reklama
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest piątek, 16 listopada. Imieniny Edmunda, Marii, Gertrudy.
reklama
reklama
reklama

Udane starty zawodników ISW Bushidan

Dodano: 2018-11-05 07:20:49 | Komentarzy: 2 | Kategoria: Sport
Niedawno w Legnicy podczas Pucharu Polski w zawodach rankingowych zorganizowanych przez K.S. Tora Legnica zawodnicy Instytut Sztuk Walki Bushidan Jerzego Urbana wywalczyli dwa brązowe medale. Publikujemy nadesłaną relację.W turnieju współorganizowanym przez Polski Związek Karate wystartowało 250 zawodników i zawodniczek z całej Polski Impreza miała charakter otwarty. Powiat Oleśnicki reprezentował klub karate senseia Jerzego Urbana, pod logo którego wystartowało sześcioro zawodników z sekcji zamiejscowych z Borowej Oleśnickiej, Wszechświętem oraz z sekcji w Ligocie Polskiej i nowej sekcji w Oleśnicy.

W zaciętych pojedynkach na macie w konkurencjach Kata i Kumite brązowe medale wywalczyła Julia Zwolińska z sekcji Bushidan w Ligocie Małej w kategorii kumite dziewcząt U12 60kg oraz Antonii Świeboda w kumite U10 w wadze 40 kg. Oboje zawodnicy już startowali w zawodach karate i mogą się pochwalić sukcesami na tym polu. Julia Zwolińska to uzdolniona i doświadczona zawodniczka, a Antonii Świeboda dopiero rozwija skrzydła. Tym bardziej cieszy, że chętnie biorą udział w imprezach sportowych.To już drugi start zawodników Instytutu Bushidan w tym sezonie. We wrześniowym turnieju w Prochowicach, który również zorganizował K.S. Tora Legnica, wystartowało 9 zawodników Instytutu Bushidan z Ligoty Polskiej, Dziadowej Kłody, Oleśnicy, Sokołowic, Dobrzenia i Borowej Oleśnickiej.

Na podium stanęli: Julia Łaśińska z sekcji Instytutu Bushidan w Dobrzeniu wywalczyła dwa srebrne medale w torze przeszkód oraz w kumite dziewcząt U10, Jagoda Jabłońska brązowy medal w Kumite dziewcząt U12, Lena Jabłońska brązowy medal dziewcząt w Kata U10 oraz złoty medal w Kumite dziewcząt U10. Z kolei Antoni Świeboda posiada już brązowy medal w konkurencji FANTOM dzieci oraz srebrny medal w konkurencji Kumite chłopców U10. Jan Rygiel ma brązowy medal w Kumite chłopców U10, a Maciej Cygan zdobył złoty medal w konkurencji Fantom dzieci oraz brązowy medal w torze przeszkód i brązowy w Kumite chłopców U10.- Jak widać, zawodnicy prowadzonego przeze mnie Instytutu aktywnie rozpoczęli sezon startowy 2018/2019. Otworzyłem nową sekcję w Oleśnicy, gdzie mam już na oku nowych zawodników. Wkrótce wystartują w Legnicy w Otwartym Turnieju Karate CUPRUM CUP. To bardzo ciekawy turniej organizowany przez KS Tora Legnica. Jego formuła jest niezwykle ciekawa. Oprócz zawodników ja sam również wystartuję w kategorii Kata i Kumite Masters 35-43 lata. Chciałbym dać swoim zawodnikom przykład i pokazać, że mimo swoich lat, wciąż jeszcze mogę rywalizować na tatami. Los pokaże, czy przywiozę medale, ale mimo wszystko głównie chodzi mi o zabawę i pokazanie dobrego przykładu, a nie o sam wynik. Zapraszam wszystkich sympatyków sportów walki do zapisania się do mojej sekcji karate przy Szkole Podstawowej nr 1 w Oleśnicy - podsumowuje J. Urban.

źródło: ISW Bushidan

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (2)

zrzuć wagę ,żebyś mógł ćwiczyć choć 15 sekund

Podpis: ja
Dodano: 2018-11-05 16:35:32 | Zgłoś naruszenie

Doktor Urban na Biskupa .

Podpis: Ol
Dodano: 2018-11-05 13:25:30 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter