reklama
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest poniedziałek, 19 listopada. Imieniny Elżbiety, Seweryny, Salomei.
reklama
reklama
reklama

Smutna antypromocja Oleśnicy

Dodano: 2018-08-11 10:02:41 | Komentarzy: 129 | Kategoria: Aktualności
Mieszkańcy narzekają na osoby śpiące na ławkach lub w dzikim obozowisku na podzamczu. Policja twierdzi, że może interweniować wyłącznie w uzasadnionych przypadkach.


Tak prezentuje się Oleśnica przed turystami i artystami. Po lewej mężczyzna śpiący w rynku, po prawej dwie kobiety w namiocie na podzamczu / zdjęcia udostępnione przez czytelników

Nadszedł Oleśnicki Festiwal Cyrkowo-Artystyczny, a tymczasem mieszkańcy zwracają na przykry widok i tym samym "antywizytówki" naszego miasta wśród goszczących u nas artystów i turystów. Na rynku leżał mężczyzna, a przechodnie narzekali na wydobywający się od niego odór. Otrzymaliśmy też sygnał o dzikim obozowisku na podzamczu, z dala od strefy namiotowej OFCY.

- Goście - artyści już zwiedzają rynek i okolice a tu takie atrakcje - napisał autor jednego ze zdjęć. Niektórzy żartują, że w tym przypadku może chodzić o specyficzny występ artystyczny.

Policja twierdzi, że leżenie na ławkach czy rozłożenie namiotu na terenach zieleni miejskiej, samo w sobie nie jest zabronione. Mundurowi mogą interweniować na przykład w przypadku zaśmiecania przestrzeni publicznej lub zakłócania spokoju.

rd

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (129)

W Szwecji policja od razu ujęła sprawców powiniem napisac.

Podpis: zw/kowalski
Dodano: 2018-08-18 22:54:56 | Zgłoś naruszenie

typowy hejterze patologia to w Polsce i w Oleśnicy. O Oleśnicy pisza tutaj komentujący. Jak jest na prawdę w Oleśnicy gdy czasami do niej wpadam. Smieszny człowieczku. Ile czasu zajeło POlicji i Prokuraturze postawienie w stan oskarzenia owego policjanta za pobicie na przesłuchaniu. Policja od razu ujeła sprawców. W Polsce geniusze policjanci do tej pory nie złapała zabójców komendanta głownego policji. A dwie prokuratury oskarżają kilku rożnych spraców. Totalna kompromitacja. Prokurator Świtała i Przysięzny wydawali mi kopie przesłuchania przez 4 miesiące. To samo prokurator w Zorach. Sedziemu w Piotrkowie wydanie kopii z akt zajęło około roku. Dostałem za to 4 tys z tytułu przewlekłości postepowania. Żygać mi się chce jak dostaję z sądu niechlujnie pisane wezwania bez wskazania daty wniesionego środka lub oznaczenia stron.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-08-18 22:53:36 | Zgłoś naruszenie

Te kowalski Co tam w patologicznej szwecji? Coś ostatnio ci o których tam sie nie mówi bynajmniej w negatywnym (czyt prawdziwym) kontekście znówu rozpalali ogniska na autach w Göteborgu, który to już raz w tym cywilizowanym kraju? Śmieszny człowieczku.

Podpis: typowy hejter
Dodano: 2018-08-18 19:07:24 | Zgłoś naruszenie

wolę patrzec na tych żuli niż na plakaty z martwymi płodami i nieskazone myśla twarze protestujących pod szpitalem...

Podpis: wefwef
Dodano: 2018-08-18 17:55:33 | Zgłoś naruszenie

Od kiedy żulernia,która nformuje SłużbęWięzienną,prokuraturę,Policję,sokistów i żandarmerię wojskową o wszytkim może być karana mandatami? Napad synalków policjantów wraz z donosicielami kibolskimi z fc olesnic wks slask wroclaw na leclerc w olesnicy nieczego wam nie uswiadomil ?

Podpis: antykonfitura
Dodano: 2018-08-18 14:51:47 | Zgłoś naruszenie

typowy hejter. A jak z tobą? Jesteś już po badaniach psychiatrycznych czy dopiero przed? Miałem to szczęście w tzw nieszczęściu, że kiedy 11 donosicieli z ratusza doniosło na mnie do prokuratury a ta mnie oskarzyła to prokurator Bylicka skierowała mnie na badania. Biegli sądowi, ku mojemu zdziwieniu, stwierdzili , że jestem zdrowy. A ja twierdzę, że mam schizofrenie paranoidalną bezobjawową. Innym zdaniem ja mogę stwierdzić, że jestem zdrowy a donosiciele i kandydaci na radnych czy burmistrza tylko tyle, że nie byli badani.

Podpis: zw/kowalski
Dodano: 2018-08-18 08:19:07 | Zgłoś naruszenie

Zbisurmanił się. Poczytaj komentarze innych o stanie menelstwa w Oleśnicy. Ja tego nie doświadczam bo nie mieszkam w Oleśnicy. Sprawcy podpaleń 80 aut zostali od razu ujęci. W Szwecji sad w miesiąc robi to co w Polsce nie potrafi sąd i prokuratura zrobić latami. Prokurator Świtała i Przysiężny samą kopię protokołu mojego przesłuchania wydawali przez 4 miesiące. Wydali po moich ponagleniach. Prokurator Przysiężny po 4 miesiącach wezwał mnie do uiszczenia opłaty gdy takowa już była na koncie prokuratury. Za to wszystko płacicie im ok 3,5 mln złotych nim odejdą w stan spoczynku.

Podpis: zw/kowalski
Dodano: 2018-08-18 08:14:45 | Zgłoś naruszenie

W Szwecji z wielkiej litery. Sorry.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-08-18 08:12:23 | Zgłoś naruszenie

Zbisurmanił się. Poczytaj komentarze innych o stanie menelstwa w Olesnicy. Ja tego nie doświadczam bo nie mieszkam w Oleśnicy. Sprawcy podpaleń 80 aut zostali od razu ujęci. W szwecji sad w miesiac robi to co w Polsce nie potrafi sąd i prokuratura zrobić latami. Prokurator Świtała i Przysiężny samą kopię protokołu mojego przesłuchania wydawali przez 4 miesiace. Wydali po moich ponagleniach. Prokurator Przysiężny po 4 miesiacach wezwał mnie do uiszczenia opłaty gdy takowa już była na koncie prokuratury. Za to wszystko płacicie im ok 3,5 mln złotych nim odejdą w stan spoczynku.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-08-18 08:11:46 | Zgłoś naruszenie

Jakaś plaga. Park na Mickiewicza dwie ławki chotelarsko-menelskie, rynek, podzamcze, wodociągi wszędzie śpią menty na ławkach. No i ch... Niech sobie śpią to nie problem, problem w tym że walą kupy gdzie popadnie, piją, zadymiają. Masakra idziesz z dzieckiem do parku a tam meliniarnia. Zwykły człowiek otworzy po pracy piwko na ławce zaraz jest policja i mandat albo inne sraty pierdaty, a mentą wolno pić srać i spać na ławce.

Podpis: Precz z PiSem
Dodano: 2018-08-18 05:13:15 | Zgłoś naruszenie

Możemy wyciągnąć logiczny wniosek!! Bisurmani, to taka czerwona alternatywa!! Jak zw!!

Podpis: o!! Qrwa
Dodano: 2018-08-18 00:50:16 | Zgłoś naruszenie

zw!! Może Bisurmany to taka czerwona alternatywa, jak Wy?!

Podpis: Idiota nad Idiotami!
Dodano: 2018-08-18 00:48:23 | Zgłoś naruszenie

To jeszcze temu bisurmanowi, te Bisurmany nie ucięły głowy zw za gloszenie takich komunistycznych pierdół niezgodnych z islamem??

Podpis: Matko Boska! Ratuj!
Dodano: 2018-08-18 00:45:49 | Zgłoś naruszenie

Ten zw to prawdziwy zutas kłamany!

Podpis: Jan Prawda
Dodano: 2018-08-18 00:40:22 | Zgłoś naruszenie

Wy zw!! Jestescie w mojej ocenie pierd... do nieskończonosci!!

Podpis: Zutas Kłamany
Dodano: 2018-08-18 00:38:04 | Zgłoś naruszenie

Mężczyzna został kilkukrotnie uderzony. I pewnie cała historia skończyłaby się bardzo źle. Facet zostałby skopany do nieprzytomności, a dziewczyna wielokrotnie zbiorowo zgwałcona i pewnie też pobita, gdyby nie fakt, że byli na spacerku z pieskiem, który radośnie się szwendał w okolicznych zaroślach, ale w chwili napadu wrócił. Jeden z afgańskich głupków próbował go również zmasakrować, ale pies skutecznie wgryzł mu się w udo. W efekcie cała reszta imigranckich bandziorów rzuciła się do ucieczki. Cóż większość zwierząt reaguje instynktownie ? walka albo ucieczka.

Podpis: Matol ze Szwecji!
Dodano: 2018-08-18 00:34:58 | Zgłoś naruszenie

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2018-08-18 00:31:52 | Zgłoś naruszenie

Zbisurmanił się . Cytat z artykułu obok - "Marta S. została oskarżona o zabójstwo z zamiarem bezpośrednim swojego nowonarodzonego synka, a więc o zbrodnię z art. 148 par. 1 kodeksu karnego. Zagrożona jest ona karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 8 lat, karą 25 lat pozbawienia wolności, albo karą dożywotniego pozbawienia wolności. Zdarzenie miało miejsce 23 czerwca 2016 roku w Solnikach Małych (województwo dolnośląskie). Marta S., działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia, dokonała zabójstwa swojego nowonarodzonego synka. W krótkim czasie po urodzeniu chłopca Marta S. przykryła go odzieżą i materacem, co doprowadziło do jego uduszenia w wyniku unieruchomienia klatki piersiowej z jednoczesnym zatkaniem ust i nosa." Poszukaj w necie i znajdź mi taki przypadek z Ovik. A kilka lat temu żona byłego sąsiada z Oleśnicy a mieszkająca w Dobroszycach zrobiła podobnie.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-08-18 00:31:16 | Zgłoś naruszenie

Zbisurmanił sie. Masz urojenia. Takie bzdury piszą tacy jak ty. Sprawcy podpalenia 80 aut zostali ujęci bezpośrednio po dokonanych podpaleniach. Już sa postawieni przed sądem. W Olesnicy trwałoby to latami. Patrz kiedy policja pobiła tych chłopaków z Dobroszyc a kiedy prokuratura złozyła akt oskarżenia. Prokurator Switale i Przysięznemu samo wydanie z akt kopi protokołu przesłuchania zajmuje 4 miesiące mimo ponagleń. Tak to u was działa. To co sedzia czy prokrator w Szwecji robi w miesiąc w Polsce robi się latami.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-08-18 00:23:48 | Zgłoś naruszenie

browar-jabłonowo. Od 5 lat piszę na tym portalu, że o czym piszą niżej internauci to najlepsze świadectwo, wręcz lauraka, dla burmistrza (jako OAP), MOPS i Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Alkoholikiem nie zostaje sie w tydzień czy dwa tygodnie. To dłuższy proces. Alkoholikiem był i prof. Osiatyński i prof. Falandysz. Do alkoholizmu przyznało sie kilku posłów. Tylko w Polsce nie potraficie sami częściowo rozwiązać tego problemu. A bedzie jeszcze gorzej z tym w Oleśnicy. Aż dziw bierze, że burmistzrem Olesnicy podobno z zawodu jest lekarzem. Lekarz powinien znac sie na tym lepiej jak poprzednik budowlaniec.

Podpis: zw/kowalski
Dodano: 2018-08-18 00:13:30 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter