reklama
reklamareklama
Dziś jest czwartek, 17 stycznia. Imieniny Antoniego, Jana, Sabiniana.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

"Kłamstwo" razy dwa w BiFK

11.02.2018 o 09:16Komentarzy: 31Kategoria: Kultura
W związku z dużym zainteresowaniem oleśnickiej publiczności, od poniedziałku ruszają rezerwację na drugi spektakl pt. "Kłamstwo", który odbędzie się 7 marca w sali widowiskowej BiFK.- W związku z bardzo dużym zainteresowaniem spektaklem "Kłamstwo", zostanie uruchomiona sprzedaż biletów na drugi spektakl, który odbędzie się 07.03.2018 o godz. 20.30. Bilety w cenie 60 zł. Rezerwacja on-line od 12.02.2018 (od godz. 09.00) na stronie www.bifk.info. Początek sprzedaży od 14.02.2018 (środa) od godz. 16.00 – KASA wejście główne (ul. Kochanowskiego 4) - podaje Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy.

* * *

Niesamowite i przenikliwe, a przy tym, o zgrozo, zabawne studium, właśnie…. Kłamstwa. Florian Zeller, francuski dramaturg zdążył już przyzwyczaić swoich widzów do ostrej jazdy i bolesnego telemarku, porusza się z gracją baletnicy i precyzją chirurga w meandrach i zakamarkach ludzkich umysłów.

Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe? Wszystkiego dowiecie się Państwo podczas spektaklu „Kłamstwo”! Metaforycznie udało się w spektaklu połączyć Bergmanowskie „Sceny z życia małżeńskiego” z kilkoma komediami Woody`ego Allena. Oczywiście sztuka nie jest jedynie słowną ekwilibrystyką, zawiera również racjonalny, ale i filozoficzny podtekst. Reżyser spektaklu, Wojciech Malajkat, niedawno powiedział: „Długo pracowaliśmy nad obsadą, ta sztuka wymaga nieprzypadkowych i wyśmienitych aktorów, którzy potrafią wydobyć niuanse zawarte w tekście; z wdziękiem rozbawić publiczność i sprawić, że paradoksalnie, kłamstwo ich czegoś nauczy”.

Francuski dramaturg Florian Zeller spróbował ,,Kłamstwo” zweryfikować w warunkach scenicznych. Udało mu się to na tyle, że w całej Europie widzowie podczas przedstawień spadają z krzeseł z rozbawienia, za chwilę wracają na miejsca dyskretnie zerkając wokół i szukając wsparcia i zrozumienia u innych kobiet i mężczyzn. Niech to uświadomi siłę rażenia tego tekstu. Reżyser przedstawienia – Wojciech Malajkat, zdradza: „ Przeraża nas to , jak można wygodnie żyć w związku, jednocześnie nie wiedząc nic o sobie nawzajem”. Producent spektaklu, Piotr Szwedes, zastrzega jednak: „Warto to zobaczyć, oczywiście, nie po to, aby dowiedzieć się, jak skutecznie oszukać partnera lub partnerkę. Nie traktujcie tego, jako spektaklu instruktażowego. O nie!! Warto, ponieważ jak w soczewce skupimy dwa dni Waszego życia w dwóch godzinnych aktach. Rozbierzemy was na części pierwsze, a czy dacie się złożyć? To już zostawiamy Wam. To nie tylko komedia, ale i bardzo cenny przekaz”.

* * *

źródło: BiFK

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (31)

emerytka12.02.2018 o 14:40

Dla przypomnienia młodemu pokoleniu - czasy komuny wróciły!Teraz to co dobre to "spod lady" i tylko dla wybranych tj."pierwszego sortu" a dla pozostałych wielka figa ! Jeśli Ta Banda będzie dalej w chlewiku to radzę się przyzwyczaić do takiego standardu

Zgłoś
Konik12.02.2018 o 14:40

Po co sobie robić problem ze sprzedażą? Od razu sprzedać wszystkie jednej osobie - panie będą miały utarg, a nie będą użerały się z kulturą na sprzedaż.

Zgłoś
Kasia12.02.2018 o 11:39

Porażka totalna z zakupem biletów. A raczej z brakiem możliwości zakupu :(

Zgłoś
Emila12.02.2018 o 10:36

Brak słów z kupnem tych biletów. Dziś , jak i tydzień temu czatowałam od 9 h przed komputerem , żeby dokonać rezerwacji online. Kilkakrotnie dostawałam informację , że połączenie z formularzem rezerwacyjnym jest niemożliwe , po czym jak w końcu udało mi się wejść na tę stronę ok.9.20 widniał już komunikat, że pula miejsc jest wyczerpana .

Zgłoś
oburzeni12.02.2018 o 10:10

Porażka. Dyrekcja powinna pomyśleć o jakimś regulaminie, w którym będzie zakaz sprzedaży tak ogromnej ilości jednej osobie. Pan stojący od godziny 13, wykupuje połowę sali by pracownicy GKN mogli zobaczyć spektakl. Super.

Zgłoś
zii12.02.2018 o 08:52

To pokazuje, iż brakuje takich wydarzeń w Oleśnicy. Wincej :)

Zgłoś
Jasiek12.02.2018 o 06:27

Rezerwacja telefoniczna to czysta fikcja służy jedynie wyprowadzeniu ze sprzedaży części biletów - dla kogo? Sprzedaż detaliczna - ktoś kupi 50 biletów czyżby powróciły "koniki"?

Zgłoś
olesniczanka11.02.2018 o 22:53

A kiedy będą sprzedawane bilety na koncert Teresy Werner??? Kiedy będzie info na ten temat? jak już nie będzie biletów, a przecież wystep tej Pani ma być 9 marca br.

Zgłoś
Janek11.02.2018 o 18:47

Przede wszystkim to powinny zmienić się zasady sprzedaży biletów.Nie rozumiem dlaczego prze każdorazowym ogromnym zainteresowaniu dyrektor Zasada pozwala na zakup kilkudziesięciu biletów jednej osobie.A później handel biletami kwitnie...

Zgłoś
klient11.02.2018 o 17:36

co tam bilety, ale za to jakie w końcu mile Panie w kasach.

Zgłoś
Master11.02.2018 o 16:34

Oleśnicka publiczność czyli 10-12 osób które wykupily ostatnim razem wszystkie bilety dla zakładów pracy .Zmarnowana godzina stania w kolejce od 15tej... :/ Powtórka już w środę...

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Historia muzyką malowana
dzisiaj o 00:16/ Kultura
Wynik WOŚP w Twardogórze
wczoraj/ Aktualności
Żałoba i apel burmistrza
wczoraj/ Aktualności
Tu jest wyjątkowo niebezpiecznie!
wczoraj/ Aktualności
Termin gali przełożony
wczoraj/ Kultura
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube