Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest czwartek, 20 września. Imieniny Eustachego, Filipiny, Faustyny.

Przegrany sparing seniorek MKS-u

Dodano: 2018-08-15 20:24:13 | Komentarzy: 15 | Kategoria: Sport
Żeńska drużyna Pogoni Oleśnica przed własną publicznością przegrała 3:6 środowy sparing z zespołem Ślęza Wrocław. Zobacz galerię zdjęć!

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

Do przerwy sytuacja wyglądała lepiej dla MKS-u

Wczoraj żeńska drużyna Pogoni Oleśnica, przygotowująca się do debiutanckiego sezonu w rozgrywkach III Ligi Dolnośląskiej kobiet, przed własną publicznością rozegrała sparing z Ślęza Wrocław. Mecz zakończył się wynikiem 3:6 (3:1).

Pierwsza połowa była prowadzona pod dyktando oleśnickich zawodniczek, które do przerwy prowadziły 3:1. Mimo braku Karoliny Sus i Dominiki Krawczyńskiej, obrona MKS-u była dobrze kierowana przez Natalię Słotnicką, która z konieczności zagrała pierwszy raz w życiu na pozycji stopera.

To właśnie dobra postawa w obronie pozwoliła odważniej działać w ataku. Pierwszą bramkę dla oleśnickiej drużyny strzeliła Paulina Stasiak już w 5. minucie, która wyszła do prostopadłego podania i posłała piłkę górą nad wychodzącą bramkarką Ślęzy. 12 minut później przyjezdne wyrównują z rzutu karnego. W 23. minucie Oliwia Paluch przeprowadza indywidualną akcję lewą stroną boiska, wpada w pole karne i strzela, piłka jeszcze po rykoszecie trafia pod nogi Pauliny Stasiak, która zamyka akcję i strzela swoją drugą bramkę.

Dobrze dysponowana tego dnia Zuzanna Dolińska w 30. minucie przejmuje piłkę w środkowej strefie boiska, podprowadza ją środkiem boiska w kierunku bramki rywalek i z 25 metrów strzela na tyle mocno w środek bramki, że bramkarka popełnia błąd i MKS prowadzi już 3:1.

W drugiej połowie trener Ślęzy Arkadiusz Domaszewicz wytoczył ciężkie działa i wpuścił na boisko bardzo doświadczone zawodniczki z przeszłością ligową, a nawet jedną zawodniczkę, która przez dwa lata grała w niemieckiej Bundeslidze. To właśnie doświadczenie i rutyna zespołu gości była widoczna w drugiej połowie. W 64. minucie wrocławianki doprowadziły do remisu.

Oleśnicka i bardzo młoda drużyna straciła ochotę do gry w 74. min., kiedy to Ślęza zdobyła czwartego gola w mało sportowy sposób. Karolina Głowacz miała piłkę w rękach, ale potrzebowała pomocy medycznej i wyrzuciła ją na aut. Po udzieleniu pomocy wszyscy myśleli, że Ślęza odda piłkę i gra potoczy się dalej.

Niestety, rywalki Pogoni rozegrały aut między sobą w pobliżu pola karnego i oddały strzał na bramkę zdobywając prowadzenie. - Wszyscy przecierali oczy ze zdumienia, że tak doświadczona drużyna nie stosuje się do podstawowych zasad gry fair play. Sytuacja pozostawiła po sobie duży niesmak i na całe szczęście nie przytrafiła się w meczu o punkty. W 79. minucie tracimy bramkę na 3:5, a w 5 minucie doliczonego czasu gry na 3:6 i takim wynikiem kończymy bardzo pożyteczny sparingDziękujemy wszystkim kibicom za wsparcie, a następny sparing zagramy 26.08.2018 w Oławie z tamtejszym MZKS-em - podsumowuje Pogoń.

Skład Pogoni: Karolina Głowacz, Natalia Słotnicka, Paulina Błasiak, Maja Rosińska, Magdalena Mateusiak, Wenesa Pańczyszyn, Monika Bieda, Patrycja Stasiak, Zuzanna Dolińska, Oliwia Paluch, Paulina Stasiak. Na zmiany wchodziły: Klaudia Gretka, Anna Miklaszewska, Eliza Zdanowicz, Julia Adamczyk

rd, źródło: Pogoń Oleśnica