reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest poniedziałek, 17 grudnia. Imieniny Olimpii, Łazarza, Jolanty.
reklama
reklama
reklama

Policja: niebezpieczne gry w sieci

Dodano: 2018-10-09 10:13:30 | Komentarzy: 6 | Kategoria: Aktualności
Publikujemy komunikat policji dotyczący niebezpiecznych gier, jakie można znaleźć w Internecie.


Komunikat policji

Z Internetu korzystamy wszyscy. Pomaga w życiu codziennym przy płatnościach, podróżach, zakupach i... tak można wymieniać bez końca. Dzieci i młodzież szukają w sieci wiedzy wymaganej w szkole i tej zgodnej z zainteresowaniem, czy hobby. Nawiązują nowe znajomości i utrzymują relacje z poznanymi ludźmi.

Niestety w tym wszystkim narażone są na to, że mogą natrafić na treści nieprzeznaczone dla nich, które są drastyczne, przesiąknięte przemocą, obrazami nieadekwatnymi do wieku. W różnego rodzaju portalach społecznościowych zarówno tych znanych jak i tematycznych, funkcjonują ludzie przekonani o swojej anonimowości, którzy traktują Internet jako narzędzie do popełniania czynów zabronionych.

Kontakt wirtualny może nieść tragiczne skutki w realnej rzeczywistości, takie jak straty materialne, przestępstwa o charakterze seksualnym, czy mieć destrukcyjny wpływ prowadzący do samookaleczeń, a nawet samobójstw.

Zarówno poprzez internetowe media społecznościowe, ale także za pomocą komunikatorów internetowych, coraz częściej rozpowszechniane są bardzo niebezpieczne i destrukcyjne gry. Gry te są adresowane głównie do młodych ludzi. Ich istotą jest początkowo pozyskanie zaufania, a wraz z przebiegiem rozgrywki przerażeni nastolatkowie zmuszani są do wykonywania różnego rodzaju zadań poprzez zastraszanie i groźby.

Za pośrednictwem Internetu, popularnych profili społecznościowych oraz komunikatorów, dzieci coraz częściej padają także ofiarami przemocy rówieśniczej i innych rodzajów cyberprzemocy. Bywa też, że udostępniają swoje dane osobowe obcym osobom. To bardzo niebezpieczne sytuacje.

Oczywiście nie da się uniknąć wszystkich zagrożeń, ale rolą opiekunów jest ich minimalizowanie. Dorośli powinni wprowadzać dzieci w wirtualny świat i wpajać, że podobnie jak w rzeczywistym obowiązują, ponadczasowe wartościach takie jak uczciwość, czy szacunek dla drugiego człowieka.

Policja apeluje do rodziców o zwiększenie nadzoru nad dziećmi i sposobem korzystania z Internetu. Sprawdzajmy odwiedzane strony, a w razie konieczności, blokujmy je. Niezastąpiona jest rozmowa i uzyskanie w ten sposób informacji, jakie są zainteresowania dziecka, na jakich stronach serfuje, czego szuka w sieci. Podopieczni powinni wiedzieć o bezpiecznych i szkodliwych konsekwencjach używania Internetu i być pewni, że z każdym problemem mogą zwrócić się do nas – jako opiekunów, ale także do pedagoga czy policjanta.

Dolnośląscy policjanci prowadzą w szkołach prelekcje poświęcone zagrożeniom występującym w cyberprzestrzeni, jednak by te działania przynosiły efekty, konieczne jest także zaangażowanie rodziców.

Poniżej wskazówki:
JAK CHRONIĆ DZIECKO W SIECI

źródło: KPP w Oleśnicy / KWP we Wrocławiu

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (6)

Bzdura. Tylko półinteligent może brać udział w grze typu niebieski wieloryb, czy jakoś tak, gdzie wypełnia się polecenia jakieś zwyrodnialca, którego się w ogóle nie zna.Nazwał bym to selekcja naturalna

Podpis: Motyka
Dodano: 2018-10-10 23:21:02 | Zgłoś naruszenie

najbardziej niebezpieczny jest symulator kozy, prowadzi do antyspołecznych zachowań i wiary w szatana

Podpis: meee meee
Dodano: 2018-10-10 20:05:20 | Zgłoś naruszenie

później ciemnota płaci wirtualnymi pieniędzmi które trzeba wczesniej kupić za prawdziwą kasę.

Podpis: BoguśBMW
Dodano: 2018-10-09 14:51:28 | Zgłoś naruszenie

To PiS jest niebezpieczny a nie gry

Podpis: Anty PiS
Dodano: 2018-10-09 13:50:04 | Zgłoś naruszenie

DIABLO to jest niebezpieczna gra........ https://www.youtube.com/watch?v=vH6QQMjgnzQ

Podpis: ,
Dodano: 2018-10-09 11:59:12 | Zgłoś naruszenie

tibia jest niebezpieczne, każdy gracz ma krzesło i wali z axe

Podpis: internauta
Dodano: 2018-10-09 11:42:18 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter