reklama
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest sobota, 1 października. Imieniny Danuty, Remigiusza, Romana.
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Inwestycje nad stawami

Artykuł sponsorowany
Za nami pierwszy etap inwestycji związanej z renowacją stawów miejskich i sąsiadujących z nimi terenów zielonych. Ale to jeszcze nie wszystko, co zostało zrealizowane w tym miejscu. Oleśnickie stawy odzyskują dawną świetność, ba, rzec by można, że pojawia się tutaj zupełnie nowa, nieznana dotąd jakość!
MojaOlesnica.pl
Już cztery lata (od roku 2008) trwa rewitalizacja stawów miejskich i przyległych do nich terenów zielonych. Projekt obejmuje dodatkowo budowę ścieżek rekreacyjno-rowerowych, przebudowę ul. Targowej oraz adaptację budynku mieszkalnego przy ul. Brzozowej na ·Centrum Spotkań Organizacji Pozarządowych wraz z prowadzącą do niego nawierzchnią drogową, chodnikiem i ścieżką rowerową. To realizowane przez Miasto Oleśnica zadanie pochłonęło dotychczas blisko 10 mln złotych; za kolejne 10 mln złotych w bieżącym roku wykonane zostaną kolejne prace.


Teren przy stawach jest popularnym miejscem rekreacji


Ponad połowa środków na rewitalizację pochodziła z EFRR

Prawie 52% planowanych na ten cel środków, czyli 9,6 mln złotych, udało się pozyskać z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, który sukcesywnie zasila konto Miasta w miarę postępu robót. Wykonawcą dotychczasowych prac w okolicach stawów było konsorcjum Bickhardt Bau, mające siedziby w Polsce i w Niemczech.

W ramach projektu uporządkowane zostały tereny zielone (wycinka, pielęgnacja oraz nowe nasadzenia drzew i krzewów); oddano do użytku ścieżki dla pieszych oraz trasy rowerowe, powstały obiekty z przeznaczeniem na rekreację i rozrywkę (altanka, boisko do badmintona/siatkówki, plac zabaw). Nie zabrakło również nowych elementów tzw. małej architektury – ławek, koszy na śmieci, podświetlanych "placów zodiakalnych". Prace związane z uporządkowaniem terenu wymagały ponadto modernizacji, a gdzieniegdzie nawet budowy od podstaw instalacji elektrycznej oraz przebudowy kanalizacji deszczowej.

Przykładowo (jak czytamy w ilościowym zestawieniu użytych materiałów), w ramach tej inwestycji położono 12080 m2 chodników. Postawiono 29 latarni ulicznych i zainstalowano niemal 190 metrów kanalizacji.

Co nowego jeszcze nas czeka?

To jeszcze nie wszystko, co zostało zrealizowane nad stawami. Jak mówią miejscy urzędnicy, koszt rewitalizacji był niższy niż zakładali. - Rewitalizacja pochłonęła mniej środków niż przewidywaliśmy. W związku z tym zaplanowaliśmy dodatkowe roboty – mówi Leszek Goliński, naczelnik Wydziału Architektury, Budownictwa i Inwestycji w oleśnickim magistracie. Ogłoszono już przetarg na kolejne ulepszanie oleśnickich "zielonych płuc".


W ramach nowej inwestycji remontu doczeka się także amfiteatr

Co nowego zatem będzie nas czekać nad stawami? W planach jest budowa "zielonej sali gimnastycznej”, czyli miejsca na świeżym powietrzu, gdzie powstaną stanowiska do ćwiczeń sportowo-rekreacyjnych; przewiduje się także dodatkowe łączniki istniejących ścieżek, pogłębienie stawu i umocnienie jego brzegów. Remontu doczeka się także popularny "amfiteatr" – plastikowe siedziska zostaną zamienione na nowe, drewniane. Cały obiekt będzie ponadto objęty monitoringiem.

Monitoring na placu zabaw nad stawami ma być dostępny także na stronie Urzędu Miasta Oleśnicy. To dobra wiadomość dla rodziców, których pociechy chętnie zapewne będą tam spędzać czas. 

red
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (37)

moze sciezka dla pieszych jest ciut za waska,aloe trzebva spojrzec na to z innej strony - ze sciezki rowerowej korzystaja takze osoby jezdzace na rolkach, gdyby droga byla wezsza mogloby byc niebezpiecznie. a druga sprawa to to ze pierszemu jest latwiej dostosowac sie do waskiej drogi czy do wyzszego kraweznika niz rowerzyscie,ktory ma mniejsze pole manewru

Podpis: mii
Dodano: 2013-08-27 00:50:18 | Zgłoś naruszenie

Szkoda tylko że droga dla rowerów jest tak szeroka w porównaniu ze ścieżką dla spacerowiczów.Spacerować można conajwyżej dwójkami.Mam wrażenie że to bardziej wyścigowy tor rowerowy.W dodatku wielu nieszczęśliwych i złośliwych ludzi często mija spacerowiczów niemal się o nich ocierając.Takich demonstracji doświadczyłem już kilkakrotnie choćby częsciowo idąc po ścieżce rowerowej.Pół na pól droga dla spacerowiczów i rowerzystów byłaby w porzadku.

Podpis: Wąski
Dodano: 2013-06-12 11:56:28 | Zgłoś naruszenie

plac zabaw jest jaki jest,najgorszy nie jest. kilka wad jednak ma: po pierwsze i najważniejsze: PLAC ZABAW NIE JEST ODZIELONY OD RZECZKI ŻADNYM PŁOTKIEM, WYSTARCZY SEKUNDA NIEUWAGI I NIESZCZĘŚCIE GOTOWE. I prosze nie mówiąć , że rodzice nieuważają, bo tak nie jest a żadne zabezpieczenie nigdy nie jest zbędne. Po drugie z placu zabaw na plac z tzw siłownią i boisko nie prowadzą żadne ścieżki, gdy jest mokro wędruje się w błocie nie mówiąć już o dojechaniu rowerem. Zastanawia mnie też dlaczego, żeby dojść do placu zabaw dla dzieci trzeba iść taki kawał na około, jak nie z jednej, tak z drugiej strony, wystarczyło zrobić pośrodku dodatkową ścieżkę, ale widać materiałów "nie starczyło". między chuśtawkami a "smokiem" jest plac, który nie wiem na co i komu wyłożono śmieszną kostką, która wystaje z ziemi i dzieci biegające po niej co chwile sie wywracają, skręcą nogę i co wtedy? nie można było dostawić dodatkowej zwykłej karuzeli albo jeszcze jednej chuśtawki? dzieci małych przychodzi tam bardzo dużo a jest tylko jedna chustawka z poręczami - myślał ktoś o tym? co jeszcze chciałabym skomentaować to to porażająco "szeroką" ścieżkę do spacerowania: nie chodzę tam z koleżanką na spacery bo się nie mieścimy 2 wózkami i zaczynają się dzikie manewry jak chce nas minąć jakaś mama z naprzeciwka, również z wózkiem. nie wiem kto to projektował, ale na pewno nie myślał o stronie praktycznej tego projektu. a i gratuluje pomysłu z fontanną. szkoda komentować.

Podpis: aga
Dodano: 2012-08-02 21:23:31 | Zgłoś naruszenie

a kiedy jakiś festyn tam bedzie zorganizowany?

Podpis: ???
Dodano: 2012-08-01 10:03:04 | Zgłoś naruszenie

a kiedy będzie wszystko zrobione?

Podpis: entek
Dodano: 2012-07-30 22:52:01 | Zgłoś naruszenie

A i dodam, że dzieciakom się podoba :)

Podpis: entek
Dodano: 2012-07-30 22:51:04 | Zgłoś naruszenie

Duży plus dla wykonawców obiektu - czysto, porządnie, ładnie

Podpis: entek
Dodano: 2012-07-30 22:50:54 | Zgłoś naruszenie

Artykuł sponsorowany--- ciekawe która gazeta obsmaruje to w odwzajemnieniu. Ciekawe ile dali ?

Podpis: :)
Dodano: 2012-07-30 21:14:04 | Zgłoś naruszenie

Jest zajebiście, nie do poznania. Duży plus na ścieżki rowerowe.

Podpis: oleśniczanin
Dodano: 2012-07-30 21:12:10 | Zgłoś naruszenie

W końcu stawy stają się miejscem gdzie warto wybrać się na spacer z rodziną lub kimś bliskim. Jak zobaczyłam zmiany byłam w szoku. Teraz tam się fajnie. Polecam :-)

Podpis: Oleśniczanka
Dodano: 2012-07-30 14:08:48 | Zgłoś naruszenie

ładne tereny, prawdziwe "tereny zielone", polecam wypady rowerowe.......

Podpis: ekolog
Dodano: 2012-07-30 10:32:10 | Zgłoś naruszenie

Pomysly macie piekne i wgl ale jak cos robicie to z glowa . lawki sa tak wstawione ze zamiast patrzec sie na piekny staw to patrze sie na ludzi ? WTF . Te bagna na prawo nie sa niczym przyjemnym dla oka wiec nie wiem po co tam sciezka :>

Podpis: Krytyk
Dodano: 2012-07-28 19:10:14 | Zgłoś naruszenie

pomysł nr. 1 !!!!!!! DUŻA SCENA NAD STAWAMI , PROMOCJA ZESPOŁÓW Z POWIATU I WOJEWÓDZTWA , KONKURSY MUZYCZNA NP. WYSKOK I ROCK STYLE FESTIVAL , OBA W RÓŻNYCH TERMINACH, PROMOCJA OLEŚNICY, ZLOTY, SPOTKANIA TEATRALNE !!! SCENA DLA WSZYSTKIM !

Podpis: lle
Dodano: 2012-07-28 15:58:58 | Zgłoś naruszenie

Ładnie odnowione, przyjemnie tam pochodzić. Przyjemnie pobiegać. Przyjemnie pojeździć na rowerku. Cacko nasze oleśnickie to jest. Ciekawe czy park przy Wałach będzie też tak ciekawie zrobiony.

Podpis: oleśniczanka
Dodano: 2012-07-27 12:36:46 | Zgłoś naruszenie

no więc co do tej rekreacji pewnie ,ze świetnie ,ale po 20 proponuję jej nie uprawiać,pełno "żuli" na ławkach strach chodzić kamerowany plac zabaw ha ha ławka dalej dają w szyję!!i żyłę zaśmiecone pojemniki butelkami po alkoholach dla psów dwa na wejściu i wyjściu bez worków od miesiąca nie trafiam na nie,dygresja a propo milionów wydanych na rekreację 50% UE!dlaczego przed przystąpieniem do prac najpierw nie został teren odwodniony odpowiednia przeprowadzona melioracja ,a nie na wiosnę po kolana w błocie obok ścieżek,ciekawe ile zrobili za te pieniądze na swoich posesjach wiele wiele uwag co do inwestycji kto za to odpowiada

Podpis: obserwator
Dodano: 2012-07-26 13:46:45 | Zgłoś naruszenie

inwestycja na plus, tylko żeby nowe roboty nie popsuly sciezek itp...

Podpis: ...
Dodano: 2012-07-26 10:46:18 | Zgłoś naruszenie

lubię to!

Podpis: !!!
Dodano: 2012-07-25 19:28:45 | Zgłoś naruszenie

nie ma gdzie na siku :(

Podpis: :(
Dodano: 2012-07-25 11:35:48 | Zgłoś naruszenie

mi tyż

Podpis: ciu
Dodano: 2012-07-25 09:24:40 | Zgłoś naruszenie

mi się podoba i tyle

Podpis: maybe
Dodano: 2012-07-24 22:19:22 | Zgłoś naruszenie
kontakt z redakcją
Dyżur pełni apteka
Arnica, tel. 71 314 31 53
Daszyńskiego 2a, Oleśnica (mapa)
reklama
Kalendarium
01.10.2016 o godz. 19:00
Agrafka 2016 (więcej)
kościół św. Jerzego w Oleśnicy
08.10.2016 o godz. 16:00
Piłka nożna: Pogoń Oleśnica-Unia Bardo
stadion miejski w Oleśnicy
22.10.2016 o godz. 14:00
Finał Grand Prix Oleśnickich Biegów 2016 (więcej)
Amfiteatr w Parku nad Stawami w Oleśnicy
22.10.2016 o godz. 16:00
Piłka nożna: Pogoń Oleśnica-MKP Wołów
stadion miejski w Oleśnicy
Śledź nas na Facebooku