reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest wtorek, 26 marca. Imieniny Emanuela, Larysy, Teodora.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Śmigłowiec i straż zamiast karetki [WIDEO]

10.04.2018 o 18:44Komentarzy: 150Kategoria: Aktualności
Po raz kolejny zabrakło karetki, dlatego do osoby wymagającej natychmiastowej pomocy medycznej wezwano straż pożarną i śmigłowiec LPR-u, który lądował przy SP4 w Oleśnicy.


Śmigłowiec LPR-u lądował przy SP4

Dzisiaj około godziny 18 straż pożarna została powiadomiona, że w jednym z bloków w pobliżu ulic Mickiewicza i Żeromskiego w Oleśnicy znajduje się osoba wymagająca pilnej pomocy medycznej.

W tym czasie nie była dostępna żadna karetka. Dlatego strażacy pojechali na miejsce. Podjęto też decyzję o wezwaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który lądował na pasie zieleni pomiędzy boiskiem Szkoły Podstawowej nr 4 a marketem E. Leclerc.


Strażacy jako pierwsi udzielali pomocy

Lekarz wsiadł do wozu strażackiego i został przetransportowany do pacjenta. Osobę wymagającą hospitalizacji następnie przewieziono do śmigłowca. To już kolejna w ostatnim czasie sytuacja, kiedy zabrakło ambulansu, a ich obowiązki wykonują inne służby.

Ostatnio śmigłowiec przyleciał po pacjentkę, a za lądowisko posłużyło rondo Sybiraków. Ponad stutysięczny powiat przez całą dobę obsługują tylko cztery zespoły pogotowia.

Wideo: materiał z relacji na żywo

op

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (150)

..10.04.2018 o 19:03

np taka ze helikopter musi ladowac gdzies na jakims polu i lekarze musieli dojechac straza pozarna? a karetka podjezdza pod dom!

Zgłoś
Ja10.04.2018 o 19:01

@Mr. Obserwator: kretynie, tępy nieuku. Wyląduje zawsze najbliżej miejsca, o to się nie martw, bo nie ty od tego jesteś. A PSP jest jak najbardziej powołana do takiej pomocy. Poczytaj trochę najpierw, a potem się wypowiadaj.

Zgłoś
Mr Obserwator 10.04.2018 o 19:00

@ja, Posłuchaj durniu, różnica ogromna helikopter nie wyląduje wszędzie angażowanie do akcji służb które nie są do tego powołane.. To jest Patologia..

Zgłoś
Ja10.04.2018 o 18:56

Poza tym obowiązkiem każdej instytucji oficjalnie współpracującej z systemem PRM jest pomoc właśnie w takich sytuacjach. Nie jest to wykonywanie obowiązków za kogoś.

Zgłoś
Ja 10.04.2018 o 18:53

Jakie zamiast? Jakie zabrakło? Przecież śmigłowiec to właśnie karetka. Jaka różnica dla pacjenta czy przyjedzie na kołach czy przyleci? Chyba tylko taka, że do śmigłowca jedzie straż, a wtedy automatycznie magicznie MO jest informowane.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Pomóżmy dzieciom w ramach rekordu!
dzisiaj o 19:39/ Sport
Ligota Polska dla Pauliny Juszczak
dzisiaj o 19:31/ Aktualności
Kandydatki na miss walczą o głosy!
dzisiaj o 19:05/ Ciekawostki
Film z biegu szlakiem defibrylatorów
dzisiaj o 17:37/ Sport
Spór o oszczędności w MGK
dzisiaj o 17:37/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube