reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest czwartek, 13 grudnia. Imieniny Łucji, Otylii, Włodzisławy.
reklama
reklama
reklama

Akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi P.

Dodano: 2018-07-17 09:43:11 | Komentarzy: 36 | Kategoria: Aktualności
Po ponad trzech latach od ujawnienia afery związanej z domniemanym, brutalnym wymuszaniem zeznań przez policjantów, akt oskarżenia trafił do sądu. Jednak zarzuty usłyszała tylko jedna osoba.


Tomasz P. i jego syn Patryk P. / arch.

Minęły ponad trzy lata od ujawniania skandali związanych z Komendą Powiatową Policji w Oleśnicy. Patryk P., nastoletni syn policjanta Tomasza P. z wydziału kryminalnego poskarżył się, że został pobity, przez co trafił do szpitala. Postępowanie w tej konkretnej sprawie zostało umorzone.

Mówiło się, że syn policjanta w rzeczywistości miał przewrócić się na rowerze. Patryk P. usłyszał prokuratorskie zarzuty i usłyszał wyrok w Sądzie Rejonowym w Oleśnicy (więcej). Zanim prawda wyszła na jaw, policjanci do sprawy zatrzymali dwóch niewinnych mężczyzn. Po przesłuchaniach skarżyli się na brutalne metody przesłuchań.

Pod koniec czerwca Prokuratura Rejonowa w Trzebnicy skierowała do Sądu Rejonowego w Oleśnicy akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi P. - Są to zarzuty z artykułu 231 i 246 kodeksu karnego - mówił nam wcześniej Leszek Wojtyła, Prokurator Rejonowy w Trzebnicy.

Podane przez naszego rozmówcę artykuły kodeksu karnego ogólnie mówią o "nadużyciu uprawnień" oraz o przestępstwach przeciwko wymiarowi sprawiedliwości: "Funkcjonariusz publiczny lub ten, który działając na jego polecenie w celu uzyskania określonych zeznań, wyjaśnień, informacji lub oświadczenia stosuje przemoc, groźbę bezprawną lub w inny sposób znęca się fizycznie lub psychicznie nad inną osobą, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10".

Żaden inny policjant powiązany z aferą nie usłyszał zarzutów. - Ja wiem, że tam jest więcej tych osób. Nie ma dowodów, żeby przedstawić im zarzuty - komentował prokurator L. Wojtyła.

Zobacz też: Trzy lata (nie)sprawiedliwości

pp

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (36)

@zw-kowalski Chyba im szczeny opadły jak zobaczyli sprzęt "sikawkowy" PSP ;P Niestety tumany wojskowe jak zwykle boją się polecieć nawet Mi-2 po wodę do stawu szwedzxkiego,bo jest możliwość wyłowienia driad czy tam trolli a na to Watykan dał zakaz :-)

Podpis: sverige_airforce_fan
Dodano: 2018-07-24 11:48:29 | Zgłoś naruszenie

Do wie?znia z Par?wami..

Podpis: Gregor
Dodano: 2018-07-23 13:33:37 | Zgłoś naruszenie

@zw-kowalski Podczas mojej zasadniczej słuzby wojskowej kler pełnił rolę oficerów politycznych i tylko i wyłącznie przez nich zostałem dyscyplinarnie zwolniony z kategorią D po 7 miesiącach słuzby zamiast po około 10,5 miesiącach normalnie wyjść do cywila(12 miesięcy była służba w 2002/2003).W Jeleniej Górze kler militarny istniał tylko na papierze i tylko dlatego dostałem "z bębna" za maturę i 2 j.obce(niemiecki i matura z francuskiego) starszego szergowca na "szkółce" i "tytuł" radioelektronika.Po 2 miechach zdegradowano mnie i włączono do regulaminowej kompanii ochrony z "pagonem czystym".Oczywiście od kiedy w WP jest jak w harcerstwie czyli można odmówić bez karnych konsekwencji wykonania rozkazu to nie jest prawdziwe wojsko tylko sanatorium z darmową szkoła...

Podpis: kruszyciel_krucht
Dodano: 2018-07-21 19:43:27 | Zgłoś naruszenie

HomoHominiLupusEst. Najwiekszymi donosicielami są duchowni. Co jakisczas biegają na policję i prokurature, że naruszono ich uczucia religijne. Później burmistzrowie, starostowie, wujtowie i radni. Miasto Olesnica posiada 11 donosicieli w osobie burmistrzów, sekretarza, sekretarza i wszystkich naczelników wydziałow którzy w 2000 roku złozyli zawiadomienie w Prokuraturze. I wyobraź sobie, że większośc z nich nie była wzywana na KPP tylko policjanci biegali sami do Ratusza aby ich przesłuchać jako rzekomo pokrzywdzonych. Tak to działa w Oleśnicy.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-07-20 22:38:55 | Zgłoś naruszenie

Szkoda chłopa

Podpis: Henryk
Dodano: 2018-07-20 21:37:13 | Zgłoś naruszenie

@hwdk Uprzejmie proszę nie karm Naczelnego Trolla Portalu MO :-)

Podpis: HomoHominiLupusEst
Dodano: 2018-07-20 18:47:07 | Zgłoś naruszenie

@Jolka mój psuedonim to łacińska maksyma CzłowiekCzłowiekowiWilkiem a wracając do meritum Twoje przysłowie zbytnio upraszcza tą sprawę...Większość ludzi "należy" do krk tylko dlatego,iż mając chrzest nie da się tak naprawdę dokonać w POLSCE aktu apostazji...

Podpis: HomoHominiLupusEst
Dodano: 2018-07-20 18:45:41 | Zgłoś naruszenie

nie popłacz się zw-kowalski

Podpis: hwdk
Dodano: 2018-07-20 14:56:44 | Zgłoś naruszenie

@homocośtam - czyli jak trwoga to do Boga, he ale mi to wychowanie

Podpis: Jolka
Dodano: 2018-07-20 06:17:06 | Zgłoś naruszenie

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2018-07-20 02:26:26 | Zgłoś naruszenie

@zw-kowalski jesteś typowym donosicielem i jeszcze się tym chwalisz...mnie wychowano tak,że każdą sprawę próbuje się rozwiązać na własną rękę i bez "mundurówki" a dopiero jak wyczerpią sie wszelkie opcje i jest bezpośrednio zagrożone zdrowie i życie własnej rodziny to tylko wtedy idzie się do "mundurówki" !!!

Podpis: HomoHominiLupusEst
Dodano: 2018-07-19 12:05:53 | Zgłoś naruszenie

Pamiętacie hejt jaki lat temu X wylał się na portal MO jak pokazywał swawole policjanta w parkowaniu auta i udawanie się po fast food? Brak reakcji przełozonych prowadził do coraz to większej swawoli. Pamietam jak policjant Tomasz Dz. wybił szybę lokatorce. Inspektor Jakubowska zamiast skupic się na przekroczeniu uprawnień to podsuwała do podpisania chorej psychicznie poszkodowanej oświadczenia, ze nie bezdie wnosiła pretensji. Ja jako świadek zdarzenia nigdy nie byłem w sprawie przesłuchiwany. A na piśmie zgłosiłem burmistrzowi któreg dnia i o której godzinie policjant Tomasz Dż. zniszczył czy uszkodził mienie będącego własnościa gminy miejskiej Oleśnica.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-07-19 10:36:14 | Zgłoś naruszenie

Dla mnie każdy policjant to potencjalny Morderca >>>

Podpis: strona
Dodano: 2018-07-18 16:04:54 | Zgłoś naruszenie

Dla mnie każdy pijany kierowca to potencjalny Morderca >>>

Podpis: klon
Dodano: 2018-07-18 15:12:19 | Zgłoś naruszenie

Tak jak synek dostanie zawiasy i po sprawie. Nikt mu nic nie zrobi przecież byl wzorowym policjantem, a to był tylko wypadek przy pracy

Podpis: Prorok papuga
Dodano: 2018-07-18 14:54:00 | Zgłoś naruszenie

powinien dostać 15 lat za zabicie kolegi

Podpis: Ola
Dodano: 2018-07-18 13:46:48 | Zgłoś naruszenie

Do @k.Chyba Ty się woziłeś naćpany.......

Podpis: ......
Dodano: 2018-07-18 11:39:35 | Zgłoś naruszenie

dwaj nie winni chłopcy hehe jeden zabił drugiego jak się wozili naćpani i pijani

Podpis: k
Dodano: 2018-07-18 09:53:09 | Zgłoś naruszenie

Nie komentuje czy Tomasz P został słusznie oskarżony. Ale największą porażką polskiego wymiaru sprawiedliwości jest sporządzenie aktu oskarżenia dopiero po 3 latach od zdarzenia gdy sprawca był od razu typowany. Dla przykładu. Mój znajomy ok 25/3 2014 roku uderzył partnerkę. Dla niego areszt dla niej lokal zastępczy miasta jeszcze tego samego dnia. W połowie maja był już po wyroku skazującym 10 miesięcy. Wypuszczono go aby uporządkował firmę i miał czas na apelację. jego apelację oddalono więc poszedł na ?dosługę? ok 8 miesięcy. Był w obiekcie otwartym. Co 3 tygodnie dostawał 72 godzinna przepustkę aby utrzymał więź z synem i miał kontakt ze społeczeństwem. Ale dla prokuratury w Piotrkowie nie wypłacenie przez pracodawce ok 25 tys pensji i diet nie jest ciężkim naruszeniem praw pracowniczych. Dla prokuratury w Oleśnicy, Trzebnicy, Miliczu stwierdzone prawomocnym postanowieniem sądu zajęcie ok 12 tys jako niezgodne z prawem nie jest przekroczeniem uprawnień przez komornika Słomkę. Dokonując zajęcia niezgodnego z prawem kancelaria komornika Słomki wzbogaciła się o kilka tysięcy prowizji. Tak funkcjonuje prokuratura w Polsce.

Podpis: zw/kowalski
Dodano: 2018-07-18 09:15:48 | Zgłoś naruszenie

Nie komentuje czy Tomasz P został słusznie oskarżony. Ale największą porażką polskiego wymiaru sprawiedliwości jest sporządzenie aktu oskarzenia dopiero po 3 latach od zdarzenia gdy sprawca był od razu typowany. Dla przykładu. Mój znajomy ok 25/3 2014 roku uderzył partnerkę. Dla niego aresz dla niej lokal zastepczy miasta jeszcze tego samego dnia. W połowie maja był już po wyroku skazujacym 10 miesiecy. Wypuszczono go aby uporzadkował firmę i miał zcas na apelację. jego apelację oddalono więc poszedł na dosługe ok 8 miesiecy. Był w obiekcie otwartym. Co 3 tygodnie dostawał 72 godzinna przepustkę aby utrzymał więź z synem i miał kontakt ze społeczeństwem. Ale dla prokuratury w Piotrkowie nie wyplacenie przez pracodawce ok 25 tys pensji i diet nie jest ciężkim naruszeniem praw pracowniczych. Dla prokuratury w Olesnicy, Trzebnicy, Miliczu stwierdzone prawomocnym postanowieniem sądu zajecie ok 12 tys jako niezgodne z prawem nie jest przekroczeniem uprawnien przez komornika Słomkę. Dokonujac zajecia niezgodnego z prawem kancelaria komornika Słomki wzbogaciła sie o kilka tysiecy prowizji. Tak funkcjonuje prokuratura w Polsce.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-07-18 09:11:47 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter