Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Komitet Wyborczy Jana Bronsia
reklama
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Komitet Wyborczy Jana Bronsia
reklama
reklama
reklama
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Bogdana Kobiałki 2006
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest poniedziałek, 15 października. Imieniny Jadwigi, Teresy, Zoriana.
reklama
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Komitet Wyborczy Jana Bronsia
reklama

Wyborcze plany SLD

Dodano: 2018-09-22 12:29:36 | Komentarzy: 98 | Kategoria: Aktualności
wideo istnieje dla tego artykuługaleria istnieje dla tego artykułu
Komitet SLD Lewica Razem zorganizował otwarte spotkanie wyborcze. Organizacja chce m.in. przejęcia szpitala i zamku przez miasto oraz przeznaczyć więcej pieniędzy na służbę zdrowia.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Kandydaci i sympatycy komitetu

Spotkanie SLD

Dzisiaj w oleśnickiej "Róży" odbyło się spotkanie przedstawicieli komitetu SLD Lewica Razem. Wśród gości pojawili się przedstawiciele ugrupowania, w tym były poseł Wincenty Elsner oraz kandydaci komitetu do samorządów. Głos na początku zabrał sekretarz wojewódzkich struktur Arkadiusz Sikora i kandydat do sejmiku wojewódzkiego.

Po nim plany dla samorządu pod hasłem "Oleśnica 5-10-15", symbolizujące kolejne lata przedstawił przewodniczący powiatowego SLD Michał Karaś.

Karetki, szpital, zamek

Stwierdził, że inne komitety opierają się na sprawach związanych z infrastrukturą, które też ocenił pozytywnie. - Jako SLD uważamy, że w najbliższej kadencji postanawiamy postawić na człowieka i jego zdrowie - zaznaczył.

W planach SLD ma m.in. zakup dwóch karetek pogotowia, choć ich utrzymanie należy już do województwa. Komitet obiecuje zapewnienie dodatkowo 1% dochodów w celu dotowania opieki zdrowotnej oleśniczan, a w dalszej przyszłości - nawet przejęcie szpitala przez miejski samorząd.

M. Karaś mówił o konieczności wykorzystania potencjału turystycznego miasta, związanego z zamkiem, bazyliką i znajdującą się w niej unikatową biblioteką łańcuchową. SLD chciałoby, aby to właśnie miasto przejęło również zamek, a jego remont zostałby sfinansowany m.in. udziałowi środków unijnych. M. Karaś miał za złe, że apel SLD w sprawie zabytku do minister Beaty Kempy i burmistrza Michała Kołacińskiego pozostał bez odzewu.

Chcą powiększyć Oleśnicę

SLD przedstawiło również swój plan o poszerzenie granic miasta o okoliczne wsie, jednak do tego konieczna byłaby zgoda władz gminy wiejskiej. - Uważamy jako SLD, że Oleśnica powinna poszerzyć swoje granice - przekonywał M. Karaś.

Uważa, że miasto powinno oferować większy dostęp do mieszkań komunalnych oraz dbać o miejsca w żłobkach i przedszkolach, a także o przyszłych, potencjalnych inwestorów.

Kogo poprze SLD?

A. Sikora wyznał, że SLD nie podjął decyzji o poparciu konkretnego kandydata na burmistrza Oleśnicy, ale wykluczył, aby taka możliwość była w przypadku M. Kołacińskiego z Prawa i Sprawiedliwości oraz Oleśnica Razem.

- Wysyłamy ofertę do pana Jana Bronsia. Jednakże robimy to nie bezwarunkowo - argumentował Sikora. Zapowiedział poparcie w przypadku zaakceptowania przez niego choćby części programu SLD w najbliższym czasie.

Przypomniał, że z powodu "niezastosowania się do programu wyborczego i obietnic" ugrupowanie musiał opuścić Zbigniew Nagórny, który aktualnie kandyduje z Oleśnica Razem.

- Do tych wyborów trzeba pójść, wziąć w nich udział. Ci, którzy dzisiaj rządzą nie dostali żadnej większości - apelował W. Elsner.

Wideo: materiał z relacji na żywo


Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

Zobacz też: Kandydaci SLD

pp

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Ruch Samorzadowy Powiatu Olesnickiego
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Oleśnica Razem Michała Kołacińskiego
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (98)

a ten co ma taką koparę uchachaną mikrus-przecinek z wąsikiem w zielonej z prawej jakby się czegoś naćpał,zna go ktoś,pewnie stary komuch którego idolem jest STALIN i kwaśniewski pijany nad grobami pomordowanych POLAKÓW ledwo się na nogach trzymał,żałośni ludzie

Podpis: realny
Dodano: 2018-09-25 22:44:39 | Zgłoś naruszenie

Precz z komuna!

Podpis: Wolna Polska
Dodano: 2018-09-25 17:41:48 | Zgłoś naruszenie

Tylko Nagórnego żal. A taki pewny towarzysz,najdzielniejszy i najwierniejszy.

Podpis: hahaha
Dodano: 2018-09-25 15:52:10 | Zgłoś naruszenie

Lepszy był ten co rozwalił samolot w Smoleńsku

Podpis: politolog
Dodano: 2018-09-25 13:21:42 | Zgłoś naruszenie

Widocznie ludziom to nie przeszkadza i ciężko to zrozumieć.

Podpis: LSD
Dodano: 2018-09-25 13:20:28 | Zgłoś naruszenie

Ha,Ha,Ha,Ha,Ha,Ha,..... najlepszy prezydent, szczególnie wtedy jak stał pijany nad grobami pomordowanych polaków, dobre...........

Podpis: JA
Dodano: 2018-09-25 12:37:32 | Zgłoś naruszenie

1. Wprowadzenie kraju do Unii Europejskiej. 2. Negocjacje w sprawie wejścia do NATO. 3. Obecna Konstytucja 4. Najlepszy Prezydent wolnej polski w ocenie polaków. Trochę słabo te porównania wypadają z tym.

Podpis: LSD
Dodano: 2018-09-25 12:03:07 | Zgłoś naruszenie

1. Afera Rywina Stawka: 17,5 mln dolarów w gotówce; ustawa zezwalająca Agorze na kupno stacji TV; przychylne pisanie o SLD w "GW"; stanowisko dla Rywina we władzach Polsatu (który miałaby przejąć Agora). 2. Afera gruntowa Stawka: odrolnienie działki w Muntowie pod Mrągowem; 3 mln zł łapówki. 3. Afera Orlenu Stawka: kontrakt o wartości 14 mld dolarów na dostawy ropy dla PKN Orlen. 4. Afera FOZZ Stawka: 352 mln zł. 5. Afera Olina Stawka: prawdopodobnie storpedowanie wejścia Polski do NATO.

Podpis: JA
Dodano: 2018-09-25 11:53:24 | Zgłoś naruszenie

no to przypomnę symbol złodziejskich rządów SLD z czasów Millera-Cimoszewicza - mercedesa z firankami i pieniędzmi na benzynę Andrzeja Pęczaka - zapomnieliście już co się wtedy działo?

Podpis: igor
Dodano: 2018-09-25 10:10:51 | Zgłoś naruszenie

Piękna grupa nie to co grupa PIS jakby się wstydzili że nalażą do PIS

Podpis: obserwator
Dodano: 2018-09-25 06:56:20 | Zgłoś naruszenie

Anarchia. Pisząc więśniaki miałem na mysli pewną postawę społeczną. Rolnikiem nie jest komornik, adwokat i inni bazujacy z dotacji miasta Oleśnica do przedszkoli czy basenu. Sam mieszkam na wsi w Szwecji.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-09-25 00:11:36 | Zgłoś naruszenie

@ zw-kowalski, tu akurat Cibie lubię i się z Tobą zgadzam, "wieśniaki są, jak sępy" ale i ludziom w miastach też pazerności hien, niestety, nie brakuje.

Podpis: Anarchia
Dodano: 2018-09-24 20:32:58 | Zgłoś naruszenie

Anarchia. Już za czasów burmistrza Bronsia i Biernackiego prowadzono rozmowy z gminą wiejską. Państwo dawało na ten cel kase. Mieszkańcy wsi Oleśnica zachowują się jak hieny podłączając się do przedszkoli, basenu i innych dobr dofinansowywanych tylko z budzetu miasta. Moi synowie chodzili do przedszkola z wnukami komornika które mieszkały we wsi Oleśnica. To samo było z wnukiem znajomej mieszkającej w Ligocie Polskiej. Wisniaki sa jak sępy.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-09-24 20:26:06 | Zgłoś naruszenie

Leon. Wiesz czym się różni komunista od anty komunisty? Anty komunista przeczytał dzieła Marksa i Engelsa . Komunista przeczytał je ze zrozumieniem. Gdyby w PRL partia założyła robotnikom taki kaganiec jak korporacje zakładają swoim teraz to Socjalizm kwitłby w najlepsze.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-09-24 20:21:50 | Zgłoś naruszenie

@wyborca:Sz.P. Jerzy Urban pisał tak, bo żył, już jak milioner, nie musiał się błaźnić, miał lepsza rolę, ale, ale, zobacz co robi lewica, proponuje nic dla nikogo, otóż: przyłączenie miejscowości graniczących z Oleśnicą, Oleśnica na tym zyska, jak tak, to wytłumacz mi jak, a mieszkańcy miejscowości przyległych stracą czy zyskają?

Podpis: Anarchia
Dodano: 2018-09-24 20:20:29 | Zgłoś naruszenie

Maniek. Ja nie przypisałem Ci postawy pro kościelnej. Ja jedynie napisałem, że Kościół i PZPR mają te same techniki. Tak samo jak "biła" SM czy MO bije dziś Policja. Sam dostałem od policjanta Tomasza Dż. tylko za to , ze chciałem zobaczyć swoje dzieci. A na MO opisują jak policjant pobił dwóch niewinnych podejrzanych.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-09-24 20:17:51 | Zgłoś naruszenie

Jerzy Urban kilkanaście lat temu w swoim NIE napisał, nigdy już nie wrócę. I uważam ,że miał rację. Wam też już dziękujemy

Podpis: wyborca
Dodano: 2018-09-24 20:06:20 | Zgłoś naruszenie

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2018-09-24 17:03:46 | Zgłoś naruszenie

@zw-kowalski, jestem ochrzczonym katolikiem, ale nie chodzę do kościoła ponieważ mam własne przemyślenia nt. funkcjonowania Kościoła Katolickiego. Nie rozumiem dlaczego przypisujecie mi postawę pro kościelną, przecież z moich wpisów nic takiego nie wynika. Nie ma ani jednego zdania , ani jednego słowa na ten temat. Myślę że z Waszej strony (@ania,@Edmund Kaleciński,@zw-kowalski) jest to pewien rodzaj 'zafiksowania' na tym punkcie. Zw-kowalski, twój post do mnie jest próbą obrony PZPR, czy kolejną 'złotą myślą'?

Podpis: Maniek
Dodano: 2018-09-24 13:24:22 | Zgłoś naruszenie

@Ania, wyluzuj, nie, nie jestem z 'tych co drą się .....', jestem zwykłym od urodzenia mieszkańcem naszego miasta, który ma dobrą pamięć i np. pamięta jak mąż jednej z pań stojących w pierwszym szeregu, będąc funkcjonariuszem SB przesłuchiwał mnie, uźywając znanych z tamtego czasu tzw. technik operacyjnych, na okoliczność prowadzonej przeze mnie rzekomo działalności przeciwko Ludowej Ojczyźnie.

Podpis: Maniek
Dodano: 2018-09-24 12:44:34 | Zgłoś naruszenie
Ogłoszenia
Nieruchomości (43), Motoryzacja (11), Nauka (4), Praca (64), Usługi (22), Zwierzęta (6), Inne (11)
Dodaj ogłoszenie
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Komitet Wyborczy Jana Bronsia
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Forum Rozwoju
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwosc
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Komitet Wyborczy Jana Bronsia
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Forum Rozwoju
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Forum Rozwoju
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Ruch Samorządowy Powiatu Oleśnickiego
reklama
reklama
Ostatnio komentowane
MojaOlesnica.pl
Jan Bronś proponuje debatę
"janek to fajny chło..."~hłehłe
reklama
Kalendarium
21.10.2018 o godz. 07:00
Wybory samorządowe
Śledź nas na Facebooku

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter