Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Komitet Wyborczy Jana Bronsia
reklama
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Komitet Wyborczy Jana Bronsia
reklama
KWW z Dutkiewiczem dla Dolnego Śląska
reklama
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Bogdana Kobiałki 2006
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest poniedziałek, 15 października. Imieniny Jadwigi, Teresy, Zoriana.
reklama
reklama
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Komitet Wyborczy Jana Bronsia
reklama

Otwarto basen w Twardogórze

Dodano: 2018-10-10 06:24:44 | Komentarzy: 462 | Kategoria: Aktualności
Choć po drodze pojawiły się problemy, to w Twardogórze udało się dokończyć budowę krytej pływalni typu "Delfinek". Inwestycja kosztowała ok. 13,6 mln złotych.


Uroczystość otwarcia i przecięcie wstęgi / fot. UMiG Twardogóra

W 2016 roku władze Twardogóry podpisały umowę na wykonanie prac projektowych dotyczących pływalni typu "Delfinek". W marcu 2017 roku Urząd Miasta i Gminy Twardogóra rozstrzygnął przetarg, w którym zwyciężyło wrocławsko-bolesławieckie konsorcjum firm, oferujące wykonanie prac za 9,3 mln zł.

Na początku tego roku do sądu wpłynął wniosek własny dłużnika o ogłoszenie upadłości udziałowca konsorcjum, przez co wykonawca zszedł z budowy obiektu. Twardogórski ratusz później rozstrzygnął kolejny przetarg, tym razem na dokończenie prac.

W poniedziałek odbyło się uroczyste otwarcie krytej pływalni, zrealizowanej w ramach Programu "Dolnośląski Delfinek". Przecięcia wstęgi dokonali m.in. burmistrz Twardogóry Zbigniew Potyrała, marszałek województwa Cezary Przybylski, wojewódzki radny Janusz Marszałek oraz Jan Świerad, dyrektor GOSiR-u.


Obiekt już od dziś służy mieszkańcom / fot. UMiG Twardogóra

- Łączny koszt inwestycji to kwota ok. 13,6 mln zł, z czego Gmina Twardogóra pozyskała: 1,25 mln zł z budżetu Województwa Dolnośląskiego (w ramach programu „Dolnośląski Delfinek”), ponad 2,36 zł ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, ponadto spodziewana jest też dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - czytamy w komunikacie UMiG Twardogóra.


Oprowadzenie po obiekcie / fot. UMiG Twardogóra

- Oprócz samej krytej pływalni w ramach inwestycji zrealizowano parkingi (łącznie na 50 miejsc), część rekreacyjno-wypoczynkową i rehabilitacyjną, na którą składają się: zespół saun z jaccuzi, minitężnią solną i wypoczywalnią, z nieckami/wannami do hydromasażu i urządzeniem umożliwiającym dostęp do basenu osobom niepełnosprawnym oraz część hotelowa, tj. 10 pokoi hotelowych 3-osobowych, w tym jeden dostosowany dla osób niepełnosprawnych, a także windę. Zwiększenie kosztów budowy zakresu krytej pływalni w stosunku do ok. 5 mln zł, określonych dla tego typu obiektu w ramach programu „Dolnośląski Delfinek”, wynika również ze zwiększenia zakresu inwestycji o urządzenia OZE, umożliwiające istotną obniżkę kosztów eksploatacji – zarówno obiektu krytej pływalni, jak i pozostałej części kompleksu szkolno-sportowego Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Twardogórze przy ul. Wrocławskiej 39, w tym: hali sportowo-widowiskowej i dotychczasowej części hotelowej. Nakłady inwestycyjne powinny się zwrócić po upływie mniej niż 3 lat - informuje dalej w komunikacie twardogórski ratusz.

Pierwsze grupy uczniów i mieszkańcy skorzystają z pływalni już od dzisiaj. Godziny otwarcia i zasady korzystania z obiektu są dostępne na stronie twardogórskiego GOSiR-u.

rd, źródło: UMiG Twardogóra

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Ruch Samorzadowy Powiatu Olesnickiego
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Oleśnica Razem Michała Kołacińskiego
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (462)

Też popieram przedmówcę ! Dość PZPR-u w urzędzie !

Podpis: solidarność
Dodano: 2018-10-15 15:28:15 | Zgłoś naruszenie

POPIERAM ! Młodzieży kochana! Idźcie na wybory! i wytłumaczcie swoim babciom i dziadkom, że libacje i czwartkowe spotkania nie są argumentem za utrzymaniem skostniałego i nieskutecznego układu twardogórskiej władzy. Że warto postawić na młodych. Wątroba kiedyś wysiądzie i co wtedy? Głosuję na ekipę Pana Czulińskiego.

Podpis: to ja
Dodano: 2018-10-15 15:27:24 | Zgłoś naruszenie

ładny obiekt jestem dumna, ze may takiego roztropnego burmistrza a nie ten młodzian nawieszał banerów jakby od tego rozumu miało przybyć. typowa kampania partyjna Nowoczesnej czy jak Pisiaki. ale tu ludzie muszą znac gościa a nie spadł ni z gruszki ni z pietruszki ten z Wocławia chyba bezrobotny bo ciągle łazi po osiedlach. Myśli , ze jak popierniczy propagandę to już jest od tego dobrze . Chłopcze jak byś nie daj usiadł tam gdzie nie Twoje miejsce to cię wywiozą na taczkach szybciej niz myślisz a Dzugaj tak tobą pozamiata jak kiedyś innymi zapytaj. po co się pchasz z nm. tak was podszedł jak dzieci a cegóż chcieć od dzieci . tylko zabawy w piaskownicy tam się nadasz Pawel

Podpis: jondziu
Dodano: 2018-10-15 15:20:46 | Zgłoś naruszenie

podobno ma biegunke tradzik

Podpis: xxxz
Dodano: 2018-10-15 15:03:15 | Zgłoś naruszenie

te komentarze za pryszczem widać że dzieci piszą lub kruycha. mlody w d..ę dostanie bo kto powierzy tyle mln naszych podatków dzieciakowi . kto normalny

Podpis: Paweł
Dodano: 2018-10-15 15:02:45 | Zgłoś naruszenie

@Widz nie masz innych argumentów to zmyślasz te komentarze. Porażka...

Podpis: Edi
Dodano: 2018-10-15 14:50:06 | Zgłoś naruszenie

trzeba bedzie rozliczyć kto robił kampanię za pieniądze podatników oj bedzie ciekawie

Podpis: ULa
Dodano: 2018-10-15 14:46:29 | Zgłoś naruszenie

Młodzieży kochana! Idźcie na wybory! i wytłumaczcie swoim babciom i dziadkom, że libacje i czwartkowe spotkania nie są argumentem za utrzymaniem skostniałego i nieskutecznego układu twardogórskiej władzy. Że warto postawić na młodych. Wątroba kiedyś wysiądzie i co wtedy? Głosuję na ekipę Pana Czulińskiego.

Podpis: prawie emeryt
Dodano: 2018-10-15 14:42:00 | Zgłoś naruszenie

Podobno nakazują w gminnych lokalach najemcom wywieszac, nawet jak nie chcą...

Podpis: Twardogórzanka
Dodano: 2018-10-15 14:17:26 | Zgłoś naruszenie

Wczoraj widziałem jak pewna Pani kandydat od Czulinskiego rozwieszała banery i plakaty Pana Dzugaja chyba nie wierzy w wygraną swojego Pawełka że pomaga dzugaj owi tak ostro

Podpis: Widz
Dodano: 2018-10-15 14:08:17 | Zgłoś naruszenie

A kto nakleja wszedzie plakaty Potyrały? Co to za ludzie? i skąd? Nie przypominają osób z jego komitetu?

Podpis: zibi
Dodano: 2018-10-15 13:55:06 | Zgłoś naruszenie

Popieram głosy, że potrzebujemy kogoś nowego, któremu bedzie się chciało wyjsć do ludzi i z nimi porozmawiac patrząc na Czulińskiego to być może nie wiem nie znam go będzie taką osobą. Jak go nie wybierzemy nie zobaczymy. Anuż będzie takim burmistrzem z którego wszyscy będa dumni bo gmina bedzie się świetnie rozwijała. Głosowanie na człowieka którego jedynym atutem jest doświadczenie jest bez sensu.

Podpis: Twardogórzanka
Dodano: 2018-10-15 13:34:19 | Zgłoś naruszenie

Oj Zbychu będzie miał ciężko. Większości wyborców swoim króliczymi uśmiechem oczu już nie zamydli :)

Podpis: Pigwa
Dodano: 2018-10-15 13:27:56 | Zgłoś naruszenie

Podobno w szkole podstawowej na WOSie pewna pani daje jasno do zrozumienia na kogo głosować. Wstyd ze do tego sie to sprowadza!

Podpis: Jurek
Dodano: 2018-10-15 13:23:21 | Zgłoś naruszenie

Do "mieszkaniec" bardzo celny komentarz. Właściwie to jest podsumowanie kampanii. Ja też zagłosuję na Czulińskiego i kandydata z jego komitetu. Nie przekonają mnie "Krówki Agitki" i inne śmieci którymi wytapetowana została Twardogóra przez Pana ZP schodzącego ze sceny.

Podpis: Mietek
Dodano: 2018-10-15 13:23:10 | Zgłoś naruszenie

Niech to miasto zacznie w końcu żyć! Pawle masz mój głos, liczę ze wszystko o czym mówiłeś na spotkaniu zrealizujesz. Potyrale już nie wierze. Obiecywał autobusy dla starszych osób z terenów wiejskich 4 lata temu a do dziś ich nie widać. To jest taki obiecywacz który jedynie potrafi tylko naobiecywac przed.

Podpis: Olga
Dodano: 2018-10-15 13:20:47 | Zgłoś naruszenie

Potyrała też zaczynał jak był nawet młodszy od Czulińskiego. Więc nie widzę powodu aby nie dawać mu szansy. Co poprzednia ekipa zrobiła przez 4 lata wszyscy wiemy. Niestosowne jest mówić, ze poprawią drogi jak podczas ostatniej kadencji nic z nimi nie robili mimo tego, ze przeciez mieli zznane im osoby w powiecie. Teraz zaczeli coś robić 4 miesiące przed wyborami. Przez cztery lata nawet ciekawych wydarzen kulturalnych nie było, żadnego kabaretu sobie nie przypmominam a tu mieliśmy mecz, kabaret, i stefano w ciagu jednego miesiaca. Najlepsze jest nawet ze zaczeli czyścić to miasto i obcinać żywopłoty po tym jak komitet Czulińskiego pokazał zdjęcia jak dbają o gimne. To chyba coś nie tak.

Podpis: Leśna
Dodano: 2018-10-15 13:18:42 | Zgłoś naruszenie

Po przeczytaniu komentarza @mieszkaniec nie mam już wątpliwości. Zagłosuje na Czulinskiego. Nie boje sie zmian! W tamtych wyborach zagłosowałem na Potyrale i do dziś mi wstyd ;/

Podpis: Mateusz
Dodano: 2018-10-15 13:16:40 | Zgłoś naruszenie

@Ps, proszę o moją inteligencję się nie martwić, zapewniam, że nie jest z nią źle. A co do elektoratu? Tak. Zamierzam zagłosować na Pana Czulińskiego. Przecież z mojej wypowiedzi to wynikało. Mało odkrywcze stwierdzenie z Pana/Pani strony. Jeśli tego Pan/Pani nie zauważył/a to stwierdzam braki ............................... inteligencji

Podpis: mieszkaniec
Dodano: 2018-10-15 12:38:28 | Zgłoś naruszenie

Masz rację mieszkańcu. Młodość kontra ortodoksy. Naszej gminie potrzebna jest wentylacja i powiew świeżego powietrza. Jestem po lekturze najnowszego biuletynu samorządowego. tzw. Gazety Chwalebnej. I jest mi wstyd, że rzutem na taśmę obecny burmistrz promuje się w ten sposób, wykorzystując biuletyn opłacany przez Urząd do własnej kampanii wyborczej. Promuje się rozmach inwestycyjny, szermuje słowami "dla dobra lokalnej społeczności" itd.itd. A lpkalna społeczność raczej żyje na co dzień drobiazgami, jakże potrzebnymi. Dziurami w asfalcie, brakiem chodnika, arogancją urzędników, warunkami kontaktów z pracownikami GOPS-u w ciasnym pokoiku bez możliwości zachowania poufności i intymności. Społeczność lokalna widzi nie tyle rozmach inwestycyjny ( też potrzebny), ale niegospodarność np. w utrzymywaniu budynku szkoły specjalnej i internatu - pustostanów zakupionych nie wiadomo po co przez obecną ekipę. Społeczność widzi, jak preferowane są niektóre miejscowości i grupy społeczne - spolegliwe wobec obecnej ekipy a inne, mające zdanie odrębne - są kulturalnie i z uśmiechem dołowane i pomijane przy dzieleniu tortu. Brak jakiegokolwiek programu dla bezpośredniego otoczenia tych wielkich inwestycji. Co nam z tego, że mamy nowe parkingi, piękny ukwiecony Rynek - jak kilka metrów dalej, zasłonięte nowymi elewacjami budynków śmierdzą odkryte śmietniki, rozpadające się komórki, śmierdzące klatki schodowe z odpadającym tynkiem. Społeczność lokalna klnie pod ośrodkiem zdrowia widząc codziennie na drzwiach kartki:"dzisiaj lekarz nie przyjmuje"

Podpis: drobiazg
Dodano: 2018-10-15 12:25:40 | Zgłoś naruszenie
Ogłoszenia
Nieruchomości (43), Motoryzacja (11), Nauka (4), Praca (63), Usługi (22), Zwierzęta (6), Inne (11)
Dodaj ogłoszenie
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Komitet Wyborczy Jana Bronsia
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Forum Rozwoju
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwosc
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Komitet Wyborczy Jana Bronsia
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Forum Rozwoju
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Forum Rozwoju
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Ruch Samorządowy Powiatu Oleśnickiego
reklama
reklama
Ostatnio komentowane
MojaOlesnica.pl
Bronś punktuje Kołacińskiego
"Kołaciński nie musi..."~xdr
reklama
Kalendarium
21.10.2018 o godz. 07:00
Wybory samorządowe
Śledź nas na Facebooku

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter