reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 24 marca. Imieniny Gabriela, Marka, Gabora.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Prezes Pogoni odpisuje prezesowi APO

12.03.2018 o 06:18Komentarzy: 111Kategoria: Aktualności
Konflikt na linii Akademia Piłkarska Oleśnica - Pogoń Oleśnica. Prezes tego drugiego klubu w dosadnych słowach odnosi się do propozycji transferu młodych piłkarzy.


Prezes Pogoni Michał Krej i prezes APO Mariusz Kartocha

W przeszłości Akademia Piłkarska Oleśnica powstała m.in. z grup młodzieżowych Pogoni Oleśnica, która aktualnie odbudowuje swoje młode struktury. Prezesem APO jest Mariusz Kartocha, który był prezesem Pogoni zanim klub został sprzedany Michałowi Krejowi.

Drugi prezes udostępnił nam oraz samorządowcom korespondencję z przedstawicielem APO. Cytujemy ją poniżej.

* * *

Wiadomość Mariusza Kartochy z APO

Dzień dobry,

Szanując wolę zawodników i rodziców AP Oleśnica wyraża chęć współpracy z MKS Pogoń dotyczącą transferowania zawodników pomiędzy klubami. Nasze stanowisko uwzględnia swobodę w zmianie barw klubowych na zasadzie bezpłatnych definitywnych transferów, zgodnie z wolą zawodników i ich rodziców. Dla AP Oleśnica dobro zawodnika zawsze było i będzie dobrem nadrzędnym. Podobnego stanowiska oczekujemy ze strony MKS Pogoń.

W załączeniu umowy transferowe zawodników. Proszę o podpisanie i odesłanie.

pozdrawiam


--
Mariusz Kartocha

* * *

Odpowiedź Michała Kreja z MKS-u

Mariusz,

Po pierwsze: przesłane przez Ciebie umowy są niezgodne z obowiązującymi przepisami PZPN – zabronione jest określanie przyszłych praw i obowiązków względem zawodników i klubów dotyczących zmiany przynależności klubowych, wysokości ekwiwalentu itd. zwłaszcza jeśli jest to zapis generalny i abstrakcyjny. Jest to dowód Twojej rażącej niekompetencji i braku podstawowej wiedzy. Podpisanie takiego gniotu to kompromitacja.

Po drugie: przesłanie przez Ciebie trzech niepodpisanych umów i jednej podpisanej (Palma do APO) to jest bezczelny pokaz lekceważenia. Otrzymałeś od Rodziców podpisane przeze mnie umowy w oryginale. Jeśli naprawdę chciałbyś te sprawy załatwić, a nie tylko stwarzać pozory że chcesz je załatwić, to odesłałbyś już podpisane umowy. Co stało na przeszkodzie ? Tak bawić się możesz ze swoimi kolegami ale nie ze mną.

Jeżeli naprawdę myślisz że mailami wysyłanymi w trybie „ukrytym do wiadomości” wybielisz się w tej sytuacji to naprawdę masz ludzi za idiotów. Ja z Tobą w tej sytuacji nie mam już o czym rozmawiać – jesteś niepoważny, manipulujesz i udajesz ofiarę w sytuacji kiedy to Ty jesteś jedynym powodem konfliktów. Mnie raz już na to nabrałeś – nigdy więcej.

Jeżeli chodzi o Twoją dbałość o zawodnika to pozostawię to bez komentarza. Możesz o tym mówić, pisać, nawet śpiewać – w rzeczywistości dbasz tylko o siebie. Twoja sprawa, Twój wybór.

Reasumując:

19 lipca 2017 przelałeś 800 zł do Pogoni za transfer Mazura i Piaseckiego. Prosiłem i tłumaczyłem żebyś tego nie robił bo to są niepotrzebne koszty. Nigdy nie chciałem od Apo pieniędzy. Dodatkowo transfer generuje wysokie opłaty do DZPN. Proponowałem darmowe wypożyczenia (tak jak później wypożyczyłem do Apo za darmo np. Nasiadka). Nie zgodziłeś się, wiedziałeś lepiej, zrobiłeś przelew. Zgodnie z ustanowionym przez Ciebie precedensem/standardem w ten sam sposób transferowałem później zawodników do Pogoni z Apo (Maleszka Sycianko Wilgosz przelewy 09/17). Tak więc to Ty ustanowiłeś takie a nie inne zasady transferowe. Na dowód przelewy w załączeniu.

W zeszłym tygodniu zobowiązałeś się wobec Pana Mazura do podania kwoty "poniesionych nakładów" za zawodnika Kacper Mazur (przelew 400 zł i co jeszcze?). Kilkakrotnie zmieniałeś wersję, do dnia dzisiejszego tej kwoty nie podałeś. Pogoni nie stać na to ale ja wspólnie z jego Ojcem za to zapłacimy z pieniędzy prywatnych bo trzeba Chłopakowi pomóc. Jak mogłeś wykupić Mazura z Pogoni za 400 zł to Ci to pasowało – nie musiałeś z nikim rozmawiać, o nic się pytać, zrobiłeś przelew i miałeś zawodnika. To wtedy wybrałeś. Dziś nagle zorientowałeś się że to co próbowałem Ci wytłumaczyć w lipcu 2017 jest prawdą i ma sens?! Dziś jest Ci wygodniej mówić o współpracy i darmowej wymianie? A za pół roku jaką będziesz miał wersję? Tak bawić się możesz ze swoimi kolegami ale nie ze mną.

Nie jesteś w stanie zapewnić żadnej przyszłości chłopcom z Oleśnicy. W zespole trampkarzy masz 13 zawodników. Żadnej rywalizacji na pozycję, żadnego kształtowania charakteru i osobowości, żadnego rozwoju. Prosisz się zawodników o to żeby przychodzili na trening. To kpina. Wysoka jakość szkolenia w apo to mit który niebawem upadnie. Ludzie już otworzyli oczy. W zespole juniorów masz też max 13 zawodników. Cały styczeń i luty nieprzepracowany. Ile sparingów rozegrali juniorzy ?! Kogo ty chcesz oszukać? 17 letnich dzieciaków?! Ich Rodziców chcesz oszukać?! Gdzie oni później mają grać, w B klasie!? To na to urząd miasta Oleśnica przeznacza środki z których korzystasz ?

Mam o czym rozmawiać z Rodzicami i Dziećmi z Oleśnicy, które chcą grać w piłkę. Dlatego jak będziesz próbował manipulować i na swoje potrzeby grać losem 11-13 letnich chłopców to możesz to zrobisz. Trudno. W lipcu pomogę im i wykupie ich za apo za swoje prywatne pieniądze tak ja już to robiłem. Nie uda Ci się już grać ofiary. Ty to zrobisz i Ty za to będziesz odpowiadał przed Rodzicami i Miastem. To oni przez lata dawali Ci pieniądze za które prowadziłeś szkolenie i dobrze sobie żyłeś.

Nie uda Ci się stworzyć obrazu niedobrego Kreja co nie chce dzieciaków puszczać z Pogoni. Fakty mówią same za siebie. Kowalski, Podkowiński, Fąfara – do Ślęzy Wrocław za darmo na życzenie chłopaków i Rodziców dla ich rozwoju. Ciszewski, Warzecha, Palma – do Śląska Wrocław za darmo na życzenie chłopaków i Rodziców dla ich rozwoju. Dyrka – do Miedzi i Chrobrego za darmo na życzenie chłopaków i Rodziców dla ich rozwoju. Hajdasz do GKS Bełchatów za darmo na życzenie chłopaków i Rodziców dla ich rozwoju. Nasiadek do APO !!! za darmo na życzenie chłopaków i Rodziców dla ich rozwoju. Klat Karol, Klat Marcin, Bielski do KS Zbytowa za darmo na życzenie chłopaków i Rodziców dla ich rozwoju. Szczypkowski do Bierutowa za darmo na życzenie chłopaków i Rodziców dla ich rozwoju. Ryło do Mirkowa a teraz do Ślęzy za darmo na życzenie chłopaków i Rodziców dla ich rozwoju. Bartnik, Rusiecki, Kluziak, Galik do Międzyborza za darmo na życzenie chłopaków dla ich rozwoju. Mogę tak cały dzień! Ja nie muszę mieć „wypracowanych zasad” żeby Dzieciom pomagać – to jest normalne. Współpracuję i potrafię dogadać się z każdym klubem w Polsce – a Ty z kim potrafisz się dogadać ? W Oleśnicy dla dobra Pogoni potrafiłem się dogadać z Michalcem, Olewińskim, Karpienko, Woźniakiem, Szeligą, Olczykowskim etc. - a Ty z kim potrafiłeś się dogadać?

Nie pisz do mnie już mailów, smsów. Jak chcesz normalnie jakiś temat załatwić to podejdź, spójrz w oczy i porozmawiaj jak facet. Ja zawsze staram się Ciebie szanować i rozumieć Twoje motywy. Odbieram telefon, chętnie się spotkam. Ale nie będę się już bawił w manipulacje, interpretacje i niedomówienia. Szanuj mój i innych czas.

Pozdrawiam Mariusz.

Michał Krej

* * *

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (111)

MojaOlesnica.pl15.03.2018 o 23:03

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
nl15.03.2018 o 21:18

@@@ szybko odjeżdża, bo przez Twoje komentarze wyssane z palca, portal nie będzie płacił zadośćuczynienia dla zainteresowanego. @@@, $$$, sos, można za takie wpisy wytoczyć sprawy sądowe.

Zgłoś
@@@15.03.2018 o 20:59

Biały samochodzik też z mo szybko odjeżdża

Zgłoś
MojaOlesnica.pl15.03.2018 o 14:30

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl15.03.2018 o 14:27

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
ok15.03.2018 o 13:07

Krej napisz z kim sie nie dogadales ,a jest ich naprawde wielu ,

Zgłoś
....BG15.03.2018 o 09:49

Porównajcie to co zrobił dla Pogoni Krej a co Kartocha.To dwie różne sprawy.Za Kreja Pogoń jakoś działa a gdyby był to Kartocha to zapewne Pogoni już by nie było... Czy Kartocha jak prezesował Pogoni musiał przyjmować nowych członków tylko po to aby zapewnili mu w nowych wyborach więcej głosów?! Przecież wtedy nikt nigdy nie widział tych "nowych" członków na wcześniejszych zebraniach...

Zgłoś
.15.03.2018 o 09:11

Jak to dla Pana Kreja liczy się kasa? Przecież on dokłada do tego klubu! I podobno do dwóch innych również!

Zgłoś
debil 14.03.2018 o 22:40

@Brat mógł byś jeszcze raz powtórzyć bo 5 razy to trochę mało...

Zgłoś
$$$14.03.2018 o 22:08

Jednych łączy piłka drugich łączy kasa

Zgłoś
Brat14.03.2018 o 20:37

Ciekawe czemu Krej powiedział chłopakom ,którzy chcieli odejść z Pogoni do APO w tym Mazurowi ,że nigdy już nie wrócą do Pogoni??

Zgłoś
Brat14.03.2018 o 20:37

Ciekawe czemu Krej powiedział chłopakom ,którzy chcieli odejść z Pogoni do APO w tym Mazurowi ,że nigdy już nie wrócą do Pogoni??

Zgłoś
brat14.03.2018 o 20:37

Ciekawe czemu Krej powiedział chłopakom ,którzy chcieli odejść z Pogoni do APO w tym Mazurowi ,że nigdy już nie wrócą do Pogoni??

Zgłoś
brat14.03.2018 o 20:37

Ciekawe czemu Krej powiedział chłopakom ,którzy chcieli odejść z Pogoni do APO w tym Mazurowi ,że nigdy już nie wrócą do Pogoni??

Zgłoś
brat14.03.2018 o 20:37

Ciekawe czemu Krej powiedział chłopakom ,którzy chcieli odejść z Pogoni do APO w tym Mazurowi ,że nigdy już nie wrócą do Pogoni??

Zgłoś
Tata14.03.2018 o 16:05

P.Krej niech pan napiszę co pan robi z klubem od najmłodszych piłkarzy ,mam wrażenie że tylko liczy się indla pana tylko kasa bo wyników brak

Zgłoś
Brr14.03.2018 o 11:19

Obie kasie obie krysie obie...zdajemisie.Leczyc sie u burmistrza na glowy i wyjazd z olesnickiej pilki

Zgłoś
obserwator14.03.2018 o 08:18

A co z tym hasłem często używanym przez kluby "ŁĄCZY NAS PIŁKA".

Zgłoś
Sos14.03.2018 o 00:29

Kartocha nic nie odpowie bo zdążył wszystko już przepisać.

Zgłoś
Ddd14.03.2018 o 00:25

Chcesz zarobić? zgłoś się do Kartochy on nauczy cię jak to się robi!!!!!!!!!

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Nie żyje Max, owczarek zabrany księdzu
wczoraj/ Aktualności
Wiosenne sprzątanie w Boguszycach
wczoraj/ Aktualności
Turniej brydża w BiFK-u
wczoraj/ Sport
Bajkstajlowy Początek Wiosny
wczoraj/ Sport
Dodatkowy oddział żłobkowy w gminie?
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube