reklama
reklamareklama
Dziś jest czwartek, 17 stycznia. Imieniny Antoniego, Jana, Sabiniana.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Miejskie eliminacje do Pegazika

7.02.2018 o 07:35Komentarzy: 4Kategoria: Kultura
Za nami miejskie eliminacje do XXIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorski PEGAZIK. Do dalszego etapu zakwalifikowało się pięć osób.Wczoraj w sali widowiskowej Biblioteki i Forum Kultury odbyły się eliminacje miejskie do XXIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK.

W konkursie wzięło udział 18 uczniów oleśnickich szkół. Komisję tworzyły Zuzanna Szponarska, Elżbieta Mulka i Kornelia Choroszy. To właśnie ona dokonała oceny uczestników według następujących kryteriów: dobór tekstu, interpretacja utworu, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny.

Do następnego etapu zakwalifikowali się: Marcelina Kobiela (SP8), Zuzanna Strojna (SP8), Jan Rajewski (SP1), Julia Rozdolska (SP6), Jan Stasiak (SP2). Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Laureatom życzymy powodzenia w dalszych etapach - podaje BiFK.

źródło: BiFK, fot. Anna Jach / BiFK

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (4)

Sluchacz11.02.2018 o 00:11

Wszystkie dzieci pięknie recytowały a powyższe komentarze to samo zło . Brak słów .

Zgłoś
Słuchacz 11.02.2018 o 00:08

Wszystkie dzieci pięknie mówiły , a powyższe komentarze to damo zło . Brał słów .

Zgłoś
Uczestnik8.02.2018 o 15:59

Tak. Mam wrażenie, ze wybór nie miał nic wspólnego z zasadami wzorcowej interpretacji. Wyboru powinni dokonywać poloniści, a nie pracownicy BiFK czy Uniwersytetu III wieku. Poza tym, to co się działo podczas recytacji naprawdę urągało zasadom przyzwoitosci. Grupa seniorek rozmawiająca, kaszląca i co chwila wychodząca. Zupełny brak poszanowania uczniow i nauczycieli. I te komentarze, że cicho i dajcie mikrofon. Naprawdę, w tym roku odbyło się fatalnie

Zgłoś
byłam na widowni7.02.2018 o 15:40

Ten konkurs spadł na psy. Komisja nie jest kompetentna do oceniania recytacji.... Porażka dla organizatorów, kiedyś startowało 30 uczniów a dzisiaj 18 w tym 3 z klasy 7 ??? Dzieci widzą, że nie docenia się tych naprawdę uzdolnionych uczniów, którzy recytują tak, że chce sie ich słuchać bez końca. A wygrywają tacy co zanudzają widownię, albo seplenią. Wiem, że ciężko ocenia się wiersze recytowane przez dzieci, ale to co się stało na konkursie mnie zbulwersowało. Komisja wydała szokujący dla mnie werdykt, o co chodziło?

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
O bezpieczeństwie w gminie Oleśnica
dzisiaj o 17:50/ Aktualności
Medale za długoletnie pożycie małżeńskie
dzisiaj o 16:43/ Aktualności
Minuta ciszy dla Pawła Adamowicza
dzisiaj o 16:27/ Aktualności
Oblał piwem, szarpał się z policją
dzisiaj o 16:12/ Aktualności
Nowa dyrektor ZOS-u
dzisiaj o 15:33/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube