reklama
reklama
reklama
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest środa, 21 listopada. Imieniny Janusza, Marii, Konrada.
reklama
reklama
reklama

Dni Europy i kulturalny piątek

Dodano: 2018-09-14 20:02:35 | Komentarzy: 52 | Kategoria: Kultura
galeria istnieje dla tego artykułu
Prezentacja książki o Oleśnicy, wernisaż i koncert Narodowego Chóru Ukrainy - oto atrakcje kulturalne mijającego piątku w ramach tegorocznych Dni Europy.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Za nami trzy dzisiejsze wydarzenia kulturalne w ramach Dni Europy

Za nami część kulturalnych wydarzeń w ramach tegorocznych Dni Europy, które odbywają się w Oleśnicy. Dziś w Bibliotece i Forum Kultury odbyła się promocja nowej książki Krzysztofa Dziedzica o nazwie „Pozdrowienie z Oleśnicy 2”, w której przedstawione są historyczne pocztówki z Oleśnicy. Autor na co dzień jest redaktorem naczelnym "Panoramy Oleśnickiej" i ma w swoim dorobku wiele publikacji na temat Oleśnicy i okolic.

Swoje zdanie na temat potrzeby powstania publikacji w nietypowy sposób wyraził burmistrz Michał Kołaciński. - Proszę państwa, ja bardzo się cieszę, że mogę dzisiaj tutaj być, przede wszystkim z naszym autorem. Stoi przed wami człowiek molestowany i chyba molestowanie to jest najprzyjemniejsze w moim życiu, ponieważ byłem molestowany przez oleśniczan. Przez oleśniczan, którzy wręcz fanatycznie domagali się wznowienia tych wydawnictw pod redakcją pana redaktora Krzysztofa Dziedzica - zwrócił się do publiczności M. Kołaciński. - Biblioteka to molestowanie przekuła w rzeczywistość i urodziło się to wydanie - dodał.

Nieco później oleśniczanie zostali zaproszeni na wernisaż wystawy „Kadry” Jarosława Kiełbasiewicza. Oleśnicki twórca jest absolewentem Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na Wydziale Edukacji Artystycznej. - Malarstwo jest dla mnie swoistą podróżą poprzez czas i miejsca ulubione, z którymi związane są czasami odległe „złote gwoździe” wspomnień, miejsca kojarzące się z konkretnymi wydarzeniami czy osobami - uważa J. Kiełbasiewicz.

Jako ostatni w piątek wystąpił z kolei w Bazylice Mniejszej pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty Narodowy Chór Ukrainy Dumka. Koncert odbył w ramach 53. Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans im. Andrzeja Markowskiego. - Kultura i historia Polaków i Ukraińców przeplata się od stuleci, a szczególna liryczna wrażliwość muzyczna jest wspólna krajom słowiańskim. Koncert łączący tradycje muzyczne nasze i naszych sąsiadów jest bardzo ciekawą i wdzięczną w odbiorze propozycją dla melomanów - informuje BiFK.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia
 
rd

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (52)

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2018-09-21 17:05:42 | Zgłoś naruszenie

@ z Ukosa - bo BIFK i UM ma za zadanie promocję miasta, gdyby tak nie było, to wszyscy by narzekali, że Oleśnica to dziura o której nic nie wiadomo. Piszcie książki poświęcone Oleśnicy, jeśli nie są one zbyt specjalistyczne, o wąskim kierunku - to się prędko sprzedadzą i miasto na promocji nie traci. Nie narzekajcie, piszcie.

Podpis: m.
Dodano: 2018-09-21 10:01:04 | Zgłoś naruszenie

Kulturalny piątek był dopóki się Kołaciński nie wypowiedział.

Podpis: erudycja
Dodano: 2018-09-16 13:41:42 | Zgłoś naruszenie

czasami kupuje panoramę żeby sobie buty wytrzeć.

Podpis: hellfire
Dodano: 2018-09-15 20:09:49 | Zgłoś naruszenie

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2018-09-15 20:08:20 | Zgłoś naruszenie

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2018-09-15 20:03:16 | Zgłoś naruszenie

chwila, już wszystko kumam, pan burmistrz stwierdził, że do wyadania książki doszło po uprzednim molestowaniu. To znaczy, że w zamain za korzyści seksualne dał kasę na wydanie książki - to korupcja, czyli co, jak ja teraz chce wyadac książkę to muszę burmistrza... ten ten - kuzwa, to mnie przerasta.

Podpis: ewenement
Dodano: 2018-09-15 19:48:57 | Zgłoś naruszenie

@m. - czy potrafisz zrozumieć, że istnieją ludzie dla których prawość i przejrzystość procedur jest ponad wszystko. Osobiście wątpię czy dopuszczasz istnienie tak głębokich moralnie kryteriów i odpowiednio czystych motywów wypowiedzi, co powinno być przecież obowiązującym standardem, czyż nie ? Wnioskuję to na podstawie wpisu, gdzie sugerujesz działania najbardziej prymitywnych instynktów ( z własnej autopsji ? ). Ponieważ cyt. "nakład szybko się sprzeda" - to dlaczego autor nie wydał prywatnie ???

Podpis: z ukosa
Dodano: 2018-09-15 19:35:57 | Zgłoś naruszenie

Co to za sformułowania w ustach burmistrza miasta???

Podpis: Tadek
Dodano: 2018-09-15 19:24:42 | Zgłoś naruszenie

Molestowali?????????

Podpis: makabra
Dodano: 2018-09-15 18:36:03 | Zgłoś naruszenie

100 książek to chyba rodzina kupiła. ja juz mam pomysł na książke zresztą też; z zycia olesnickich meneli - wywiady, zdjęcia, opisy libacji, spanie na rynku itp. Ciekawe czy wydadzą.

Podpis: ewenement
Dodano: 2018-09-15 18:21:06 | Zgłoś naruszenie

@abc - wcześniej Bronś wydał 3 książki tego samego autora i nie protestowałeś, nie widziałeś tej skali niegodziwości. Dzisiaj jak rządzi Kołaciński - widzisz w tym naruszenie prawa. Jeśli tak jest, idź i zgłoś prokuraturze.

Podpis: marek
Dodano: 2018-09-15 17:59:55 | Zgłoś naruszenie

Jak zbieraliście przez kilkanaście lat jakieś materiały dotyczące Oleśnicy (widokówki, żelazka, zapalniczki, guziki, itp.) opracujecie to historycznie i zainteresujcie tym BiFK. Jeśli opracowanie będzie na odpowiednim poziomie - wydadzą wam. Czekają z utęsknieniem na takich. Weźcie się do pracy, nie zazdrośćcie, że innym chce się coś robić. Ja się cieszę, że jest jeszcze jedna publikacja więcej, pokazująca jak wyglądało dawniej moje miasto i dom. Wczoraj w trakcie promocji kupiłem książkę, kolejka była długa, sprzedano chyba ze 100 książek (niektórzy kupowali po kilka), prędko nakład się sprzeda, to znaczy, że mieszkańcy Oleśnicy chcą takich książek!!!

Podpis: m.
Dodano: 2018-09-15 17:50:15 | Zgłoś naruszenie

o to ja teraz zaraz napisze książke o olesnicy i lece do ratusza żeby mi wydali w milionie egzemplarzy w 12 językach, tylko jeszcze nie wiem jaki tytuł; może, nasze małe bagienko.

Podpis: ewenement
Dodano: 2018-09-15 16:52:50 | Zgłoś naruszenie

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2018-09-15 16:36:32 | Zgłoś naruszenie

@ abc, bo to taki trend jest; robisz jakiś przekręt albo coś złego i ubiersz to w jakieś ładne szatki, opakowanie. Rozwalanie systemu sądowniczego w Polsce to reforma, faszysći to patrioci a pan burmistrz był wręcz fanatycznie molestowany przez tyściące oleśniczan, którzy nie mogli spać po nocach w oczekiwaniu na wydanie tej ksiązki. A tak w ogóle to nikt nas nie przekona, że czarne jest czarne...XD

Podpis: ewenement
Dodano: 2018-09-15 16:02:10 | Zgłoś naruszenie

Warto wspierać lokalnych pasjonatów historii, nie ich zwalczać jak to robil Bronś np . Zbigniewa Podurgiel doświadczył tego i często to mówi

Podpis: Nk
Dodano: 2018-09-15 15:57:59 | Zgłoś naruszenie

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2018-09-15 15:51:46 | Zgłoś naruszenie

Ci co tak molestowali biednego burmistrza to chyba panowie sukienkowi, w końcu na tym się znają najlepiej, bo kto inny? Na pewno nie ja czy moi znajomi :D Słyszeliście kto tak naprawdę molestował żeby z naszej kasy wydać książeczkę?

Podpis: ewenement
Dodano: 2018-09-15 15:06:35 | Zgłoś naruszenie

Wszystkie lokalne media jedzą z łap którejś kliki. Ich gladiatorzy walczą cały czas o okruchy z pańskiego stołu, i nazywa się ich dziennikarzami. O etyce dziennikarskiej i zasadach dziennikarstwa nie mają pojęcia, i nie starają się ich poznać, bo po co ? Wystarczy służalcza postawa i metodą na czopka rwą kasę od pseudopolityków lokalnych. Przecież to widać ! @ ^, to jest mafijne działanie, masz rację. To po prosty zwykły biznes, a nie dziennikarstwo ! Sumując rzecz całą - lokalne media to nie stricte dziennikarstwo.

Podpis: kuria ich mać
Dodano: 2018-09-15 13:42:36 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter