reklama
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest niedziela, 18 listopada. Imieniny Klaudyny, Romana, Filipiny.
reklama
reklama
reklama

Kolejne Dni Europy w Oleśnicy

Dodano: 2018-09-14 07:22:08 | Komentarzy: 6 | Kategoria: Kultura
Przypominamy program Biblioteki i Forum Kultury na kolejne Dni Europy, które trwają do niedzieli!Przed nami kolejne Dni Europy - wielkie święto kulturalne w Oleśnicy, na które składają się wydarzenia - koncerty, wystawy, konkursy, animacje wpisane w tradycję, kulturę i wartości europejskie. Jak zwykle będą im towarzyszyły imprezy, które na stałe zagościły we wrześniowym kalendarzu Oleśnicy, a także w sercach oleśniczan i wszystkich odwiedzających nasze miasto w ten wrześniowy weekend - Jarmark Produktu Lokalnego na oleśnickim Rynku, Festiwal Biegów Rodzinnych Cała Oleśnica Biega o Memoriał Bogusława Psujka, Święto Miodu i Wina oraz Przełajowe Mistrzostwa Dolnego Śląska w Nordic Walking.

Jak co roku w Oleśnicy pojawią się przedstawiciele miast partnerskich Oleśnicy z czeskiego Chrudimia, francuskiego Jaunay-Marigny i Niemieckiego Warendorfu, którzy zaprezentują swoje rzemieślnicze produkty lokalne, a na scenie zaprezentują się artyści pochodzący z tych miast.

Wszystkich miłośników muzyki klasycznej z pewnością ucieszy fakt, że również w tym roku w ramach Dni Europy w oleśnickiej Bazylice Mniejszej odbędzie się koncert w ramach Festiwalu Wratislavia Cantans, jednego z najważniejszych Festiwali tego typu w Europie.

Nie zabraknie też wydarzeń związanych z setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości, zwiedzania miasta z przewodnikiem, czy Punktu Informacji Europejskiej, w którym będzie można uzyskać wiele praktycznych informacji i publikacji o Unii Europejskiej. Szeroki przekrój imprez i ich różnorodność gwarantują, że każdy z pewnością znajdzie atrakcje dla siebie.źródło: BiFK

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (6)

co to ma być wioska ma lepiej haha

Podpis: cotoo
Dodano: 2018-09-14 23:40:50 | Zgłoś naruszenie

Wczorajszy film z muzyka na żywo - rewelacja !!!

Podpis: rychu
Dodano: 2018-09-14 18:06:27 | Zgłoś naruszenie

coto,co to za głąb?

Podpis: q
Dodano: 2018-09-14 13:55:40 | Zgłoś naruszenie

brawo

Podpis: ,
Dodano: 2018-09-14 13:53:51 | Zgłoś naruszenie

A co to jest to wratislawia caritas?

Podpis: coto
Dodano: 2018-09-14 13:52:07 | Zgłoś naruszenie

WOW! Wratislavia Cantas w Oleśnicy !

Podpis: meloman
Dodano: 2018-09-14 08:18:37 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter