Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest niedziela, 16 grudnia. Imieniny Albiny, Zdzisławy, Adelajdy.

Sport w gminie Oleśnica

Dodano: 2018-12-05 07:13:33 | Komentarzy: 0 | Kategoria: Sport
W miniony weekend odbyły się turnieje mikołajkowe dla najmłodszych. GOK zaprasza na inaugurację zmagań w tenisie stołowym oraz na turnieje o Puchar Świątecznego Karpia.

Turnieje mikołajkowe

W sobotę w gminnej sali sportowej w Oleśnicy przeprowadzono mikołajkowe turnieje piłkarskie młodzików i juniorów z gminy Oleśnica. W wydarzeniu adresowanym do młodzików wystartowały drużyny z Dziadowej Kłody, dwie reprezentacje Krzeczyna oraz z Wyszogrodu.

Po bardzo zaciętych i emocjonujących meczach pierwsze miejsce wywalczyła reprezentacja chłopców z Krzeczyn II odnosząc zwycięstwa we wszystkich meczach, miejsce drugie zajęli zawodnicy z Dziadowej Kłody, a trzecią pozycję wywalczyli reprezentanci Krzeczyn I.

Do turnieju juniorów młodszych zgłosiły się drużyny Ligoty Polskiej i Dziadowej Kłody, które rozegrały pomiędzy sobą mecz towarzyski. Zdecydowane zwycięstwo w tej rywalizacji odniosła reprezentacja chłopców z Ligoty Polskiej. Wszystkim zawodnikom zostały wręczone mikołajkowe upominki ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica.

Halowe mistrzostwa o Puchar Wójta gminy Oleśnica

W niedzielę, 9 grudnia od godziny 10 w sali sportowej w Ligocie Małej będzie miała miejsce inauguracja rozgrywek tenisa stołowego z udziałem pięciu drużyn z gminy Oleśnica: Boguszyce, Bogusławice, Krzeczyn, Nowoszyce oraz Sokołowice.

Turnieje o Puchar Świątecznego Karpia

15 grudnia odbędzie się turniej w halowej piłce nożnej seniorów. Natomiast dzień później rozpoczną się turnieje w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn. Zgłoszenia drużyn do turniejów przyjmujemy do 7 grudnia (piątek) w dziale sportu i rekreacji Gminnego Ośrodka Kultury Oleśnica - tel.71 721 87 27.