reklama
reklamareklama
Dziś jest czwartek, 17 stycznia. Imieniny Antoniego, Jana, Sabiniana.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Frasyniuka przesłuchano w Oleśnicy

14.02.2018 o 10:03Komentarzy: 510Kategoria: Aktualności
Władysław Frasyniuk, słynny działacz opozycji w PRL, został zatrzymany przez policję, ponieważ nie stawiał się na wezwania. TVN24 podaje, że przesłuchano go w oleśnickiej prokuraturze.


Władysław Frasyniuk / fot. Tomasz Leśniowski / Wikipedia

Władysław Frasyniuk to polityk, a także przedsiębiorca, działacz opozycji w PRL, były przewodniczący Unii Wolności i Partii Demokratycznej, poseł na Sejm I, II i III kadencji.

Dzisiaj około godziny 6 rano policja zatrzymała W. Frasyniuka w związku z incydentem na Krakowskim Przedmieściu w trakcie obchodów miesięcznicy smoleńskiej. Wówczas kilkadziesiąt osób próbowało zablokować przemarsz, a wśród nich znalazł się W. Frasyniuk, który siłą został wyniesiony przez policję. Prawdopodobnie polityk nie stawiał się na wezwania prokuratury, dlatego został doprowadzony do prokuratury.

- Zarzuty zostały przedstawione i na pewno pan Frasyniuk nie uniknie wykonania czynności. Z pewnością jest świadomy, że jeśli nie stawi się na wezwanie, mogą zostać zastosowane środki przymusu bezpośredniego - mówił na początku lutego Wirtualnej Polsce prok. Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

- Po godz. 8 - ponad dwie godziny od zatrzymania - Dobrzańska - Frasyniuk poinformowała, że jej mąż został już zwolniony. Przesłuchano go w prokuraturze w Oleśnicy - podaje TVN24. PAP podaje, że Frasyniuk usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej dwóch policjantów.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (510)

mad21.02.2018 o 23:54

zw-kowalski, wszystko to prawda. Szara strefa jest ogromna i powiedziałbym nawet, że nie aż taka szara, bo niemal legalna, a przynajmniej jawna i bezkarna. Jednak w walce z mafiami podatkowymi i paliwowymi, gdzie garstka zarabiała ogromne pieniądze, wystarczyło zmienić tylko kilka ustaw. To nie jest takie proste, wymusić na Polakach uczciwe płacenie podatków, oni są przecież wyborcami ...

Zgłoś
mad21.02.2018 o 23:45

No cóż, Morawiecki zrobił to chyba demonstracyjnie, żeby jeszcze bardziej wk... Żydów. Kontrowersyjny gest z jego strony, jak kontrowersyjna była ta brygada.

Zgłoś
kuria wasza mać21.02.2018 o 23:34

Wiecie ile rocznie rozkrada złodziejska mafia watykańska w Polsce, przez dziesięciolecia, za pośrednictwem Kościoła ? PiS tę bandę chroni. Kacza kanalia powiada - "Każda ręka podniesiona na Kościół to ręka podniesiona na Polskę". Kaczyzm, jak przedtem Platformizm, płaci haracz obcemu państwu - zawsze na kolanach, powstają z kolan. Tfu !

Zgłoś
zw-kowalski21.02.2018 o 23:30

MAD. Znajomy ginekolog nie księguje nawet 20% wpływów. Znajoma stomatolog praktycznie nie wie co to kasa fiskalna. Warszatat w którym robie auta wcale nie wystawia faktur VAT. Ustawienie zbieżnosci kół w Olesnicy kosztuje na fakturę VAT 150 zł. Bez faktury tylko 100 zł. Na targu nikt nie ma kas fiskalnych czyli rzekomo nie ma 1 500 miesięcznie przychodu a płaci ok 1200 ZUS miesiecznie. Bułgarzy, Rumuni i Ukraińcy ze Skłodowskiej "nie wiedzą" jak wygląda kasa fiskalna. To przy mafii paliwowej jest kilkaset razy więcej strat. Do tej pory (PiS rządzi 3 lata) nie ma kontroli celnych na wjeździe do Pl ze Szwecji w Gdańsku. całe TIRy jagody i borówki czerwonej wjeżdżają bez żadnyc papierów. A to moja branża i wiem co nówię. litr paliwa kosztuje brutto ok 4 zl a kg boróki czy jagody kosztuje ok 20 zł. na jednym TIR-ze jest tego 24 tony czyli wartośc 5 cystern paliwa. Jak umiesz liczyć to policz. Służby celne i skarbowe za PO i PiS są teoretycznie takie same. Praktycznie takie same.

Zgłoś
:))21.02.2018 o 23:19

Po tym jak premier rządu Morawiecki złożył kwiaty i hołd brygadzie Swiętokrzyskiej , która kolaborowała z III Rzeszą....to ten rząd powinien podać się do dymisji i powinien zniknąc z polityki. Dziwię się, że jakoś milcząco w mediach przeszedł ten skandaliczny wybryk na oczach całego świata!!!

Zgłoś
mad21.02.2018 o 23:18

Widzę, że dyskusja się skończyła, a kończy się jak zwykle, to nie ja traktuję cię jak pisowskiego mohera, ale ty mnie.

Zgłoś
:))21.02.2018 o 23:06

Nie występujesz w tv pis i nie mówisz do pisowskiego mohera, nie kłam, nie manipuluj, nie konfabuluj! Kc pis i tak doceni - wykażesz się w innej dyskusji. W każdej naprawdę nie musisz!

Zgłoś
mad21.02.2018 o 22:55

W roku 2017 sam VAT wzrósł o 30,2 mld zł. Gazeta pisze o zyskach NBP, który faktycznie przyniósł państwu 8,7 mld zł, a LTE nawet 9 mld zł, ale żadna z tych kwot nie przyczyniła się do wzrostu przychodów z podatku VAT. Gazeta Wybiórcza robi wszystko, żeby nie pokazywać i nie mówić o sukcesie rządu PiS w walce z mafią podatkową. Oczywiście PiS dostał te jednorazowe "gratisy", więc pomimo rozdawnictwa 500+ mógł obniżyć deficyt budżetowy do 25 mld zł. Nie dyskutuję nad tym, czy rozdawnictwo jest słuszne i czy PiS dobrze wydał te pieniądze, wielokrotnie powtarzałem: Wolę, żeby PiS te pieniądze rozdał Polakom, niż PO pozwoliło złodziejom rozkraść.

Zgłoś
:))21.02.2018 o 22:39

sieci,do rzeczy,gazeta polska..to jest prawda objawiona,hihihi

Zgłoś
wiadomosci21.02.2018 o 22:37

Islandia stanie się pierwszym krajem w Europie skazującym za obrzezanie. I to skazującym na więzienie. Pomysłodawcy tłumaczą, że obrzezanie powinno odbywać się za świadomą zgodą osoby poddającej się temu zabiegowi, a w przypadku dzieci nie może być o tym mowy. Każdy, kto wyrządza szkody na ciele lub zdrowiu dziecka poprzez usunięcie narządów płciowych, zostaje uwięziony na okres do sześciu lat - głosi projekt. Pomysł Islandczyków skrytykował już Europejski Kongres Żydów. Podobnie zrobili zamieszkujący wyspę muzułmanie, ale również chrześcijanie. Protestancka biskup stwierdziła, że wprowadzenie prawa sprawiałoby wrażenie, iż wyznawcy judaizmu i muzułmanie są niemile widziani na wyspie. Imam Ahmad Seddeeq z Islandzkiego Centrum Kultury Islamskiej podkreślił, że zakaz obrzezania dzieci byłby naruszeniem wolności religijnej - podaje CNN.

Zgłoś
mad21.02.2018 o 22:30

tak pisze Gazeta, ale ... Wybiórcza

Zgłoś
:))21.02.2018 o 22:13

duże wpływy z vatu wynikają przede wszystkim i głównie ze świetnej koniunktury w Europie, głównie w Niemczech i z jednorazowych ( takich które mogą się już nie powtórzyć) wielkich wpłat ze sprzedaży LTE czy z zysku NBP. Jak w Niemczech produkcja siądzie to zobaczysz swój mityczny vat.

Zgłoś
mad21.02.2018 o 22:06

zw-kowalski, żadnej kontroli, celnicy tylko patrzyli na przejeżdżające cysterny, kogo Ty teraz chcesz ukarać? To nie tylko przepisy ułatwiały złodziejstwo, ale też brak kontroli, bezkarność. Jakie slogany ??? Rekordowe zyski Orlenu, bo rekordowa sprzedaż, a dlaczego, bo mniej nielegalnego paliwa na rynku. Rekordowe przychody z VATu, prawie o 30 mld zł od zeszłorocznych !! Tego nie da się wytłumaczyć wzrostem gospodarczym. Szacuje się, ze dwadzieścia kilka mld zł to efekt uszczelniania systemu podatkowego !! Jakie slogany?? To fakty !! Dwie pierd... ustawy, regulujące vat i paliwa i partia misiewiczów zwiększa przychody o ponad 20 mld zł !! To są dowody, że państwo było okradane !! Nikt za to pewnie nie beknie, taki system, taki układ !!

Zgłoś
zw-kowalski21.02.2018 o 21:21

MAD. Operujesz sloganami. Jesli mafia paliwowa rzeczywiscie wprowadziła paliwa za 20 mld to sa winni i nalezy ich ukarać. Ukarać a nie pieprzyć o istnieniu mafii paliwowej. Tak samo jak ja jako były pilot czekam na dowód Macierewicza od 8 lat, że w kwietniu 2010 roku był wybuch. Oczywiście ja w ten wybuch nie wierzę ale zamaist piperzenia Macierewicza chciałbym poznac twarde dowody a nie piperzenie o pękającej parówce. Mad. W Oleśnicy szara strefa jest wszędzie. Sam przez miesiąc w szarej strefie zostawiłe na przełomie roku jakies 10 tyś. Tak pracownicy US w Olesnicy kontrolują warsztaty samochodowe itp, ze bez faktury jest taniej o 23 % VAT a kasay fiskalne w warsztatach samochodowych sie w Oleśnicy "nie przyjęły". Sam zawiesiłem sprzedaż opodatkowaną VAT na gieldach rolnych bo byłbym idiotom płacącym VAt gdy około tysiąca spzredajacych tego nie robi. Giełda jest otwarta w nocy kiedy urzednicy śpia lub uprawiają seks małzeński według przykazań kościoła katolickiego.

Zgłoś
ale beka21.02.2018 o 18:58

Dwukrotną nagrodę - w sumie 28 tys. zł - otrzymała od premiera Tuska Anna Streżyńska, ówczesna prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (a więc spoza grona ministerialnego) m.in. za działania na rzecz liberalizacji polskiego rynku telekomunikacyjnego oraz cyfryzacji kraju, stymulowanie rozwoju skutecznej konkurencji i propagowanie dostępności usług internetowych oraz za wspieranie inicjatyw rozpowszechniających szerokopasmowy dostęp do Internetu w Polsce i redukcję cen usług.

Zgłoś
mad21.02.2018 o 18:46

Skromnie, skromnie, a wyszlo 500mln premii, jak pisze FAKT. Premii im nie zaluje, ale 20 mld zl rocznie dla mafii podatkowych, juz tak.

Zgłoś
ale beka21.02.2018 o 17:49

Jeszcze skromniejszy był kolejny rok - 2010 (nagrody wypłacone w 2011 r.). Premier Tusk przyznał zaledwie jedną nagrodę w wysokości 15 tys. zł, została przyznana prof. Marii Elżbiecie Orłowskiej, sekretarz stanu w resorcie nauki "za wkład w przyspieszenie procesu przyznawania środków z Unii Europejskiej na wnioski płynące z ośrodków naukowych w całym kraju". Dzięki pracy profesor Orłowskiej minister nauki mógł zakontraktować w 2009 r. umowy w ramach funduszy strukturalnych opiewające na ponad 11 mld zł.

Zgłoś
mad21.02.2018 o 17:47

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/nagrody-w-platformie-obywatelskiej-rzad-donalda-tuska-wydal-majatek/1q3whdm

Zgłoś
mad21.02.2018 o 17:45

Kazdy zamieszcza premie za inne lata, jak komu pasuje. PO wydalo setki mln na premie. Ja nikomu tego nie wypominam.

Zgłoś
mad21.02.2018 o 17:38

Co wbk?

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Historia muzyką malowana
dzisiaj o 00:16/ Kultura
Wynik WOŚP w Twardogórze
wczoraj/ Aktualności
Żałoba i apel burmistrza
wczoraj/ Aktualności
Tu jest wyjątkowo niebezpiecznie!
wczoraj/ Aktualności
Termin gali przełożony
wczoraj/ Kultura
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube