reklama
reklama
Dziś jest czwartek, 21 lutego. Imieniny Eleonory, Kiejstuta, Fortunata.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Akcja KOD na oleśnickim rynku [ZDJĘCIA, WIDEO]

9.02.2018 o 15:04Komentarzy: 148Kategoria: Aktualności
Na oleśnickim rynku w ramach akcji Gąsienice Tour pojawiła się przyczepa Komitetu Obrony Demokracji. Część mieszkańców zareagowała agresją na pojawienie się satyrycznej instalacji.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


W oleśnickim rynku miała miejsce akcja Komitetu Obrony Demokracji

- Na terenie Dolnego Śląska rusza akcja „Gąsienice Tour 2017 PL” – międzynarodowy projekt artystyczno-satyryczny, którego celem jest walka z politycznym populizmem. Założeniem projektu jest pokazanie społeczeństwu, czym jest populizm, jak gra na ludzkich emocjach i jaki jest prawdziwy cel wykorzystujących go polityków. Celem tym nie jest poprawa losu współobywateli ani lepsza organizacja aparatu państwowego, lecz po prostu władza, najlepiej władza niczym nieograniczona, pozwalająca na nieliczenie się z wyborcami, a wreszcie władza zachłanna, nienasycona, konsumująca zgromadzone zasoby i niszcząca wartości. Właśnie taki typ władzy symbolizują gąsienice zjadające liść z napisem „demokracja” – główny element instalacji artystycznej, która od października pojawia się w kolejnych polskich miastach. Odwiedzimy wiele miejscowości Dolnego Śląska, będziemy rozdawać ulotki zachęcające do uczestniczenia w wyborach, a w większych miejscowościach zorganizujemy happeningi. Ale przede wszystkim chcemy rozmawiać z ludźmi - informuje wrocławski zarząd KOD.

Również na terenie Oleśnicy pojawiła się lokalna odsłona akcji. Od godziny 14.30 na rynku prezentowana była instalacja KOD-u. Całość spotkała się z agresywnym przyjęciem przez cześć przechodniów, którzy wyzywali organizatorów przedsięwzięcia, a także dziennikarza dokumentującego wydarzenie. - Ty gnoju, zaraz ci wy****! - krzyczał jeden z mężczyzn. Na miejscu pojawiła się też policja.

Wideo: materiał z relacji na żywo

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (148)

leon24.02.2018 o 00:18

Stefan o jakiej ty mówisz demokracji za czasów rządów PO-PsL to był wspólczesny feudalizm.Rządy mafijnych kast -Polska stała się republiką bananową ,kolonią niemiecką i francuską ,Suweren -naród zadecydował że ma dosyć takiej władzy .Do tego niekończąca się lista złodziejskich afer i przekrętów Trzeba być ślepym albo idiotą , a może starym ubekiem który musi żyć za 2000 zł na mieśiąć żeby tego nie widzieć

Zgłoś
Stefan16.02.2018 o 23:09

Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a nie widzieć swoich. Dlaczego widzisz np."leon" tylko wstecz a nie widzisz co robi władza teraz, jak trwoni nasze pieniądze, jak niszczy demokrację, jak porażki przekuwa w sukcesy mamiąc suwerena jak dzieli naród i można tu wymieniać wiele...........

Zgłoś
JANEK16.02.2018 o 10:15

POPULIZM to KOD !!!! 2 MILIONY cystern z paliwem bez podatku ZA około 100 MILIARDÓW ZŁ naszej kasy !!!! IGNORANCI DO KWADRATU albo BRALI W TYM UDZIAŁ !!! co za PAJACE z PO Nami rządzili !!!

Zgłoś
leon15.02.2018 o 22:05

prywatyzacja w Polsce = oszustwo i złodziejstwo

Zgłoś
Liberum veto15.02.2018 o 21:33

Nie ma czegoś takiego jak majątek narodowy, a wszystkie spółki państwa powinny być jak najszybciej sprywatyzowane

Zgłoś
babcia maryja15.02.2018 o 21:31

Ojtam, lepiej klepać różaniec w domu!

Zgłoś
benek15.02.2018 o 20:00

złodzieje którzy okradli naród Polski ,zniszczyli przemysł i rolnictwo ,wyprzedali majątek narodowy za łapówki -protestują za to że wreszcie ktoś ich rozliczy ..........kara ich nie ominie

Zgłoś
Komitet Obrony Dekapitacji15.02.2018 o 17:35

Hahahaa rozbawił mnie ten ostatni komentarz!!:D Proponuje się leczyć.

Zgłoś
;/14.02.2018 o 13:27

Takie to czasy polskiego faszyzmu, gdzie z bandytów robi się bohaterów narodowych. Tak od 2015 mamy i będziemy mieć. Czekam, aż tylko Polska dopuści się takich zbrodni jakie miały miejsce w przeszłości. Bo jak patrzę na to jak patologia i szkodliwy nacjonalizm się umacnia to jest to tylko kwestia czasu aż zapiszemy się bardzo czarno na kartach historii.

Zgłoś
PRZECIWNIK OBECNEJ WŁADZY14.02.2018 o 09:25

SZKODA ŻE LUDZIE POŻĄDNI NIE WIEDZIELI ŻE KOD BĘDZIE W OLEŚNICY-CHĘTNIE WSPARLIBYŚMY ICH NA RYNKU I BYŁO -BY NAS DUŻO WIĘCEJ MOZE MOHERY NIE PODNOSIŁY BY TAK CZOŁA DO GÓRY. PO -GDZIE JESTEŚCIE? DLACZEGO NIE NAGŁAŚNIACIE TAKICH SYTUACJI ? POWINNIŚCIE ZWOŁAĆ ZEBRANIE OLEŚNICZAN, KTÓRZY CHĘTNIE UCZESTNICZYLIBY W TAKIM PRZEDSIĘWZIECIU

Zgłoś
Edmund Kaleciński13.02.2018 o 15:40

A gdyby tak powołać spec komisję do zbadania ile państwowego łyknął Kościół kat. bezprawnie ? To są ukradzione państwu niewyobrażalne kwoty i majątek trwały. Rokrocznie miliardy, od momentu kiedy Kościół zmajoryzował polskie społeczeństwo i państwo. Mówi się, że Polska wstaje z kolan, a to przecież ona pada na twarz, to widać codziennie. I ten fakt jest zagłuszany i milcząco traktowany. Ci, którzy teraz rozliczają poprzedników sami nie mają czystych rąk, a obok Kościół, który chapie od jednych i drugich. I tak ten marazm trwa...

Zgłoś
mad12.02.2018 o 23:43

zw-kowalski, jeśli piszesz o słynnej sprawie adwokata sprzed kilkunastu lat ?? Przecież poważnych zarzutów była cała masa, ten milion dolarów, to tylko jeden z mniej istotnych zarzutów. To trochę tak, jakbyś napisał, że skazano kogoś na 10 lat więzienia za przekroczenie prędkości, gdy za szybko uciekał z miejsca zbrodni, ale o tym już cisza. Poza tym, napisz mi, czy wypłacono mu odszkodowanie za niesłuszne ograniczenie wolności, przecież sądy były niezależne, a PiS dopiero od 2 lat zaczął "przejmować" sądy. Za rządów PO nie zmieniono tego wyroku? Nie został uniewinniony? Nie wypłacono mu odszkodowania?

Zgłoś
zw-kowalski12.02.2018 o 23:00

MAD. Poczytaj polską prase. Na prawde tak sie dzieje. Co chwile kogos zamykają choc dowody sa naciagane. Wyobraź sobie ze w Komendzie POlicji w Katowicach pewien adwokat miał swoja kancelarię(tak jak kiedys Niesobski w ZBK). Wsławił się tym, że pozyczył milion dolarów. Jak trzeba było je oddać to stwierdził, że były fałszywe i spalił je w kominku. Ja będąc w Polsce nie nie boje sie bandytów ale policji i prokuratorow. W samej tylko Olesnicy MOPS do prokuratury zgłosił ok 270 alimentujacych ojców którzy mają większe zaległosci jak 3 miesiące.

Zgłoś
John12.02.2018 o 22:24

Z innej beczki. Dlaczego na zielonych ogrodach nic się nie mówi i co gorsza nie robi z tym okropnym smogiem i smrodem z kominów. Wieczorem nie da się autem przejechać a co dopiero okno otworzyć!!!

Zgłoś
freelancer12.02.2018 o 22:13

dalej nic nie kumasz, albo tylko tyle

Zgłoś
tyle12.02.2018 o 21:44

Edmundowiczu, nie kadźcie sobie, to takie błahe.

Zgłoś
Covalsky12.02.2018 o 20:44

No bo ciemny ludek klepie różaniec w domu!

Zgłoś
Malicki Józef12.02.2018 o 19:57

Pierwszą oficjalną korupcją było to, co opisał Edmund Kaleciński, a dotyczy układu Mieszka I i kościoła katolickiego. A później to już szło... Ta instytucja ukradła Polakom tyle przez 1051 lat, że nie ma liczydła, które by to zliczyło. Największą zdradą polityczną w nowożytności, tej instytucji-mafii, był problem z konstytucją 3 Maja i współpraca z Rosją, i dzięki temu papież dogadał się z carycą, a ta przysłała ok. 150 tys. armię, by wyrżnąć Polaków i zniszczyć konstytucję. Polacy od tylu wieków klękają przed zbrodniarzami, gwałcicielami, pedofilami, złodziejami. Zarzucanie demagogii w czystej postaci podpartej nienawiścią przez Kalecińskiego,to po prostu nieuctwo i niewiedza. To nie jest artykuł dla ciebie @tyle, ani dla @szacuna czy dla @Patrioty. To jest tekst dla ludzi posiadających wiedzę. Myślę, że taki był cel tego tekstu ?

Zgłoś
olesniczanin12.02.2018 o 19:33

Wstyd przynosi kacza pchła ile kosztują miesiączki polskiego podatnika kiedy to się ku...waskonczy pisowska swołocz

Zgłoś
Patriota12.02.2018 o 18:57

Wyprzedane Polskie przedsiębiorstwa, banki, media... Bezkarni sędziowie,komornicy,politycy. Urzędnicy oddający kamienice osobom nieżyjącym od 50 lat. Politycy sprzedający biznesmenom ustawy. Bezmyślne posłuszeństwo w wykonywaniu poleceń Berlina nawet tych szkodliwych dla Polski. Państwo istniejące teoretycznie czyli "ch.j, d.pa i kamieni kupa" jak powiedział jeden z ministrów rządu PO-PSL po 6 latach rządów Platformy Obywatelskiej. Taki to obraz Polski pozostawiła Platforma Obywatelska po 8 latach rządzenia Polską.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Sygnał o możliwej śmierci mężczyzny
wczoraj/ Aktualności
Jazz w obiektywie Roberta Piętki
wczoraj/ Kultura
Spalice wybrały sołtysa
wczoraj/ Aktualności
Poczta Polska zamiast redaktora
wczoraj/ Aktualności
Kiedy ruszy przebudowa pl. Zwycięstwa?
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube