reklama
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest niedziela, 2 października. Imieniny Teofila, Dionizego, Trofima.
reklama
GazelleIT • Szkolenia Informatyczne w Oleśnicy
reklama
reklama
reklama
reklama

Jak Andrzej Ł. wykorzystał Leppera

Dodano: 2010-11-26 14:04:25 | Komentarzy: 80 | Kategoria: Aktualności
Andrzej Ł. - 56-letni mieszkaniec Boguszyc jest podejrzany o oszustwa na ponad 5,5 mln złotych. Miał on także oszukać Andrzeja Leppera - dawnego wicepremiera i ministra rolnictwa.
MojaOlesnica.pl
Niedawno opisywaliśmy sprawę dotyczącą zatrzymania dwóch mieszkańców Boguszyc - 56-letniego Andrzeja Ł. i jego 30-letniego syna Filipa przez wrocławską policję.

Mężczyźni są podejrzani o wyłudzenie ponad 5,5 mln zł od wielu przedsiębiorców za ofertę "załatwiania" ich spraw.

Mieli do tego wykorzystywać rzekome znajomości w ministerstwach, a także rządach m. in. USA i Rosji. Domniemani oszuści z Boguszyc podczas swojego procederu wykorzystywali też rządowe upoważnienie do prowadzenia rozmów na temat bydła.


Do niedawna w posiadłości w Boguszycach mieszkał Andrzej Ł.

Udało im się zdobyć je kilka lat temu. Widnieje na nim podpis ówczesnego wicepremiera i ministra rolnictwa Andrzej Leppera. Ten z kolei twierdzi, że podejrzany znał już wcześniej jego współpracownika z Samoobrony Janusza Maksymiuka.

Sprawę opisuje red. Marcin Rybak w najnowszym wydaniu dziennika "Polska":

Nie wiadomo, w jaki sposób Andrzej Ł. przekonał wicepremiera Leppera, że może pomóc w staraniach o uchylenie rosyjskiego embarga na import polskiego mięsa (wprowadzonego w 2005 roku).

Lepper tłumaczy, że gdy Andrzej Ł. dostał "upoważnienie", to przestał się pokazywać w biurze Samoobrony. Minister nie unieważnił dokumentu. Tłumaczy, że nie było takiej potrzeby, bo Andrzej Ł. nie mógł z tym pismem zrobić niczego, co by w złym świetle postawiło rząd.


rd
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (80)

Zmieńcie podpis pod zdjęciem! On tam znowu mieszka i strzegą go Rosjanie i Amerykanie, oraz Talibowie Lepera. Na imprezie powitalnej było chyba z 400 osób. Miejsca na samochody nie było na łące obok Pałacu Łopatów. marki najleposze na świecie! Widzieliśmy polityków i artstów. Poręczyli znani ludzie! Także i Kościelni! To jak to w końcu jest? Co? Kto kogo oszukał? Może telwewizja jednak kłamie?

Podpis: sąsiad ! z podzamcza
Dodano: 2011-07-06 07:46:24 | Zgłoś naruszenie

Szanowni Panstwo! internauci! skąd te steki bzdur wypisywanych przez was i media? policja podżega do pomawiania, a wy sie dajecie wciągać w te plotki. Ręczę wam, że 90% z tych "rewelacji" to wierutne bzdury! jeszcze będa Łopatów przepraszać! Ścigac to należy tych co go pomówili i spowodowali cierpienie i infamię. W tej waszej Ameryce dostałby odszkodowania, a u nas? szkoda gadać. Łopatowie trzymajcie się! Jestesmy z Wami!

Podpis: Polak
Dodano: 2011-07-06 07:41:25 | Zgłoś naruszenie

Jacy artysci? pewnie nie wyłudził tylko ju dali, bo sami ukradli w Chicago! zapytajcie ludzi tam na Marszałkowskiej, jacy to nieudacznicy! ale moze bedzie dla nich happy end :0 biedaki... szkolda... taka piekna była to para piosenkarzy.. z bozej łaski:)

Podpis: fan klub dysko polo
Dodano: 2011-07-06 07:36:18 | Zgłoś naruszenie

Widzicia Państwo? to jest przykład polskości! i Glupoty z typu "Glupi Jasiu" przez duże "G". aby dokuczyc, aby sie przytrzepić! i juz jestem zdrtowy, szczęśliwy bo dopiekłem. wstydź się człowieku! wsydź i krytykuj samego siebie za swoja wspaniała glupotę p- tę przez duze "G". Ale synku nie przejmuj się - tak było juz od wielu lat z Polakami. Glupota i bezinteresowna zawiść to nasza cecha narodowa, niejestes wyjatkowy! takich jak ty synku jest wielu. Niestety! Mam 71 lat i wiele juz głupot widzialam w zyciu! Ciebie synku już nie chcę ogladać!

Podpis: Karoilina Dobrawska
Dodano: 2011-07-06 07:31:45 | Zgłoś naruszenie

Bywaja różne kultury, ta jest "Prawdziwa Kultura" d;atrego przez dużw "P"

Podpis: gramatyk
Dodano: 2011-07-06 07:24:52 | Zgłoś naruszenie

Was chyba opetało coś z farsy operowej? chwalicie oszusta? zapytajcie w Rawiczu, co to za ziółko z tej "pięknej Violi". Zniszczyła rodzinę! zniszczyła przyjaciół! to kanalia bez skrupułów! On stary ona młoda, forsa i futra we łbie poprzewracałay. Z prostakami się pozadawała i męża w rogi waliła! To jego mi szkoda. On ratował swiat od Lepera, krowy gonił po Syberii, a ona szlajała się gdzie się dało! Sama widziałam ja sciskajaca sie za rwece w restauracji we Wroclawiu z innym facetem. Nad Odra sobie gruchała! A dzieci płakały.

Podpis: życzliwa
Dodano: 2011-07-06 07:22:50 | Zgłoś naruszenie

Co to jest kultura przez duże "P"? U nas, w Polsce, kultura jest przez duże "K" (no, czasem przez "Q" :)

Podpis: smoleńska mgła
Dodano: 2011-07-06 07:15:04 | Zgłoś naruszenie

Mieszkałam w Mission Viejo w latach 90'! znałam Państwa Łopatków. Pani Viola Była młodziutką dziwczyną, ale organizowała dorosłe imprezy na 500 osób w najlepszych hotelach Kalifornii. To, że sie podobała i kusiła mężczyzn swoim urokiem. No cóż takie życie! Przez 80 lat przed ich przyjazdem do Amertyki takich nie było nigdy. nikt dla Polonii tego nie robił. Nigdy takich obrotnych patryjotów nie było. Radio polkie- "Nasze Radio"- tysiace polakow czekalo na ich audycje. To było jedyne radio dla blisko milionowej grupy Polonii. Gazeta polonijna! Telewizja polska internetowa! Impresariat atrystyczny! Misje handlowe! Integracja Polonii i promocja w USA. To do nich walili ludzie tabunami!Na imprezy polonijne potrafili siagać Gubernarora Kalifornii, senatorów, congresmenów. Co w tym złego? Był lekarzem, a jak mówicie na lekarzy - doktorze! Więc co? Ludzie jak nie rozumieją działalności to mówią oszust, kombinator, ale tu u nas w Ameryce to o takich uczą na Uniwersytetach- uczą jak robić pieniądze. podobno w Rosji robił to czego inni nie umieli - mielismy znowu Wolulskiego - i go krytykujemy. To polska zawiść! cieszę się, że Państwo Łopatkowie są już w domu! będę się modlić za ich zdrowie i szczęście!

Podpis: Karolina Dobrawska - Warszawa
Dodano: 2011-07-06 07:14:29 | Zgłoś naruszenie

Widze,że zawrzało na tej stronie! szmatławiec ma żniwa bo mu sie na terenie w koncu coś dzieje. facet robił dla Polski super robotę! Promował ja gdzie się dało. żony sie trzepiacie. kazdy by chcial mieć taka żonę! :) pokażcie zdjęcie. Kiedys w usa była modelką. Polonia żyła. Łopatopwie wyjechali Kalifornii nikt ich nie gonił! pom ich wyjeżdfzie wszystko upadło, bo nikt nide zajmował sioe juz z takim sercem promocją Polski, jak oni! Wszyscy artysci i ;politycy odwiedzający usa bywali u nich w domu. Oni dzielili sie z nami kulturą przez duże "P". Teraz co? stare wojenki poimiedzy Los Angeles i San Diego! polonia walczy miedzy sobą! Oni chcieli nas skleić. Ale to utopia, a wiecie dlaczego? Nie? to przeczytajcie komentarze na tym formu. Polskie piekiełko! Więcej takich! Brawo, że wyszli na wolnośc! oby znowu "uciekli" z Polski, ale do nas do Polonii z Kalifornii. Please!

Podpis: dzialacz Kongresu z San Diego
Dodano: 2011-07-06 06:56:22 | Zgłoś naruszenie

Widzicie! wyszedł i drugi - profesor Łopata- teraz szpak będzie drapał bociana i będzie zmiana, bo za pomówienia się też siedzi. jeszcze odszkodowania bedą płacić bluźniercy. Łatwo jest sie cieszyc z nieszcześcia, ale cudzego!

Podpis: głos w dyskusji obrońca
Dodano: 2011-07-06 06:46:21 | Zgłoś naruszenie

Co ty pierdolisz. Łopatowa to fajna babka, tu w LA grasowała i wszystkie kobitki męzów zamykały w domach przed nią bo ich uwodziła. paru jej uległo. On nbiedak charał, a ona sie pieprzyła!

Podpis: Misiek
Dodano: 2011-07-06 06:40:20 | Zgłoś naruszenie

Jesteście głupkami i durniami jak w to wierzycie! 007 z Boguszyc - jaja. Miliony dolarów w Kalifornii? dlaczego go nie ścigają Amerykanie? Bzdura! Żona to sama by go zniszczyła jego własnymi rogami, nie musi roznbijac cudzego, własnego małzeństwa ledwo nie rozbiła. stuknijciew sie w łeb! media kłamia!

Podpis: Polonia z Kalifornii
Dodano: 2011-07-06 06:35:28 | Zgłoś naruszenie

Podczas swojego kilku letniego pobytu w Kaliforni Łopata wyłudził od tutejszej Polonii i ne tylko od Polonii ponad milion dolarów. Nie oszczędził nawet pary znanych polskich piosenkarzy od których wyłudził 150 tysięcy dolarów. Jak mu się ziemia pod nogami zaczęła palić to uciekł do Polskie gdzie zapomniano już o jego przestępczej działalności. Jego żona aby wyłudzić od jednej Polki 25 tysięcy dolarów doprowadziła do rozpadu małżeństwa tej Polki. Tacy ludzie jak Łopata i jego rodzina nie powinni być na tej ziemi bo gdzie się pojawią to ktoś zawsze ponosi straty a oni zyskują majątek.

Podpis: :(
Dodano: 2011-03-30 17:55:20 | Zgłoś naruszenie

Kto z was bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nich kamieniem...

Podpis: pastor
Dodano: 2011-03-08 23:02:34 | Zgłoś naruszenie

czy ktoś wie co sie dalej z nimi dzieje? podonno jego syn juz wyszedl...

Podpis: em
Dodano: 2011-03-07 19:07:01 | Zgłoś naruszenie

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2011-01-31 04:42:33 | Zgłoś naruszenie

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2010-12-14 06:14:12 | Zgłoś naruszenie

Ciekawe czy jak Pan Andrzej wykorzysywal Leppera, czy ten mial te k.rwiki w oczach?

Podpis: Renatka B.
Dodano: 2010-12-06 00:27:29 | Zgłoś naruszenie

I ponownie trafiamy na czołówki największych serwisów. Brawo dla Samoobrony za promocję naszego regionu wszak to wasza naiwność pośrednio do tego doprowadziłą ;p http://nasygnale.pl/kat,1025343,title,Oszust-wykorzystal-Leppera-Wyludzil-ponad-55-mln-zl,wid,12889771,wiadomosc.html

Podpis: borys
Dodano: 2010-12-01 14:02:16 | Zgłoś naruszenie

Andrzej Ł zawsze bywał w odpowiednim dla siebie towarzystwie. W latach 80tych grał nawet w filmie.

Podpis: obcy
Dodano: 2010-11-29 20:26:49 | Zgłoś naruszenie
kontakt z redakcją
Dyżur pełni apteka
Arnica, tel. 71 314 31 53
Daszyńskiego 2a, Oleśnica (mapa)
reklama
Kalendarium
08.10.2016 o godz. 16:00
Piłka nożna: Pogoń Oleśnica-Unia Bardo
stadion miejski w Oleśnicy
22.10.2016 o godz. 14:00
Finał Grand Prix Oleśnickich Biegów 2016 (więcej)
Amfiteatr w Parku nad Stawami w Oleśnicy
22.10.2016 o godz. 16:00
Piłka nożna: Pogoń Oleśnica-MKP Wołów
stadion miejski w Oleśnicy
05.11.2016 o godz. 15:00
Piłka nożna: Pogoń Oleśnica-Bielawianka Bielawa
stadion miejski w Oleśnicy
Śledź nas na Facebooku