reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest niedziela, 24 lipca. Imieniny Kingi, Krystyny, Antoniego.
reklama
reklama
reklama
reklama

GKN chce zatrudnić 200 osób

Dodano: 2012-06-30 06:14:58 | Komentarzy: 64 | Kategoria: Aktualności
Jeżeli Ministerstwo Gospodarki wyrazi zgodę na włączenie dodatkowych terenów do oleśnickiej podstrefy WSSE, to GKN rozpocznie inwestycję. Pracę może zyskać ok. 200 osób.
MojaOlesnica.pl
Jest szansa, że w przyszłym roku GKN Driveline Polska sp. z o. o. zatrudni około dwustu nowych pracowników. Wszystko zależy od tego, czy pobliskie tereny uda się wcielić do oleśnickiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. - Jest szansa, że w tym roku rozpocznie się inwestycja, a w przyszłym roku mogłoby nastąpić zatrudnienie nowych pracowników - mówi nam burmistrz Oleśnicy Jan Bronś, który prowadzi na ten temat rozmowy z przedstawicielami GKN-u.


GKN chce się rozbudować i zatrudnić ok. 200 nowych pracowników

Wniosek w sprawie włączenie terenów do podstrefy trafił już do Ministerstwa Gospodarki. Możliwe, że odpowiedź będzie znana w przeciągu kilku najbliższych tygodni. - Wniosek o objęcie nieruchomości przedsiębiorcy terenem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" został przez Spółkę złożony w Ministerstwie Gospodarki i obecnie oczekujemy na jego rozstrzygnięcie - informuje Anna Paszkowska, rzecznik WSSE.

Jeżeli pomysł uda się zrealizować, to Oleśnica będzie miała dwie części specjalnej podstrefy, gdzie podmioty mogą liczyć m.in. na ulgi podatkowe w zamian za stworzenie miejsc pracy. Niestety, wciąż nie ma sygnałów o tym, aby na dotychczasowych terenach przy trasie na Bierutów ktoś chciałby zainwestować.

pp
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (64)

Narzekacie o pensjach a zarobki 2000 na rękę ponad premia na święta, premia co 3 miesiące po 400zł ,kasa na wakacje ponad 1000zł, obiady chodź mało bardzo w porównaniu co do Boscha bo tam mi do każdego posiłku dopłacają . Pracowałem tam i było ok ale kryzys i teraz w Boschu pracuje nie narzekam . Ale jest tak im więcej zarabiasz tym więcej jeszcze chcesz.

Podpis: nika
Dodano: 2012-11-30 16:39:44 | Zgłoś naruszenie

Czy od stycznia rusza nowa rekrutacja do GKN? Prosze o odpowiedź.

Podpis: Chętny do pracy
Dodano: 2012-11-28 22:19:52 | Zgłoś naruszenie

Nie pchajcie się do tego gówna!W GKNie może było dobrze jakieś 6 lat temu.Od tamtej pory gówniarze dorwali się do władzy i nagle STOP z zarobkami z przyjemną pracą.Teraz liczą się tylko te chore nie do osiągnięcia cele.Jeden na drugiego zrzuca odpowiedzialność (mowa o technologach,liderach,itp)za wszystko odpowiada szary pracownik-Dokumentacja którą podpisuje. Park maszynowy w rozsypce-ale ładnie pomalowany! Praca latem to koszmar! Zarobki 2000 na ręke -to rewelacja? Niedługo nabór,ale jak tak będzię to toczyć się dalej to chyba więcej niż te zapowiedziane 200 osób na nową chale!!!!!!!!!!!

Podpis: robol
Dodano: 2012-10-03 00:30:07 | Zgłoś naruszenie

Mam rozumiec ze "pan Ziec... ,pan P.... i pan Dz..." to chlopki roztropki z żołtej budy ,hehehehehee

Podpis: iiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
Dodano: 2012-07-13 19:15:11 | Zgłoś naruszenie

Jezeli chodzi o GKN to ci wszyscy karierowicze typu pan Ziec.. ,P.. ,Dz.. maja sie za bog wie kogo , normalnych ludzi -pracownikow produkcji traktuja jak kogos gorszego ,ludzi drugiego gatunku , murzynow a sami zachowuja sie jak typowe prostaki , za grosz kultury bo oni sa wielkimi inzynierami.

Podpis: .?.?......
Dodano: 2012-07-13 16:12:18 | Zgłoś naruszenie

Ci co tak bardzo narzekają na prace w GKN-ie lub Kerry. Zgłoście sie Panowie do działu kadr swoich zakładów i powiedzcie tam że nie chcecie tam pracować. Te panie napewno wam w tym pomogą, abyście dalej tak bardzo nie cierpieli z powodu pracy w tych zakładach. Jeśli jesteście tacy hoiracy, to napewno sobie bardzo dobrze poradzicie na kuroniu lub na dworcu w Londynie lub innym mieście....

Podpis: ostoja
Dodano: 2012-07-11 18:15:58 | Zgłoś naruszenie

Jaka jest prawda o kerry? Jak się tam pracuje na poszczegolnych stanowiskach, bo podobno firma poszukuje pracowników ?

Podpis: Motyka
Dodano: 2012-07-10 23:59:49 | Zgłoś naruszenie

Większość kodry zarządzającej w GKN jest bez wykształcenia.Studjują jakieś prywatne gówniane kierunki po 10 lat i każą na siebie mówić inżynier:ziencik,prostak i wiele innych doktorów!!!

Podpis: rysiek z(klanu)
Dodano: 2012-07-10 22:46:44 | Zgłoś naruszenie

co to za prostata??????

Podpis: ........
Dodano: 2012-07-10 21:45:45 | Zgłoś naruszenie

ja powiem tak pracowałem w tym kołchozie żadna rewelacja pr ostata ze swoją kolerzanka żelaskiem robią sobie rekrutacje kogo zostawic a kogo zwolnic a sami nic nie robią zwykłe łotry i nic więcej karierowicze a i jeszcze zapomniałem o trzeciej do kolekci ziecikowej która awansowała dzieki szpiegowania swoich kolegów z aparatem w reku przyczajony między chesonami to jest właśnie GKN

Podpis: atekna10
Dodano: 2012-07-07 17:38:32 | Zgłoś naruszenie

GKN górą . Najlepsza firma w Oleśnicy. To co piszą poniżej to bzdura... Tutaj pracownika się szanuje , ma swoje prawa!!!!!!

Podpis: S.....
Dodano: 2012-07-06 18:20:31 | Zgłoś naruszenie

Jejku jak wam nie pasuje to Aplikujcie do Ilpei tam jest praca a zarobki kraina mlekiem i miodem płynąca

Podpis: Nie narzekajcie
Dodano: 2012-07-06 01:02:05 | Zgłoś naruszenie

czytając wszystkie posty!!myślę i mam propozycję dla odpowiednich służb!!aby przyjrzeli się dokładniej działalności firmy!!krótkie pytanie chyba do władz samorządowych i pana burmistrza,jeżeli firma zatrudni odpowiednią ilość pracowników tzn.200 !!będzie zwolniona z wszelkiego rodzaju podatków?? ulgi inwestycyjne na nowe 3lata i właśnie wtedy jesteśmy w domu!! nie chcę i nie moim zamiarem było komukolwiek uwłaczać z powodu złej sytuacji jednak wiem i to z autopsji iż rodziny lub ludzie potrzebujący naprawdę pomocy sami się nie zgłoszą po prostu biedni ,ale mają honor!!i takim powinniśmy pomagać

Podpis: emeryt z de
Dodano: 2012-07-04 14:49:14 | Zgłoś naruszenie

ale u nas ludzie!! mieszkają ha ha za 1500 nie opłaca się ,a bo po co?? dostaną z opieki dzieci w szkole w kościele,dodatki za mieszkania i pij bracie pij!! lepiej to niż pracować poniżej 1000 no taka mętalność czyli rozumowanie,a pogonił by do roboty zamiast mandatów od straży czy policji za spożywanie alkoholu,mało terenów do sprzątania!!nie utrzymywać darmozjadów z rentą socjalną to tylko w naszym kraju są takie właśnie przepisy najwyższy czas by się za to zabrać!!

Podpis: emeryt z de
Dodano: 2012-07-04 14:21:44 | Zgłoś naruszenie

czy jest miejsce dla kobiet

Podpis: kobieta
Dodano: 2012-07-04 12:07:38 | Zgłoś naruszenie

a premia w gkn nie do osiągniecia bo za wysokie progi sa zeby to wziaść a jak przyjdzie reklamacja na dana grupę to odrazu pół tyś lecisz z premi hehe wiec gkn tylko ładnie wyglada od strony ulicy niestety:-((

Podpis: qs
Dodano: 2012-07-02 08:06:19 | Zgłoś naruszenie

"Pańcio" - pracowałem w KERRY,straciłem tam zdrowie byłem na chorobowym przez prawie 6 miesięcy bo mi kręgosłup wysiadł.Wypadł mi dysk w czasie pakowania jakiejś przyprawy,nie chcieli w to uwierzyć że mnie boli i że nic już w tym nie zrobię.Tam człowieka mają za zwykłego "niewolnika".A co do GKN-u,to każda firma z obcym kapitałem nie szanuje polskiego robotnika,dla nich Polak to zwykły wół roboczy i tyle.W wypowiedziach prasowych i nie tylko szefowie takich firm mówią o swoich firmach same dobre słowa,chyba tylko po to aby się wybielić wobec innych a rzeczywistości jest inaczej.Firma po sąsiedzku czyli KERRY podobno jest irlandzka a zarządzają nią Niemcy.KERRY powiększyło niby zakład w Oleśnicy,to za przeproszeniem gówno prawda!Kerry zlikwidowało zakład we Francji i przenieśli ten zakład właśnie do Oleśnicy.Tam płacili 2 tysiące euro a tu 2 tysiące ale złotych.We Francji po drugiej zmianie hale sprzątała ekipa sprzątająca a w KERRY musiała to robić 2 zmiana,nie raz po takim sprzątaniu wracało się bardzo późno do domu.Pewnie inne zwyczaje są w GKN-ie.A i tak nie o dziś wiadomo że kapitalista zawsze wykorzystywał i będzie wykorzystywać tanią siłę roboczą,która zwie się "polski murzyn" i to w dodatku naiwny "polski murzyn".

Podpis: Taka jest prawda!
Dodano: 2012-07-02 00:39:15 | Zgłoś naruszenie

3100 z premią, 4 sobotami i 3 niedzielami. Bo na czysto to 1800 mam. Nie składajcie tu podań, w kery jest świetnie, kolega pracował i mi opowiadał. Aż 3 dni tam popracował, tacy sadyści jak w kery to tylko w filmach sie widuje. Jedzie im czosnykiem z japy :) A z tego smrodu nie idzie się domyć. Musiałbyś 3 dni wolnego mieć, to przestanie walić, ale tam wolne to legenda...

Podpis: Pańcio
Dodano: 2012-07-01 22:44:22 | Zgłoś naruszenie

Fakt, GKN to jedna z najlepiej płacących firm w powiecie. Ale praca na linii wcale nie jest taka lekka, gdzie latem przy bardzo wysokiej temperaturze i smrodliwych oparach trzeba naparzać pół osie. O hałasie i szkodliwych warunkach na kuźni nikt nie wspomniał. Narobić też się trzeba na g**** stanowiskach. Co do zatrudnienia, to owszem, że po znajomości przyjmują, ale nie zawsze, na stałe jak to opisujecie, gdyż dziewczynę na studiach przyjęli do biur na 9 miesięcy, po czym jej podziękowali i przyjęli inną. Niestety, chyba bez znajomości w OL. pracy się nie dostanie.

Podpis: Motyka
Dodano: 2012-07-01 19:14:43 | Zgłoś naruszenie

GKN to najlepsza firma w powiecie i bardzo dobra w woj. dol., niech mi nikt nie opowiada bajek że mają tam źle a najlepiej swiadczy o tym fakt, że o takim samy nazwisku pracuje przynajmniej kilka osób, a gdzie koledzy szwagier bratowa itp. Do GKN-u nie dostaniesz się nawet jak masz dobrą szkołę a nie masz tam rodziny. W całej firmie wszyscy to znajomki mają dobre stanowiska bez odpowiedniego wykształcenia a przez zasiedzenie i znajomości.Ci co nie wiedzą jak tam jest bo nikogo tam nie znają niech nie wierzą w te opisy o obozie, ale i tak się tam nie dostaniecie chyba że macie mega szczęsie, a Ci co piszą te głupoty wiedzą jak tam jest i chcą innych odstraszyć, żeby swoich niewykształconych członków rodziny wkręcić. Powiem wam jedno byłem tam i widziałem jak jest a jest bardzo dobrze.

Podpis: Taka prawda
Dodano: 2012-07-01 17:15:32 | Zgłoś naruszenie
kontakt z redakcją
Dyżur pełni apteka
Eskulap, tel. 71 314 93 99
Skłodowskiej-Curie 5, Oleśnica (mapa)
reklama
Kalendarium
Śledź nas na Facebooku