reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest środa, 12 grudnia. Imieniny Aleksandra, Adelajdy, Dagmary.
reklama
reklama
reklama

Konwencja komitetu Jana Bronsia

Dodano: 2018-10-07 19:34:59 | Komentarzy: 370 | Kategoria: Aktualności
wideo istnieje dla tego artykuługaleria istnieje dla tego artykułu
Kandydat na burmistrza Oleśnicy Jan Bronś zaprezentował swoje plany oraz osoby, które w nadchodzących wyborach będą ubiegały się o mandaty członków Rady Miasta Oleśnicy.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Kandydat na burmistrza Jan Bronś zaprezentował swoją drużynę i program wyborczy

Dzisiaj w sali konferencyjnej BiFK przy ulicy Reja odbyła się konwencja wyborcza komitetu Jana Bronsia, który w tegorocznych wyborach samorządowych kandyduje na stanowisko burmistrza Oleśnicy. Hasło wyborcze ugrupowania brzmi "Odpowiedzialni za Oleśnicę".

W trakcie prezentacji J. Bronś wspominał o zrealizowanych od lat 90. inwestycjach na terenie miasta - m.in. o budowie oczyszczalni ścieków, modernizacji sieci wodociągowych, hali sportowej, sali widowiskowej, basenie, zmodernizowanym stadionie i wielu innych przedsięwzięciach.

- Cóż, tak czasem bywa, że niektóre eksperymenty się nie udają i do nich z pewnością ten należał - mówił o obecnej władzy z Prawa i Sprawiedliwości, Oleśnicy Razem. - Dzisiaj wszyscy możemy zobaczyć, że miasto jest zaniedbane, straciło swój blask. Przestało się w sposób harmonijny i normalny rozwijać. Że oleśnickie drogi i chodniki wymagają interwencji. Że mieszkańcy wymagają wysłuchania. Bo o wysłuchaniu i rozmowie często obecnie rządzący mówią. Natomiast jakoś nie widać tego w praktyce. Ratusz stał się bastionem, z którego się najchętniej z góry patrzy na obywateli tego miasta. To jest sytuacja, która nie może trwać i musi się zmienić - oceniał J. Bronś i podkreślił, że to wymaga zmiany osób odpowiedzialnych za Oleśnicę.

Przypomniał, że program wyborczy komitetu powstał dzięki konsultacjom z mieszkańcami, a znalazło się w nim ponad dwieście różnych punktów. J. Bronś wraz ze swoim komitetem proponują m.in. remonty dróg, ścieżek rowerowych i chodników przy jednoczesnym dobudowaniu nowych, miejski monitoring od postaw, system monitorowania powietrza, częstsze wywożenie śmieci i sprzątanie terenów zielonych przed weekendami, ulgi dla przedsiębiorców przy szczególnym wspieraniu startupów, transport sanitarny niezależny od NFZ, więcej pieniędzy na budżet obywatelski, elektroniczne załatwianie i monitorowanie spraw, więcej nakładów na ochronę zabytków, coroczne spotkania z mieszkańcami w sprawie kształtu budżetu miasta i powstanie rady seniorów.

Jan Bronś opowiedział o planach na przyszłe lata. Przytaczamy część z nich. Wśród planów znalazła się koncepcja, aby rondo im. Krzysztofa Galickiego (na 3 Maja) zyskało prawoskręt. Padła również propozycja ograniczenia strefy płatnego parkowania do obrębu miejskich murów, budowy skateparku przy Lidlu, remontu dworca kolejowego oraz częściowego wpuszczenia ruchu kołowego do Rynku.

Kandydat wyjawił plany dla miejskich instytucji. Chce, aby powstał Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki, który przejąłby obowiązki BiFK, natomiast biblioteka wróciłaby do wcześniejszej formy. Zamiast spółki prawa handlowego OKR Atol miałby istnieć Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zarządzałby oleśnickimi obiektami sportowymi. Roboczo nazywana instytucja "MOKiS 2" miałaby być wybudowana przy ul. Kazimierza Wielkiego oraz spełniać rolę miejsca zajęć dla seniorów i młodzieży.

Polityk zaprezentował też kandydatów na radnych ze swojego ugrupowania. - Tylko te osoby twórcze i kreatywne gwarantują realizację tak ambitnych celów - powiedział J. Bronś. Spotkanie zakończyło pamiątkowe zdjęcie i kuluarowe rozmowy.- Janek! Janek! Janek - krzyczano na koniec.

Kandydat na burmistrza zażartował, że kiedy za czasów jego urzędowania oddawany do użytku był wyremontowany parter biblioteki, to działała w nim klimatyzacja, której nie udało się dziś uruchomić.

Wideo: materiał z relacji na żywo


Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

Zobacz też: Kandydaci komitetu Jana Bronsia

rd

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (370)

Tyle zmień płytę bo ta co nadajesz się zdarła.

Podpis: Wyborca
Dodano: 2018-10-07 19:48:00 | Zgłoś naruszenie

Zapamiętajcie mieszkańcy Oleśnicy! NIe dajcie się robić w balona. Oleśnica Razem i Forum Rozwoju = PiS, Jan Bronś = rozwój, budowanie, a nie niszczenie jak w przypadku Kołacińskiego

Podpis: nuki
Dodano: 2018-10-07 19:45:42 | Zgłoś naruszenie

A jak tam zwolennik Kołacińskiego, który nawalony jak szpadel atakował Bronsia podczas jego spotkania wyborczego w Parku Kolejarzy Oleśnickich? Pan burmistrz zadowolony z elektoratu. Chyba tak, w końcu to takie KIBOLSKIE klimaty, prawda?

Podpis: ?
Dodano: 2018-10-07 19:45:36 | Zgłoś naruszenie

Z kim nie rozmawiam - w pracy, ze znajomymi, współpracownikami itd. - wszędzie głos jest taki: mieliśmy nadzieję na Kołacińskiego, ale zawiódł nasze oczekiwania. Ludzie wracają wobec tego do Bronsia - nie jest najlepszy, ale przynajmniej coś robił, więc ma mój głos

Podpis: i tyle
Dodano: 2018-10-07 19:45:30 | Zgłoś naruszenie

Oleśnica jest już uwolniona od PiS-owców typu Kociński, prymitywny Karczewicz. Został jeszcze jeden muszkieter - Kołaciński, ale i z nim sobie poradzimy. Wystarczy pójść do urn 21 października

Podpis: zmiana
Dodano: 2018-10-07 19:45:21 | Zgłoś naruszenie

Kołaciński to jest taki sam PISIor jak inny, nie ma co się łudzić, poznac go bliżej - człowiek podły, zawistny, bez kultury osobistej. Jestem mieszkanką oleśnicy od dziecka i przykro mi to pisać, ale tak jest, choć chciałabym, żeby było inaczej

Podpis: już
Dodano: 2018-10-07 19:45:16 | Zgłoś naruszenie

brawo, tylko Bronś może wygrać, super!

Podpis: !
Dodano: 2018-10-07 19:45:09 | Zgłoś naruszenie

Ja pierd--ę ale obłuda i zakłamanie ,nagle zarozumialec ,zrozumiał błędy .DZIĘKUJĘ głosuję na ROMANOWICZ

Podpis: redaj
Dodano: 2018-10-07 19:43:11 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter