reklama
reklama
Dziś jest wtorek, 19 lutego. Imieniny Arnolda, Konrada, Mansweta.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Profilaktyczny koncert w SPGO [ZDJĘCIA, WIDEO]

8.02.2018 o 09:53Komentarzy: 2Kategoria: Kultura
W Szkole Podstawowej Gminy Oleśnica odbył się profilaktyczny koncert zatytułowany "Powiedz NIE" wykonaniu Wiesława "Blachy" Błażkiewicza. Publikujemy relację placówki.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Pamiątkowe zdjęcie z "Blachą"

Przedwczoraj uczniowie Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy wzięli udział w koncercie profilaktycznym zatytułowanym "Powiedz NIE" wykonaniu Wiesława "Blachy" Błażkiewicza.

Z biografii artysty dowiadujemy się, że "Blacha" skończył studia muzyczne na wydziale perkusji. Muzyczną drogę rozpoczął początkiem lat 80-tych z punkową kapelą "Gzyms", wygrywając festiwal muzyków rockowych "Rockosz" w Bielsku Białej. W roku 1984 wygrał Przegląd Młodych Talentów "Zima z Rockiem" na Śląsku. W tymże roku wziął także udział w Ogólnopolskim Festiwalu Młodych "Jarocin".

Artysta odwiedził uczniów naszej szkoły, by opowiedzieć o swoim życiu i przekazać kilka uniwersalnych prawd dotyczących zagrożeń, które czyhają na młodego człowieka.

Wiesław Błażkiewicz to niezwykle wrażliwy i otwarty człowiek, któremu leży na sercu walka o pokolenie młodych. Ten znakomity wirtuoz perkusji podczas koncertu profilaktycznego uświadomił uczniom jak bardzo zgubnym nałogiem jest picie alkoholu, palenie papierosów i zażywanie narkotyków oraz wszechobecnych w ostatnich latach dopalaczy.

Muzyk zaznaczył, że nałogi te są dla człowieka wyrokiem śmierci. On sam uwolnił się od uzależnienia, cudem ocalał i zaczął walczyć o swoje życie. Jednak los po raz kolejny go doświadczył, gdy okazało się, że jest chory na raka. Ciężka choroba, leczenie, nadzieja na wyzdrowienie i wiara spowodowały, że dziś uczy innych, jak ważne w życiu są emocje okazywane innym.

Występ bardzo podobał się szkolnej publiczności, z którą perkusista szybko nawiązał wyjątkowy kontakt. Gimnazjaliści, jak i uczniowie klas młodszych, mogli spróbować swoich sił i wcielić się w rolę muzyków, tancerzy oraz piosenkarzy. Dla artysty to właśnie muzyka stała się furtką i wybawieniem; to przy jej pomocy wyraża dziś swoje emocje i przemyślenia. Taka oryginalna forma programu profilaktycznego, oparta w dużej mierze na aktywizacji widzów, sprawiła, że przekazywane treści trafiały do umysłów i serc młodych ludzi z ogromną siłą i przejęciem.

Wideo: migawki z wydarzenia


Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

Agnieszka Grondowa / SPGO

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (2)

rodzic8.02.2018 o 19:18

Przedstawienie super, zdjęcia piękne. Dobrze, że są takie przedstawienia, z korzyścią dla młodzieży szkolnej.Dziękujemy Organizatorom.

Zgłoś
Sara 8.02.2018 o 14:08

FAJNIE :) dziewczyny jak się zasłaniają chłopaki na luzie a ten co śpiewał jestem wesoły lubię z wami chodzić do szkoły gościu jesteś nieziemski :)

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Świetlny przejazd i pamięć o E. Niczyporze
dzisiaj o 17:12/ Aktualności
Konferencja Rutkowskiego w Oleśnicy
dzisiaj o 16:27/ Aktualności
Wraca ruch na ul. Krzywoustego
dzisiaj o 15:44/ Aktualności
SDM zadba o drogi gruntowe
dzisiaj o 15:04/ Aktualności
Kilkadziesiąt tysięcy na odprawy
dzisiaj o 13:42/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube