reklama
reklama
reklama
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest środa, 21 listopada. Imieniny Janusza, Marii, Konrada.
reklama
reklama
reklama

Wywiad z Janem Bronsiem

Dodano: 2018-10-22 11:10:25 | Komentarzy: 331 | Kategoria: Aktualności
wideo istnieje dla tego artykułu
Portal MojaOlesnica.pl przeprowadził wywiad z Janem Bronsiem, który wygrał w pierwszej turze wyborów na burmistrza Oleśnicy. Co miał do powiedzenia mieszkańcom i kontrkandydatom?


Pierwszy wywiad z burmistrzem-elektem Janem Bronsiem

Oleśniczanie wybrali Jana Bronsia

Wczoraj wieczorem przedstawiciele sztabu Jana Bronsia spotkali się w Dworze Spalice, gdzie śledzili wyniki wyborów samorządowych.

W nocy przeprowadziliśmy krótki wywiad z burmistrzem-elektem, który - jak wynika ze wstępnych danych - w wyścigu o fotel burmistrza w pierwszej pokonał Michała Kołacińskiego (Oleśnica Razem, Prawo i Sprawiedliwość) i Monikę Romanowicz (Forum Rozwoju). Mogło zagłosować na niego ok. 60% mieszkańców, którzy wzięli udział w wyborach.

Radość z wygranej, ale zaprzysiężenie dopiero za miesiąc

- Bardzo się cieszę. I chciałem podziękować wszystkim mieszkańcom Oleśnicy za ich postawę, za głosowanie. Bardzo się cieszę, że tak licznie udali się do urn. Że zaproszenie na święto demokracji zostało przyjęte z zadowoleniem przez bardzo wielu mieszkańców - komentuje J. Bronś.

Jego zaprzysiężenia będzie możliwe dopiero po 16 listopada, kiedy skończy się bieżąca kadencja samorządu. - O szczegółach trudno w tym momencie mówić, bo zostaną ustalone przez komisarza wyborczego. To jeszcze chwilę trzeba będzie poczekać - dodaje.

Weryfikacja ostatnio podjętych decyzji

Pierwszą rzeczą, którą zamierza zrobić po zaprzysiężeniu będzie analiza ostatnio podjętych decyzji. Można się domyślać, że chodzi m.in. o uchwały w sprawie pokrycia zobowiązań za zaległe czynsze czy możliwości bezprzetargowej sprzedaży lokali użytkowych.

- Te nerwowo podejmowane decyzje w ostatnich momentach z pewnością nie są dobrymi decyzjami. Dlatego trzeba będzie przyjrzeć się i zweryfikować wiele tych ostatnio podjętych decyzji. Być może niektóre wyprostować, albo niektóre wręcz anulować. Bo wydają się być szkodliwe dla miasta - komentuje burmistrz-elekt.

"Najcięższa kampania"

Jan Bronś w rozmowie odniósł się też do kampanii wyborczej, która w opinii wielu obserwatorów była nie tylko krótka, ale jednocześnie intensywna i brutalna.

- Była ciężka, była w wielu momentach brutalna. Staraliśmy się cały czas prowadzić kampanię pozytywną, czyli mówić o pozytywach, mówić o naszym programie, mówić o działaniach. Natomiast nie zawsze spotykaliśmy się z tym samym. Zamiast dyskusji, dyskusja była przeniesiona na wokandę sądów. Co wydaje się być najgorszym możliwym sposobem jej prowadzenia. Ale myślę, że mieszkańcy Oleśnicy właściwie to ocenili - uważa samorządowiec.

- Oceniam tą kampanię za najcięższą ze wszystkich, w których uczestniczyłem. Jako najbrutalniejszą jednocześnie. I z pewnością nie za naszą sprawą - podsumowuje nasz rozmówca.

Słowa do kontrkandydatów

Nie zabrakło pytania o słowa, jakie J. Bronś chciałby skierować do M. Romanowicz i M. Kołacińskiego. - Chciałem ich pozdrowić i życzyć wszystkiego najlepszego - odniósł się Bronś.

- Myślę, że wielu mieszkańców Oleśnicy będzie mi absolutnie wdzięcznych, że przywróciłem do pracy bardzo dobrego pediatrę, jakim jest pan Michał Kołaciński. W związku z tym myślę, że zrobiłem to właśnie dla nich, żeby mogli spokojnie korzystać z usług lekarza - zakończył z uśmiechem na twarzy.

Wideo: wywiad z burmistrzem-elektem Janem Bronsiem


pp

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (331)

Bardzo dobrze panie Janku anulować te uchwały nie będziemy płacić z tych co aie robic nie chce i jeszcze czynszu nie płaca bo myślą ze jak na socjalnym to płacić będzie miasto chyba ich pogięło prosze zobaczyć jak wyglada budynek na kleberga dramat jak jiz zniszczony !!!

Podpis: Ewa
Dodano: 2018-11-04 20:03:17 | Zgłoś naruszenie

Bronś jeszcze nie wszedł do urzędu a tłum gotowych do rozliczania już kwiczy

Podpis: ole
Dodano: 2018-10-29 23:26:45 | Zgłoś naruszenie

Jak miło posłuchać kwiczenia odrywanych od korytka dojnej zmiany

Podpis: krysia
Dodano: 2018-10-29 23:25:07 | Zgłoś naruszenie

pamietamy

Podpis: NI4NI
Dodano: 2018-10-29 11:31:06 | Zgłoś naruszenie

Proszę pamiętać o deklaracji przedwyborczej o remoncie dworca kolejowego, dzisiaj po opadach deszczu trzeba chodzić po torach, przejście podziemne kolejny raz zalane wodą. Może dużo nie trzeba zrobić, tylko skutecznie przyjrzeć się problemowi. Powodzenia.

Podpis: Pasażar
Dodano: 2018-10-29 06:38:35 | Zgłoś naruszenie

Inwestorów w programie nie było, dlatego oczekiwać należy podwyżek podatków lokalnych: od nieruchomości, od śmieci, od transportu, targowy, aby finansować spółki nierentowne.

Podpis: podwyżki
Dodano: 2018-10-28 17:06:35 | Zgłoś naruszenie

Czy stary burmistrz raczy przyciągnąć do Oleśnicy inwestorów którzy dadzą nowe, dobrze płatne, KONKURENCYJNE miejsca pracy?! Bo jak o tej pory buduje obiekty na które użytkowanie nie stać zwykłego szarego człowieka... ale grunt, że jest ładnie...

Podpis: Janusz
Dodano: 2018-10-28 00:09:00 | Zgłoś naruszenie

mad i rys już nic nie piszą, chyba szef im po pensji pojechał za słabe piso trollowanie hahahaha XD

Podpis: Antek
Dodano: 2018-10-26 20:52:27 | Zgłoś naruszenie

Jaka fura teraz do urzędu Citroena już nie ma?

Podpis: lreal.
Dodano: 2018-10-26 18:05:51 | Zgłoś naruszenie

@podróżnik - ctr+c i ctrl+V - w każdym wątku , ja tego problemu nie mam. Daj już spokój pisowczyku

Podpis: ...
Dodano: 2018-10-25 22:57:48 | Zgłoś naruszenie

@hehehe, no niestety Polska się starzeje, to nie są żarty - dzieci mało, 500+ nie działa...hmmm to może o 2000+ by PIS pomyślał, pewnie wielu jurnych Turków by tym ściągnął :D

Podpis: Perturabo
Dodano: 2018-10-25 21:57:13 | Zgłoś naruszenie

No, ciekawe jak nowe władze zabiorą się do stworzenia nowych miejsc pracy w Oleśnicy. Bo poprzednicy mieli temat (w poważaniu). Na razie to dojeżdżających do pracy do Wrocławia przybywa lawinowo (widać to po zajętych miejscach w pociągach). Pracujący we Wrocławiu płacą podatki w Oleśnicy, która im nie zapewnia pracy. Przez to obniża ich dochody kosztami dojazdu. Kiedy będę mógł pracować w Oleśnicy???

Podpis: Podróżnik
Dodano: 2018-10-25 21:07:30 | Zgłoś naruszenie

Łącznie głosy oddało 15288 osób uprawnionych, Oleśnica liczy ok. 35 tyś( włącznie z dziećmi). Do wyborów przystąpiło nieco ponad 50% uprawnionych,. Wniosek - 15288( oddane głosy) + 15288( 50% niegłosujący/ nieobecni) =30576 uprawnionych do głosowania w mieście liczącym ok. 35 tyś mieszkańców. Czyżby dzieci i nieuprawnionych było jedynie niecałe 4,5 tyś? Zastanawiające!!!

Podpis: hłehle
Dodano: 2018-10-25 18:50:29 | Zgłoś naruszenie

@ryś, to jest proste; KO + PSL w koalicji 10 sejmików (może 9, zobaczymy ), PIS - 6 - sam sobie odpowiedz kto osiągnął sukces. PSl nie straciło władzy, wręcz przeciwnie, PIS zapowiedział, że ich "zlikwiduje" i bardzo sie pomylił oraz odciął jakąkolwiek mozliwośc współpracy z nimi, PIS dla PSL to teraz najgorsi wrogowie...nie dziwię się. Nieważne czy rządzenie będzie w koalicji czy samodzielne, wazne, że PIS nie osiągnął swojego celu w tych wyborach; nie przejął sejmików, i dostał bęcki w wiekszości wielkich miast, w szczególności w Warszawie - na tym im bardzo zależało, na przełamaniu tej tradycji miast liberalnych i zagarnięciu całości sejmików. A wyszła lipa i tu i tam, jakkolwiek byś na to nie patrzył, tych wyników nie da się zaczarować, są jednoznaczne i wysyłają przejrzystą wiadomość. Co dodatkowo fajne, u nas lokalnie w Olesnicy - to samo :) a tyle sie nagadałeś ryś jak to nas "lewaków" zaoracie swoją "katolicką i patriotyczną" większością...i h...j. Następnym razem doradzam umiar i stonowanie emocji aby się nie kompromitować :)

Podpis: Perturabo
Dodano: 2018-10-25 14:18:32 | Zgłoś naruszenie

Dzisiaj sejmiki jutro konstytucyjna większość.

Podpis: ryś
Dodano: 2018-10-25 14:10:55 | Zgłoś naruszenie

Poczytać, poszperać w necie a dopiero potem do dyskusji. Chociaż schetyny posłuchajcie, zawsze coś się dowiecie. Wiem, że ciężko go zrozumieć ale on chyba gada waszym językiem.

Podpis: ryś
Dodano: 2018-10-25 14:09:36 | Zgłoś naruszenie

@prawda - cos mi wyglądasz na gó..no prawdę. Ale to tylko moja osobista ocena. Oczywiście " Janeeną bo dotyczyła by się spocił" nie była osobistą oceną tylko brutalnym atakiem na Bronsia. i jego komitet.

Podpis: ryś
Dodano: 2018-10-25 14:06:51 | Zgłoś naruszenie

@ryś : czy brutalna - to osobista ocena p. Bronsia. To tak jak zapytał bym ciebie czy jesteś mądry ? Odpowiesz, że TAK, a wg mnie NIE i mogę cię wtedy nazwać nazwać łgarzem bo uważasz inaczej niż ja ? A chamskie zachowanie p. Kołacińskiego jest/było bezdyskusyjne (nie to stanowisko).

Podpis: prawda
Dodano: 2018-10-25 13:28:15 | Zgłoś naruszenie

@ ryś - jak w 2 będą samodzielnie to będzie sukces.

Podpis: :-)
Dodano: 2018-10-25 13:25:29 | Zgłoś naruszenie

@ ryś pis samodzielnie ? wy nawet geby nie potraficie samodzielnie otworzyc bez zezwloenia kulawego a co dopiero rzadzic bo jak zydki pierna to wy w gacie robicie nie samodzielnie!

Podpis: 27/1
Dodano: 2018-10-25 13:17:52 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter