reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest piątek, 14 grudnia. Imieniny Alfreda, Izydora, Alfredy.
reklama
reklama
reklama

Policja kontra samochodowy smog

Dodano: 2018-10-10 08:35:01 | Komentarzy: 25 | Kategoria: Aktualności
Na drogach powiatu oleśnickiego policja prowadziła akcję pod kryptonimem "Smog". Funkcjonariusze starali się eliminować z ruchu pojazdy nadmiernie emitujące spaliny.


Policja prowadziła działania przeciwko kopcącym samochodom / zdj. ilustr.

Oleśniccy policjanci wczoraj od rana prowadzili na terenie powiatu działania pod kryptonimem "Smog". Funkcjonariusze starali się eliminować z ruchu pojazdy w przypadku stwierdzenia naruszenia wymagań ochrony środowiska, przede wszystkim w kwestii nadmiernego zadymienia.

- Policjanci reagują na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego aut niesprawnych technicznie, a w szczególności emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności. Policjanci w czasie kontroli przekazują informacje na temat szkodliwości emisji spalin dla środowiska naturalnego - podaje policja.

Podczas działań policjanci sprawdzali również trzeźwość kierujących, ale także osoby i pojazdy pod kątem poszukiwań, a także przy okazji sprawdzali czy kierowcy i pasażerowie podczas jazdy korzystają z pasów bezpieczeństwa.

źródło: KPP w Oleśnicy

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (25)

PiS sam jest jak ten smog

Podpis: Anty PiS
Dodano: 2018-10-10 10:52:47 | Zgłoś naruszenie

drabiną

Podpis: ?
Dodano: 2018-10-10 10:31:43 | Zgłoś naruszenie

Specjaliści od smogu twierdzą, że auta dają minimalny odsetek smogu. Tylko jeden piec gospodarstwa domowego opalany weglem daje tyle pyłków PM 2,5 i PM 10, że aby to zneutralizować potrzeba 2 ha lasu. Do tego dochodzą produkcje tuczników itp itd. Ale najłatwiej sięgnąć do kieszeni kierowcy. Choc oczywiście wiele aut emituje spaliny niezgodnie z normą. Co zrobiła KPP w Oleśnicy aby ukarać Volkswagena czy mercedesa za oszustwa w pewnych modelach? Jestem w PL i w niektórych miejscach tak daje z przydpmowych pieców, ze aż dusi. I policja jest bezdarna w tym przypadku. Bo jak wejść na dach i dostać sie do komina aby sparwdzić toksyczność wydzielanych spalin z pieca?

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-10-10 10:26:05 | Zgłoś naruszenie

TDiki na celowniku ;-)

Podpis: mlody alkusek (na gazie)
Dodano: 2018-10-10 10:13:51 | Zgłoś naruszenie

W 1 kolejności należy sprawdzić pojazdy z MGK .Śmieciarki dymią pod naszymi blokami przy załadunku śmieci.

Podpis: Ryszard
Dodano: 2018-10-10 10:10:04 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter