reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest niedziela, 31 lipca. Imieniny Ignacego, Ernesty, Lubomira.
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Żołnierski opłatek

Dodano: 2009-12-16 10:45:32 | Komentarzy: 13 | Kategoria: Aktualności
Członkowie ZBŻZiOR Wojska Polskiego im. Ziemi Oleśnickiej uczestniczyli we wspólnym spotkaniu opłatkowym. Korzystając z okazji podsumowano miniony rok działalności związku.
MojaOlesnica.pl
We wtorkowy wieczór w Klubie Garnizonowym mieszczącym się przy ul. Wileńskiej odbyło się spotkanie opłatkowe dla członków Związku Byłych Żołnierzy Zawodowych i Oficerów Rezerwy Wojska Polskiego im. Ziemi Oleśnickiej.

Spotkaniu przewodniczylii płk Władysław Lejczak i ppłk Lucjan Ławniczek. Obecni byli również m. in. starosta Zbigniew Potyrała, wicestarosta Henryk Sarnowski, burmistrz Jan Bronś oraz dowódca 10 RWT ppłk Artur Połczyński.

Podczas rozpoczęcia pogratulowano nowo przyjętym do grona członków oleśnickiego koła. Jego skład powiększył się o dwie osoby. Dołączyli do niego wicewójt Krzysztof Skórzewski i Adam Skrzyniarz.


Wyróżnienia

Korzystając z okazji wręczono również nadany przez Ministra Obrony Narodowej złoty medal "Za Zasługi dla Obronności Kraju" dla Jerzego Musidlaka.

Okolicznościowe spotkanie było też możliwością podsumowania działalności związku w mijającym roku. Tradycyjnie wspólnie łamano się opłatkiem i składano sobie świąteczne życzenia. Nie zapomniano także o nieobecnych kolegach, którzy odeszli na zawsze i uczczono ich pamięć minutą ciszy.

bm, fot. pas
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (13)

Szacunek i wdzięczność dla emerytowanych oleśnickich żołnierzy ! Pamiętajcie, każda władza będzie o was dbała. I niekoniecznie musicie głosować na Potyrałę, Bronsia i Sarnowskiego, którzy robią sobie przy Was kampanię wyborczą.

Podpis: Nowa Lewica
Dodano: 2009-12-18 10:25:47 | Zgłoś naruszenie

Dla tych którzy nie zrozumieli. Nie mówię o obecnym wojsku, tylko o weteranach, którzy przelewali krew i ginęli w walce o Polskę. Obecne wojsko to jedna wielka kpina. Myślę że więcej by zdziałał przeciętny obywatel kijem niż ta nasza pożal się boże armia.

Podpis: ...
Dodano: 2009-12-17 23:06:38 | Zgłoś naruszenie

Cholerni ateiści ,za komuny 2 lata mnie dołowali za przekonania a teraz wielcy katolicy niech ich diabli. Powinni ich z degradować a oni biorą wypasione emerytury i za co?

Podpis: ares
Dodano: 2009-12-17 21:48:10 | Zgłoś naruszenie

Pamiętam jak owe trepy sąsiady oficera zdegradowali i musiał odejść z wojska bo ślub kościelny wziął!!!! a teraz wielcy katolicy się zrobili!!! Byłem w wojsku i mogę powiedzieć że to tylko wielki syf a jak przyjdzie wojna to tak jak 39 do tygodnia czasu i nie będzie ojczyzny

Podpis: generał W
Dodano: 2009-12-17 16:43:37 | Zgłoś naruszenie

Pięknie towarzysze , pięknie...Komuna musiała upaść, bo nie potrafiła wychować lojalnych do końca oficerów.Jakby gen.Wojciech was zobaczył toby mu włosy na du.ie dęba stanęły.

Podpis: rokita
Dodano: 2009-12-17 14:51:50 | Zgłoś naruszenie

Kiedyś w wojsku tępiono objawy wiary teraz przeciwnie

Podpis: qq
Dodano: 2009-12-17 08:17:17 | Zgłoś naruszenie

80% żołnierzy to darmozjady- nie życzę ci, abyś zmienił zdanie. Bo pewnie tacy jak Ty przekonają się dopiero podczas wojny, kiedy będą ginąć za m.i. twoją ojczyznę. Wszyscy tacy mądrzy, bo w końcu anonimowi. A gdyby tak przyjść na debatę i porozmawiać, pokazać twarz, to żaden z was by się nie odważył. Wielcy znawcy! Gdyby każdy był tak inteligentny, to nasz naród byłby potęgą gospodarczą i militarną...

Podpis: Piotr
Dodano: 2009-12-16 23:07:25 | Zgłoś naruszenie

Do redagujących. jak dobrze pamiętam to Pan Artur połczyński jest w stopniu płk. a nie ppłk. A tak w ogóle to dzięki tym darmozjadom mamy teraz swój kraj, bo to oni walczyli o niepodległość, Ale cóż, patriotyzmu na targu w niedziele się nie kupi.

Podpis: ...
Dodano: 2009-12-16 22:50:42 | Zgłoś naruszenie

dobrze ze nie jestem zołnierzem bo takim darmo zjada to niewarto reki podac a co dopiero podzielic sie opłatkiem.80% zołnierzy to darmozjady.

Podpis: ndrzp
Dodano: 2009-12-16 18:15:27 | Zgłoś naruszenie

no wylej jeszcze raz swoje gorzkie żale PiSiorku. I powiedz ludziom ilu to Was oleśnickich siedziało w ramach stanu wojennego. jakoś nie zrobiliście świętowania rocznicy i pokazywania złego stanu wojennego, bo moze byliście wtedy za. czekam na wasz opłatek u ks. wladyslawa ze swiętą za zycia beatką. zobacze Marię i Józefa, Zdzisławę i Tadeusza, Krystynę i Janinę ze swoimi "wartościami" co bliznich topią w łyżce wody.

Podpis: alex
Dodano: 2009-12-16 14:58:40 | Zgłoś naruszenie

Całe życie kombinowali, to ropkę sprzedał to tamto i jakoś tam życie w alkoholowym zaciszu minęło...

Podpis: ss
Dodano: 2009-12-16 14:19:07 | Zgłoś naruszenie

lepiej jednego nawrócić, niźli "miłosiernym ponoć być" i walić krzyżem po plecach bliźniego

Podpis: rekolekcja
Dodano: 2009-12-16 11:38:05 | Zgłoś naruszenie

To "zacne" grono przeszło metamorfozę szczególną. Wieloletnia służba dla Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej tow.Lejczaka i jego przemiana duchowa jest szczególną wartością dla tej organizacji w dzisiejszych czasach. Na szczególną uwagę zasługuje były pierwszy sekretarz PZPR w tzw. "czerwonych koszarach", Bogdan Buda (widoczny na zdjęciu - trzymający Lejczaka za rękę, czwarty w szeregu). Ciekawe kiedy ci towarzysze byli autentyczni, kiedy utrwalali ideologię PZPR, czy teraz po przemianie? Pozostali członkowie tej organizacji Bronś, Potyrała, Sarnowski, Pietrzak ( arbuz - kiedyś w środku czerwony z wierzchu zielony - ZSL)i in. dopasowują się do całości dzięki oportunizmowi wrodzonemu. Wiaterek raz w tą raz w tamtą - oni są zawsze tam gdzie trzeba. Opłatkowce jedne.

Podpis: ateo
Dodano: 2009-12-16 11:32:35 | Zgłoś naruszenie
kontakt z redakcją
Dyżur pełni apteka
Arnica, tel. 71 314 31 53
Daszyńskiego 2, Oleśnica (mapa)
reklama
Kalendarium
Śledź nas na Facebooku