reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest niedziela, 16 grudnia. Imieniny Albiny, Zdzisławy, Adelajdy.
reklama
reklama
reklama

Mistrzowie parkowania cz. 48

Dodano: 2018-12-01 08:23:19 | Komentarzy: 103 | Kategoria: Ciekawostki
Czas na kolejną odsłonę lokalnych mistrzów parkowania. Są to kierowcy, którzy najwyraźniej nie myślą o uczestnikach ruchu - zarówno pieszych, jak i poruszających się innymi pojazdami.

Portal MojaOlesnica.pl prezentuje kolejną odsłonę mistrzów parkowania, czyli kierowców, którzy zdecydowanie nie świecą przykładem. Zasady publikacji są proste. Wystarczy wysłać do nas zdjęcie "mistrza", opisać je, a następnie wybierzemy najciekawsze propozycje do publikacji.

Amatorzy sklepowych zakupów zdarzają się wszędzie. Niektórzy w przypływie majestatycznej fantazji zapewne wjechaliby nawet do sklepu, gdyby drzwi były trochę szersze.


Parking tam... ram pam pam pam!

Mercedes solidnie zastawił chodnik w centrum Oleśnicy. Zapewne kierowca gdzieś też poszedł "tylko na chwilę".


Piesi mogą przeskoczyć

Znowu centrum miasta. Bus tarasuje chodnik, a piesi muszą radzić sobie sami.


Za "kamuflaż" chyba posłużyły krzewy...

- Pan z panią z audi, którzy mówią "ja mogę parkować gdzie chcę" - napisał autor zdjęcia wykonanego przy ul. 11 Listopada w Oleśnicy.


Wąska droga i auto pozostawione nie na parkingu, a na poboczu. Kwestią sporną może być pozostawienie audi w ten sposób na chodniku

AKTUALIZACJA

Do sprawy odniósł się właściciel audi. - Nie jest to prawdą, że ja powiedziałem, że mogę parkować gdzie chcę, gdyż takiego czegoś nie mówiłem. A co do parkowania... nie ma tam żadnego zakazu parkowania. Jest odstęp 0,5 metra dla pieszych, a żeby tam zaparkować wieczorową porą, to graniczy z cudem. Chciałem zaznaczyć, że policja często przejeżdża tamta drogą więc widząc jak ja parkuje i jakby stwierdzili że źle zaparkowałem, to dostałbym mandat, a takowego nie dostałem - napisał.

Nie dość, że chodnik, to obręb przejścia dla pieszych. Sytuacja z ul. Wojska Polskiego w Oleśnicy.


Dwa w jednym!

Podwójni "mistrzowie": parkowania oraz miejskiej architektury. Tego się nie spodziewaliśmy.


Dziwne parkowanie na jeszcze dziwniejszym chodniku prowadzącym donikąd

Okolice ronda Kolejarzy Oleśnickich. Częściowo zablokowany wjazd na podwórze i chodnik.


Co tam inni kierowcy oraz piesi!

Ulica Paderewskiego w Oleśnicy. Chodnik, przejście dla pieszych i zieleń. Rzadko spotykany widok, ale w tym rejonie miasta to już chyba norma.


Podobno częściej można trafić "szóstkę" w Lotto niż natrafić na taką kumulację mistrzów parkowania

Dziękujemy autorom nadesłanych zdjęć!

Chcecie pokazać innych mistrzów parkowania? Prześlijcie nam zdjęcia i opiszcie je!

Zobacz też: Poprzednia część mistrzów parkowania

rd

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (103)

Nigdy nie wpadlabym na to żeby hejtowac ludzi za to jak parkują auta. Trzeba naprawdę nie mieć kompletnie życia zeby się tym w ogóle przejmować.

Podpis: Dzg
Dodano: 2018-12-13 19:55:40 | Zgłoś naruszenie

@Janusz, czy @Kolega. Twój mercedes lata mi koło dupy. Sam jeżdżę lepszym i droższym autem, ale zachowuję się jak "normalny" kierowca, a nie jak burak! Sam masz ból dupy, bo myślisz, że jak jeździsz Mercedesem, to jesteś lepszy od innych i wszystko ci wolno, tak jak większość stereotypowych kierowców BMW. Człowiek ze wsi wyjdzie, ale wieś z człowieka nigdy, jak mawiał klasyk... Burak burakiem był i do śmierci nim zostanie. Życzę Ci {wam} Wesołych Świąt i odrobinę refleksji...

Podpis: ...
Dodano: 2018-12-11 20:30:14 | Zgłoś naruszenie

do (...) bijesz jedynie pianę w internecie. Podejdź do klienta i zwróć mu uwagę jak parkuje :)) Siedzisz z ogonem podkulonym przed komputerem z ogromnym bólem dupy że stoi Mercem pod LIDLEM i wyzywasz go od buraków :))))))

Podpis: Janusz
Dodano: 2018-12-09 12:23:55 | Zgłoś naruszenie

Denis. Przesyłanie zdjęć do redakcji daje tzw g..... To tylko bicie piany i napędzanie liczby odsłon. Po prostu trzeba brać za słuchawkę i dzwonić na 997. To, że nie chcą reagować to norma. Bez paniki i bez emocji. W notesie spisz sobie numery rejestracyjne oraz daty i godzinę. Po tygodniu dzwonisz do komendanta i zgłaszasz mu zaniechania. I gwarantuje Ci, że po pewnym czasie policja odpuszcza sobie i zaczyna reagować. Ta to niestety działa. Przed klatką Sinapiusa 4 namiętnie parkował b. policjant. Policja sobie odpuszczała. Jak złożyłem pismo to wymyślili sobie, że przyjechali ale gość już nie parkował. Gdy zażądałem aby mnie przesłuchać i wysłać wniosek do sądu dali za wygraną. Przeszkolili byłego kolegę i od tamtej pory już tam nie parkuje. Po prostu nie daj się zrobić w ch...

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-12-06 18:55:39 | Zgłoś naruszenie

I znowu mój post nic nie dał, bo jakiś Janusz ważniejszy...

Podpis: Denis
Dodano: 2018-12-06 08:27:18 | Zgłoś naruszenie

Janusz. Dziwnie interpretujesz kodeks drogowy i zasady współżycia społecznego. Przy Lidlu parkuje się w miejscach wskazanych jako parkingowe. Gdyby przyjąć twój sposób myślenia to można by zaparkować przed autem parkującym na oznaczonym miejscu i tłumaczyć się, ze przecież zakazu nie było.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-12-05 23:44:47 | Zgłoś naruszenie

@ kolega, czy @Janusz, jak sobie będziesz zmieniał podpis i tak wiadomo o kogo chodzi. Twój brak kultury i obycia aż z ciebie bucha. PRAWDZIWEGO kierowcę poznać po jego sposobie jazdy, sposobie parkowania i zachowania na drodze, czy parkingu. Burak burakiem jest i nim zostanie niestety. Niektórzy są odporni na wiedzę i ty niestety do nich należysz...

Podpis: ...
Dodano: 2018-12-05 20:01:09 | Zgłoś naruszenie

Przyjdźcie raz na podwórko Słowackiego/Krótka. Król i królowa podwórka stawiają swoje 4 auta, na środku drogi wskazanej, jako pożarowej. Ale to pikuś, po latach można się przyzwyczaić. Około godziny 10 właściwie auto stoi na aucie. Parkują tam wszyscy, którzy blisko pracują, albo chcą coś załatwić. WSZYSCY, Pani z czerwonego lumpeksu, pani z dyskontu ubezpieczeniowego, który powstał w miejscu warzywniaka. Ta ostatnia jest szczególnie dobra w parkowaniu :D oczywiście jest to sarkazm. Modernizacja podwórka poszła w las, bo nawet roślinki już wszystkie porozjeżdżali :) Polecam zwiedzać, robić zdjęcia i przesyłać do redakcji.

Podpis: Denis
Dodano: 2018-12-05 16:20:21 | Zgłoś naruszenie

do (...) ...pod Lidlem nie ma zakazu zatrzymywania w tym miejscu ani trawnika, pasów, miejsca dla inwalidów wiec można stawać :) a twoje marne wypociny intelektualne i frustracje zostaw dla siebie :))

Podpis: Janusz
Dodano: 2018-12-05 10:11:28 | Zgłoś naruszenie

do (...) podzielam twój pogląd. Przed Sinapiusa 7 właściciel Mercedesa parkuje na dwóch stanowiskach jednocześnie. Spytałem kiedyś dlaczego tak robi. A on z butą, ze sąsiedzi nie umieją parkować i mu rysują drzwi. A mógłby zwyczajowo zaparkować na najbliższym miejscu do muru obronnego lub na skraju też jest takie miejsce , że parkujesz i masz wolny dostęp z jednej czy nawet dwóch stron. W Polsce auto to jakby wydruk ze stanu posiadania na swoim koncie.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-12-04 23:35:37 | Zgłoś naruszenie

naklejac karne prącia az sie naucza

Podpis: smoki wawelskie
Dodano: 2018-12-04 23:33:21 | Zgłoś naruszenie

Obym nie był źle zrozumiany... Pisząc o buraku z Mercedesa nie chodziło mi o jakiś akt zazdrości. Jakby stała tam Syrenka, tak samo wyraziłbym się o kierowcy. Jak mój poprzednik napisał "przepisy, to przepisy" i basta. Tak samo wypowiadam się o "kierowcach", którzy na parkingach przy marketach wymuszają pierwszeństwo mając innych kierujących po swej prawej stronie. Nie znają bowiem podstawowej zasady w ruchu drogowym, czyli tzw. zasady "prawej ręki". Parkowanie w miejscach niedozwolonych to standard przed marketami. Wystarczy choć raz pojechać do Kauflandu. Niestety, ale stereotyp o kierujących "drogimi" samochodami zazwyczaj się sprawdza. Im droższe auto, tym większy burak za kierownicą. Pozdrawiam tych, którzy tego stereotypu nie powielają.

Podpis: ...
Dodano: 2018-12-04 20:08:43 | Zgłoś naruszenie

no wiecie co, myślę sobie ,że czy to trabant czy mercedes przepisy to przepisy i trzeba ich przestrzegać. druga rzecz - są tacy ,którzy będą zawsze zazdrościć i są tacy ,którzy mają w du... kto jakim autem jeździ i ile kasy ma na koncie. ja wiem z własnego doświadczenia ,że dziś masz a jutro nie masz. cieszmy się z tego co posiadamy na prawdę :)

Podpis: .
Dodano: 2018-12-04 15:20:27 | Zgłoś naruszenie

@ Kumpel, widać po stylu twojej wypowiedzi, że intelektualnie pasujecie do siebie z kierowcą owego Mercedesa. Obaj macie o jeden zwój mózgowy więcej od kury...

Podpis: ...
Dodano: 2018-12-04 14:54:59 | Zgłoś naruszenie

Widać że najbardziej debeściarscy są kierujący nowymi leasingowymi Mercedesami.

Podpis: iop
Dodano: 2018-12-04 12:58:41 | Zgłoś naruszenie

Zastanawiam się czemu służy ta rubryka? Czy chodzi o pokazanie jakimi idiotami są parkujący kierowcy? Czy chodzi o pokazanie, że sprawni inaczej są mieszkańcy Oleśnicy to tolerujący? A może chodzi o osmieszenie Policji dzięki której tak a nie inaczej się dzieje.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-12-04 10:36:00 | Zgłoś naruszenie

"Paruwke"..... OMG!!!!

Podpis: ****
Dodano: 2018-12-04 00:29:55 | Zgłoś naruszenie

Do słownika kolego

Podpis: Hahah
Dodano: 2018-12-04 00:28:45 | Zgłoś naruszenie

dzg na chwilke to ty mozesz swoja paruwke wsadzic wiesz gdzie :) dura lex sed lex

Podpis: Wojtek Kotek
Dodano: 2018-12-03 22:55:04 | Zgłoś naruszenie

DZG MASZ RACJE

Podpis: LOL
Dodano: 2018-12-03 22:32:58 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter