reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest piątek, 14 grudnia. Imieniny Alfreda, Izydora, Alfredy.
reklama
reklama
reklama

Księża i minister Kempa o migracji

Dodano: 2018-09-23 13:07:21 | Komentarzy: 232 | Kategoria: Aktualności
galeria istnieje dla tego artykułu
Dwóch księży i minister Beata Kempa w oleśnickim zamku dyskutowali na temat problemu migracji. - Poza Telewizją Polską i Trwam inne media trzeba sprawdzać - przestrzegał jeden z księży.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Od lewej: ks. Waldemar Cisło, Beata Kempa oraz proboszcz Mieczysław Janczyszyn

Dzisiaj w Zamku Książąt Oleśnickich miała miejsce konferencja na temat migracji o nazwie „Cywilizacja chrześcijańska w Europie a problemy migracji”, którą zorganizował Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Oleśnicy.

W ramach wydarzenia swoje wystąpienia mieli ks. prof. dr hab. Waldemar Cisło z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, zajmująca się tematyką pomocy humanitarnej minister Beata Kempa, a także proboszcz parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy ks. Mieczysław Janczyszyn.

W konferencji uczestniczyło kilkadziesiąt osób – wśród burmistrz Michał Kołaciński, a także inne osoby związane ze środowiskiem partii Prawo i Sprawiedliwość oraz ugrupowaniem Oleśnica Razem. Całość prowadziła Zdzisława Jakimiec.


W konferencji uczestniczyło kilkadziesiąt osób

Na początku ks. prof. Cisło przytoczył dane na temat prześladowania chrześcijan na świecie i toczących się konfliktów zbrojnych. Przedstawił też programy pomocowe, jakie uruchamiane są na rzecz osób dotkniętych wojną.

Zwrócił uwagę na konieczność selekcji informacji, jakie do nas docierają. - Poza Telewizją Polską i Telewizją Trwam wszystkie inne media trzeba sprawdzać - uważa ksiądz profesor, który wyraził swój pogląd na temat toczącego się konfliktu w Syrii. - Faktycznie, wolności tam nie było, ale kraj funkcjonował bez konfliktu, ludzie żyli. A co teraz mamy? Co mamy w zamian? - pytał.

- Asad (prezydent Syrii, nazywany przed niektórych „rzeźnikiem z Damaszku” ze względu na zbrodnie wojenne i łamanie praw człowieka - przyp. red.) nie jest idiotą. On by się nie wystawiał Ameryce - mówił dalej ks. Cisło, w kontekście używania przez Asada broni chemicznej.

Głos zabrała też Beata Kempa, która przestawiła zakres pomocy udzielanej przez Polaków i polski rząd dla ofiar konfliktów zbrojnych. - My wydajemy 170 milionów złotych rocznie na taką pomoc - poinformowała minister. - Postawmy sobie pytanie co się dzieje z postępem, skoro w 2012 roku poszkodowanych przez konflikty były 62 miliony osób, a w 2017 już 164 miliony! - mówiła B. Kempa.

Z kolei ks. proboszcz Mieczysław Janczyszyn opowiadał o swoich doświadczeniach w pełnieniu posługi kapłańskiej za wschodnią granicą. Cytując Pismo Święte, powiedział: „każdy głodny i spragniony powinien być zauważony”.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (232)

Kto im udostepnil sale rycerska kto za to i z czyjej kasy ? co w ratuszu im malo miejsca?

Podpis: wielki kontur
Dodano: 2018-09-30 09:09:26 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski, Ty też chyba masz problem, ostatnio pisałeś, że będziesz głosować na nacjonalistyczną partię, podobno o korzeniach wręcz faszystowskich - Szwedzcy Demokraci i jeszcze się do tego przyznałeś ;))

Podpis: mad
Dodano: 2018-09-30 01:20:55 | Zgłoś naruszenie

mad. Masz problem. Masz kompleks lewctwa. Nie uważasz, ze facet ma problem z samym soba. Jesli nie podoba mu sie praca z dzicza to powinien sie poddać. Ja z politowaniem patrze na kandydatów na burmistzra. Żadna kasa. Fala hejtu z każdej strony. Znajomi mechanicy w Olesnicy ( nie wystawiaja faktur VAT i nie maja kas fiskalnych) zarabiaja duzo lepiej i maja tzw świąty spokój. Ten v wypowiada sie jak Aigebushi " słyszałam, z epodobne polecają sie odlić". Bzdety.

Podpis: zw/kowalski
Dodano: 2018-09-29 23:18:24 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski, z @V byłaby ciekawa dyskusja, może napisałby coś, czego lewackie media nigdy nie napiszą.

Podpis: mad
Dodano: 2018-09-29 10:36:26 | Zgłoś naruszenie

do V. To chyba jesteś meczennikiem Jak taka trudna to zmień. Przejdz na swoje.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-09-29 08:10:48 | Zgłoś naruszenie

niech Kempa rozwiąże problem dewiantów i zwyrodnialców wśród tego towarzystwa

Podpis: kozak
Dodano: 2018-09-28 22:02:24 | Zgłoś naruszenie

Sąd apelacyjny zadecydowal, że Mateuszek musi teraz w ciągu 48 godzin publicznie przeprosić za swoje kłamstwa o braku dróg i mostów za PO, na TVN i TVP. Kłamstwo ma krótkie nogi :)

Podpis: pinokio out
Dodano: 2018-09-26 20:17:25 | Zgłoś naruszenie

jedni wart drugich katabasy czyją kasę a ta czuje ...azm

Podpis: wera
Dodano: 2018-09-26 18:46:33 | Zgłoś naruszenie

o Maryjo zawsze dziewico, a tu obok jeszcze człowiek z Białorusi...

Podpis: aniele boże stróżu mój
Dodano: 2018-09-26 14:50:55 | Zgłoś naruszenie

http://polityczek.pl/uncategorised/8774-piatek-w-ipn-sa-teczki-prawie-wszystkich-ksiezy-w-polsce-natomiast-nie-ma-teczki-rydzyka *** W Polsce, w IPN, jedynie nie ma teczki Rydzyka. Jego nadajniki są pod Moskwą na pasmach wojskowych. Służka ojdyra współpracuje (niemal leży plackiem) na kolanach z prawdopodobnym agentem rosyjskim . Posłuchajcie...

Podpis: Edmund Kaleciński
Dodano: 2018-09-26 14:43:17 | Zgłoś naruszenie

Brawo daliśmy na jednego emigranta 1,03 zł !!!!!!!!!!!! Cieszmy się jacy z nas wielcy katolicy ,tak wielką pomoc niesiemy BO JEST TO AKURAT SYMBOLICZNA ZŁOTÓWKA W ROKU!!!!!!!!!!!!!

Podpis: Julka
Dodano: 2018-09-26 13:58:44 | Zgłoś naruszenie

Tak pracuje w Norwegii w takim ośrodku 8lat

Podpis: V
Dodano: 2018-09-26 11:40:47 | Zgłoś naruszenie

do V. A ty miałeś? Skoro ich nie ma w Polsce to skąd to wiesz. Na przeciw mnie mieszka kilkudziesięciu imigrantów. Nie mam o nich zbyt dobrego zdania. Ale tak samo zachowują sie POlacy jak jestem w Polsce. Podobny hałas, bałagan jest gdy przyjadą do Szwecji pracownicy z Polski, Ukrainy, Bułgarii czy Rumunii. Mam znajomego, Krzysztofa Kowtowicza, ma firme budowlana i zamiast odpady z prac wywieść na bezpłatne wysypisko to w drodze do domu zostawia obok koszy na parkinagach przy E4.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-09-26 11:27:27 | Zgłoś naruszenie

Wypowiadają się ludzie którzy nigdy nie mieli styczność z tymi emigrantami proponuje przyjąć się do pracy w osierodkach dla emigrantów i po roku każdy zmieni zdanie że to dzicz i lepiej niech siedzą u siebie

Podpis: V
Dodano: 2018-09-26 09:57:37 | Zgłoś naruszenie

do zzz. Dobrze to ująłeś. Gratulacje. Gdybym ja w trakcie badania powiedział, ze słysze jakieś głosy to by mnie zamkneli w miejscu odosobnienia. Prezydent Warszawy Gronkiewicz rozmawiała z samym duchem świętym. Co chwilę słysze jakiegoś teologa. Chrystus powiedział ale Chrystus myślał... Skad on , ona wie co myślał Chrystus.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-09-26 08:50:14 | Zgłoś naruszenie

Zacznę od cytatu. ?Jeżeli jedna osoba ma jakieś urojenia nazywamy to szaleństwem. Jeżeli wiele osób cierpi na to samo urojenie nazywamy to religią.? (Robert Pirsig). Wyznawcy niektórych religii nie darzą się nadmierną sympatią. Szczególnie iskrzy w relacjach islam - chrześcijaństwo. Przyczyn szukać trzeba w XI - XIII wieku. To okres wyjątkowej ekspansji terytorialnej tych religii. W tym też czasie miały miejsce krucjaty (wyprawy krzyżowe) - bodajże 7. Nie muszę pisać, że "przekonywanie" do właściwej wiary odbywało się przy pomocy "ognia i miecza". Podobnie było na ziemiach, które obecnie zamieszkujemy. Przecież "politycznie" lepiej było przyjąć chrzest, niż dać się wyrżnąć lepiej uzbrojonym, przynoszącym dobrą nowinę, rycerzom z zachodu. Dziwnym trafem na terenach, gdzie nie wprowadzano siłą religii (daleki wschód) wyznawcy hinduizmu, buddyzmu, chrześcijaństwa i innych religii żyją w miarę spokojnej symbiozie. Jeżeli wyznawcy poszczególnych religii zwalczają się używając przemocy, to jest to złe. Patrz na cytat na początku - są szaleni.

Podpis: zzz
Dodano: 2018-09-25 22:55:57 | Zgłoś naruszenie

Księża wypowiadający się tak negatywnie o polskich mediach są skażeni ojkofobią, to widać na pierwszy rzut oka.

Podpis: ojojojkofobia
Dodano: 2018-09-25 22:00:28 | Zgłoś naruszenie

Czemu nie rozmawialo o"nagrodach" dla mieszkanców o nagrody dla siebie i swoich to ta kobieta nie zapomniala a mydlic ludziom oczy to pierwsza oto tajemnica wiary-zloto i dolary!

Podpis: kulawy
Dodano: 2018-09-25 19:49:09 | Zgłoś naruszenie

...no a zainteresowanych ttłumy???!!!

Podpis: Kicia
Dodano: 2018-09-25 16:40:22 | Zgłoś naruszenie

wypasione tłuste koty oni wiedzą przez 2000 lat jak mamić ludzi takich jak pisiactwo

Podpis: 212
Dodano: 2018-09-25 13:08:53 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter