reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest wtorek, 18 grudnia. Imieniny Gracjana, Bogusława, Laurencji.
reklama
reklama
reklama

Dotacja na sport i rekreację

Dodano: 2018-08-08 07:26:36 | Komentarzy: 3 | Kategoria: Sport
Na terenie gminy Bierutów powstaną miejsca do uprawiania sportu i rekreacji. Łącznie pojawi się pięć nowych obiektów.


Gmina Bierutów otrzymała dotację na rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjnej

Urząd Miejski w Bierutowie pochwalił się otrzymaniem dotacji w wysokości ponad 245 tys. zł na stworzenie atrakcyjnych miejsc wypoczynku. Ma ona związek z "Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020". Wartość całego zadnia wynosi 386 tys. zł.

- Celem operacji jest stworzenie miejsc atrakcyjnego wypoczynku oraz zwiększenie poziomu atrakcyjności turystycznej poprzez powstanie jednego nowego ogólnodostępnego niekomercyjnego obiektu infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej we wsi Kijowice (urządzenia siłowni zewnętrznej, ławki narożne łukowe, stolik betonowy do gry w szachy, stoły do gry w szachy i w chińczyka, stojaki na rowery, kosze na śmieci, lampy solarne) i przebudowę/uzupełnienie czterech istniejących ogólnodostępnych niekomercyjnych obiektów infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej w Bierutowie (siłownia zewnętrzna), Kruszowicach (zestaw zabawowy), Karwińcu (urządzenie siłowni zewnętrznej, huśtawka wagowa) oraz Wabienicach (zestaw zabawowy, huśtawka bocianie gniazdo, huśtawka wagowa, karuzela). Wszystkie 5 obiektów powstałe w ramach projektu będą ogólnodostępne przez cały czas dla wszystkich mieszkańców oraz turystów - informuje UM w Bierutowie.

- Nasz wniosek jako jedyny uzyskał maksymalną ilość punktów według Lokalnych Kryteriów Wyboru, a tym samym znalazł się na I miejscu w rankingu - czytamy w komunikacie.

źródło: UM w Bierutowie

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (3)

To projekt "Rowerem po mieście i gminie Bierutów"- tylko jak dojechać do tych miejsc, jeśli dróg rowerowych nie ma, jeden wielki piach i dziury????Droga i pobocze od ulicy Spacerowej do Kijowic - wymaga posprzątania-śmieci, butelki nie ma osób odpowiedzialnych za porządek- już od lat. Dodatkowo drut kolczasty na drzewach, żeby na okoliczne pola nie dało się wjechać. I jaki jest termin rozpoczęcia i zakończenia tego projektu dla gminy??

Podpis: AAA
Dodano: 2018-08-09 07:49:30 | Zgłoś naruszenie

Dzieki Burmistrzowi będziemy mieli eldorado

Podpis: koneser
Dodano: 2018-08-08 13:11:11 | Zgłoś naruszenie

W bierutowie to max warcaby, szachy za trudne

Podpis: .
Dodano: 2018-08-08 08:37:24 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter