Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest sobota, 23 sierpnia. Imieniny Apolinarego, Filipa, Róży.
reklama
reklama
reklama
reklama
Ostatnio komentowane
MojaOlesnica.pl
Uwaga - jesteś namierzony!
"Z tym piciem wie..."~olek
reklama
reklama
reklama
Sonda
Jaki jest najlepszy sposób na upał?
schować się w cieniu
coś zimnego do picia
skok do wody
ucieczka do chłodniejszego kraju

Afery księdza proboszcza

Dodano: 2010-06-29 22:51:06 | Komentarzy: 639 | Kategoria: TopTemat
wideo istnieje dla tego artykułutoptemat
Parafianie ze wsi Grabowno Wielkie i Bukowinka mają dość poczynań księdza proboszcza. Ich zdaniem kapłan podzielił lokalną społeczność.
MojaOlesnica.pl

Wieś Grabowno Wielkie położona jest w gminie Twardogóra. Znajduje się tam parafia p. w. Matki Boskiej Częstochowskiej, która obejmuje również położoną niedaleko wieś Bukowinka.

Jej proboszczem jest salezjanin ks. Sylwester K.

Pegierusy, drzewa i ucinanie głów

Niedawno część mieszkańców postanowiła się spotkać na zebraniu z księdzem i porozmawiać o kilku sprawach. Jak twierdzi sołtys Grabowna Wielkiego Adam Bednarski, obraża on jego osobę i rodzinę podczas Mszy św.

Jak przyznają mieszkańcy, głównym powodem zebrania była wycinka drzew przed kościołem. Księdzu mają za złe, że z nimi tego nie skonsultował.


Mieszkańcom szkoda drzew, które zostały wycięte sprzed kościoła

Podczas spotkania można było usłyszeć, że ksiądz podzielił społeczność wioski na pewne klany oraz „pegierusów”. Jedna z kobiet z Bukowinki powiedziała, że ksiądz podczas jednej z Mszy św. miał zasugerować, aby dzieciom ze wsi usunąć głowy i potem zabrać je do Trzebnicy, bo tam przyszywają (znajduje się tam szpital, którego specjalnością jest przyszywanie kończyn - przyp. red.). Zgodnie z wizją księdza, głowy miały być zamienione na mądrzejsze.

Licznie zebrani mieszkańcy nie kryli rozgoryczenia nieobecnością proboszcza.

- Ksiądz sam ustalił godzinę spotkania i nie przyszedł - słyszymy na zebraniu.

Ksiądz aferzysta

Ustaliliśmy, że ksiądz Sylwester K. jest jedną z pobocznych postaci podejrzanych w bodajże największej aferze kryminalno-finansowej XXI wieku na terenie Dolnego Śląska. Wtedy też kapłan pełnił posługę w parafii św. Jana Bosko w Lubinie.

Księżom salezjanom zarzuca się, że wyłudzili z banków 65 pożyczek na łączną kwotę ponad 418 mln zł. Kapłani mieli też tworzyć fałszywe dokumenty, dzięki którym parafianie mogli przedstawiać potencjalnym wierzycielom nieprawdziwe informacje o swoich dochodach. W 2002 roku wobec obecnego proboszcza parafii w Grabownie Wielkim sąd nie stosował aresztu. Na wolności przebywa dzięki 300 tysiącom złotych kaucji. Sprawa nadal toczy się przed Sądem Okręgowym w Legnicy.

- Wśród oskarżonych jest także Sylwester K. i jego sprawa toczy się łącznie z innymi kilkunastoma oskarżonymi w postępowaniu o wyłudzenie kredytów bankowych - potwierdza Paweł Pratkowiecki, rzecznik sądu.

Ksiądz i rada parafialna unikają pytań

Udało nam się przez chwilę porozmawiać z księdzem proboszczem, którego spotkaliśmy jak wychodził z kościoła. Twierdził, że nikt nie zapraszał go na spotkanie. Zdołaliśmy uzyskać od niego między innymi odpowiedź dotyczą sprawy „ucinania głów”.

- To są jakieś wymyślone rzeczy (...) Ja się dwa razy więcej modlę za moich wrogów - mówił.

Powiedział też, że nie jesteśmy z nim umówieni i w sprawie spotkania należy kontaktować się przez radę parafialną. Postanowiliśmy umówić się zgodnie z sugestiami księdza i przy okazji poruszyć kilka tematów z byłą sołtys, a obecnie właścicielką sklepu w pobliżu kościoła i przewodniczącą rady parafialnej - Marią K. Na wsi krąży pogłoska, że to właśnie ona w porozumieniu z księdzem zadecydowała, aby drzewa wyciąć. Dzięki temu w niedzielę samochody nie parkowałyby przed jej sklepem, a na placu przed kościołem. Przeszkadzać miały właśnie drzewa.

Podczas rozmowy Maria K. nie chciała nawet potwierdzić czy jest w radzie parafialnej. Nasz dziennikarz wprost zapytał czy możliwe jest umówienie się z księdzem, aby z nim porozmawiać.

- Absolutnie żadnych takich rzeczy - odpowiedziała.

Mówiła, że nie musi odpowiadać na pytania. Stwierdziła też, że robimy burzę i między innymi dlatego nie chce się wypowiadać w tej sprawie.

Wycinka drzew: urząd mówi co innego, strażacy co innego

Wracamy do tematu zapalnego w Grabownie Wielkim - wyciętych drzew przed kościołem. Podczas spotkania mieszkańcy przeczytali uzasadnienie, w którym jest mowa o sugestiach Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, według rzekomo której, drzewa stanowiły zagrożenie. Jak dowiedzieliśmy się od Urzędu Miasta i Gminy Twardogóra, zezwolenie na wycinkę drzew zostało wydane na wniosek księdza proboszcza.

- W przekazanym mieszkańcom wsi Grabowno Wielkie uzasadnieniu jest informacja dotycząca bezpieczeństwa przeciwpożarowego obiektu kościoła. W aktach sprawy znajduje się stosowna decyzja PSP w Oleśnicy - poinformował nas Krzysztof Górecki z UMiG Twardogóra.

Strażacy byli wyraźnie zdziwieni pytaniami z naszej strony o wydawanie pisemnych sugestii czy decyzji w sprawie ewentualnej wycinki drzew ze względów bezpieczeństwa.

- Niemożliwe. Nigdy takich decyzji nie wydajemy, bo nie mamy do tego prawa. W przypadku zagrożenia po prostu jedziemy na miejsce i wycinamy drzewa - mówi mł. bryg. Jacek Noworycki komendant Powiatowej PSP w Oleśnicy.

Komendant przyznaje, że kilka lat wcześniej jego jednostka wydała opinię w sprawie terenu wokół kościoła i stwierdzono w niej, że faktycznie występowały pewne utrudnienia w przypadku przeprowadzenia ewentualnej akcji ratowniczo-gaśniczej. Jednak nie ma mowy o tym, aby drzewa mogłyby w tym przypadku przeszkadzać.

- Chyba hierarchowie kościelni za karę tego księdza do nas skierowali. Skłócił ludzi i taki jest teraz tego efekt - mówi jedna z mieszkanek Grabowna Wielkiego.

Wideo: materiał z Grabowna Wielkiego.


rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (639)

Żeby miało to wszystko sens przeczytajcie komentarze od daty 2014-04-12 09:42:24 Błagam jeszcze raz jak mam paść przed Wami na kolana to z miłą chęcią padnę. Ale obejrzyjcie wszystkie zamieszczone http:/ to zrozumiecie. Jeszcze raz Proszę nie bagatelizujcie tego co tu przedstawiam, zrozumcie i się zmiencie na dobre i dbajcie o własną duszę bo istnieje. Z szacunkiem OLA

Podpis: :>
Dodano: 2014-07-02 22:54:02 | Zgłoś naruszenie

Powiem tak nie traktujcie mnie za jasnowidza, bo nim nie jestem, ja czuję i przelewam tutaj swoje uczucia które mam do przekazania w danym momencie. Bardzo pragnę byśmy Wszyscy się zjednoczyli religiami i wprowadzić małe zmiany w DEKALOGU. I w miarę możliwości wznieść jego symbol we mszy i dostosować się zamiast niedziel to sobotnie msze. Czytałam tajemnice Fatimskie kilka dni temu. Posłuchajcie i poczytajcie tłumaczenie jeszcze raz http://www.paranormalne.pl/topic/34761-przekaz-vrillona-z-asztarskiego-dowodztwa-galaktycznego/ I do tego się Kochani Ludzie dostosujcie włącznie z Drogimi przywódcami na całym świecie. To jest nasza ostatnia szansa! Zlikwidujcie broń i oddajcie ziemi tak by sztabki rud przylegały raz koło razu by przepływ energii z ziemi nie miał powietrza. Pokochajmy Prawdziwego Boga wznieśmy go do góry jak wielbimy w dniu dzisiejszym Chrystusa, Buddę, Allacha czy też inne wyznania. Bardzo ale to bardzo Wszystkich Błagam między innymi Nasz Rząd, pana Władimira Putina, pana Barack Obama. Proszę o pokój na świecie tolerancję i szacunek kultur i wyznań i ich biblii. Niech Bóg będzie z Nami.

Podpis: :>
Dodano: 2014-07-02 22:42:59 | Zgłoś naruszenie

A zmiankę w Islamie chodzące o ludzi nafaszerowanych bombami i zabijającymi wiele ludzi. Ja czuję w ten sposób; że oddając ludziom krew i szpik możecie kogoś uratować lub odwrotność to już będzie zależeć od Boga, a wy przelejecie swoją krew tak jak wasza wiara nakazuje , a na pewno będzie to Bogu miłe.

Podpis: :>
Dodano: 2014-07-01 04:11:58 | Zgłoś naruszenie

i na moje konto za moimi plecami niech nikt mi świni nie podkłada,jak to miejsce od 2005 roku do dziś. Staram się dla was i dla naszych przyszłych pokoleń utworzyć spokojne radosne życie w miłości i w zgodzie z Bogiem. I owszem paru osobom trochę w życiu nadepłam na odcisk ale nie było to złośliwe. Jeśli chodzi o pracę to po prostu lubię dobrze pracować nie psuć towaru który schodzi z moich rąk i bywam nieprzyjemna w tym momencie. Więc jeśli kogoś uraziłam Z góry ogromnie PRZEPRASZAM.

Podpis: :>
Dodano: 2014-06-30 15:37:56 | Zgłoś naruszenie

następnie poszłam zrezygnowana do pokoju i położyłam się spać pogodzona z tym że umrę, ale było mi to już gance gall. Po czym wstałam i zadzwoniłam do domu i mama mi powiedziała o tym że był wybuch bomb. Włosy mi się podniosły iod tego momentu bałam się na każdym kroku. Po czym po połódniu wybarałam się a spacer z domownikami dwoma i jednym kolegą który nas odwiedzał. Otrzymałam od nich dwa kwiaty fioletowego bzu ale pączki były jeszcze nie rozwinięte. Poszliśmy do pa bu tam rozkwitły i się zamknęły tak jak wcześniej opisywałam. Od tego momentu choruję na nerwicę serca z podłożem depresyjno-lękowym. Moja osobowość od zawsze była taka że uwielbiam ludziąpomagać, jestem przeciwnikiem przemocy broni itp. Nie należę do osób które są rasistami czy też przeciwnikiem religijnym innych narodów. Dla mnie wszyscy są równi i bardzo bym chciała połączyć wszystkie religie w jedną całość by zlikwidować przemoc na tle religijnym itp. Bo tak jak wcześniej już pisałam wyżej w tą samą energię gdzie pochodzi pierwotnie od judaizmu. I na prawdę nie ma się czego obawiać. To będzie miłe bogu gdy połączymy się wszyscy razem. Ale to jest już wasza decyzja czy chcecie odbudować relację z Bogiem czy też nie. podtrzymując ogień miłości w naszych sercach. Wszystkich miłuję i szanuję i proszę byście już mi więcej kłód pod nogi nie podkładali tylko się posłuchali.

Podpis: :>
Dodano: 2014-06-30 15:10:52 | Zgłoś naruszenie

swiety w Niebie wskarze Ci droge do Chrystusa, pros przez wstawiennictwo swietych o laski a sama sie przekonasz

Podpis: .
Dodano: 2014-06-30 14:54:51 | Zgłoś naruszenie

kiedyś w 2005 roku za granicą w pracy ogłoszono jakiś konkurs. W pewnym momencie zrobiło mi się zimno w głowę i założyłam dwa czepki jeden jasno niebieski i drugi granatowy. Gdy weszłam po przerwie na halę produkcyjną zatrzymano jedną połowę hali i wszyscy przeszliśmy na drugą połowę hali. Koleżanka polka zapytała się mnie czy wiem co zrobiłam niczym odpowiedziała dalej że zjednoczyłam narody z uśmiechem na twarzy.Ale ten uśmiech długo nie trwał do czasu wybuchu bomb w Londynie:( tej nocy nie mogłam spać miałam odczucie jak by mój były chłopak przyniósł bombę do naszego domu, niemniej jednak dostał od kogoś budzik nakręcany i ten dzwięk mnie przerażał. wyskoczyłam o 5 rano z łóżka i spanikowana zbiegłam na dół do kuchni i czekałam aż przyjdzie znajomy z pracy i mu otym powiedziałam co czułam

Podpis: :>
Dodano: 2014-06-30 14:51:50 | Zgłoś naruszenie

A sama się czuję jak maleńka iskierka, która przyszła na świat by rozpalić wasze serca w miłości do prawdziwego boga tak samo jak pokochaliśmy Jezusa Chrystusa, by móc spokojnie wypalić swoją energię i odpocząć ciałem i duszą po prostu zasnąć i się już nigdy nie obudzić.

Podpis: :>
Dodano: 2014-06-28 13:06:04 | Zgłoś naruszenie

Jeśli chodzi o kościół " Dom Boży" powinien być w dalszym ciągu jak jest tylko bardzo proszę więcej zaufania wobec ludzi i od razu zanim człowieka dogłębnie poznacie nie skazujcie na poniewierkę. Do tego sam Bóg ma prawo, a kapłani tym bardziej powinni się do takich ludzi otwierać swoje serca i przyciągać ich do siebie dobrocią, miłością, zrozumieniem, otuchą i wsparciem.

Podpis: :>
Dodano: 2014-06-27 23:22:42 | Zgłoś naruszenie

a tak prawdę mówiąc do świętych nie mam nic, ale sama bym nie chciała być okrzyknięta ani królową świata ani świętą bo tego nie czuję i do niczego nie jest to potrzebne. Człowiek swoimi czynami buduje wiarę a modlitwa w tym ogromnie pomaga jednym słowem odcięcie się od rzeczywistości łączy z Bogiem. Prawdą jest że ciało pod postacią chleba i wina uświęca i zbawia, ale każdy człowiek powinien trzymać swój krzyż z grzechami do samej śmierci by kapłani nie brali na siebie wszystkich grzechów, bo ludzie grzeszą chodzą do spowiedzi i grzeszą dalej. A tak może by się choć trochę bali grzeszyć.

Podpis: :>
Dodano: 2014-06-27 23:15:25 | Zgłoś naruszenie

ja powiem tak, nie zdradzam, nie pije, nie cpam, nie pale, nie kradne, nie przeklinam nie robie wielu zlych rzeczy, staram sie pomagac i pracowac uczciwie, ale uwazam i tak ze jestem slabym i grzesznym czlowiekiem i sam sobie to co najwyzej moge pomnik wlasnej pychy zbudowac, a zeby sie zbawic, to potrzebuje ofiary samego Boga, Chrystusa ktory zmarze wszystkie moje winy, sprawi ze beda czysty bez grzechu i swiety, a to tylko Bog moze uczyn, zywy Chrystus ktory w wlasnej krwi uswieca nasze dusze, a za Judaizm i Islam to sie mozna tylko modlic, bo szkoda tych ludzi w sumie

Podpis: .
Dodano: 2014-06-27 19:49:44 | Zgłoś naruszenie

i przypadkowo gdyby coś słyszał a temat że jestem królową świata nigdy ale to nigdy się nią nie czuję! Jedną rzeczą dla mnie jest uczciwa praca, oraz wychowywać wspólnie z mężem dziecko.

Podpis: :>
Dodano: 2014-06-27 19:46:08 | Zgłoś naruszenie

tak prawdę mówiąc całą swoją osobowość jestem wstanie wylać publicznie co tak naprawdę we mnie siedzi. Nie wstydzę się swojego życia tego co w życiu zrobiłam. Rodzice nauczyli mnie jednej zasady żyć tak by móc spojrzeć sobie w twarz spoglądając w lustro i tak by nikt przeze mnie nie płakał. Nie jestem ideałem i tak jak wszyscy potrafię coś zrobić i kogoś skaleczyć niemniej jednak potrafię się do tego przyznać osobiście. Na wiarę mogę to przełożyć w ten sposób żyję tak by wystarczyła mi tylko ostateczna spowiedz przy samej śmierci w obliczu samego Boga. Tak poza tym nieważne jak dłógo bym się uczyła formuły spowiedzi to i tak nie trzyma mi się w głowie, przed konfesjonałem znam a w konfesjonale wszystko zapominam:(

Podpis: :>
Dodano: 2014-06-27 13:35:14 | Zgłoś naruszenie

Powiedzmy to tak początek naszej religii wywodzi się z Judaizmu czy się to komuś bardziej czy też mniej podoba. Lud żydowski widział cód którego żaden człowiek nie jest sam w stanie powtórzyć sam twarzy nie pokazał lecz uczynił to rękoma Mojżesza...Nasza religia zaczyna się od Narodzin Jezusa Chrystusa. Nie twierdzę że miał złe intencje ogólnie był to Bardzo dobry człowiek bardzo miłosierny który kochał tak ludzi że oddał za nich życie, dla naszego zbawienia ja tego nie podważam. Osobiście czczę i składam pokłon jak i Bogu jak i Chrystusowi gdyż jest to jedna całość. Bóg przybrał ciało człowieka pod postacią Jezusa Chrystusa. A ogólnie BÓG jest po prostu niewidzialny tak jest tak zwany anioł. I nie chcę się z nikim przekomarzać kto z nas ma większą rację. Dla mnie samej religia jest czymś bardzo ważnym i wierzę po swojemu tak jak czuję. Można dyskutować godzinami na ten temat ale najważniejsze jest to byśmy nie zabijali ani ludzi, ani ziemi, ani niczego co Bóg stworzył. Bóg jest naszym stwórcą i on może wszystko jak i również człowieka zgładzić jednym machnięciem ręki, jak i człowieka wywyższyć.I ja nie chcę naprawdę się z nikim kłócić na temat wyznania. Gdyż wszystkie religie wywodzą się jeszcze raz to podkreślam z JUDAIZMU i nie ważne czy to jest ISLAM, BUDDYZM, CHRZEŚCIJANIZM itp. najważniejsze jest to co siedzi w człowieku i jakie ma myśli czy zamiary. Ja nikogo nie obrażam i nie chciała bym by mnie ktoś oceniał czy jestem dobrą katoliczką czy też złą. A jaka jestem w rzeczywistości macie jak dzwon wypisane moje wnętrze. Ja nikomu nie zazdroszczę niczego, nikomu niczego nie chcę odebrać, u nikogo w łóżku nie ląduję i żadna żona ani dziecko prze mnie nie płacze, nikogo nie zabiłam, nikomu nic nie ukradłam, fałszywego świadectwa nikomu nie wystawiam. a jeżeli chodzi w co wierzę to po prostu się porządnie wyspowiadam przed samym BOGIEM. i nie ważnie którym czy Jezusem Chrystusem czy też z dekalogu Judaistycznego. A z ciekawości przeczytajcie oglądnijcie wszystkie http. od listu Aleksandry Gaczkowskiej zd. Zacharewicz. Pozdrawiam Wszystkich

Podpis: :>
Dodano: 2014-06-24 22:36:05 | Zgłoś naruszenie

Bog Stworzyciel, istota nieskonczenie doskonala i dobra, pelna milosci i milosierdzia. Bog jako Stworzyciel stworzyl wszechswiat, przy stworzeniu wszechswiata, powstaly aniolowie, mieli sie okreslic czy chca sluzyc Bogu czy chca sie buntowac, juz wtedy bylo wiadomo ze beda ludzie adam i ewa, wtedy juz bylo wiadomo ze Chrystus odkupi ludzkie grzechy, przyjdzie jako Mesjasz z ciala dziewicy Maryi ktora ma zostac rowniez Krolowa Aniolow, aniolowie jako stworzenia wielkie z wielka moca musza sie okreslic, jedna trzecia aniolow sie buntuje i nie chce zlozyc poklony Synowi Bozemu Chrystusowi, ani Maryi jako Krolowej Aniolow, uwazaja ze sa lepsze od Chrystusa, a przeciez sa tylko stworzeniami, Chrystus to Bog Bog ktory pokochal tak bardzo czlowieka, ze zaistnial w naszej rzeczywistosci, objawil sie w ciele Mesjasza i odkupil nasze grzechy na krzyzu, nie tylko tych co go na krzyz skazali, ale i kazdego z nas, bo z naszego powodu Chrystus wzial krzyz na swoje ramiona, Bog jest ponad czasem jest Alfa i Omega, Bog w postaci Ducha, ktory zyje w naszej rzeczywistosci to Duch Swiety, Bog w postaci Syna czlowieczego to Chrystus, a Bog ponad nasza rzeczywistosc to Bog Ojciec, Boga Ojca moze tylko Chrystus i Duch Swiety przejzec bo razem tworza Trojce przenajswietsza.Podstawa wiary, Bog Ojciec Alfa i Omega ponad rzeczywistoscia, Bog w rzeczywistosci jako duch to Duch Swiety i Bog jako odkupiciel to Chrystus, ten ktory nas Stworzyl i ktory za nas cierpial zebysmy dostali sie do Nieba. Duch Swiety prowadzi do Chrystusa a Chrystus do serca Boga Ojca

Podpis: .
Dodano: 2014-06-24 14:33:08 | Zgłoś naruszenie

Zadam pytanie kim albo czym jest Bóg? kto mi na to pytanie odpowie. Moja odpowiedz jest taka na początku był chaos i ziemia nie miała żadnego kształtu. Powiem krótko według mojego odczucia tak wygląda nasz Prawdziwy BÓG. Nie ma kształtu w okół siebie tworzy chaos i poddenerwowanie. ogólnie przypomina rozlaną rtęć lecz jest niewidoczny jedynie lekko zmienia kont widzenia w danym miejscu. szybko i jednostajnie się porusza bezszelestnie. jest wspaniały dla tych którzy w niego wierzą i jego czczą, też jest sprawiedliwy i każe. Nasze dzisiejsze wierzenia opierają się na czczeniu Jezusa Chrystusa a sam Jezus na krzyżu powiedział "dlaczego mnie Boże żeś opuścił..." Nasz kościół za Boga Jezusa Chrystusa lecz Chrystus nie jest BOGIEM był apostołem który też zgrzeszył twierdząc że jest królem Izraela. Jedyne Prawo do miana króla i boga ma sam BÓG z dekalogu judaizmu.http://www.dekalog.pl/ więc się niczego nie nauczyliśmy. Dalej mamy innego boga niż tego prawdziwego. Bóg zsyła co jakiś czas kogoś kto by w końcu naprowadził ludzi do wiary w Prawdziwego Boga. On chce by na Ziemi nie było przemocy i wszelkiego zła jakie mamy do tych czas. A dąży by był spokój, miłość, harmonia, wzajemny szacunek i życie w zgodzie z naturą i zwierzętami. Tak jak było to w eden. Adam z Ewą mieli opiekować się zwierzętami i ich głaskać przytulać. Więc uważam że tak powinniśmy uczyć się żyć. I nie nazywajcie Boga siłą nieczystą. Bo BÓG istnieje i jest oddzielną żywą postacią którą ie można dotknąć i zobaczyć jeżeli nie wierzycie. A cała wiara i podróż w czasie i przestrzeni oraz poruszanie się po niebie jest w naszych głowach w naszym mózgu. A gdy staniemy się potulni i mili jak baranki otworzy nasze umysły na technologię która poniesie ludzi w przestrzeń. Ale to potrwa kupę lat zanim się to stanie. Ale warto dążyć do tego byśmy się sami nie zniszczyli.

Podpis: :>
Dodano: 2014-06-24 14:24:45 | Zgłoś naruszenie

bardzo mi jest bliskie eucharystię dla ludzi zmienić z opłatka teraźniejszego na surowe ciasto mąka + woda ze znakiem prawdziwego Boga,z konsystencją jak na makaron. Trochę surowizny nikomu nie zaszkodzi:) pierwsza bym poszła po takie ciało Boże. A tak po za tym uwielbiam surowe ciasto;)

Podpis: :>
Dodano: 2014-05-27 13:28:32 | Zgłoś naruszenie

https://www.youtube.com/watch?v=_7cnPM0RzT0 Mam nadzieję że kiedyś ludzie przestaną używać przemocy i posłuchają się w końcu Pisma Świętego, Pacierza modlitwy codziennej, no i własnego serca

Podpis: :>
Dodano: 2014-05-27 12:28:10 | Zgłoś naruszenie

gdy ktoś chce mnie osądzić to przeczytajcie wszystko wraz z filmikami od listu mojego do góry https://www.youtube.com/watch?v=j5jv8qJJ5os jednak do religii nie mam zupełnie nic wierzę w BIBLIĘ, w BOGA i w to że ziemia też jest organizmem żywym.

Podpis: :>
Dodano: 2014-05-27 10:48:51 | Zgłoś naruszenie

my w południe słońce mamy prosto nad głową. Więc prostujcie sercem i miłością w sercu a rozumu używajcie do wymyślania w jaki sposób:) a moje jest takie pierwszo narzucić by trzymać się stabilniej a potem wyrównywać do poziomu jaki powinien być

Podpis: :>
Dodano: 2014-05-24 17:47:15 | Zgłoś naruszenie
kontakt z redakcją
Dyżur pełni apteka
Arnica, tel. 71 314 31 53
Daszyńskiego 2, Oleśnica (mapa)
reklama
Kalendarium
więcej
24.08.2014 o godz. 14:00
Gramy dla Tomka! (więcej)
do godz. 22, koncerty, pokazy, amfiteatr nad oleśnickimi stawami
24.08.2014 o godz. 15:00
VIII Oleśnicki Konkurs Fryzjerski „Kreator”
sala widowiskowa MOKiS w Oleśnicy, wstęp wolny
28.08.2014 o godz. 09:00
IV Oleśnicki Rajd Pieszy „Dreptaki” (więcej)
Oleśnica-Świerzna-Oleśnica, org. MIKS Junior
30.08.2014 o godz. 10:00
Agrafka Jam (więcej)
do godz. 22, koncerty, sport, warsztaty, amfiteatr nad oleśnickimi stawami
Śledź nas na Facebooku