reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 24 marca. Imieniny Gabriela, Marka, Gabora.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Wystawa prac Zbigniewa Podurgiela

6.03.2018 o 09:06Komentarzy: 8Kategoria: Kultura
Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy zaprasza na wernisaż wystawy Zbigniewa Podurgiela "Ręce Królowej Posmarowane Smalcem", który odbędzie się 7 marca o godz. 17 w Galerii BiFK przy ul. Kochanowskiego w Oleśnicy.- Zbigniew Podurgiel uprawia rysunek, malarstwo (akryl, olej, pastel), rzeźbę (drewno, kamień), fotografię dokumentacyjną i kreacyjną. Z wiersza Stanisława Grochowiaka „Piersi królowej utoczone z drewna”, wers „Ręce królowej posmarowane smalcem” posłużył mi jako tytuł do rozpoczętego w 1982 roku cyklu, składającego się z rysunków, obrazów i rzeźb, który kontynuuję do dnia dzisiejszego - informuje BiFK.

źródło: BiFK

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (8)

fakty15.03.2018 o 12:38

Problem polega na tym, iż Zasada, Kołaciński, itp. nie mają zielonego pojęcia o sztuce współczesnej . Do tego trzeba olbrzymiej wiedzy i profesjonalnego rozeznania. W Bifku nie ma ani jednej osoby, która mogłaby sensownie weryfikować wartości artystyczne danej prezentacji. Oleśnica to bardzo mały grajdołek i na dodatek kompletnie nie mający żadnego znaczenia w świecie sztuki. Nie ma tu odpowiednio kompetentnych ludzi i choćby znamion tzw. środowiska artystycznego. Dlatego panują tu prawa rodem z gminnej dziczy. Przede wszystkim manipulacja informacją w obiegu publicznym, a dot. "polityki wystawienniczej". Tylko totalni głupcy ( a takich nie brakuje nigdzie ... ) nie potrafią dostrzegać jak pracują lokalne mechanizmy eksponujące czy promujące dane osoby lub zdarzenia. Np. pierwsza wystawa lokalnego plastyka Podurgiela miała katastrofalny, żenujący, skandalicznie niski, bardzo amatorski poziom prac - kompletne nieporozumienie i brak jakiegokolwiek talentu u tak butnie wystawiającego. Ale w Bifku nikt nie wyciąga żadnych wniosków bo tu chodzi oto, by tu w ogóle ktokolwiek chciał wystawiać, byle tylko godził się na wystawianie ... . Nikt z poważnych twórców nigdy, przenigdy nie zniży się do poziomu Bifku, dlatego takich lokalnych "podurgieli" będzie jeszcze trochę w najbliższym czasie, ... niestety !!! Nie po to przecież Zasada dokonała spektakularnego skoku na nowe stanowisko i tak duże pieniądze, by korytarz wiał pustką ! Lepszy więc 2 lub 3 razy z rzędu taki "podurgiel" niż NIKT !

Zgłoś
m10.03.2018 o 14:51

@ wieje prowincją - zajdź do Bifk, pokaż swoje prace na poziomie światowym - i chociaż nie jestem pracownikiem BiFK - jestem pewien, że z chęcią je pokażą. Zobaczysz co wtedy napiszą inni - znowu ci sami u żłoba. Napisz kto jest preferowany w Bifk - chętnie zobaczę te nazwiska. Ja sam od wielu lat chodzę na wystawy i nie zauważam ciągle tych samych. Jeśli Podurgiel jest pokazywany drugi raz to dlatego, że wcześniej przez 15 lat Bronś nie pozwalał.

Zgłoś
.8.03.2018 o 10:21

Oleśniccy artyści przez wiele lat nie mieli szans na prezentację swych prac i wykonań. Dobrze, że to uległo zmianie. Twórcy spoza Oleśnicy też są wystawiani. Równowaga jest zachowana. A wystawa bardzo interesująca :)

Zgłoś
Stare wraca8.03.2018 o 09:19

Zgadzam się z "wieje prowincją". Kilka zaprzyjaźnionych z BiFK-iem osób funkcjonuje tu na specjalnych, preferencyjnych ... zasadach.... co widać, słychać i czuć. Nie trzeba być jasnowidzem Jackowskim, żeby wymienić te nazwiska. Oleśniczanie nie są głupcami i dobrze wiedzą co jest grane.

Zgłoś
głos spoza BiFK7.03.2018 o 20:43

wieje prowincją@: z powodu wykluczenia Pana Podurgiela z życia kulturalnego przez ponad 10 lat - myślę, że warto zaprosić tego twórcę do miejskiej galerii, aby mieszkańcy miasta mogli zobaczyć jego prace. To raptem drugi raz po długiej nieobecności.

Zgłoś
wieje prowincją7.03.2018 o 19:50

niektórzy to mają cieplutko w tym całym Bifk-u...ciągle te same nazwiska....naprawdę Oleśnicy nie stać na wystawy innych artystów? Niektórzy mają tam etat? Ktoś się tym interesuje? Ktoś to kontroluje?

Zgłoś
Ona7.03.2018 o 11:30

Szkoda ze o 17 jeszcze bede w pracy bo bym wpadla :)

Zgłoś
Zosia6.03.2018 o 18:58

Wydaję się bardzo interesujące :)

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Nocne lądowanie LPR-u w Smardzowie
dzisiaj o 21:37/ Aktualności
Remis na inaugurację rundy Pogoni
dzisiaj o 20:25/ Sport
Mistrzostwa i podium dla Michała Pytla
dzisiaj o 20:19/ Sport
Psie zawody w gminnej hali
dzisiaj o 18:51/ Sport
Koncert podopiecznych Oli Turoń
dzisiaj o 18:01/ Kultura
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube