reklama
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest piątek, 16 listopada. Imieniny Edmunda, Marii, Gertrudy.
reklama
reklama
reklama

Szkolenie młodych cukierników

Dodano: 2018-11-08 08:24:38 | Komentarzy: 2 | Kategoria: Aktualności
Publikujemy komunikat CKiW OHP w Oleśnicy, gdzie odbył się kurs zorganizowany dla młodych cukierników.Ochotnicze Hufce Pracy jako realizator projektu "Ginące zawody pomysłem na przyszłość", którego celem jest ochrona przed zapomnieniem tradycyjnego rzemiosła i wytwórczości rękodzielniczej, zorganizowały szkolenie z zakresu zawodu cukiernik według tradycyjnych receptur dla wychowanków OHP z całej Polski.

W ramach kolejnej edycji projektu z "ginących zawodów" do Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy przybyło dziesięcioro uczestników z Wojewódzkich Komend OHP: Małopolskiej, Kujawsko-Pomorskiej, Łódzkiej, Lubelskiej i Warmińsko-Mazurskiej oraz Centrum Kształcenia i Wychowania w Pleszewie. Podczas dwunastu dni pod okiem instruktor Beaty Bąk młodzież zdobyła nowe umiejętności i podniosła swoje kwalifikacje w zawodzie cukiernika.
Zajęcia miały charakter praktyczny, dzięki czemu młodzież miała okazję samodzielnie wykonywać wszystkie przepisy, poznając od kuchni tajniki tradycyjnych wypieków. Młodzież stanęła przez członkami Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej, aby przedstawić swoje wyroby.

Młodzi cukiernicy spisali się wzorowo, smakowite wypieki cieszyły nie tylko podniebienia, ale i oczy pięknymi dekoracjami, za co Komisja wystawiła same pozytywne oceny. Na egzamin przygotowano: ciasto marchewkowe, ciasto "jagodowa chmurka", sernik, ciasto "dziwaczek", rafaello, tort zamkowy, jabłecznik, torcik serowy, morengi i rogaliki z marmoladą.

Po egzaminie uczestnikom oraz instruktorce Beacie Bąk podziękowania złożyła Ewa Święta z Komendy Głównej OHP, dyrektor Centrum Przemysław Wróbel i Przewodnicząca Komisji Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej. Na zakończenie młodzi ludzie otrzymali zaświadczenia o ukończeniu kursu w zawodzie cukiernik.źródło: CKiW OHP w Oleśnicy

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (2)

jakie tam ciacha, jakie tam dziewczyny, co za wypieki, dawać torty i ciasta i no raz

Podpis: gruby
Dodano: 2018-11-08 09:29:10 | Zgłoś naruszenie

Niezłe ciacha, dziewczyny też słodkie

Podpis: An Gamolin
Dodano: 2018-11-08 08:52:09 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter