reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest niedziela, 16 grudnia. Imieniny Albiny, Zdzisławy, Adelajdy.
reklama
reklama
reklama

Oleśnickie memory - gra i wystawa

Dodano: 2018-12-05 08:28:29 | Komentarzy: 5 | Kategoria: Kultura
Fundacja Ważka zaprasza na wystawę fotografii otworkowej pt. "OBIEKTYWna OLEŚNICA" i okolicznościową grę logiczną.Od 13 grudnia w Bramie Wrocławskiej będzie można oglądać wystawę fotografii otworkowej pt. "OBIEKTYWna OLEŚNICA". Jej autorami są uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Twardowskiego.

Zdjęcia powstały w czasie warsztatów prowadzonych w październiku w Oleśnickim Domu Spotkań przez animatorkę Agatę Grzych w ramach projektu "Oleśnickie memory". Fotografie przedstawiają ujęcia Oleśnicy, często nieoczywiste i tajemnicze. Każdy z młodych autorów wykonał również autoportret, przy którym trzeba było wykazać się cierpliwością, bo czas naświetlania fotografii otworkowej trwa nawet do 10 minut.Proces twórczy obejmował wykonanie aparatu z pudełka po butach (camera obscura), fotografowanie oraz wywołanie zdjęć w ciemni. Odbitki dużego formatu będą zdobiły galerię w Bramie Wrocławskiej przez około miesiąc. Fundacja Ważka i Oleśnicki Dom Spotkań z Historią zaproszą na finisaż wystawy już w styczniu!

"Oleśnickie memory" są prawdopodobnie pierwszą grą logiczną tematycznie związaną z Oleśnicą. Na podstawie internetowego głosowania, Internauci wybrali 15 najpopularniejszych zabytków w naszym mieście. Do każdego z tych miejsc dopasowano postaci, które historycznie są z nimi związane (np. architekci, zasłużeni pracownicy). Trudność polega więc nie na standardowym łączeniu kart w pary, ale na kojarzeniu miejsca i osoby.
Gra dystrybuowana jest w Oleśnickim Domu Spotkań z Historią. Jej ilość jest limitowana!

Fotografie i gra powstały w ramach projektu Fundacji Ważka „Oleśnickie memory” dofinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Dziedzictwa w ramach programu „Wspólnie dla dziedzictwa” przy udziale środków miasta Oleśnica. Partnerem projektu byli Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy i II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Twardowskiego.

źródło: fundacja Ważka

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (5)

Pinhole photography...zajmowałem się kiedyś tym, rewelka !!! To fotografia bez optyki. Pudełko z dziurką mini mini i materiał światłoczuły w środku. Wykorzystanie zjawiska camera obscura :) Pozdrawiam fotografów autorów !

Podpis: Fotoreporter
Dodano: 2018-12-05 20:52:51 | Zgłoś naruszenie

fajne

Podpis: ,
Dodano: 2018-12-05 17:44:59 | Zgłoś naruszenie

yhhhhhh, ale jak to bezpłatnie?

Podpis: NewSchool
Dodano: 2018-12-05 16:07:27 | Zgłoś naruszenie

Są bezpłatne:-)

Podpis: ODSzH
Dodano: 2018-12-05 09:33:46 | Zgłoś naruszenie

jaka cena memory ??

Podpis: ?????
Dodano: 2018-12-05 09:29:48 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter