reklama
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest poniedziałek, 19 listopada. Imieniny Elżbiety, Seweryny, Salomei.
reklama
reklama
reklama

"Kadry" Jarosława Kiełbasiewicza

Dodano: 2018-09-10 08:28:03 | Komentarzy: 0 | Kategoria: Kultura
BiFK zaprasza na wystawię malarstwa pod nazwą "Kadry", autorstwa Jarosława Kiełbasiewicza. Wernisaż odbędzie się 14 września o godz. 18:30 w Galerii Brama Wrocławska.Rocznik 1975. Urodzony w Wągrowcu. Obecnie mieszka w Oleśnicy koło Wrocławia. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu na kierunku Wystawiennictwo (1995) oraz Studium Menadżerów Kultury w Poznaniu (1996). Absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na Wydziale Edukacji Artystycznej (2001).

"KADRY"

Malarstwo jest dla mnie swoistą podróżą poprzez czas i miejsca ulubione, z którymi związane są czasami odległe „złote gwoździe” wspomnień, miejsca kojarzące się z konkretnymi wydarzeniami czy osobami. Tematyka obrazów to wypadkowa tego co odkłada się w mojej pamięci, to czasami mieszanina wspomnień z tym co wydaje mi się, że pamiętam, co niekoniecznie musiało się zdarzyć i czego być może nie doświadczyłem, ale co także buduje obraz pamięci.

Pośród tematów podejmowanych przeze mnie na drodze malarskich poszukiwań, tym który powraca nieustannie jest pejzaż, uzupełniany architekturą lub całkowicie przez nią zdominowany. Przeszukuję i kadruję pamięć - maluję momenty dostrzeżone tylko przez chwilę lub momenty wielokrotnie oglądane, które uporczywie tkwią pod powiekami nie dając o sobie zapomnieć. Moje urzeczenie naturą jest po części entuzjastycznym uwielbieniem rzeczywistości, a po części poszukiwaniem w krajobrazach ulotnych momentów, wymykających się pospiesznemu spojrzeniu. Szybkimi pociągnięciami pędzla, nieustanną grą światła z cieniem i mocnymi kontrastami z plam pamięci nakreślam rzeczywistość obrazu.

Innym tematem jest akt kobiecy. Na wystawie przedstawiony w cyklu obrazów, który opatrzyłem tytułem "Pejzaż cielesny". Mocne kadry, które w zamyśle podkreślić mają anonimowość piękna kobiecego ciała, który w świecie komercji i reklamy uprzedmiotawiamy. Nadrzędny ideał piękna kobiecego ciała, wyobrażenie zmysłowej fizyczności pragnąłem oddać za pomocą kadru, gry światła i cienia na dwuwymiarowej płaszczyźnie obrazu.

źródło: BiFK

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter