reklama
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest środa, 24 października. Imieniny Marcina, Rafała, Arety.
reklama
reklama
reklama

Strona urzędu miasta z problemami

Dodano: 2018-08-08 06:46:09 | Komentarzy: 43 | Kategoria: Aktualności
Ponad rok po planowanej dacie Urząd Miasta Oleśnicy uruchomił swoją nową stronę internetową. Niestety, długi czas oczekiwania nie wpłynął na jakość efektu końcowego.


Ponad rok po premierze i z problemami - tak wyglądała premiera nowej strony urzędu miasta

Pod koniec lipca pod adresem olesnica.pl ruszyła nowa witryna Urzędu Miasta Oleśnicy. Znajdziemy na niej dwie wersje - z typowo urzędniczymi informacjami oraz ze strefą dla mieszkańców. Uruchomienie nowej strony było wielokrotnie przekładane. Pierwotnie planowano jej start na wiosnę 2017 roku.

Po publikacji nowej wersji pojawiły się problemy dotyczące działania strony na urządzeniach mobilnych. O te kwestie zapytaliśmy w ratuszu. - Po publikacji pojawiły się m.in. kłopoty z responsywnością niektórych treści na urządzeniach mobilnych, będą korygowane - przyznaje Michał Skrzypek, rzecznik prasowy UMO.

Zapytaliśmy go też o to, czy przez ponad rok od planowanej premiery, nie można było uniknąć błędów. - W fazie testowej te błędy nie występowały - odpowiada M. Skrzypek.

W odniesieniu do rozbieżności kwoty, za którą wykonano stronę, rzecznik wyjaśnił, że kosztowała ona 21 tys. zł netto, co daje niemal 26 tys. zł brutto. Za jej wykonanie z góry zapłacono firmie Flov, która posiada agencję Nomono. Temu samemu podmiotowi zlecono produkcję klipu promocyjnego z podkładem muzycznym, w dwóch wariantach czasowych. Kosztowało to prawie 19 tys. zł brutto. Poniżej publikujemy szczegółowy komunikat urzędzu miasta.

* * *

Serwis to coś więcej, niż tylko strona w internecie: składa się z dwóch witryn, z których jedna jest przeznaczona na treści typowo urzędowe, a druga na treści informacyjne o mieście. Całość zaprojektowano w sposób przejrzysty i czytelny, a nawigowanie ułatwia użytkownikowi wybór interesujących go danych.

Projekt opiera się na nowej identyfikacji wizualnej miasta autorstwa oleśniczanina Michała Ruchela, która wprowadzana jest od maja 2017 roku. Bezpośrednio koresponduje także ze spotem promocyjnym, wykorzystującym elementy nowej identyfikacji. W ogólnopolskim plebiscycie „Polski Rebranding Roku 2017” na najlepszą zmianę marki, rebranding miasta został uznany za jeden z dziesięciu najlepszych w kraju.

W części informacyjnej wyselekcjonowano działy dotyczące mieszkańców i przyjezdnych, uwzględniono przy tym bazę noclegową i gastronomiczną. Czytelnicy znajdą także dane dotyczące lokalnych klubów sportowych oraz cyklicznych wydarzeń kulturalnych. Przejrzyściej niż dotychczas prezentuje się dział związany z historią. Nowością jest także możliwość pobrania bezpośrednio z serwisu materiałów związanych z miastem.

W uporządkowanej części urzędowej znajdują się dane dotyczące pracy Urzędu Miasta, wydziałów, władz Oleśnicy z radnymi włącznie i miejskich instytucji. Tu w jednym miejscu zebrane są także relacje video z sesji Rady Miasta, statut Oleśnicy czy dane o insygniach.

Serwis zaprojektowała i wykonała za kwotę 21.000 zł netto, będąca częścią studia Nomono, firma Flov z Wrocławia (która wyprodukowała także klip promocyjny miasta w dwóch wariantach czasowych za łączną kwotę 15.380 zł netto). Wykonawca serwisu, współpracujący m.in. z telewizjami TVN czy Kino Polska, firmami farmaceutycznymi, producentami spożywczymi oraz z browarami rzemieślniczymi, wyłoniony został poprzez porównanie ofert, z których najwyższa wynosiła 90.000 zł netto.

Przeciwnie niż poprzednia strona, serwis miejski będzie responsywny, spełnia też wymogi w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych, regulowane przez rozporządzenie Rady Ministrów „w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych”, a także w zakresie standardu Web Content Accessibility Guidelines 2.0 wersja A.

Po publikacji pojawiło się kilka niedogodności, również część zawartości nie otwierała się poprawnie na urządzeniach mobilnych, jednak sukcesywnie będą one korygowane. Dziękujemy za wszelkie otrzymane spostrzeżenia!

Serwis miasta, wraz z identyfikacją oraz spotem reklamowym, tworzą spójną całość i stanowią filary komunikacji wizualnej Oleśnicy.

Urząd Miasta Oleśnicy

* * *

rd

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (43)

Na komórkach błąd 404. Czyli wcale nie działa. Jak to zostało odebrane ?

Podpis: adek
Dodano: 2018-08-08 12:52:20 | Zgłoś naruszenie

Intro się kończy i strona czarna. Powinna przejść dalej albo intro od nowa lecieć. Robiona na kolanie ta strona.

Podpis: edc
Dodano: 2018-08-08 12:43:05 | Zgłoś naruszenie

Nawet nie chcą żeby się indexowała w na każdej stronie noindex,follow . Brawo niedługo z googla wyleci. Hehe

Podpis: wsx
Dodano: 2018-08-08 12:39:34 | Zgłoś naruszenie

W porównaniu do poprzedniej lata świetlne, tylko w sumie po co ? Czy z tamtej nie można było jeszcze korzystać?

Podpis: po co
Dodano: 2018-08-08 12:39:20 | Zgłoś naruszenie

Wygląd jak wygląd, ale ta strona kompletnie dziurawa. Zero zabezpieczeń wystarczy, że nie zaktualizują kiedyś wordpresa i zostana dziury wyszukane na googlu. Poza tym raczej aktualizować nie będą bo już widac starego wordpresa.

Podpis: qaz
Dodano: 2018-08-08 12:31:32 | Zgłoś naruszenie

to jest kiszka zrobiona na darmowym wordpresie. Relikt z przeszlosci.

Podpis: Kuba
Dodano: 2018-08-08 11:57:25 | Zgłoś naruszenie

@test1234 - wcześniej można było oglądać stronę testową bez logowania. A lepsze strony robią dzieciaki na zajęciach informatyki w podstawówce. I oczywiście szybciej i za free.

Podpis: test_w/o_pass
Dodano: 2018-08-08 11:55:06 | Zgłoś naruszenie

Tamta strona miała 8 lat. Normalne że się zestarzała. A tu przez 3 lata nic.....i ramota.

Podpis: Oles
Dodano: 2018-08-08 11:54:52 | Zgłoś naruszenie

No tak strona jest ładna bo od Kołacińskiego. Co za brednie. To jest strona na miarę rzecznika a rzecznik jaki jest każdy widzi.

Podpis: ttt
Dodano: 2018-08-08 11:53:12 | Zgłoś naruszenie

A właśnie, że nowa strona jest fajna, nowoczesna, a nie ta ramota od Bronsia. A że na początku trzeba jeszcze niektóre rzeczy poprawić i udoskonalić, to norma. Krytyka MO zupełnie nieuzasadniona. Zresztą wy wszystko, co obecne krytykujecie.

Podpis: ładna jest
Dodano: 2018-08-08 11:49:34 | Zgłoś naruszenie

To proste. Firma dostarczyla stronę. Jej wygląd, układ graficzny. Zapłacono za zamówioną usługę. Ale treścią stronę wypełnić musiał Pan rzecznik. Pytanie do niego, co tak długo. Albo do jego szefa, czemu mu na to pozwala.

Podpis: Mieszkaniec
Dodano: 2018-08-08 11:25:09 | Zgłoś naruszenie

A na stronie mamy testowe logowanie http://olesnica.pl/urzad/kontakty-i-dane/herb-i-barwy/ . Poza tym grafika rodem z poprzedniego wieku, czcionki tak wielkie, że treści mało się mieści. Dramat. Lepsze strony robią studenci na studiach, a jak ktoś myśli, że zainstaluje Wordpressa, wgra jakiś styl i kilku pluginów to jest mistrzem tworzenia stron to chyba ma problem.

Podpis: test1234
Dodano: 2018-08-08 11:24:37 | Zgłoś naruszenie

Pani skarbnik chyba się coś pomyliło?

Podpis: Janek
Dodano: 2018-08-08 11:01:01 | Zgłoś naruszenie

Jak to nazwać? "Za jej wykonanie z góry zapłacono firmie ?" ? To pokazuje całą niekompetencję. Jest to coś niebywałego, kuriozalnego. To pokazuje beztroskę w wydawaniu publicznych pieniędzy.

Podpis: Krzysztof A. Kowalski
Dodano: 2018-08-08 10:24:07 | Zgłoś naruszenie

Brak https (dziś to standard prawie) brak metadanych, dwa różne wordpresy, Klikam w Herb i barwy i jakieś logowanie na test.olesnica.pl . Sesje rady. Jakieś filmy ale na czarnym prostokącie (porażka) nie poukładane, pół strony białej mogli choćby wycentrować. Telefony w JPG to już chyba wyśmiewanie się ze zleceniodawcy. Wyszukiwanie (wpiszcie telefon) powinna wyskoczyć lista telefonów do urzedu czego kolwiek a jest do wywozu śmieci. Wpiszcie kontakt to nic nie znajdzie. Nawet nie zmienili strony z logowaniem (standard wordpresa wp-admin/) no to to już przeginka na całości - ciekawe kiedy ktoś się włamie i wywali wszystko. Zresztą jedna i druga strona tak samo nie zabezpieczona. Mogli chociaż IP włączyć do edycji strony. Strony z taką ilością błędów naprawde trzeba się naszukać (tej rangi i za takie pieniądze) KTO ODEBRAŁ TAKĄ FUSZERKĘ ?

Podpis: xyz
Dodano: 2018-08-08 09:44:15 | Zgłoś naruszenie

To już jest brak kompetencji tylko dymisje tu pomogoą

Podpis: szkoda
Dodano: 2018-08-08 09:42:46 | Zgłoś naruszenie

To ja też mogę im jakiś klip nakręcić, ale też kasę chcę z góry ! Super pis daje popis?

Podpis: oleśniczanin
Dodano: 2018-08-08 09:29:17 | Zgłoś naruszenie

Zapłacili z góry no to maja opóźnienie. I kto odebrał tą kaszanę. W poprzednim artykule Użytkownicy wytknęli tyle nieprawidłowości i ciekawe czy coś poprawiono.

Podpis: ppp
Dodano: 2018-08-08 09:28:35 | Zgłoś naruszenie

jak to k...wa zapłacono z góry???

Podpis: ?
Dodano: 2018-08-08 09:05:14 | Zgłoś naruszenie

A pisorama pisze że taka super cudowna, że miód malina. A tu taka kaszana. Ale beka!!!

Podpis: hiena
Dodano: 2018-08-08 08:27:24 | Zgłoś naruszenie
Ogłoszenia
Nieruchomości (40), Motoryzacja (17), Nauka (5), Praca (62), Usługi (21), Zwierzęta (5), Inne (10)
Dodaj ogłoszenie
reklama
Ostatnio komentowane
MojaOlesnica.pl
Jakie poparcie mieli kandydaci?
"Do domorosly:kampan..."~Pozdro
reklama
Kalendarium
27.10.2018 o godz. 14:00
Piłka nożna: Pogoń Oleśnica-Strzelinianka Strzelin
Stadion w Oleśnicy
29.10.2018 o godz. 19:00
Spektakl pt. "Impreza" (więcej)
Sala widowiskowa BiFK w Oleśnicy
04.11.2018 o godz. 07:00
Wybory samorządowe - druga tura
Śledź nas na Facebooku

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter