reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 24 marca. Imieniny Gabriela, Marka, Gabora.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Akcja BiFK #2304oleśnicaczyta

7.04.2018 o 10:39Komentarzy: 6Kategoria: Kultura
Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy zaprasza w kwietniu do akcji czytelniczej z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.


fot. Agata Rorat

23 kwietnia obchodzimy jak co roku Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, dlatego chcielibyśmy zaprosić Państwa do wspólnej akcji.

Prosimy o przysyłanie zdjęć z książką. Mogą się na nich znaleźć książki już przeczytane lub te, które czekają w kolejce – ulubione książki z dzieciństwa, młodości i wieku dojrzałego. Nadesłane zdjęcia umieścimy na FB Biblioteki POD PEGAZEM.

Zdjęcia można przesyłać do 20 kwietnia na adres podpegazem(at)bifk.info lub umieścić na swoim FB z hasztagami #2304oleśnicaczyta #bifk. Zapraszamy serdecznie do udziału!

BiFK

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (6)

Edmund Kaleciński8.04.2018 o 17:02

Poniżej tekst polskiej pisarki Manueli Gretkowskiej.

Zgłoś
Edmund Kaleciński8.04.2018 o 17:01

Okazja zatem poznać poglądy swietnej polskiej pisarki ! **** SŁOWO NA NIE/DZIELĘ Polską rządzą idioci co źle świadczy o Polsce. Gorzej, tak zidiocieliśmy, że ci idioci mogą przegrać tylko ze sobą. Już pokazali kierunek swojej polityki pomnikiem smoleńskim: Czarne Schody do nieba. Nie po drabince, nie drepcząc w miesięcznicach, ale godnie schodami Kaczyński wniebowstąpi do Prawdy. Te schody to pas startowy paranoi, nikt nie ma przecież nad Kaczyńskim władzy, nawet rozum. Odcięty od rzeczywistości zarządza nią samodzielnie. W święta skonsultował się jednak "ze zwykłym człowiekiem" . Zupełnie jak w carskiej Rosji, gdzie car batiuszka spotykając dobrego chłopa, czyli duszę narodu dowiadywał się prawdy i karał swoich skorumpowanych doradców. Więc Kaczyński wreszcie spotkał człowieka, nie szarego bo ten nie doczekał płonąc w proteście. Spotkał zwykłego człowieka myślącego o konkretach czyli "piniądzach" zarabianych przez posłów i samorządowców. Po tej konsultacji car bez rodziny, karty bankowej, na utrzymaniu partii i dokarmiany przez panią Basię zabrał po 20 % pensji darmozjadom. W następnym wystąpieniu sejmowym może zredukować o 20 % liczbę posłów PO. Jedną decyzją osiągnie konstytucyjną większość, bez czekania na wybory. Ktoś mu to podpowie w publicznym kiblu. O ile za prezesem ochrona i policja nie noszą prywatnego Toy Toya, albo nie wożą go na sygnale z potrzebą. Nigdzie indziej nie miewa chyba intymnych, przypadkowych kontaktów ze zwykłym człowiekiem. W Rosji nie było wyborów, u nas nie będzie demokratycznych. Cara obaliła rewolucja. Ta polska zaczyna się powoli. Nigdy dotąd w naszej historii nie manifestowano przeciw Kościołowi. Wieszano księży zdrajców po Targowicy, ale instytucja była święta. Nie przeszkadza, że pełna ubóstwionych pedofilów i błogosławionych cwaniaków. Co się zmieniło? Kościół za głęboko sięgnął w majtki Polek i portfele Polaków. 12 miliardów rocznie z państwowej kasy na święte cele, to połowa tego co na 500 plus. A księża tyle dzieci nie mają, chociaż nazywają się ojcami. ///c.d. niżej...

Zgłoś
Edmund Kaleciński8.04.2018 o 17:01

c.d. Czarną władzę zaatakowano w Czarny Piątek. Kościół , od 2 tysięcy lat ofiara prześladowań, niczego się tak nie boi jak oskarżeń o bycie prześladowcą. Cała jego hipokryzja jest ufundowana na cierpieniu, własnym. Pod siedzibę biskupów pierwsi poszli warszawscy studenci, sądzę z nudów. No bo, co można robić w dzień wagarowicza na Krakowskim Przedmieściu z transparentami popierającymi aborcję. Do sejmu za daleko, a Miodowa za rogiem. Po tej garstce rozgarniętych dzieciaków, w Czarny Piątek na siedzibę biskupów ruszyły kobiety. W Poznaniu na pałac, siedzibę Petza, słynnego molestatnta i wielbiciela marmurów z Carrary sprowadzanych na ozdobienie siedziby biskupów. Cóż, dobry gust bywa bezwstydny. Za to gniew ofiar bezwzględny. Następne manifestacje będą chodzić nie pod sejm, ale pod Kościół. I nie będzie miał już kto go rozgrzeszyć za lata obłudy, chciwości i deprawacji. Ksiądz z Krakowa modlący się o śmierć dla papieża, nie jest chrześcijaninem. Tylko w obrzędach czarnej magii prosi się o czyjąś śmierć. Tylko na czarnych mszach składa się ludzi w ofierze, tak jak polski Kościół chciałby złożyć życie Polek na ołtarzy swojej wiary. Kościół wspierał junty wspierał i przegrywał razem z nimi. Polityczni idioci załatwią się u nas sami, Kościół zniszczą kobiety. Chociaż paradoksalnie istnieje on w Polsce dzięki nim. Nauczanym by ogłupić, a potem wykorzystać. Kobiety, wstańcie wreszcie z kolan, księży, przestańcie im robić biskupią laskę. Nie pójdziecie za to z nimi Nieba. Oni po schodach ze białego, carraryjskich marmurów albo czarnego kamienia idą prosto do piekła.

Zgłoś
Czacza8.04.2018 o 13:07

Mogli z tego zrobic po prostu konkurs z nagroda ksiazkowa

Zgłoś
ty wiesz że ja wiem8.04.2018 o 12:03

@licz - Tu cię boli. Nie podoba się taki stan rzeczy. To nie po twojej myśli. Lepiej jakby nic nie robili. Ha! Taaaaaaak. ::: Jest taka maść na ból ....

Zgłoś
licz8.04.2018 o 09:27

Gdyby policzyć ile imprez zrobił BIFKw 3 poprzednich latach a ile robi teraz to można by powiedzieć że ktoś dostał biegunki . Jest to na pewno przypadek - biegunka przedwyborcza. Będę liczyć :)

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Nie żyje Max, owczarek zabrany księdzu
wczoraj/ Aktualności
Wiosenne sprzątanie w Boguszycach
wczoraj/ Aktualności
Turniej brydża w BiFK-u
wczoraj/ Sport
Bajkstajlowy Początek Wiosny
wczoraj/ Sport
Dodatkowy oddział żłobkowy w gminie?
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube