reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest poniedziałek, 17 grudnia. Imieniny Olimpii, Łazarza, Jolanty.
reklama
reklama
reklama

Nowe miasto partnerskie Sycowa

Dodano: 2018-10-10 10:54:17 | Komentarzy: 12 | Kategoria: Aktualności
Jampol na Ukrainie to nowe i drugie po niemieckim Malsch miasto partnerskie Sycowa.


Sycowska delegacja na Ukrainie / fot. UMiG Syców

Niedawno przedstawiciele miasta i gminy Syców - burmistrz Sławomir Kapica, zastępca burmistrza Robert Malecki oraz radni Mieczysław Troska, Marek Malinowski, Józef Promny, Kazimierz Mieszała i Jerzy Piecuch pojechali do miejscowości Jampol położonej w obwodzie winnickim na Ukrainie w celu podpisania porozumienia o ustanowieniu stosunków partnerskich.

- Partnerstwo miast jest formą współpracy ludzi niezależnie od granic państwowych, która ma na celu wymianę kulturalną, gospodarczą i informacyjną. Po raz pierwszy taką współpracę nawiązaliśmy 9 października 1992 roku z gminą Malsch w Badenii Wirtembergii (Niemcy), gdzie nazwano rondo imieniem Syców - Kreiser Syców. Współpraca między narodami daje podstawy do stworzenia zaufanych związków, sprzyja wymianie doświadczeń, rozwiązań społecznych, ekonomicznych oraz ekologicznych- koncentrując swoje działania w strefie gospodarki, zarządzania, kultury, sportu, turystyki i oświaty. Jampol jest miastem niezwykle przyjaznym. Mamy nadzieję, że wzajemna „umowa przyjaźni” zaowocuje długoterminową współpracą - czytamy w komunikacie sycowskiego magistratu.


Podpisanie umowy partnerskiej / fot. UMiG Syców

źródło: UMiG Syców

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (12)

Bardzo dobrze, że Kociński nie został poparty przez PIS. To znaczy, że myśli samodzielnie i nadaje się na burmistrza, a wy w Oleśnicy miejcie sobie partyjniaków. Syców wygra na zwycięstwie Kota.

Podpis: Jurek
Dodano: 2018-10-12 16:25:05 | Zgłoś naruszenie

Kociński nie dostał poparcia partii PiS do startu w wyborach do powiatu ,i to na tyle.

Podpis: ooo
Dodano: 2018-10-12 13:07:01 | Zgłoś naruszenie

Do Janiny - Kociński wyprowadził szpital na prostą, oddłużył i zreorganizował, a Kapica, jedyne, co potrafił, to zadłużać miasto. Syców mówi dość!!!

Podpis: Janek
Dodano: 2018-10-11 22:31:39 | Zgłoś naruszenie

Kapica poukładany i kulturalny? Dwóch zdań nie potrafi sklecić bez jąkania. Jedyne, co umie, to ściskać ręce działkowiczom, seniorom i reszcie swojego elektoratu na wymarciu.

Podpis: IKS
Dodano: 2018-10-11 22:29:46 | Zgłoś naruszenie

Wszyscy mamy nadzieje, ze sycowiacy mają rozum..., co jeszcze nie zostalo zamkniete to Kocinski dokonczy swoją misje i pozamyka. Myślę, ze lludzie pamietaja jaki los im zgotowal zamykajac oddzialy szpitalne. Tyle zrobil dla Sycowa jako starosta, jako burmistrz dokonczy swoje dzieło i sycowianie zostana z reka w nocniku.

Podpis: Janina
Dodano: 2018-10-11 22:29:03 | Zgłoś naruszenie

Kapica to poukladany i kulturalny czlowiek. Zobaczycie na co stac Kocinskiego*******

Podpis: ***
Dodano: 2018-10-11 22:23:29 | Zgłoś naruszenie

Czyżby Kapica, Promny, Piecuch i reszta tych leśnych dziadków szykowała sobie miejscówkę na Ukrainie?

Podpis: mieszkaniec
Dodano: 2018-10-11 20:17:58 | Zgłoś naruszenie

Niech już Kapica odejdzie i więcej nie kompromituje Sycowa. Jak już ktoś niżej napisał: Rosiek to będzie klon dotychczasowego burmistrza, więc na pewno nie dostanie więcej niż 5% głosów. Wygra Kot i wreszcie ustawi leśnych dziadków z rady miasta, urzędu i podległych mu placówek. Trzymam kciuki za porządki!

Podpis: Piotr
Dodano: 2018-10-11 19:20:35 | Zgłoś naruszenie

W ostatnim tygodniu sondowałem wśród znajomych, rodziny i spotkanych przypadkowo osób na którego z kandydatów na burmistrza w Sycowie oddadzą swoje głosy. Wynik może wydać się nieco zaskakujący ale wygląda na to że o II turze mogą realnie myśleć Pan Łukasz i Pan Darek ! Swoją drogą gdyby obaj kandydaci połączyli siły i dotychczasowe doświadczenie - wykorzystując efekt synergii (doświadczony przedsiębiorca + kompetentny radny) - można by było mieć realną nadzieję na dynamizm w działaniu samorządu lokalnego !

Podpis: Sufler
Dodano: 2018-10-11 10:12:30 | Zgłoś naruszenie

Niesamowite wyczyny Burmistrza Kapicy na pożegnanie, płakać po nim nie będziemy. dobrze że Rosiek określił się że jest Kapicy człowiekiem to wiem że nie będę na niego głosował i moja rodzin a też acha i znajomi też. Dość bierności i bylejakości w Sycowie

Podpis: sycowianin
Dodano: 2018-10-11 07:50:29 | Zgłoś naruszenie

OSTANIE PODRYGI TOWARZYSTWA WZAJEMNEJ ADORACJI PRZED PÓJŚCIEM NA GRZYBKI...

Podpis: ZENEK
Dodano: 2018-10-10 17:01:09 | Zgłoś naruszenie

Dlaczego Gazeta Sycowska o tym wydarzeniu nic nie pisze.

Podpis: nnn
Dodano: 2018-10-10 15:08:00 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter