reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 24 marca. Imieniny Gabriela, Marka, Gabora.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Projekt dla 200 uczniów i 10 nauczycieli

13.03.2018 o 09:23Komentarzy: 0Kategoria: Aktualności
200 uczniów i 10 nauczycieli z powiatu oleśnickiego weźmie udział w projekcie "Czas na zawodowców". Władze powiatu podpisały umowę na dofinansowanie tego unijnego programu.


Przedstawiciele władz powiatu na spotkanie w sprawie projektu, którego liderem jest samorząd województwa / fot. Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

Kilka dni temu starosta Wojciech Kociński wraz z wicestarostą Piotrem Karaskiem i skarbnikiem powiatu Barbarą Długosz podpisali umowę na dofinansowanie unijnego programu.

"Czas na zawodowców" - to projekt, który ma za zadanie zwiększyć szanse uczniów ze szkół zawodowych na Dolnym Śląsku na znalezienie zatrudnienia.

- Staże u pracodawców, zajęcia laboratoryjne na uczelniach wyższych, szkolenia kadry dydaktycznej w ścisłej współpracy z otoczeniem biznesu, nauczycieli zawodu oraz instruktorów praktycznej nauki zawodu, innowacyjne metody dydaktyczne, szkolenia interpersonalne i społeczne, a także mini projekty badawcze oraz obozy naukowe - ta różnorodna gama działań przyczyni się do poprawy atrakcyjności i efektywności kształcenia, a przez to do zwiększenia szans na zatrudnienie uczniów kształcących się w zawodach - czytamy w komunikacie.

Projekt obejmie 1935 uczniów oraz 160 nauczycieli szkół i placówek zawodowych z terenu Dolnego Śląska. W ramach projektu odbędzie się ponad 1250 staży u pracodawców.

- Całkowita wartość projektu to nieco ponad 5 mln zł, z czego dotacja unijna wynosi blisko 4,8 mln zł. Czas realizacji projektu: 02.04.2018 - 31.08.2019 r. Z powiatu oleśnickiego w projekcie udział weźmie ok. 200 uczniów i 10 nauczycieli. Projekt dofinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 w ramach osi 10 Edukacja; Działanie 10.4 Dostosowanie systemów kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy. Liderem projektu jest Samorząd Województwa Dolnośląskiego. Partnerami projektu są: Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Powiat Dzierżoniowski, Powiat Głogowski, Powiat Oleśnicki, Powiat Średzki, Powiat Świdnicki, Powiat Wałbrzyski, Powiat Ząbkowicki, Gmina Jelenia Góra, Gmina Legnica, Gmina Wałbrzych - informuje starostwo.

źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
reklama
Ostatnio dodane
Nie żyje Max, owczarek zabrany księdzu
wczoraj/ Aktualności
Wiosenne sprzątanie w Boguszycach
wczoraj/ Aktualności
Turniej brydża w BiFK-u
wczoraj/ Sport
Bajkstajlowy Początek Wiosny
wczoraj/ Sport
Dodatkowy oddział żłobkowy w gminie?
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube