Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Komitet Wyborczy Jana Bronsia
reklama
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Komitet Wyborczy Jana Bronsia
reklama
KWW z Dutkiewiczem dla Dolnego Śląska
reklama
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Bogdana Kobiałki 2006
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest poniedziałek, 15 października. Imieniny Jadwigi, Teresy, Zoriana.
reklama
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Komitet Wyborczy Jana Bronsia
reklama

Otwarto basen w Twardogórze

Dodano: 2018-10-10 06:24:44 | Komentarzy: 462 | Kategoria: Aktualności
Choć po drodze pojawiły się problemy, to w Twardogórze udało się dokończyć budowę krytej pływalni typu "Delfinek". Inwestycja kosztowała ok. 13,6 mln złotych.


Uroczystość otwarcia i przecięcie wstęgi / fot. UMiG Twardogóra

W 2016 roku władze Twardogóry podpisały umowę na wykonanie prac projektowych dotyczących pływalni typu "Delfinek". W marcu 2017 roku Urząd Miasta i Gminy Twardogóra rozstrzygnął przetarg, w którym zwyciężyło wrocławsko-bolesławieckie konsorcjum firm, oferujące wykonanie prac za 9,3 mln zł.

Na początku tego roku do sądu wpłynął wniosek własny dłużnika o ogłoszenie upadłości udziałowca konsorcjum, przez co wykonawca zszedł z budowy obiektu. Twardogórski ratusz później rozstrzygnął kolejny przetarg, tym razem na dokończenie prac.

W poniedziałek odbyło się uroczyste otwarcie krytej pływalni, zrealizowanej w ramach Programu "Dolnośląski Delfinek". Przecięcia wstęgi dokonali m.in. burmistrz Twardogóry Zbigniew Potyrała, marszałek województwa Cezary Przybylski, wojewódzki radny Janusz Marszałek oraz Jan Świerad, dyrektor GOSiR-u.


Obiekt już od dziś służy mieszkańcom / fot. UMiG Twardogóra

- Łączny koszt inwestycji to kwota ok. 13,6 mln zł, z czego Gmina Twardogóra pozyskała: 1,25 mln zł z budżetu Województwa Dolnośląskiego (w ramach programu „Dolnośląski Delfinek”), ponad 2,36 zł ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, ponadto spodziewana jest też dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - czytamy w komunikacie UMiG Twardogóra.


Oprowadzenie po obiekcie / fot. UMiG Twardogóra

- Oprócz samej krytej pływalni w ramach inwestycji zrealizowano parkingi (łącznie na 50 miejsc), część rekreacyjno-wypoczynkową i rehabilitacyjną, na którą składają się: zespół saun z jaccuzi, minitężnią solną i wypoczywalnią, z nieckami/wannami do hydromasażu i urządzeniem umożliwiającym dostęp do basenu osobom niepełnosprawnym oraz część hotelowa, tj. 10 pokoi hotelowych 3-osobowych, w tym jeden dostosowany dla osób niepełnosprawnych, a także windę. Zwiększenie kosztów budowy zakresu krytej pływalni w stosunku do ok. 5 mln zł, określonych dla tego typu obiektu w ramach programu „Dolnośląski Delfinek”, wynika również ze zwiększenia zakresu inwestycji o urządzenia OZE, umożliwiające istotną obniżkę kosztów eksploatacji – zarówno obiektu krytej pływalni, jak i pozostałej części kompleksu szkolno-sportowego Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Twardogórze przy ul. Wrocławskiej 39, w tym: hali sportowo-widowiskowej i dotychczasowej części hotelowej. Nakłady inwestycyjne powinny się zwrócić po upływie mniej niż 3 lat - informuje dalej w komunikacie twardogórski ratusz.

Pierwsze grupy uczniów i mieszkańcy skorzystają z pływalni już od dzisiaj. Godziny otwarcia i zasady korzystania z obiektu są dostępne na stronie twardogórskiego GOSiR-u.

rd, źródło: UMiG Twardogóra

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Ruch Samorzadowy Powiatu Olesnickiego
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Oleśnica Razem Michała Kołacińskiego
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (462)

Rozliczy spokojnie wszystko już mu zazdrościcie reklamy ? hahha sami nie umiecie takiej zrobić nie macie o tym zielonego pojęcia więc no cóż.... patrzcie i podziwiajcie :D zmiecie Was już za tydzień.

Podpis: elka
Dodano: 2018-10-14 09:52:00 | Zgłoś naruszenie

Pewnie, że starsze osoby będa głosowac na Czulińskiego bo wiedzą, że czasu komunizmu już się skończyły hahahahaha

Podpis: wyborca
Dodano: 2018-10-14 09:48:57 | Zgłoś naruszenie

Brawo! Poplecznicy wysylaja mame kandydata na miotle na księżyc. Brawo! Poziom intelektualny sztabu wyborczego odwzorowuje poziom kandydatów.

Podpis: Aneta
Dodano: 2018-10-14 09:33:21 | Zgłoś naruszenie

Mnie to nawet dziadkowie sami zachecali do głosowania na Czulińskiego. Także wśród starszych też wyrobił sobie dobrą opinię. Z resztą wystarczy pójść na jego spotkanie i posłuchać. Wiąże spore nadzieje z Czulińskim

Podpis: Wnuk
Dodano: 2018-10-14 09:29:08 | Zgłoś naruszenie

Dokładnie @denim, wszyscy niezdecydowani albo Ci, którzy uważają, że nie ma na kogo głosować, powinni przyjść na spotkanie z Czulińskim i wtedy na pewno zmienią zdanie

Podpis: Goszczanin
Dodano: 2018-10-14 09:27:37 | Zgłoś naruszenie

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2018-10-14 09:27:35 | Zgłoś naruszenie

Trolle obecnej władzy piszą tak nieskladnie i z błędami ortgraficznymi, że zaczynam sądzić, że pisze to ciągle jedna, ta sama osoba :D Słabo :D

Podpis: Haha
Dodano: 2018-10-14 09:26:27 | Zgłoś naruszenie

ten stary tapicer jako kto i ten pawlik to śmiech jak to doświadczenie???

Podpis: tylo
Dodano: 2018-10-14 09:20:12 | Zgłoś naruszenie

jak tej mamusi chce sie pisać na synulka te komentarze. to widać , ze ona krycha pisze. a tak co młody może wiedzieć o zyciu. Nic. a że chce jak by wygraął nie daj Boze to siądzie usmarka sie i rozłoży Gminę. A stary lis Jdźugaj a ż tupie nózkami.Nie mowy by 26/7 latem miał pomyśl na Gminę on może jak tow. przemawiać bo go nauczyli a Gmina to nie przemówienia jak tow Castro tez ładznie po kilkanaście godzin mówił i jak zostawił Cubę??? sami widzicie I rozliczyć za te banery jak i z kądad wziął bo w limicie się nie zmieścił to że mogą zaniżac r-ki ale rzeczoznawca winien się wypowiedzieć

Podpis: juska
Dodano: 2018-10-14 09:19:17 | Zgłoś naruszenie

A moi rodzice i dziadkowie głosują na młodych bo uważają, ze jak nie teraz to kiedy? Tamci już powinni iść na emeryturę. Bardzo dobry komitet Czulińskiego młodość miesza się z doświadczeniem.

Podpis: Twardogórzanka
Dodano: 2018-10-14 09:17:40 | Zgłoś naruszenie

O co wy się martwicie przeciez w dniu wyborów wasz pracodawca nie bedzie Wam zagladał do karty do głosowania. Ludzie ogarnijcie się i wybierzcie z własnym sumieniem i dla dobra gminy.

Podpis: Henryk
Dodano: 2018-10-14 09:15:33 | Zgłoś naruszenie

Zaproście swoje mamy na spotkanie w środę z Czulińskim wydarzenie jest na fejsie na pewno po nim zmienia zdanie. Chłopak ma niesamowitą wiedzę , chęć działania i chęć współpracy z mieszkańcami. Naprawdę Potyrała ma wielkiego rywala. Ty poniżej powiedz lepiej w jakiej partii był Potyrała i nie teraz tylko w wieku Czulińskiego i wtedy wszystkim sie odechce na niego głosowania.

Podpis: denim
Dodano: 2018-10-14 09:13:02 | Zgłoś naruszenie

Czuliński należy do parti politycznej wyraźnie pisze na obwieszczeniu!!!! To co ze zawiesił członkostwo?? To zaraz po wyborach wstąpi znowu do parti. Nie brońcie go bo już w parti był i jest upolityczniony. Zreszta swojego zdania to on nie ma będą nim sterować wszyscy dzięki którym wystartował na burmistrza.

Podpis: Wyborca
Dodano: 2018-10-14 08:42:18 | Zgłoś naruszenie

U mnie to samo w domu. Zero logiki tylko głos na starego. Mądry i świeży gość jest spisywany na straty przez wiek. Absurd

Podpis: Ana
Dodano: 2018-10-14 08:29:19 | Zgłoś naruszenie

Ja lat 30. Moja mama lat 60. Rozmowa przy stole:-mamo na kogo glosujesz? - a kto startuje? - obecny Burmistrz oraz mlody, ambitny Czulinski. - hmmm nie podoba mi się to co obecny Burmistrz robił. Zadłużenie gminy, wiele zaniedbań. Słyszałam o Czulińskim, że przygotowywal wiele imprez na tle charytatywnym ale jakoś tak mam zakorzenione aby głosować na ludzi starszych - a dlaczego mamo? - a w sumie nie wiem. Jakoś tak. Wielu z Nas dalej myśli tendencyjnie. Że starszy to lepszy. A to bzdura. Wewnątrz naszych rodzin powinniśmy porozmawiać i zastanowić się nad wyborem. Wg mnie idzie nowe i z Pomysłem. Dajny szansę bo widać, że już teraz dużo potrafi. Bo z obecną władzą możemy się obudzić z ręką w nocniku...

Podpis: Wyborca
Dodano: 2018-10-14 08:27:02 | Zgłoś naruszenie

Czulinski zawiesił członkostwo w Nowoczesnej i jest bezpartyjnym kandydatem

Podpis: Sztab
Dodano: 2018-10-14 08:19:45 | Zgłoś naruszenie

Sprawdziłem dzisiaj na obwieszczeniu Czuliński to członek Nowoczesnej tak wiec dla mnie odpada nie chce żeby Nowoczesna była w Twardogórze

Podpis: Wyborca
Dodano: 2018-10-14 08:16:32 | Zgłoś naruszenie

Nam pracodawca każe głosować na starego i grozi nam utratą posady w innym wypadku. A chciałbym na Gminę z Pomysłem...

Podpis: Boje sie
Dodano: 2018-10-14 08:15:22 | Zgłoś naruszenie

W tamtych latach być w urzędzie to jest znak równości do przynaleznosciuw pzpr :)

Podpis: Dziku
Dodano: 2018-10-14 08:13:54 | Zgłoś naruszenie

Blokada kometarzy?

Podpis: a
Dodano: 2018-10-14 08:07:22 | Zgłoś naruszenie
Ogłoszenia
Nieruchomości (43), Motoryzacja (11), Nauka (4), Praca (63), Usługi (22), Zwierzęta (6), Inne (11)
Dodaj ogłoszenie
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Komitet Wyborczy Jana Bronsia
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Forum Rozwoju
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwosc
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Komitet Wyborczy Jana Bronsia
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Forum Rozwoju
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Forum Rozwoju
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Ruch Samorządowy Powiatu Oleśnickiego
reklama
reklama
Ostatnio komentowane
MojaOlesnica.pl
Nowy wiadukt i brak chodnika
"Przez cały rok rozd..."~halina
reklama
Kalendarium
21.10.2018 o godz. 07:00
Wybory samorządowe
Śledź nas na Facebooku

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter