Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest niedziela, 16 grudnia. Imieniny Albiny, Zdzisławy, Adelajdy.

Foto-Higiena pokonała Pogoń

Dodano: 2018-12-01 15:39:36 | Komentarzy: 15 | Kategoria: Sport
W ramach ćwierćfinału Pucharu Polski okręgu wrocławskiego Pogoń Oleśnica podejmowała u siebie trzecioligową Foto-Higienę Gać. Gospodarze przegrali 0:3.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

Oleśnicka drużyna przegrała z trzecioligową Foto-Higieną

Pogoń rozpoczęła odważnie, już w 4. minucie z lewej strony dośrodkowywał Warzechy, a głową uderzał Miodek. Kolejne minuty to dużo walki w środkowej strefie boiska, ale dogodnych okazji do zdobycia bramki z obu stron brakowało.

W 40. minucie najlepszą sytuacje mieli goście, ale Korcik w ostatniej chwili zablokował strzał. Minutę później strzał z dystansu Kubackiego pewnie obronił Salamaga. Tuż przed przerwą strzelał jeszcze Ilski, próbując zaskoczyć wysoko ustawionego bramkarza MKS-u.

W drugiej połowie Pogoń znowu rozpoczęła mocnym akcentem. Po prostopadłym podaniu w pole karne wpadł Miodek, ale jego strzał odbił Gąsiorowski. Kilka minut później strzał z dystansu Korcika minął bramkę gości. W odpowiedzi z tego samego miejsca po przeciwnej stronie boiska uderzał Janusz Gancarczyk, jednak znacznie się pomylił.

W 60. minucie Foto-Higiena wyprowadziłą groźną kontrę, po akcji braci Gancarczyków strzał Marka sparował na róg Salamaga. W 67. minucie piłkę na 20 metrze przed bramką otrzymał Janusz Gancarczyk i bardzo precyzyjnym strzałem w długi róg dał gościom prowadzenie. Chwilę później mogło być 2:0, ale piłka wylądowała na poprzeczce bramki MKS-u. Kwadrans przed końcem słupek uratował Pogoń po strzale Tarnova z rzutu wolnego.

Kilka minut później Salamaga wziął w ręce piłkę po zagraniu Siódmiaka. Pośredniego rzutu wolnego goście jednak nie wykorzystal. W 80. minucie było już 0:2, a w roli głównej ponownie wystąpił Gancarczyk podwyższając wynik uderzeniem z woleja. To ewidentnie podcięło skrzydła MKS-owi bo, już dwie minuty później Gancarczyk skompletował hat-tricka po oskrzydlającej akcji swojej drużyny. Do końca meczu gole już nie padły, chociaż swoją szansę miał Sikora.

Pogoń: Salamaga - Strójwąs, Siódmiak, Kowalski, Korcik, Świerczyński, Hałapacz, Warzecha (70’ Stanisławski), Uznański (82’ Adam Ciszewski), Miodek, Cichosz (46’ Sikora)

Bramki: Janusz Gancarczyk 67’ 80’ 82’

źródło: Pogoń Oleśnica, fot. pp