reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest piątek, 14 grudnia. Imieniny Alfreda, Izydora, Alfredy.
reklama
reklama
reklama

Jan Bronś o obiektach sportowych

Dodano: 2018-09-22 08:27:49 | Komentarzy: 141 | Kategoria: Aktualności
wideo istnieje dla tego artykułu
Kandydat na burmistrza Jan Bronś zabrał głos w sprawie budynków sportowo-rekreacyjnych. Uważa, że obiekty spełniają swoje zadanie i przestrzega przed budowaniem zbyt kosztownych nieruchomości.


Kadr z najnowszego materiału Jana Bronsia / fot. Facebook

Kandydat na burmistrza Oleśnicy Jan Bronś na stronie swojego komitetu opublikował materiał wideo, w którym odnosi się do budynków sportowo-rekreacyjnych.

Odnosi się w nim do słów o "zbyt niskich, zbyt krótkich" budowlach. - Myślę, że dla każdego rozsądnie myślącego mieszkańca Oleśnicy oczywiste jest, że nieważne jest wybudowanie tylko obiektów. Ale ważna jest również ich późniejsza eksploatacja - zaznaczył i dodał, że chodzi też o późniejsze utrzymanie danych nieruchomości.

- Budując obiekty zbyt wysokie nie jesteśmy w stanie ich ani ogrzać, ani schłodzić. A gdybyśmy próbowali, to koszty są absolutnie nieracjonalne - informuje.

Podkreśla tego, że - jego zdaniem - stadion piłkarski i lekkoatletyczny wraz z basenem spełniają swoje zadania. Uważa, że hala sportowa powinna codziennie przyciągać sportowców i możliwe jest organizowanie na niej mistrzostw różnego szczebla.

- No pewnie nie zorganizujemy tam mistrzostw świata. Ale też nie taki był cel i zamysł. Podobnie jak nie zorganizujemy olimpiady pływackiej na basenie. Bo ani nie jesteśmy w stanie i nie możemy tak myśleć. Bo megalomania to nie jest sposób na uprawianie polityki. Powinniśmy myśleć kategoriami spełniania oczekiwań mieszkańców, a nie budować pomniki aktualnie rządzącym - podsumował J. Bronś. Wspomniał również, że zawsze wsłuchiwał się w opinie i głosy mieszkańców.

Wideo: materiał komitetu Jana Bronsia


rd

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (141)

Nieomylność zobowiązuje. Sam nieomylny jest zobowiązany do emanacji swoją nieomylnością i do trwania w tejże. Do zadań jego dworu należy: nieomylnego w trwaniu w swojej nieomylności utwierdzać, siebie nawzajem w wierze w nieomylnego umacniać i pokrzepiać. Źródłem wszelkiego światła jest nieomylny-dworzanie mogą, co najwyżej błyszczeć światłem odbitym. Jest jeszcze dogmat: nieomylny nie dlatego jest nieomylny, by można było z nim dyskutować. Nieomylność nieomylnego jaśka nie podlega żadnej dyskusji.

Podpis: sedlak
Dodano: 2018-09-26 11:00:58 | Zgłoś naruszenie

"Ekonomiczne" obiekty sportowe cd. - BASEN Po hali sportowej kolejnym obiektem, który zachwala w kampanii wyborczej Jan Bronś jest oleśnicki BASEN. Jak powszechnie wiadomo, sam proces budowlany był źle prowadzony w związku z tym obiekt otwierano przed wyborami, a następnie zamykano. Lista usterek "po otwarciu" liczyła kilkaset pozycji. A nad miastem zawisło widmo zapłaty 38 milionów odszkodowania dla głównego wykonawcy. Ale to sprawa, którą opiszemy w innym wątku. Dziś chcieliśmy zapytać czy kiedykolwiek Jan Bronś pytał nas mieszkańców jak wyglądać ma nowy basen ? Wielu z nas pamięta doskonale jak funkcjonalny był "stary" basen. Było dużo miejsca do pływania, było zagłębienie niecki basenu do 4 metrów oraz 3 wieże do skoków. Był komfort kąpieli ! Dlaczego Jan Bronś podjął SAMODZIELNIE decyzje o budowie "KAŁUŻY" , w której upalne dni nie można swobodnie popływać.Dlaczego zmarnowano miejsce i urządzono obok basenu plac zabaw, który w gorące dni jest praktycznie pusty, bo urządzenia zabawowe są tak nagrzane, że dzieci nie mogą z nich korzystać? Dlaczego nie rozważono kwestii modernizacji "starego" basenu remontując część pływacką, a tworząc obok nowy basen rekreacyjny oraz brodzik dla dzieci. Dlaczego NIKT nie zapytał nas mieszkańców o zdanie ?! Dziś Jan Bronś próbuje nam wmówić, że to basen marzenie na miarę możliwości Oleśnicy. My mamy inne zdanie, dlatego mówimy STOP Hipokryzji Bronsia

Podpis: Po
Dodano: 2018-09-26 10:56:33 | Zgłoś naruszenie

Wejdź sobie na Stop hipokryzji Bronsia to ci síę otworzą oczy na zagrywki Janka.

Podpis: .
Dodano: 2018-09-24 09:41:02 | Zgłoś naruszenie

Bronś przynajmniej nie ma wokół siebie fanatyków religijnych no i jest (i był) bezpartyjny, a nie jak Kołaciński - udaje jakieś Oleśnica Razem, a w rzeczywistości jest z PiS-u

Podpis: adamer
Dodano: 2018-09-24 09:08:35 | Zgłoś naruszenie

Na bronsia trzeba głosować, bo na kogo innego - doktora pisiora Kołacińskiego? czy nawiedzoną babkę z jakiegoś Forum Rozwoju, które zostało stworzone "dla celów koalicji" z PiS-em?

Podpis: pan
Dodano: 2018-09-24 09:08:26 | Zgłoś naruszenie

Mistrz iluzji i manipulacji dobry treser

Podpis: POgromcaPO
Dodano: 2018-09-24 08:22:36 | Zgłoś naruszenie

Wspaniały człowiek

Podpis: Anty PiS
Dodano: 2018-09-24 07:21:34 | Zgłoś naruszenie

Na pierwszym miejscu u Bronsia jest Leszczyłowski, który ani razu nie zabrał głosu. Takich radnych Bronś potrzebuje, bo jemu radni, ani mieszkańcy nie są potrzebni. On sam wszystko wie najlepiej. Bronś burmistrzem dla mieszkańców którym wszystko wisi, on wszystko wam wybuduje, załatwi, wie co wam potrzeba do życia - prosta rozrywka - piwko i disco-polo. A spotka się z wami na biesiadzie w zamku, gdzie będziecie za biletami go podziwiać w tańcu z panią Agatą. Tego naprawdę chcecie?

Podpis: ...
Dodano: 2018-09-24 01:03:37 | Zgłoś naruszenie

Na tego gościa nie da się już patrzeć. Te jego bajki o bublowatych obiektach uwłaczają Oleśniczanom, nie słuchał co się do niego mówi i dalej nie słucha.

Podpis: wystarczy
Dodano: 2018-09-23 21:10:53 | Zgłoś naruszenie

Jasiu miał czas odpocząć to na oczy przejrzał,teraz widzi wszystkie problemy, ale w razie wygranej znów pomroczność jasna go dopadnie podobnie jak pozostałych.Jeden darmowe jabłko obiecuje,drugi ciepły obiadek, następny mleczko może ktoś woreczki strunowe zapewni, KŁAMCY,KŁAMCY,KŁAMCY.......

Podpis: nie głosuję
Dodano: 2018-09-23 18:57:23 | Zgłoś naruszenie

nie ma tak jak spartolić wszystko , a teraz wmawiać , że jest OK. Co za tupet ? SZOK . Basen to był "stary basen" jak były 4 metry , wieże i pełno miejsca do pływania, a ten zbudował kałuże za 25 milionów !!!. Ale wiadomo, Bronś wie zawsze najlepiej, co jest dla nas mieszkańców dobre. Tzn. tak mu się wydaje . Ale jeszcze miesiąc i znika na zawsze.

Podpis: spacerowicz
Dodano: 2018-09-23 18:55:13 | Zgłoś naruszenie

Jan Bronś odpowiada za pojawienie się w Oleśnicy włazów Kanalizacji Miasta Wałbrzych, za salę widowiskową bez zaplecza, za zbyt małą, jak na potrzeby miasta, salę sportową (wybudowana z dotacji unijnych przeznaczonych na budowę sali przyszkolnej), za zbyt krótką pływalnię (chociaż mógł skorzystać z pomocy finansowej Polskiego Związku Pływackiego), za asfaltową jezdnię wokół stawów, co zubożyło ofertę sportową Oleśnicy, za zaniedbanie oleśnickich zabytków, za koślawy bruk w rynku, za kuriozalne instalacje w miejskich parkach, za sprzeczne z interesem społecznym otoczenie ul. Cieszyńskiego (można było tak teren zagospodarować, by i zimą rodziny mogły korzystać z rekreacji na śniegu).

Podpis: Krzysztof A. Kowalski
Dodano: 2018-09-23 18:13:36 | Zgłoś naruszenie

Kazimierz Karpienko, Ryszard Siwecki, Bartnik i różańcowe panie spod szpitala Szczuraszek i Kaszubowa - oto kandydaci na radnych z Oleśnica Razem MIchała Kołacińskiego, a raczej PiS Razem Jarosława Kaczyńskiego. Czy my oleśniczanie pozwolimy sobie, żeby takie "persony" były w radzie miasta? Dlaczego Forum Rozwoju chce wspierać PiS? MUSIMY iść do wyborów, a one już 21 października i zagłosować na Bronsia. Innego wyjścia nie ma!

Podpis: hehe
Dodano: 2018-09-23 17:55:18 | Zgłoś naruszenie

Bronś, Bronś i tylko Bronś. DOŚĆ PiS-u w naszym pięknym mieście!

Podpis: rami
Dodano: 2018-09-23 17:55:02 | Zgłoś naruszenie

Koleś nie potrafi się przyznać do błędu i dalej swoje bez konsultacji sam zbudował za małe obiekty i wciska kit że hala o pół metra wyższa to kolosalne większe koszty utrzymania lub boisko, lodowisko czy basen podobnie, wszechwiedzący nie słuchał argumentów osób znających się lepiej od Pana Panie Janku, tak są takie osoby które się lepiej znają od Pana Panie więc skończ z tą pychą już Cię nie chcemy i uwierz mamy takie prawo!!!

Podpis: bezpartyjny
Dodano: 2018-09-23 17:53:03 | Zgłoś naruszenie

Chodzę na basen dość systematycznie ( dwa do trzech razy w tygodniu) o różnych porach i uważam , że bardzo mało osób korzysta obiektu. Niska frekwencja powoduje , że miasto coraz więcej do niego musi dopłacić ( choć Kołaciński twierdził, że jak zostanie burmistrzem miasto nie będzie dopłacać tak dużych pieniędzy , były to populistyczne chwyty albo całkowita nieznajomość funkcjonowania takich obiektów). Im większy obiekt tym więcej kasy- jestem ciekawa kto z tych krytykantów korzysta z basenu i ile razy w roku na nim był.

Podpis: Sima
Dodano: 2018-09-23 17:25:25 | Zgłoś naruszenie

Dzisiaj 8 rocznica zburzenia domu na murze, okazuje się, że Janek wydumał sobie, że ten dom przeszkadza murom i kazał go zburzyć. Podobnie wyglądały inne decyzje Jana - bez analiz techniczno-ekonomicznych.

Podpis: ahah
Dodano: 2018-09-23 15:51:11 | Zgłoś naruszenie

Oj kręci coś ten Janek kręci myśli że ciemny lud to kupi. Żałosne to wszystko co opowiada.

Podpis: .
Dodano: 2018-09-23 15:02:36 | Zgłoś naruszenie

Stop hipokryzji Bronsia. Wpiszcie sobie.

Podpis: polecam
Dodano: 2018-09-23 12:03:47 | Zgłoś naruszenie

@...- nie głosuj na Bronsia, proszę zastanów się jeszcze, czytasz przecież posty ludzi którzy mieli z nim do czynienia, jaki to jest człowiek.

Podpis: ..
Dodano: 2018-09-23 10:58:18 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter