reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest poniedziałek, 17 grudnia. Imieniny Olimpii, Łazarza, Jolanty.
reklama
reklama
reklama

100ropolska scheda

Dodano: 2018-10-03 08:29:29 | Komentarzy: 1 | Kategoria: Kultura
Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy zaprasza 8 października o godzinie 18.00 do sali konferencyjnej BiFK przy ul. Reja 10 na wyjątkowe wydarzenie literacko-artystyczne w wykonaniu profesora Bogusława Bednarka i malarki Marii Kociumbas w ramach cyklu "100ropolska scheda".Celem projektu jest zaprezentowanie największych dzieł literatury staropolskiej w kontekście 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Żywot człowieka poczciwego Mikołaja Reja stanie się punktem wyjścia do mariażu słowa i obrazu, który realizowany będzie przez wybitnego znawcę epoki, historyka literatury i oratora Bogusława Bednarka wespół z mistrzynią pędzla Marią Kociumbas.

Tytuł sugeruje również styl prelekcji, która skrzy się dowcipem, obfituje w plastyczne porównania, bowiem dr hab. Bogusław Bednarek słynie z żywej narracji, swady wypowiedzi i obrazowych sformułowań, dalekich od hermetyczności kojarzonej z typowym wykładem akademickim.

Artysta plastyk Maria Kociumbas pracująca na scenie w duecie z mówcą, w trakcie jego ponad godzinnej przemowy zademonstruje na oczach widzów proces powstawania dzieła sztuki w technice farb i pędzla. Bezprecedensowym atutem tego wydarzenia będzie tworzenie plastycznego dzieła sztuki w sposób symultaniczny do oracji i ukazanie widzom, którzy zazwyczaj oglądają na wernisażach finał działań malarskich, kulis pracy artysty malarza.

Niepodległa - projekt realizowany jest w ramach stulecia odzyskania niepodległości.

źródło: BiFK

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (1)

http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/Olesnica/1,45,611287,100ropolska-scheda---Boguslaw-Bednarek-i-Maria-Koc.html

Podpis: Bibliotekarz
Dodano: 2018-10-08 13:47:13 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter