reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest niedziela, 16 grudnia. Imieniny Albiny, Zdzisławy, Adelajdy.
reklama
reklama
reklama

Wyborcze plany SLD

Dodano: 2018-09-22 12:29:36 | Komentarzy: 98 | Kategoria: Aktualności
wideo istnieje dla tego artykuługaleria istnieje dla tego artykułu
Komitet SLD Lewica Razem zorganizował otwarte spotkanie wyborcze. Organizacja chce m.in. przejęcia szpitala i zamku przez miasto oraz przeznaczyć więcej pieniędzy na służbę zdrowia.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Kandydaci i sympatycy komitetu

Spotkanie SLD

Dzisiaj w oleśnickiej "Róży" odbyło się spotkanie przedstawicieli komitetu SLD Lewica Razem. Wśród gości pojawili się przedstawiciele ugrupowania, w tym były poseł Wincenty Elsner oraz kandydaci komitetu do samorządów. Głos na początku zabrał sekretarz wojewódzkich struktur Arkadiusz Sikora i kandydat do sejmiku wojewódzkiego.

Po nim plany dla samorządu pod hasłem "Oleśnica 5-10-15", symbolizujące kolejne lata przedstawił przewodniczący powiatowego SLD Michał Karaś.

Karetki, szpital, zamek

Stwierdził, że inne komitety opierają się na sprawach związanych z infrastrukturą, które też ocenił pozytywnie. - Jako SLD uważamy, że w najbliższej kadencji postanawiamy postawić na człowieka i jego zdrowie - zaznaczył.

W planach SLD ma m.in. zakup dwóch karetek pogotowia, choć ich utrzymanie należy już do województwa. Komitet obiecuje zapewnienie dodatkowo 1% dochodów w celu dotowania opieki zdrowotnej oleśniczan, a w dalszej przyszłości - nawet przejęcie szpitala przez miejski samorząd.

M. Karaś mówił o konieczności wykorzystania potencjału turystycznego miasta, związanego z zamkiem, bazyliką i znajdującą się w niej unikatową biblioteką łańcuchową. SLD chciałoby, aby to właśnie miasto przejęło również zamek, a jego remont zostałby sfinansowany m.in. udziałowi środków unijnych. M. Karaś miał za złe, że apel SLD w sprawie zabytku do minister Beaty Kempy i burmistrza Michała Kołacińskiego pozostał bez odzewu.

Chcą powiększyć Oleśnicę

SLD przedstawiło również swój plan o poszerzenie granic miasta o okoliczne wsie, jednak do tego konieczna byłaby zgoda władz gminy wiejskiej. - Uważamy jako SLD, że Oleśnica powinna poszerzyć swoje granice - przekonywał M. Karaś.

Uważa, że miasto powinno oferować większy dostęp do mieszkań komunalnych oraz dbać o miejsca w żłobkach i przedszkolach, a także o przyszłych, potencjalnych inwestorów.

Kogo poprze SLD?

A. Sikora wyznał, że SLD nie podjął decyzji o poparciu konkretnego kandydata na burmistrza Oleśnicy, ale wykluczył, aby taka możliwość była w przypadku M. Kołacińskiego z Prawa i Sprawiedliwości oraz Oleśnica Razem.

- Wysyłamy ofertę do pana Jana Bronsia. Jednakże robimy to nie bezwarunkowo - argumentował Sikora. Zapowiedział poparcie w przypadku zaakceptowania przez niego choćby części programu SLD w najbliższym czasie.

Przypomniał, że z powodu "niezastosowania się do programu wyborczego i obietnic" ugrupowanie musiał opuścić Zbigniew Nagórny, który aktualnie kandyduje z Oleśnica Razem.

- Do tych wyborów trzeba pójść, wziąć w nich udział. Ci, którzy dzisiaj rządzą nie dostali żadnej większości - apelował W. Elsner.

Wideo: materiał z relacji na żywo


Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

Zobacz też: Kandydaci SLD

pp

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (98)

a ten co ma taką koparę uchachaną mikrus-przecinek z wąsikiem w zielonej z prawej jakby się czegoś naćpał,zna go ktoś,pewnie stary komuch którego idolem jest STALIN i kwaśniewski pijany nad grobami pomordowanych POLAKÓW ledwo się na nogach trzymał,żałośni ludzie

Podpis: realny
Dodano: 2018-09-25 22:44:39 | Zgłoś naruszenie

Precz z komuna!

Podpis: Wolna Polska
Dodano: 2018-09-25 17:41:48 | Zgłoś naruszenie

Tylko Nagórnego żal. A taki pewny towarzysz,najdzielniejszy i najwierniejszy.

Podpis: hahaha
Dodano: 2018-09-25 15:52:10 | Zgłoś naruszenie

Lepszy był ten co rozwalił samolot w Smoleńsku

Podpis: politolog
Dodano: 2018-09-25 13:21:42 | Zgłoś naruszenie

Widocznie ludziom to nie przeszkadza i ciężko to zrozumieć.

Podpis: LSD
Dodano: 2018-09-25 13:20:28 | Zgłoś naruszenie

Ha,Ha,Ha,Ha,Ha,Ha,..... najlepszy prezydent, szczególnie wtedy jak stał pijany nad grobami pomordowanych polaków, dobre...........

Podpis: JA
Dodano: 2018-09-25 12:37:32 | Zgłoś naruszenie

1. Wprowadzenie kraju do Unii Europejskiej. 2. Negocjacje w sprawie wejścia do NATO. 3. Obecna Konstytucja 4. Najlepszy Prezydent wolnej polski w ocenie polaków. Trochę słabo te porównania wypadają z tym.

Podpis: LSD
Dodano: 2018-09-25 12:03:07 | Zgłoś naruszenie

1. Afera Rywina Stawka: 17,5 mln dolarów w gotówce; ustawa zezwalająca Agorze na kupno stacji TV; przychylne pisanie o SLD w "GW"; stanowisko dla Rywina we władzach Polsatu (który miałaby przejąć Agora). 2. Afera gruntowa Stawka: odrolnienie działki w Muntowie pod Mrągowem; 3 mln zł łapówki. 3. Afera Orlenu Stawka: kontrakt o wartości 14 mld dolarów na dostawy ropy dla PKN Orlen. 4. Afera FOZZ Stawka: 352 mln zł. 5. Afera Olina Stawka: prawdopodobnie storpedowanie wejścia Polski do NATO.

Podpis: JA
Dodano: 2018-09-25 11:53:24 | Zgłoś naruszenie

no to przypomnę symbol złodziejskich rządów SLD z czasów Millera-Cimoszewicza - mercedesa z firankami i pieniędzmi na benzynę Andrzeja Pęczaka - zapomnieliście już co się wtedy działo?

Podpis: igor
Dodano: 2018-09-25 10:10:51 | Zgłoś naruszenie

Piękna grupa nie to co grupa PIS jakby się wstydzili że nalażą do PIS

Podpis: obserwator
Dodano: 2018-09-25 06:56:20 | Zgłoś naruszenie

Anarchia. Pisząc więśniaki miałem na mysli pewną postawę społeczną. Rolnikiem nie jest komornik, adwokat i inni bazujacy z dotacji miasta Oleśnica do przedszkoli czy basenu. Sam mieszkam na wsi w Szwecji.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-09-25 00:11:36 | Zgłoś naruszenie

@ zw-kowalski, tu akurat Cibie lubię i się z Tobą zgadzam, "wieśniaki są, jak sępy" ale i ludziom w miastach też pazerności hien, niestety, nie brakuje.

Podpis: Anarchia
Dodano: 2018-09-24 20:32:58 | Zgłoś naruszenie

Anarchia. Już za czasów burmistrza Bronsia i Biernackiego prowadzono rozmowy z gminą wiejską. Państwo dawało na ten cel kase. Mieszkańcy wsi Oleśnica zachowują się jak hieny podłączając się do przedszkoli, basenu i innych dobr dofinansowywanych tylko z budzetu miasta. Moi synowie chodzili do przedszkola z wnukami komornika które mieszkały we wsi Oleśnica. To samo było z wnukiem znajomej mieszkającej w Ligocie Polskiej. Wisniaki sa jak sępy.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-09-24 20:26:06 | Zgłoś naruszenie

Leon. Wiesz czym się różni komunista od anty komunisty? Anty komunista przeczytał dzieła Marksa i Engelsa . Komunista przeczytał je ze zrozumieniem. Gdyby w PRL partia założyła robotnikom taki kaganiec jak korporacje zakładają swoim teraz to Socjalizm kwitłby w najlepsze.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-09-24 20:21:50 | Zgłoś naruszenie

@wyborca:Sz.P. Jerzy Urban pisał tak, bo żył, już jak milioner, nie musiał się błaźnić, miał lepsza rolę, ale, ale, zobacz co robi lewica, proponuje nic dla nikogo, otóż: przyłączenie miejscowości graniczących z Oleśnicą, Oleśnica na tym zyska, jak tak, to wytłumacz mi jak, a mieszkańcy miejscowości przyległych stracą czy zyskają?

Podpis: Anarchia
Dodano: 2018-09-24 20:20:29 | Zgłoś naruszenie

Maniek. Ja nie przypisałem Ci postawy pro kościelnej. Ja jedynie napisałem, że Kościół i PZPR mają te same techniki. Tak samo jak "biła" SM czy MO bije dziś Policja. Sam dostałem od policjanta Tomasza Dż. tylko za to , ze chciałem zobaczyć swoje dzieci. A na MO opisują jak policjant pobił dwóch niewinnych podejrzanych.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-09-24 20:17:51 | Zgłoś naruszenie

Jerzy Urban kilkanaście lat temu w swoim NIE napisał, nigdy już nie wrócę. I uważam ,że miał rację. Wam też już dziękujemy

Podpis: wyborca
Dodano: 2018-09-24 20:06:20 | Zgłoś naruszenie

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2018-09-24 17:03:46 | Zgłoś naruszenie

@zw-kowalski, jestem ochrzczonym katolikiem, ale nie chodzę do kościoła ponieważ mam własne przemyślenia nt. funkcjonowania Kościoła Katolickiego. Nie rozumiem dlaczego przypisujecie mi postawę pro kościelną, przecież z moich wpisów nic takiego nie wynika. Nie ma ani jednego zdania , ani jednego słowa na ten temat. Myślę że z Waszej strony (@ania,@Edmund Kaleciński,@zw-kowalski) jest to pewien rodzaj 'zafiksowania' na tym punkcie. Zw-kowalski, twój post do mnie jest próbą obrony PZPR, czy kolejną 'złotą myślą'?

Podpis: Maniek
Dodano: 2018-09-24 13:24:22 | Zgłoś naruszenie

@Ania, wyluzuj, nie, nie jestem z 'tych co drą się .....', jestem zwykłym od urodzenia mieszkańcem naszego miasta, który ma dobrą pamięć i np. pamięta jak mąż jednej z pań stojących w pierwszym szeregu, będąc funkcjonariuszem SB przesłuchiwał mnie, uźywając znanych z tamtego czasu tzw. technik operacyjnych, na okoliczność prowadzonej przeze mnie rzekomo działalności przeciwko Ludowej Ojczyźnie.

Podpis: Maniek
Dodano: 2018-09-24 12:44:34 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter