reklama
reklama
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest niedziela, 29 maja. Imieniny Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma.
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Juniorzy SPR-u przegarli z Żagwią

Dodano: 2012-10-13 23:06:08 | Komentarzy: 6 | Kategoria: Sport
Juniorzy młodsi SPR Oleśnica rozegrali wyjazdowy mecz z zespołem KS Żagiew Dzierżoniów. Niestety, oleśniczanie przegrali 23:32. Kolejny mecz już za tydzień.
MojaOlesnica.pl
Zespół juniorów młodszych SPR Oleśnica występujący dzięki wsparciu Urzędu Miasta Oleśnica, Urzędu Gminy Dobroszyce i Starostwa Powiatowego w Oleśnicy rozegrał dzisiaj swój kolejny mecz w ramach Dolnośląskiej Ligi Juniorów Młodszych. Ich przeciwnikiem na wyjeździe był zespół MKS Żagiew Dzierżoniów.

Oleśniczanie pojechali z dużymi nadziejami na uzyskanie korzystnego wyniku, jednak dwa słabsze momenty w ataku, jak i w obronie nie pozwoliły odnieść kolejnego zwycięstwa. Jeszcze do 23 min. SPR toczył wyrównany pojedynek z Dzierżoniowem i na tablicy figurował wynik remisowy 12:12. Słabsze 5 min. w wykonaniu gości pozwoliło przeciwnikowi odskoczyć na 5 bramek różnicy. Końcowy rezultat pierwszej połowy to 18:14. Schodząc do szatni, u naszych zawodników widać było jeszcze wolę walki i chęć zniwelowania tego niekorzystnego rezultatu. Trener poczynił pewne korekty w ustawieniu zespołu.

Początek drugiej połowy nie zapowiadał porażki. Do 40 min. gospodarze nadal prowadzili tylko 4 bramkami z wynikiem 22:18. Potem SPR wykazywał brak koncentracji, do tego dochodziły niepotrzebne rzuty na bramkę oddawane z nieprzygotowanych pozycji, błędy ustawienia w obronie spowodowały, że na osiem rzuconych bramek przez przeciwnika, nie potrafiono odpowiedzieć żadnym celnym trafieniem. Końcowy rezultat meczu to 32:23 dla gospodarzy.

- Żagiew Dzierżoniów to zespół, z którym powinniśmy toczyć wyrównany pojedynek, jednak okazało się, że jeszcze brakuje nam ogrania, a przede wszystkim „chłodnej głowy” podczas gry w ataku. Zbyt szybko oddawane rzuty na bramkę spowodowały, że nadziewaliśmy się na kontry przeciwnika. Wiedzieliśmy, że tylko jeden zawodnik drużyny przeciwnej zdobywa bardzo dużo bramek w meczach i nie potrafiliśmy znaleźć antidotum na jego grę, mimo że uprzedzałem swoich zawodników przed meczem i w przerwie. Zawodnik ten rzucił nam 14 bramek. O porażce zadecydowało też to, że nie realizowaliśmy założeń taktycznych. Był to pierwszy mecz, który zagraliśmy trochę „bez głowy”. Wyszedł tutaj brak doświadczenia i ogrania w sytuacjach, gdy przeciwnik gra bardzo wysoko, jak i w sytuacji, gdy gra na dwóch obrotowych. Ćwiczyliśmy to, co prawda na treningu, ale na meczu zapomnieliśmy zupełnie o przećwiczonych fragmentach gry. Mam nadzieję, że ta porażka nie zniechęci moich zawodników, a wręcz przeciwnie, zmobilizuje ich do jeszcze większej pracy nad sobą, tym bardziej, że w najbliższą sobotę mamy jeszcze trudniejszego przeciwnika MKS MOS Wrocław. Musimy zapomnieć o tej przegranej, wyciągnąć z niej wnioski i przystąpić do kolejnego meczu bogatsi o zebrane doświadczenia - relacjonuje trener SPR Oleśnica Mariusz Łyszczyński. Najbliższy mecz juniorów młodszych odbędzie się 20 października (sobota) o godz. 11 w hali sportowej Gimnazjum Gminnego w Dobroszycach.

Skład SPR Oleśnica: Stolarski K. (B), Naumiec J. (B), Molski D. (B), Gajda P., Wieczorek P., Andrzejczuk A. (4), Falkowski P. (3), Giełbutowicz M., Piasecki J. (6), Tarka B. (1), Pięta J., Tyrakowski M. (5), Kmieć D. (1), Kowalski R. (3), Pietras M.
Trenerzy: Mariusz Łyszczyński, Joanna Dobrzaniecka

rd, spr
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (6)

@żenada, jestem głupi bo co? To ty jesteś, bo nie potrafisz zrozumieć, że mecz na wyjeździe się odbywał.

Podpis: ?
Dodano: 2012-10-14 12:21:39 | Zgłoś naruszenie

?@- głupi to ty jesteś, za cytryną biegał i warował!

Podpis: żenada
Dodano: 2012-10-14 12:16:10 | Zgłoś naruszenie

DACIE RADE JAK DO NAS PRZYJADA

Podpis: KIBIC
Dodano: 2012-10-14 10:00:50 | Zgłoś naruszenie

@Zenada głupi człowieku, może redakcja miała pruc do dzierżoniowa żeby ci fote z meczu zrobić?

Podpis: ?
Dodano: 2012-10-14 08:49:00 | Zgłoś naruszenie

a seniorzy pogoni w ręczną ?

Podpis: franek
Dodano: 2012-10-14 06:23:40 | Zgłoś naruszenie

super zdjęcie z meczu.

Podpis: żenada
Dodano: 2012-10-14 00:50:32 | Zgłoś naruszenie
kontakt z redakcją
Dyżur pełni apteka
Eskulap, tel. 71 314 93 99
Skłodowskiej-Curie 5, Oleśnica (mapa)
ogłoszenie
reklama
reklama
Kalendarium
Śledź nas na Facebooku