reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 22 stycznia. Imieniny Anastazego, Wincentego, Gaudentego.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Projekt GOK-u wśród najlepszych! [WIDEO]

7.03.2018 o 08:39Komentarzy: 6Kategoria: Ciekawostki
Projekt "Kolorowe przystanki autobusowe" Gminnego Ośrodka Kultury Oleśnica znalazł się w gronie jedenastu najlepszych innowacyjnych praktyk europejskich! Publikujemy nadesłany komunikat.Z wielką radością informujemy, że projekt artystyczny Gminnego Ośrodka Kultury Oleśnica, trwający nieprzerwanie od 2013 roku w gminie Oleśnica pod nazwą "Kolorowe przystanki autobusowe" (działający również na rzecz zrównoważonego stylu życia) został uznany za jedną z 11 najlepszych europejskich praktyk, wskazanych łącznie w 9 europejskich krajach i znalazł się w badaniach oraz w raporcie (dostępnych wkrótce) pn. "Dziedzictwo kulturowe – innowacyjne poszerzanie grona odbiorców” (opracowanym przez Economia Creativa).

W raporcie znalazły się projekty z Wielkiej Brytanii, Portugalii, Rumunii, Szwecji, Włoch, Hiszpanii, Czech, Chorwacji i Polski (Gmina Oleśnica).

Tymczasem można już podziwiać wspaniałe wideo z rysunkami Justyny Molendowskiej-Ruiz. Raport przygotowali Antonio Carlos Ruiz Soria i Justyna Molendowska-Ruiz z Economia Creativa, a jest on związany ze świętowaniem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018 i został opracowany dla Komisji Europejskiej.

Wideo: materiał promujący raport


Projekt "Kolorowe przystanki autobusowe" rozpoczął się spontanicznie w 2013 roku i był prowadzony przez Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica, Fundację Wspierania Rozwoju Lokalnego "Moja Przestrzeń", artystkę Marzenę Klimowicz (w ramach projektu „Świetlice wiejskie - Centra Aktywności Obywatelskiej, realizowanego przy wsparciu programu SWISS CONTRIBUTION, a następnie kontynuowany przez artystę Marcina Mrowickiego, Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica, przy wsparciu Urzędu Gminy Oleśnica i oczywiście samych mieszkańców gminy Oleśnica.

- Do chwili obecnej w gminie Oleśnica dokonaliśmy wspólnie 16 społecznych rewitalizacji przystanków autobusowych, dzięki czemu powstało 16 całkowicie oryginalnych dzieł artystycznych, wymyślonych i wykonanych przez mieszkańców, pod okiem wspaniałych artystów - komentuje Dyrektor GOK Oleśnica, Dorota Bartczak.

W 2018 roku planowane jest wydanie małego przewodnika w formie mapy, aby można było zwiedzać gminę Oleśnica śladami kolorowych przystanków. W tym roku wykonane zostaną ostatnie rewitalizacje przed wydaniem przewodnika, dlatego zainteresowane sołectwa gminy Oleśnica prosimy o możliwie szybkie zgłoszenia swojego pomysłu i gotowości do GOK Oleśnica.

W tym miejscu przypominamy też materiał telewizyjny o Kolorowych przystankach w gminie Oleśnica, zrealizowany w 2015 roku przez Dorotę Kaczor i jej zespół z TVP3 Wrocław: http://wroclaw.tvp.pl/21773305/pospolite-ruszenie-w-gminie-olesnica

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w działania!

Piotr Michałowski / GOK Oleśnica

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (6)

;-(10.03.2018 o 10:14

Dworzec autobusowy się rozpadnie, bo już prawie wszyscy przewoźnicy zrezygnowali z wjazdu. Za wysoki haracz trzeba płacić za to coś co trudno nazwać dworcem. Koszmar oleśnickich dworców: Polbus ramię w ramię z pkp.

Zgłoś
pasażer9.03.2018 o 19:23

Pan sołtys Świerznej to co sądzi o swoich przystankach ?

Zgłoś
123r58.03.2018 o 05:50

Jeśli władzy przeszkadzają tamte lata to pewnie sie6 zaraz wezmą za bloki do wyburzenia, z tamtej epoki bo wszyscy na tylko mały Jarosław najmądrzejszy

Zgłoś
?7.03.2018 o 20:32

Proszę, jaka piękna inicjatywa. Tymczasem w Oleśnicy niszczeje mural historyczny przy ul. 3 Maja. Ostatni z wielu, które zdobiły elewacje budynków. Gdzie jest Towarzystwo Przyjaciół Oleśnicy? Może by podjęło jakieś działania? A może przez to, że mural powstał w czasach dziś uznawanych za niebyłe - nie wart jest zachowania?

Zgłoś
,7.03.2018 o 19:37

ciekawe

Zgłoś
PKS fajny yes7.03.2018 o 10:48

Aż miło podróżować. Może Polbus weźmie przykład i odnowi DWORZEC AUTOBUSOWY W OLEŚNICY w takich klimatach :)

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Jubilatka gościła u burmistrza
wczoraj/ Aktualności
Zadymienie w kamienicy przy Traugutta
wczoraj/ Aktualności
Zderzenie osobówki i autobusu
wczoraj/ Aktualności
Areszt dla podejrzanego o groźby
wczoraj/ Aktualności
Dzień Babci i Dziadka w SP w Zbytowej
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube