nie
nie wiem

Młodzicy SPR-u gromią Świdnicę

Dodano: 2012-10-07 13:18:45 | Komentarzy: 6 | Kategoria: Sport
Młodzicy SPR-u Oleśnica rozgromili w dobroszyckiej hali sportowej rówieśników z ŚKPR-u Świdnica II. Zespół pod wodzą M. Łyszczyńskiego wygrał 28:8.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

Dzisiaj w Dobroszycach zespół młodzików SPR Oleśnica rozegrał swój pierwszy mecz inauguracyjny w ramach Dolnośląskiej Ligi Młodzików. Jego przeciwnikiem był zespół ŚKPR Świdnica II.

Goście przyjechali w okrojonym składzie, ale w związku z tym, że nie można było sprawdzić formy oleśnickiej drużyny, wielu obawiało się o wynik tego spotkania. Jednak już po pierwszych minutach meczu dało się zauważyć, że SPR może walczyć o zwycięstwo. Jeszcze początek był niemrawy w jego wykonaniu, bo oleśniczanie popełniali wiele niewymuszonych błędów, co bez wątpienia podyktowane było dużą nerwowością w grze i tremą, związaną z pierwszym występem w rozgrywkach. W 10 min. SPR prowadził tylko 4:3. W miarę upływu czasu, akcje w ataku nabierały większej płynności, a obrona była nie do przejścia dla przeciwnika. Z minuty na minutę gospodarze powiększali swoją przewagę. Rezultat pierwszej połowy to 13:5.

Młodzicy SPR-u w dobrym stylu zainaugurowali ligowe występy. W Dobroszycach pokonali ŚKPR Świdnicę II

Druga połowa to dalsze powiększanie zdobyczy bramkowej SPR-u, mimo licznych zmian na różnych pozycjach. Bardzo dobrze bronił w tej połowie bramkarz oleśniczan Łukasz Norbert, co zaowocowało obroną aż trzech rzutów karnych wykonywanych przez przeciwnika. Skuteczna gra w obronie pozwoliła świdniczanom na zdobycie tylko trzech bramek w tej części spotkania. Mecz zakończył się wysoką wygraną SPR-u (28:8). - Gra naszego zespołu była dla mnie miłym zaskoczeniem, gdyż wcześniej nie mieliśmy okazji sprawdzić możliwości tego zespołu, w związku z tym, że budujemy ten zespół od niedawna. Szczególnie podobała mi się gra w obronie, na którą zwracaliśmy szczególną uwagę na ostatnich treningach. Równie dobrze radziliśmy sobie w ataku szybkim, czego efektem były łatwo zdobywane bramki. Nad atakiem pozycyjnym będziemy jeszcze pracowali, ale sama gra i wynik meczu pozwala nam wierzyć w to, że w treningu idziemy w dobrym kierunku. Udało nam się z trenerką J. Dobrzaniecką zebrać grupę ciekawych i utalentowanych chłopców, co sprawi, że w przyszłości przykładając się solidnie do treningów, będą odnosić sukcesy. Mamy w tej chwili grupę 35 zawodników w rocznikach 1998, 1999, 2000 - podsumowuje trener oleśniczan Mariusz Łyszczyński. Zespół młodzików SPR-u Oleśnica występuje dzięki wsparciu Urzędu Miasta Oleśnicy, Urzędu Gminy Dobroszyce i Starostwa Powiatowego w Oleśnicy.

Skład SPR-u Oleśnica: Norbert Ł. (B), Migrella M., Rejak Sz. (10), Nowaczyk K. (8), Borowski S. (2), Wiatrak M. (1), Paciorek P. (2), Reguła P. (2), Karpiński P., Kocik M. (2), Gawłowski D., Bułatowicz Ł., Biłas P. (1), Kucharski G.
Trenerzy: M. Łyszczyński, J. Dobrzaniecka