reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 24 marca. Imieniny Gabriela, Marka, Gabora.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Mundurowi kontra smog

6.03.2018 o 17:31Komentarzy: 73Kategoria: Aktualności
Dzisiaj policjanci z oleśnickiej drogówki wspólnie z inspektorami transportu drogowego prowadzą działania pod nazwą "Smog".


Wspólne działania policji i ITD / fot. Policja

"Smog" to nazwa działań kontrolno–prewencyjne na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, a ich celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery. Policjanci będą eliminować z ruchu drogowego pojazdy niesprawne technicznie. W działania włączyli się również funkcjonariusze ITD.

- Oleśniccy policjanci od wczesnych godzin rannych prowadzą działania na terenie powiatu oleśnickiego pod kryptonimem „SMOG”. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy eliminują z ruchu pojazdy w przypadku stwierdzenia naruszenia wymagań ochrony środowiska, przede wszystkim w kwestii nadmiernego zadymienia. Policja reaguje na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego aut niesprawnych technicznie, a w szczególności emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności - podaje policja.

- Policjanci w czasie kontroli przekazują informacje na temat szkodliwości emisji spalin dla środowiska naturalnego. Smog to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin - czytamy w komunikacie.

źródło: KPP w Oleśnicy

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (73)

zw/kowalski13.03.2018 o 23:49

DO realisto. W wydziale porządku publicznego. Rok temu dzwoniłem dwa razy i na podstawie info z tego portalu podałem gdzie co kto zgłasza. Zażądałem sporzadzenia notatki urzędowej. zadzwoń na centralę to Cie przekieruja. Nie warto odpuścić. Mi tzw blondynka wmawiała, ze do mojego telefonu nikt im nic nigdy nie zgłaszał. To twoje zycie i zdrowie jest zagrożone. Spytaj burmistrza lekarza o te światowe normy i o ile sa w Oleśnicy przekroczone. Możesz na podstawie kpa zażądac dowodu z pomiaru w okreslonym miejscu i czasie. Mozesz sam pobrac taką próbkę zanieczyszconego powietrza i dostarczyć jako dowód do urzędu. To jak z racami. setki osób na portalu biło pianę a tylko jedna osoba zgłosiła na policji i od roku rac nie ma. Powodzenia.

Zgłoś
Realista13.03.2018 o 14:29

To niech burmistrz się pochwali ile było przeprowadzonych kontroli spalania odpadów w piecu przez "komórkę która może karać i kierować wnioski do sądu" Ile ta komórka wypisała kar? Czy tylko w godzinach pracy urzędu miejskiego? Proszę podać do publicznej wiadomości numer telefonu pod który będę mieszkańcy mogli zgłaszać podejrzenie spalania odpadów.

Zgłoś
zw-kowalski10.03.2018 o 00:05

Realisto. Burmistrzem w Olesnicy jest ponoć lekarz. To on powinien być wyczulony na te pyły PM10 i PM25 a nie ja. Dla mnie to tylko cyfry a dla niego to szeroki obraz z powikłaniami, chorobami, zaburzenieniami. I masz w UM komórkę która może kontrolować i karać lub kierować wnioski do sądu o ukaranie. Tylko: primo. Trzeba mieć wiedzę. Secundo. Trzeba chcieć. Amen.

Zgłoś
...9.03.2018 o 12:05

ledwo co się jej pozbyliśmy realisto...

Zgłoś
Realista9.03.2018 o 09:19

Policja że policja kontroluje spaliny z samochodów, ale niestety Policja nie ma prawa kontrolować czym pali się w piecu domowym, ani robić kontroli z zakresu ochrony środowiska i spalania odpadów. Na mocy art. 379 Prawa o ochronie środowiska mogą to robić jedynie upoważnieni przez prezydenta, burmistrza, wójta podlegli pracownicy lub funkcjonariusze straży miejskich-gminnych. Jedynie straże miejskie-gminne mogą za to legitymować i wypisywać mandaty. A chciałbym zauważyć, że takiej instytucji w Oleśnicy nie ma, więc jak nie chcecie wdychać trującego smrodu to sobie taką straż załóżcie.

Zgłoś
zw/kowalski8.03.2018 o 22:36

hdwk. W Oleśnicy jak sprawny inaczej Piotrek zadzwonił na straż pożarną i powiedział cos o wysadzaniu to prokuratura go oskarżyła a sąd skazał na bezwzględne więzienie. resocjalizacja Piotrka polegała na tym, ze grypsujący kazali mu gryźć trawę na trawniku. A pewien Polak ze Szczecina naczytał się, ze w zakłądach karnych w Szwecji jest jak w sanatorium. Więc dostał się na południe Szwecji i udał napad na jubilera. Jak przyjechała policja to prawie ich całował z radości, ze pójdzie do pierdla. A sędzia nie okazał się idiotą tylko udzielił mu nagany i nakazał opuścić Szwecję. Widzisz róznicę w klasie oleśnickiej prokuratury i sądu a kalsie przedstwaionej przez Śzwedów.

Zgłoś
zw-kowalski8.03.2018 o 22:30

hwdk. ?Taki człowiek nie zostanie osadzony w areszcie, będzie uczęszczał na zajęcia, które pomogą mu zrozumieć, że pokazanie więcej niż twarzy nie oznacza chęci odbycia stosunku lub bycia nierządnicą? Taka jest intencja ustawodawcy. Poczytaj uzasadnienie prokuratury, że na dożynkach w Dobroszycach nie doszlo do gwałtu bo razem pito alkohol itp itd. W Szwecji nie mozesz przespać się z włąsna partnerka jesli jest pijana. To jest traktowane jako gwałt. W Polsce oburzacie się gdy bezdomny śmierdzi. W Szwecji jest ustawa zabraniająca przenoszenia na ciele zapachu. Czyli nie śmierdzą tylko bezdomni. Dotyczy to tych 40 i 50 latek wylewających na siebie tony wód toaletowych. W srodkach masowych komunikacji nie możesz "śmierdzieć" kosmetykami tak jak to jest w Polsce.

Zgłoś
zw/kowalski8.03.2018 o 22:20

do @sami specjaliści. Odnalazłem ten artykuł. Fragmenty cytuję."Ruch samochodowy odpowiada za około 5-10 % przekroczeń dopuszczalnego poziomu pyłu zawieszonego w Polsce. Hektar porośnięty drzewami liściastymi neutralizuje rocznie 36,4 kg pyłów a w niektórych przypadkach nawet 300 kg. To tyle ile musiałoby przefiltrować kilka milionów ludzi spacerujących po dworze. Biegający człowiek po ulicy wdycha w siebie 0,08 pyłów PM10 i PM 25. Jeden dom wyposażony w węglowy piec wypieprza do atmosfery rocznie około 60 kg pyłu. Znaczy to, ze aby być neutralna dla środowiska, każda chałupa z piecem powinna być otoczona 2 ha lasu. W elektrowni węglowej czy hucie jak się zepsuje filtr w kominie to w powietrze w krótkim czasie można wyjebać około 5 ton pyłów PM 10 i PM25. W PL rocznie z powodu smogu przedwcześnie wymiera 48 270 osób." Nie wiem ile macie w Oleśnicy domostw opalanych węglem. Ale na każdy taki piec zdaniem fachowców potrzebujecie ok 2 ha lasu w jego bezposrednim otoczeniu. A ile parków jest w Oleśnicy to każdy wie. kawałki lasu zaczynają sie dopiero za Spalicami. Oczywiście z autami ze złym spalaniem trzeba walczyć ale to pikuś w stosunku do demolki robionej przez piece opalane węglem. Ale burmistrz jest lekarzem i na pewno ma na to receptę wyborczą.

Zgłoś
XYZ8.03.2018 o 22:09

No to Polbusy przestaną jeździć....

Zgłoś
...8.03.2018 o 22:02

@sami specjalisci - zabolało ? Mniej kopci ciepłownia niż twoj kominek i niesezonowane drewno ! A juz na pewno smog nie jest przez auta !!! Bo jakos oprocz zimy temat ten nie wraca - myslenie nie boli, sproboj.

Zgłoś
Hwdk8.03.2018 o 20:36

https://superekspress.pl/szwecja-legalizuje-gwalty-dokonane-uchodzcow-ustawa-o-prowokacji-seksualnej-wchodzi-zycie/

Zgłoś
zw-kowalski8.03.2018 o 17:13

do @sami specjaliści. Zachęcony twoją niewiedzą spojrzałem na kilka faktur za prąd. Vattenfall (energetyka) w tłumaczeniu jakby fala czy energia wodna na fakturach z listopada tak mi podała strukturę pozyskiwania energii w Szwecji. 50,3 % energia jądrowa, 48,2 % energia wodna, 1,5 % energia z wiatraków i z paneli słonecznych. Później odszukam artykuł z prasy polskiej na temat pyłów z pieców przydomowych i silników. To właśnie brak świadomości was zabija. Stary blok mieszkalny to nie pzreszkoda na ogrzewanie miejskie, gazowe, elektryczne czy na tzw pallets.

Zgłoś
zw-kowalski8.03.2018 o 16:25

Wydychane powietrze ma temp zblizona do temp ciała czyli jakies 36 stopni. Sorry. Nie sprawdziłem przed wysłaniem ale capcha mnie cały czas pogania

Zgłoś
zw-kowalski8.03.2018 o 13:36

do @"sami specjaliści". Sprawdź za pośrednictwem Mada ile energii Szwedzi mają jako energi jądrowej, ile energii mają jako wodnej i dopiero później samej odnawialnej. Jeżdżę za koło podbiegunowe. Za Jokkmokk, w okolicach Porus jest kilka spiętrzeń rzek. Potężne zalewy i przy nich elektrownie wodne. Nawet jakieś 8 km ode mne w lesie jest małe spiętrzenie wody i taki mini elektrownia. W Szwecji nie kupisz węgla do gospodarstwa domowego. Na gaz do aut mają tylko kilka , kilkanaście stacji na terenie Szwecji. Ostattni LPG kupisz w Syndsvall to jest ok 230 km ode mnie na południe a 1000 km od północy Szwecji. Wejdź sobie na dowolna stronę stacji paliw i sprawdź ceny etanolu, diesla i Pb. To bedziesz wiedział na czym jeżdżą. Myślę, że jakies agregaty, pewny typ maszyn i sprzętu ratowniczego pozostanie na tradycyjnych warunkach. Ale ja mówię i pisze o ogólnym trendzie. Wyobraź sobie, ze dworzec kolejowy w Sztokholmie od ok 15 lat ogrzewany jest ludzkim ciepłem. Wydychasz powietrze ok 26.6 stopni. Ono sie unosi do góry. Troche traci temperatury. tam sa wymienniki które je odzyskują i tłoczą ciepło na dól. Ciepło na dole jest odzyskiwane i płyn trafia do góry gdzie znów ciepło jest pozyskiwane. W Danii są całe miasteczka z chodnikami produkujacym prąd. Chodząc po chodniku naciskasz na płyty produkujące prąd. Miasto zuzywa prąd na potrzeby własne a reszte sprzedaje do krajowego systemu. To brzmi nierealnie ale jest już od kilkunastu lat stosowane w "normalnym świecie". Kumasz to? To w co ty nie wierzysz ja mam w zasięgu ręku.

Zgłoś
sami specjaliści8.03.2018 o 10:44

".." jesteś zwykłym bezmózgim debilem! stare kamienice, domy...? a ty co k..wa myślisz, że jak mieszkasz w "nowym bloku..." to jest on ogrzewany antymaterią??? czy może energonem z wszechiskry od transformersów??? Tutaj właśnie widać kompletny brak świadomości hałasującej hołoty, która jak zwykle ma najwięcej do powiedzenia! "zw-kowalski" daruj sobie swoje żałosne wywody, możesz jeździć nawet bez mózgu i rozmawiać przez telefon podczas jazdy wmawiając policji że to nie jest telefon... taki mniej więcej reprezentujesz poziom! Rozumiem, że musisz mieć poważne kompleksy... i robisz to wszystko "w celu osiągnięcia własnej satysfakcji..."??? Szwedzi wykorzystują energię elektryczną...? Wszechiskra??? No chyba, że wierzysz w propagandowo podawane informacje o ich poziomie rozwoju energii odnawialnych? Prędzej wrócimy do epoki koń/kareta niż jakikolwiek koncern samochodowy przestanie produkować auta z silnikami spalinowymi, a już na pewno tak ukochanego przez europejczyków diesla... Zabić kurę znoszącą złote jajka dla ideałów? Nie te czasy! To są czasy pogoni za pieniądzem!!!

Zgłoś
..8.03.2018 o 10:03

Czemu latem nie ma problemu smogu ??? Auta wtedy nie jeżdżą ??? NIE - bo to nie przez auta jest ten problem. PIECE w starych kamienicach i domach - to sprawdźcie !!!

Zgłoś
zw-kowalski7.03.2018 o 21:47

do Hdwk i tobie na zasadzie zwajemności. Na jeden piec opalany weglem kamiennym aby zneutrakizować pyły przedostające się do powietrza potrzeba ok 100 ha lasu. policz sobie ile domów w Oleśnicy opalanych jest węglem kamiennym i brunatnym i ile lasów musiałoby byc w Oleśnicy aby to zneutralizować. Macie burmistrza z zawodu ponoć lekarz. On powinien , jesli ma jakaś wiedzę w tym temacie, podjąc jakąś konkretną akcję aby wam to uświadomić i robić wszystko aby jak najmniej gospodarstw w Olesnicy było opalanych weglem. A teraz wal się w celu osiągnięcia włąsnej satysfakcji.

Zgłoś
zw-kowalski7.03.2018 o 21:42

Tu najlepiej widać idiotyzm państwa polskiego. Policja podważa poświadzcenie w dokumentach wydanych z upowaznienia starosty danego powiatu. Stacje diagnostyczne wydają poświadczenia sprawności auta w imieniu organu starosty. Jeśli Policja nie ma zaufania do poświadczeń w DR wydawanych przez organ państwowy to po kontroli Policji i ITD powinny byc kontrole wyższej instancji. Oczywiście jestem za ochroną środowiska ale ta akcja to dowód, ze POlicja nie ma zaufania do organów samorządowych działających w imieniu państwa Polskiego.

Zgłoś
zw-kowalski7.03.2018 o 21:36

do @nie mam kata bo mi wycieli. Od 10 lat za radą diagnostów nie jeżdże po Polsce z dowodem rejestracyjnym. Mam tylko ksero dowodu rejestracyjnego. Kocham dyskusję z Policją gdy mi mówią, ze za wyglad auta zabiora mi DR. A ja z usmiechem na ustach. mandat kosztuje 50 zł a przegląd 100 zł. Więc DR zostawiam na promie bo bez dowowdu nie wpuszcza mnie na prom. Proponuję im wypisanie mandatu za 50 zł i jadę dalej. Mam już kolekcje takich mandatów. Jak Policjanci kwestionuja stan techniczny to im mówię. To wy mi musicie udowodnić, ze auto nie jest sprawne. Bierzcie auto na lawete i do stacji diagostycznej. Jak mi zabierzecie DR to ja udowodniajac wam, ze auto jest pstarwne trace więcej plus kolejka i dojazd do własciwego wydziału komunikacji. Więc włącz myślenie i jeźdź bez DR.

Zgłoś
zw-kowalski7.03.2018 o 21:26

do Hdwk. Analfabeto. W Szwecji od ponad 20 lat na każdej stacji paliw jest dystrybutor w którym mozna kupic etanol do auta. Auta komunalne w większych miejscowościach napędzane są etanolem. Szwedzi 2 lata temu uruchomili program aby odejść od napedu aut paliwami kopalnianymi. Zostało im 8 lat. Volvo za 3 czy 4 lata odejdzie od produkcji aut z silnikami diesla. W Szwecji nikt nie opala w domu węglem. Nawet nie uzywają gazu z wyjątkiem kilku większych miast i butli turystycznych. W domach gotuje się zazwyczaj na kuchenkach elektrycznych. Więc Szwedzi nie potzrebuja gazu ani od Rosjan ani od Norwegów. Polska ma najgorszy klimat w Europie a Szwecja ma jeden z najczyściejszych lub zdrowych klimatów.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Nocne lądowanie LPR-u w Smardzowie
dzisiaj o 21:37/ Aktualności
Remis na inaugurację rundy Pogoni
dzisiaj o 20:25/ Sport
Mistrzostwa i podium dla Michała Pytla
dzisiaj o 20:19/ Sport
Psie zawody w gminnej hali
dzisiaj o 18:51/ Sport
Koncert podopiecznych Oli Turoń
dzisiaj o 18:01/ Kultura
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube