reklama
reklamareklama
Dziś jest czwartek, 17 stycznia. Imieniny Antoniego, Jana, Sabiniana.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Kłótnia o finanse i szpital

13.02.2018 o 06:31Komentarzy: 95Kategoria: Aktualności
Na powiatowej sesji doszło do słownego starcia pomiędzy starostą Wojciechem Kocińskim (PiS) a radnym Janem Bronsiem (PS 2018) o prawdziwy stan finansów powiatu i szpitala.


Jan Bronś i Wojciech Kociński

Wczoraj odbyła się sesja Rady Powiatu Oleśnickiego. Starosta Wojciech Kociński (Prawo i Sprawiedliwość) wyraził zadowolenie z jakości pracy prywatnych podmiotów, które wykonują usługi na rzecz Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy.

Jako pozytywny przykład wymienił współpracę z firmą dostarczającą posiłki dla pacjentów jednostki. Są one o kilka złotych tańsze względem tych gotowanych w przeszłości przez szpitalną kuchnię. - Wiadomo, że podmiot prywatny lepiej sobie radzi na rynku - mówił starosta.

- Skoro usługi prywatne są świadczone lepiej od usług publicznych, to rozumiem, że cały szpital należy oddać w ręce prywatne? Sądząc po kierunku działań, to się już rozpoczęło - mówił radny Jan Bronś (Porozumienie Samorządowe 2018), wskazując m. in. na oddział Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ). - Styk sektora prywatnego i publicznego zawsze rodzi zjawiska patologiczne. A pan starosta wypowiada rzeczy niepokojące, że nie można prowadzić działalności publicznej w sposób efektywny - stwierdził J. Bronś.

Na słowa radnego odpowiedział starosta. - Nie zmienię zdania. Przedsiębiorcom lepiej wychodzą różne działania. Straszy pan ludzi, ze zmierzamy do prywatyzacji. Jakbyśmy chcieli, to zrobilibyśmy to już dawno. Już raz pan stwierdził, że chcemy szpital sprzedać Niemcom. My walczymy o szpital. Gratuluję fantazji - odpowiadał W. Kociński.

- Już nauczyłem się znosić pana konfabulacje. Nie toleruje jednak wkładania w moje usta kłamstwa. Nieprzyzwoicie jest, jeżeli do tego typu ruchów posuwa się starosta - ripostował Bronś, na co Kociński informował, że szpital jest w dobrej kondycji, a wynik jednostki za 2017 rok zamknie się dodatnim bilansem z nadwyżką w wysokości co najmniej miliona złotych.

W dalszej części dyskusji starosta Wojciech Kociński chwalił się spadającym zadłużeniem powiatu, stwierdzając przy tym, że opozycja będzie mogła dalej zaciągać zobowiązania „kiedy dorwie się do władzy”. Z taką retoryką nie zgodził się były wicestarosta, a obecnie powiatowy radny Sławomir Pytel (Forum Rozwoju). - Tego typu zwrotu są małe eleganckie. To nie my się dorywamy do władzy, tylko wyborcy decydują - powiedział S. Pytel.

Jan Bronś uważa z kolei, że podawane przez władze powiatu wskaźniki spłaty zadłużenia nie odzwierciedlają rzeczywistości. - Przesuwanie spłaty daleko poza kadencję to jest sztuczne poprawianie wskaźnika. To jest kreatywna polityka - stwierdził.

Z pomocą staroście przyszedł radny Adam Jednoróg (PiS), który zwrócił się do J. Bronsia. - Pan jest zbyt poważną postacią, żeby stosować takie niedomówienia. Straszenie ludzi i mówienie o dnie (powiatowych finansów – przyp. red) pewnym osobom nie przystoi - mówił Jednoróg.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (95)

mm15.02.2018 o 21:50

Klepcie co chcecie ale Bronś wie co mówi i wielu to wścieka, co widać po wpisach Pisaków. Jeszcze tylko kilka miesięcy i mam nadzieję, że wróci do Oleśnicy NORMALNOŚĆ. Żeby w naszym mieście przesłuchiwano Pana Frasyniuka? Kto na to wyraził zgodę? Wstyd i obciach.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl14.02.2018 o 20:08

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
wyborca14.02.2018 o 19:10

Niech PISIORY budują więzienia jak stracą władze będą potrzebne nowe miejsca. Frasyniuk trzymaj się chłopie!

Zgłoś
mad14.02.2018 o 15:40

@Tomasz, no cóż, może to Wyborczą poniosło: http://torun.wyborcza.pl/torun/7,48723,22618189,jest-umowa-na-dotacje-dla-o-rydzyka-19-5-mln-zl.html

Zgłoś
Tomasz14.02.2018 o 14:48

Mad - ale z tą ciepłownią w Toruniu to Cię już poniosło na maksa . Wcisnęli Ci tą ideologię w głowę i tak pieprzysz jak oni. Myślałem , że Jesteś bardziej rozumną istotą . Współczuję bardzo.

Zgłoś
mad14.02.2018 o 10:00

zw-kowalski, za kilka dni wszyscy przedsiębiorcy będą musieli elektronicznie wysłać Jednolity Plik Kontrolny. Potężna baza informacji o wszystkich transakcjach - zaawansowane i stałe kontrole krzyżowe. Poprzednia władza oczywiście twierdzi, że JPK to ich pomysł, ale ... w ich wersji JPK nie zawierał informacji o NIPie w transakcjach, więc niemożliwa byłaby kontrola krzyżowa, byłaby to kolejna fikcyjna ustawa, która ma niby ścigać oszustów.

Zgłoś
zw-kowalski14.02.2018 o 09:18

MAD. Dalej urzednik US ma w głebokim poważaniu nalezne podatki. W każdej firmie transportowej , która wypłaca diety do tzw ręki kierowca w transporcie międzynarodowym podpisuje delegacje in blanco. Pracodawca wypisuje co innego na delegacjach a co innego płaci kierowcy. Przedzwoń do jednej z Olesnickich firm i spytaj o rozliczenia. Ta jedna firma płaci kierocom od tzw kilometra i ilości rozładunków. Ale ksiegowa juz rozlicza wszystko w dietach. I tak kierwoca dostaje o połowe mniej diet niz wynika z przepisów. Oczywiście dla mnie kierowcy w takich firmach to debile.

Zgłoś
antypis14.02.2018 o 09:17

Ciekawe co pisiaki powiedzą jak przegrają wybory? Tylko z drugiej strony pewnie w miejscach gdzie nie wygrają to sąd nie zatwierdzi wyników wyborów. Pisowskie zawsze musi być na górze...

Zgłoś
zw-kowalski14.02.2018 o 09:14

MAD. Masz racje że odpowiednie słuzby nie dbaja o inters skarbu państwa. Od 15 lat regularnie wjeżdżam do i ze Szwecji. Od 2005 PL jest w Unii nieco poźniej zlikwodowano granice w ramach Schengen. Średnio raz na 3 wjazdy są celnicy i kontroluja każdy samochód lub maja alkomaty i każdy kierowca dmucha. Nie jest to kontrola każdego zakamarka w aucie ale mam świadomość, ze moge być kontrolowany. raz na 3 wjazdy policja kontroluje kierwoców na zawartośc alkoholu w wydychanym powietrzu. tak zmoczył sedzia z apelacji wrocławskiej. Nie chciał dmuchac bo mu się wydawało, ze działa immunitet. Pisąło o tym NIE. natomiast wjeżdzając do Polski ani razu nie miałem kontroli na zawartośc alkoholu i towaru jaki wwoze, Setki ton jagód wjeżdżają do Poslki bez dokumentów. Przemytnicy na wabika wysyłają małe stare auta na tablicach z Ukrainy. I jesli jest SG lub SC to tylko ich kontroluje. Kumasz to.

Zgłoś
.14.02.2018 o 07:32

Ciech i wszystko jasne. KoD ratujcie Władka F. , a nie klepcie w klawiaturę . Na barykady

Zgłoś
antypis14.02.2018 o 07:16

A co powiecie, wszyscy zaślepieni obrońcy pisokliki, na temat transparentności sprawowania władzy przez PiS. Chodzi o listy poparcia dla kandydatów na członków KRS? Przecież miało być wszystko jasne, przejrzyste i bez tajemnic... PiS to zakłamanie, obłuda, hipokryzja w najczystszej postaci!

Zgłoś
Beczka soli ale razem14.02.2018 o 07:13

Panie Bronś łatwo jest wyciągać dywan Staroście. Oby pan się nie przeliczył. ......... redakcjo Starosta zgolił brodę. To jest manipulowanie wizerunkiem.

Zgłoś
antypis14.02.2018 o 07:12

@cHWDPO, a ten kto uważa inaczej niż to, że PiS nakradnie więcej jest pierdo..tym wyznawcą pislamu.

Zgłoś
won14.02.2018 o 07:06

Dwaj ignoranci kłócą się o złób

Zgłoś
Amada14.02.2018 o 03:25

Redakcjo, zestawienie tych dwóch panów nie godzi się. Klasę pana Bronsia zestawić z obecnym starostą?

Zgłoś
mad14.02.2018 o 00:57

a teraz kłótnia o finanse, bez finansów na stole !! To, że panowie się nie znoszą, to już wiemy od dawna, ale nic więcej teraz się nie dowiedzieliśmy. Kłótnia jak u Ziutka na imieninach, a nie merytoryczna dyskusja o prawdziwy stan finansów powiatu i szpitala !! Szkoda gadać ...

Zgłoś
mad14.02.2018 o 00:49

@pa, a te dotacje nie są dla Rydzyka, tylko dla fundacji, która buduje w Toruniu ciepłownię.

Zgłoś
mad14.02.2018 o 00:42

Jak wyglądała "walka" PO z nielegalnym hazardem??? Nielegalne automaty stały gdzie popadnie, kary wynosiły 12 tys. zł, ale ... w razie kontroli właściciel lokalu nie odpowiadał za postawione automaty, a ich właściciel znikał. PiS podniósł kary z 12 tys. zł do 100 tys. zł, a płaci właściciel lokalu, a nie znikający właściciel automatów. Czy ktokolwiek pójdzie siedzieć za tą fikcję praworządności, którą mieliśmy za rządów PO ??? NIE. Czy to oznacza, że wszystko było w porządku ?? NIE !!

Zgłoś
mad14.02.2018 o 00:31

"Nam nie wolno było ruszać paliw. Alarmowaliśmy już za poprzedniej władzy, że te paliwa wjeżdżają i są sprzedawane bez VAT-u - powiedział szef związku zawodowego celników. Ile PO kontrolowało cystern wjeżdżających do Polski ??? KILKADZIESIĄT ROCZNIE !!! Ile kontroluje PiS ??? "Tylko w maju i czerwcu sprawdziliśmy 50 tys. cystern wjeżdżających do Polski, czyli praktycznie wszystkie". Czy ktokolwiek posadzi do więzienia kogokolwiek za te zaniechania ??? NIE !! Czy to oznacza, że wszystko było w porządku ?? NIE !!

Zgłoś
tyle14.02.2018 o 00:18

@I, to tylko kwestia czasu. Rozumiesz, trzeba zebrać materiał dowodowy( co nie będzie trudne) następnie proces(który niestety może potrwać) no i na koniec przyjacielu wyrok. Według mojej oceny najbliższe wyroki skazujące za jakiś rok może 2 lata, nie wcześniej, to są dosyć trudne sprawy, wielowątkowe i co najciekawsze( bardzo lubię to określenie) rozwojowe.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Historia muzyką malowana
dzisiaj o 00:16/ Kultura
Wynik WOŚP w Twardogórze
wczoraj/ Aktualności
Żałoba i apel burmistrza
wczoraj/ Aktualności
Tu jest wyjątkowo niebezpiecznie!
wczoraj/ Aktualności
Termin gali przełożony
wczoraj/ Kultura
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube