkach zdrowia niech zostawią i będzie super odciążą ZRM od nie potrzebnego wyjazdu a ratowanie zostawią fachowcom {bynajmniej niektórym}-pozdrawiam

Zgłoś
xyz12.04.2018 o 01:59

ludzie po co te zbędne dyskusje SR to jest dziwny stwór i nigdy nie będzie działać w ramach PRM tak jak i Straż jest w ramach współpracy do pomocy PRM a nie do udzielania jej tak też jak jest proponowana ustawa do rozważenia że odzież ratownicza bedzie noszona przez Zespoły PRM anie przez podroby to SR z Oles beda musiały zmienić mundurki na inne i niech sobie działają gdziekolwiek chcą i do czego chcą i nie będą podlegać Wojewodzie a ten odpowiada za ilość i jakość karetek w Powiecie a trzeba zadbać i tu jest rola burmistrza coby karetki z naszego rejonu nie jeżdziły w stronę Wrocławia i nie zapewniały pomoc rejon gminy DŁUGOŁĘKI a tak się coraz częściej ZDARZA jeżeli tak to trzeba zwiększyć ilość KARETEK o 2 i będzie dobrze --plus nie wzywanie do byle czego BO ludziską nie chce się iść do Ośrodka Zdrowia i wzywają tanią TAXI coby było szybciej i bez kolejki Albo Wzywamy i płacimy za sam przyjazd po min 20 pln i problem z głowy tak jak to jest w Czechach

Zgłoś
Hy12.04.2018 o 00:09

Pisałeś, że istnieje definicja. Wskaż mi ją proszę w przepisach. Nb. jeśli ktoś nosi koszulkę z napisem "ratownik", to lamie prawo, jeśli takim ratownikiem nie jest, więc szczytem debilizmu popisałeś się niestety tylko i wyłącznie ty, a Obywatel ma jak najbardziej rację.

Zgłoś
Piotr 11.04.2018 o 23:24

określenie RATOWNIK PIERWSZEJ POMOCY funkcjonuje na całym świecie i jest nim każda osoba podejmujące działania z zakresu pierwszej pomocy wobec poszkodowanegp

Zgłoś
Hy11.04.2018 o 23:07

Piotr: gdzie znajdę definicję ratownika pierwszej pomocy?

Zgłoś
szkoda11.04.2018 o 22:53

takie mamy niestety czasy, że jak widać większość ma podejście, że wszystko kręci się wokół pieniędzy. :/

Zgłoś
a moze11.04.2018 o 22:37

może oni myślą o poszkodowanych a nie o finansowaniu. ciężko niektórym zrozumieć że są inne wartości

Zgłoś
...11.04.2018 o 22:18

ze wzgledow medycznych moze maja takie same prawa ale widocznie nie rozumieja systemu finansowania publicznych sluzb :)

Zgłoś
Piotr11.04.2018 o 22:17

dodam jeszcze, ze istnieje również definicją RATOWNIKA PIERWSZEJ POMOCY - taki tytuł nosi osoba, która ukończyła podstawowy kurs pierwszej pomocy. ( I z tego co kojarzę to koszulki z takim napisem noszą najmłodsi z SR). Także Obywatelu powoływanie się na art art 227 KK - jest - wybacz - szczytem debilizmu z twojej strony. I przez takie posty jak twoje rodzą się właśnie głupie plotki. Jak już czytasz te wszystkie ustawy, kodeksy - to czytaj ze zrozumieniem....

Zgłoś
Piotr11.04.2018 o 22:11

czytam czytam i włos mi się jeży na głowie. Ludzie, przecież SR wyraźnie zaznaczają, ze nie chcą i nie mogą zastąpić PRM. Są otwarci na wspieranie - poprzez ambulanse i sprzęt który mają oraz poprzez przeszkolonych odpowiednio ludzi. Jak już wskazano , którzy są ratownikami kwalifikowanej pomocy. Zgodnie bowiem z definicją: Ratownik ? osoba uprawniona do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy i spełniająca wymagania z art. 13 ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym z dn. 8 września 2006 r

Zgłoś
inny11.04.2018 o 22:03

jakby wszyscy mieli tyle dobrego robić za pieniądze jakie mają to wszystkim żyloby się lepiej

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Strzeleckie zawody Huzara
dzisiaj o 14:46/ Sport
Fotopstryk: polatane z ptakami
dzisiaj o 14:18/ Ciekawostki
Wiedeńskie koncertowanie w BiFK-u
dzisiaj o 13:12/ Kultura
Zła jakość powietrza w Oleśnicy!
dzisiaj o 10:01/ Aktualności
Koncert kolęd w cerkwi
dzisiaj o 09:35/ Kultura
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube